Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2020., 19:01   #13921
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Na*ebali ste obojica kad vas Exomaniac dofati
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 19:17   #13922
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,213
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Majke mi pogledat ću te odgojene od vukova samo da vidim koliko je glupo
Isto tako
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 19:27   #13923
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Također, ekstremno glupa serija, odustao.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 22:18   #13924
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Kratka ali slatka, Barbarians, slična Vikinzima i Britanniji.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 22:31   #13925
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Odlicna je mama i vukovi ,to jest bice kad u ostalim sezonama lagano pocnu otkrivat sta kako i zasto ,samo jbg triba imat common sense i to shvatit 🤫

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 23:23   #13926
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736



Tko je Sol? Pojma nemamo.. Cliffhanger.
Tko su Necromanceri? Pojma nemamo.
Kako je zatrudnila? Pojma nemamo.
Tko su ovi ljudi/životinje? Pojma nemamo.
Tko su duhovi koje svi vide? Pojma nemamo.
Tko je ovaj "Prometheus-like" lik koji je napao Mamu kod rupe? Pojma nemamo.
Tko je "chosen one"? Pojma nemamo.
Odakle crteži? Pojma nemamo.
Tko je zmija? Pojma nemamo.
Vojnici su očito totalni debili s puškama iz 2000. godine i olovom u vremenima kada je međugalaktično putovanje moguće?
Ovi dolaze na planet s jednim šatorom u nadi da će spasiti čovječanstvo? Bez hrane ili nečeg trećeg?
Imaju svemirski brod, cijela epizoda se vrti oko kamenog dvorišta 200 kvadrata? Necro leti, jedino što radi je odlazi u simulator mada su klinci gladni?
Jel je Sol stvarno mit ili postoji pošto je malom Paulu netko rekao da mu ovo nisu pravi roditelji.
Tko su ljudi koje je Fimmel sreo na kraju? Dolaze li i oni sa Zemlje ili nešto treće?
Što je tropska zona?
I još 30 pitanja..



I onda moji zaključci:




Taj planet je nekad bio naseljen. Ljudima, zmijama itd.
Zmije su ostaci i iz nekog razloga su izumrle?
One životinje koje jedu su ljudi koji su unazadovali tj. deevoluirali.
Crteži su tisućama godina stari od ljudi koji su već bili na toj planeti.
Zmija je jedna od tih koje su izumrle, nekako ušla u mamu.


Jedino mozda ako se gleda jedna epizoda svaki tjedan pa se zaboravi 90% detalja
Jer prakticki za sve ovo iznad postoje totalno logicki prihvatljiva objasnjenja
Nisu 100% cinjenice al sta bas mora serija napravit wrap-up sa listom tocnih odgovora na sva pitanja
-->
Meni se cini da svi sta komentiraju da je serija sranje i da nemos skuzit sta se dogadja su tip likova koji filmove i serije gledaju na 30% sa mobitelom u ruci i otvorenim fejsom/gramom.

Kako inace objasnit ovakva pitanja o seriji
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I onda krene totalni preokret... I pitanja...



Tko je Sol? Pojma nemamo.. Cliffhanger.
Tko su Necromanceri? Pojma nemamo.
Kako je zatrudnila? Pojma nemamo.
Tko su ovi ljudi/životinje? Pojma nemamo.
Tko su duhovi koje svi vide? Pojma nemamo.
Tko je ovaj "Prometheus-like" lik koji je napao Mamu kod rupe? Pojma nemamo.
Tko je "chosen one"? Pojma nemamo.
Odakle crteži? Pojma nemamo.
Tko je zmija? Pojma nemamo.
Vojnici su očito totalni debili s puškama iz 2000. godine i olovom u vremenima kada je međugalaktično putovanje moguće?
Ovi dolaze na planet s jednim šatorom u nadi da će spasiti čovječanstvo? Bez hrane ili nečeg trećeg?
Imaju svemirski brod, cijela epizoda se vrti oko kamenog dvorišta 200 kvadrata? Necro leti, jedino što radi je odlazi u simulator mada su klinci gladni?
Jel je Sol stvarno mit ili postoji pošto je malom Paulu netko rekao da mu ovo nisu pravi roditelji.
Tko su ljudi koje je Fimmel sreo na kraju? Dolaze li i oni sa Zemlje ili nešto treće?
Što je tropska zona?
I još 30 pitanja..



I onda moji zaključci:




Taj planet je nekad bio naseljen. Ljudima, zmijama itd.
Zmije su ostaci i iz nekog razloga su izumrle?
One životinje koje jedu su ljudi koji su unazadovali tj. deevoluirali.
Crteži su tisućama godina stari od ljudi koji su već bili na toj planeti.
Zmija je jedna od tih koje su izumrle, nekako ušla u mamu.


Jedino mozda ako se gleda jedna epizoda svaki tjedan pa se zaboravi 90% detalja
Jer prakticki za sve ovo iznad postoje totalno logicki prihvatljiva objasnjenja
Nisu 100% cinjenice al sta bas mora serija napravit wrap-up sa listom tocnih odgovora na sva pitanja
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 23:37   #13927
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A sam redatelj serije kaže da ne želi dati odgovore na ova pitanja.

Logički prihvatljiva ili nekakva kakva si si ti zamislio?

Odgovori na njih, molim te.

Ali da se ne držimo ove teme k'o pijan plota, ta pitanja/odgovori su najmanje doprinijeli mom mišljenju o seriji. I da smo dobili odgovore, drugi dio sezone je totalno smeće i dalje.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 24.10.2020. u 23:50.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 09:44   #13928
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Faster-than-Light nije nigdje u seriji spomenut koliko se ja sjećam. Samo da će ovaj drugi brod putovati deset godina duže. Možda je netko negdje spomenuo da bi bio brži od svjetlosti jer je Kepler-22b stvaran planet udaljen 600 svjetlosnih godina. Ali ne znači da je to taj planet u seriji kao u stvarnosti.
Izabrali su jako specifično ime stvarnog planeta za kojeg je prvog potvrđeno, ako sam dobro skužio, da na njemu može biti vode, znači prvi potvrđeni da bi mogao biti nastanjiv u svemiru, ikada. Osim naravno Zemlje.

Ali to nije taj? To je neki izmišljeni planet istog imena i istih karakteristika?

Samo što ih muči, eto, što je 196 parseca daleko, a nije bilo kompetencija da se to uklopi u radnju.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 18:43   #13929
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746



Prema ovome što smo vidjeli, Sol je prilično precizan u predviđanju događaja, a to njegovo sveto pismo sadrži i tehničke upute prema kojima su oni napravili te Necromancere, a da nisu stvarno razumjeli što grade. Kad to povežemo s činjenicom da je na Kepleru 22-b postojala ljudska vrta, tj. sasvim je moguće da je originalno odande, i da je doživjela neki krah, te ti ostaci te civilizacije žive pod zemljom, možda su se krenuli sakriti u bunkere kao što bi se i ljudi na zemlji, a možda su neki otišli svemirskim brodovima i oni su ti koji su započeli ljudsku vrstu na zemlji koja je evoluirala dalje i preživjela. Onda to evanđelje po Solu možda i nije nikakva religijska priča, već set nekakvih uputa pomoću kojih su se oni trebali vratiti, a tijekom milenija i generacija su se te upute jedostavno pretvorile u nekakav sveti tekst koji se štuje. Zato i sadrži tehničke upute, recimo za te Necromancere.

Dalje, postavlja se pitanje kako je zatrudnila, što se dogodilo na planetu, zašto su se oni povukli i otišli s planeta, i tko je onaj lik kod rupe. Eh, tu sad s obzirom na autora i njegova ranija djela, plus priču oko samih synthova u ovoj seriji bi se usudio nagađati da je onaj lik kojeg si nazvao Prometheus-like originalan stanovnik planeta kojih je ostalo samo malo. Što im se dogodilo? Napravili su nekakvu umjetnu inteligenciju koja je preuzela planet i odlučila eliminirati originalne stanovnike ili nešto slično. (Klišej, jasno, znam i slažem se) S obzirom na prethodni zaključak da je živjela tehnološki napredna rasa te AI, i tehničke upute u evanđelju po Solu, s onim krevetom je interfaceao taj planetarni AI koji u njoj vidi idealnu priliku da ponovno napravi tu svoju verziju Necromancera, koji su na ovom planetu upravo potencijalno bile te zmije čije kosture vidimo kroz seriju. I tako ju AI iskoristi poput 3D printera da napravi svog Snake Necromancera kako bi mogao konačno doći fizički u tropic zone.

Ljudi na kraju su Ateisti, koji dolaze sa svojim brodom, isto sa Zemlje, to mi se činilo dosta jasnim na kraju serije. Tu si pitao i za Tropsku zonu, to mi se čini da bi moglo biti drugo utočište onih prometheus-like originalnih stanovnika planeta, a AI ne želi da idu u tropsku zonu da ih slučajno ne sretnu i da saznaju što se dogodilo na planetu. To jako magnetno polje zbog kojeg ne mogu sletjeti tamo direktno shvatio sam kao neku vrstu nekog štita tako da ovaj AI ne može prodrijeti tamo, ali je posljedica da nisu mogli
sletjeti ni ljudi. Zato AI treba fizički oblik kako bi mogao doći tamo. Što se tiče olova, mislim, nismo svjedoci da je sad neko intergalaktičko putovanje, jedina ultra ofenzivna tehnologija je Mama, a ona je napravljena prema uputama koje ni nisu razumjeli u potpunosti. Ne moraj imati sad phasere ili nešto slično jer imaju svemirske brodove




Meni se to osobno sviđa, kad mogu tako raspravljati i fantazirati s ekipom što, tko, zašto, što će biti, i slično, na takve rasprave o GoT-u, Azor Ahaiu, teorijama, i slično smo potrošili sate, sate i sate, nekad cijele večeri i to mi je nešto najbolje što očekujem od neke serije ili knjige, tako da mi je sad jasnije zašto je tebi toliko loša, a meni toliko dobra.
-->
@LAcy Evo, ja se tebi stvarno ispričavam, nije trebalo biti Ad Hominem, stvarno nisam gledao tko je pisao što ranije pa sam napisao biser, a kako smo se mi raspravljali ranije, ispalo je kao uvreda. Nije trebalo biti, mea culpa i iskrena isprika. Možda si ti u drugom dijelu odgovora krenuo ad hominem s načitanošću i obrazovanjem, ali neću se zanemarivati previše time da se rasprava malo smiri. Inače, da, nisam završio filozofski, ali na mom fakultetu je bilo i više nego dovoljno fizike da bih razumio osnove iz raznih polja science fictiona i kako bi te tehnologije načelno trebale funkcionirati, barem one u serijama koje su hard sci-fi.

Inače, oko tvog mišljenja što je, a što nije science fiction se nikako ne mogu složiti. Science fiction, može, ali i ne mora biti temeljen na našim i trenutno poznatim zakonima fizike. Koliko sam shvatio što je tebi sci-fi iz našeg napisivanja, tebi bi sci-fi bio uglavnom bio više prema onome što se u SF krugovima naziva "hard" sci-fi, tj. recimo nešto po H. G. Wellsu, bazirano na stvarnoj fizici, s dodatkom neke čudesne tehnologije ili događaja koji vrti radnju. A ukoliko je sci-fi soft, s puno čudesnih tehnologija, mogućnosti, i nije nužno nešto realistično, čak i labavo kako te izmišljene tehnologije međusobno funkcioniraju, to mi se čini da to teže prihvaćaš kao neki sci-fi koji se tebi sviđa i koji ima dobru radnju. Spomenuo si Franf, ali evo, ja stvarno nisam primijetio da su autori napravili neke ogromne propuste in-universe kao recimo ovo s Warp 10.

Još jednom, isprika za Ad Hominem.


@Mommistake

Meni se ustvari čini da je dobar dio tvog problema sa serijom to što je spora i sa dosta filler materijala i to nije po tvom ukusu. Inače, autori su rekli da za punu priču serije koju bi htjeli ispričati bi trebalo biti barem 5 do 6 ovakvih sezona. To je puno i jasno je da autori serije zamišljaju lagan tempo s sporim davanjem odgovora i dosta puno misticizma, ostavljanjem dosta prostora da publika fantazira umjesto da oni daju odgovore. A u spoileru ću ja napisati nešto odgovora, nešto što su moji zaključci iz pogledanog, plus s raspravama koje sam imao s prijateljima o seriji zadnjih par dana.




Prema ovome što smo vidjeli, Sol je prilično precizan u predviđanju događaja, a to njegovo sveto pismo sadrži i tehničke upute prema kojima su oni napravili te Necromancere, a da nisu stvarno razumjeli što grade. Kad to povežemo s činjenicom da je na Kepleru 22-b postojala ljudska vrta, tj. sasvim je moguće da je originalno odande, i da je doživjela neki krah, te ti ostaci te civilizacije žive pod zemljom, možda su se krenuli sakriti u bunkere kao što bi se i ljudi na zemlji, a možda su neki otišli svemirskim brodovima i oni su ti koji su započeli ljudsku vrstu na zemlji koja je evoluirala dalje i preživjela. Onda to evanđelje po Solu možda i nije nikakva religijska priča, već set nekakvih uputa pomoću kojih su se oni trebali vratiti, a tijekom milenija i generacija su se te upute jedostavno pretvorile u nekakav sveti tekst koji se štuje. Zato i sadrži tehničke upute, recimo za te Necromancere.

Dalje, postavlja se pitanje kako je zatrudnila, što se dogodilo na planetu, zašto su se oni povukli i otišli s planeta, i tko je onaj lik kod rupe. Eh, tu sad s obzirom na autora i njegova ranija djela, plus priču oko samih synthova u ovoj seriji bi se usudio nagađati da je onaj lik kojeg si nazvao Prometheus-like originalan stanovnik planeta kojih je ostalo samo malo. Što im se dogodilo? Napravili su nekakvu umjetnu inteligenciju koja je preuzela planet i odlučila eliminirati originalne stanovnike ili nešto slično. (Klišej, jasno, znam i slažem se) S obzirom na prethodni zaključak da je živjela tehnološki napredna rasa te AI, i tehničke upute u evanđelju po Solu, s onim krevetom je interfaceao taj planetarni AI koji u njoj vidi idealnu priliku da ponovno napravi tu svoju verziju Necromancera, koji su na ovom planetu upravo potencijalno bile te zmije čije kosture vidimo kroz seriju. I tako ju AI iskoristi poput 3D printera da napravi svog Snake Necromancera kako bi mogao konačno doći fizički u tropic zone.

Ljudi na kraju su Ateisti, koji dolaze sa svojim brodom, isto sa Zemlje, to mi se činilo dosta jasnim na kraju serije. Tu si pitao i za Tropsku zonu, to mi se čini da bi moglo biti drugo utočište onih prometheus-like originalnih stanovnika planeta, a AI ne želi da idu u tropsku zonu da ih slučajno ne sretnu i da saznaju što se dogodilo na planetu. To jako magnetno polje zbog kojeg ne mogu sletjeti tamo direktno shvatio sam kao neku vrstu nekog štita tako da ovaj AI ne može prodrijeti tamo, ali je posljedica da nisu mogli
sletjeti ni ljudi. Zato AI treba fizički oblik kako bi mogao doći tamo. Što se tiče olova, mislim, nismo svjedoci da je sad neko intergalaktičko putovanje, jedina ultra ofenzivna tehnologija je Mama, a ona je napravljena prema uputama koje ni nisu razumjeli u potpunosti. Ne moraj imati sad phasere ili nešto slično jer imaju svemirske brodove




Meni se to osobno sviđa, kad mogu tako raspravljati i fantazirati s ekipom što, tko, zašto, što će biti, i slično, na takve rasprave o GoT-u, Azor Ahaiu, teorijama, i slično smo potrošili sate, sate i sate, nekad cijele večeri i to mi je nešto najbolje što očekujem od neke serije ili knjige, tako da mi je sad jasnije zašto je tebi toliko loša, a meni toliko dobra.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 25.10.2020. u 18:53.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 18:52   #13930
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
generalni zaključak zadnjih par godina čitanja ove teme: serije koje imaju prejednostavnu radnju su odron, ali i serije koje su prekomplicirane su isto odron
bilo je jedno par njih koje su taman između da ne bude "mozak na paši" dok se gledaju, a ne bude ni previše upitnika iznad glave i te su prošle najbolje
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 19:00   #13931
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
@Exomaniac
Uopće nemam problema sa natezanjem zakona fizike koliko god treba u SF-u...

Ono što je problem su logički lapsusi.
Evo jučer gledam Armagedon na tv-u;
Film u kojem mi serviraju ideju da je lakše istrenirati desetoricu zapuštenih i blesavih rudara sa bušotine, da rade posao astrunauta, nego bi bilo istrenirati desetoricu astrunauta da buše rupu... TO nema smisla...
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 19:09   #13932
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nisam ja ni rekao za tebe, ne znam ja koji je tvoj ukus, ali samo sam rekao da nisam primijetio neke ogromne logičke lapsuse u ovoj seriji. Je, mistična je, je, spora je, neke tehnologije su im jako napredne dok su im neke relativno slične današnjima, ali nisam primijetio nešto da je tako ogromna greška.

Za ukus sam više nagađao za kolegu LAcy-a, barem prema onome što smo pisali, tako mi se čini da su njegove preferencije za sci-fi da bude tvrdo

Inače, da, logičke greške ni ja ne volim, preko manjih i mogu prijeći, ali recimo što su napravili u Star Wars osmici, nakon 7 filmova, nekoliko serija i hrpa knjiga... Tako prebrisati pravilo koje postoji od početka... Strašno.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 25.10.2020. u 19:16.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 19:16   #13933
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Meni se to osobno sviđa, kad mogu tako raspravljati i fantazirati s ekipom što, tko, zašto, što će biti, i slično, na takve rasprave o GoT-u, Azor Ahaiu, teorijama, i slično smo potrošili sate, sate i sate, nekad cijele večeri i to mi je nešto najbolje što očekujem od neke serije ili knjige, tako da mi je sad jasnije zašto je tebi toliko loša, a meni toliko dobra.
Ajd, sad smo poceli voditi normalnu raspravu bez da se grcevito brani neka serija ili film i napada neistomisljenike. No, u ovom iznad si ponovno u krivu. Procitao sam stotine (SF) knjiga. U nekima se autori potrude da ima logike, makar u tom nekom fiktivnom svijetu a u nekima lupetaju gluposti. Raised by Wolves nisam napisao da je bas losa, cak sam je usporedio sa jednom dobrom knjigom koju sam davno procitao. Serija je dobro pocela no iz epizode u epizode se gubila. Mozda su scenaristi tako htjeli pa da bude vise sezona... STD mi pak je totalno los, toliko los da nisam mogao to vise gledati.

Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
@Exomaniac
Uopće nemam problema sa natezanjem zakona fizike koliko god treba u SF-u...

Ono što je problem su logički lapsusi.
Evo jučer gledam Armagedon na tv-u;
Film u kojem mi serviraju ideju da je lakše istrenirati desetoricu zapuštenih i blesavih rudara sa bušotine, da rade posao astrunauta, nego bi bilo istrenirati desetoricu astrunauta da buše rupu... TO nema smisla...
Nemam ni ja problema sa natezanjem zakona fizike. Dapace, zato i volim SF. Ali sam isto tako alergican na besmislenost, nekonzistentnost, rupe... To mi cini razliku izmedju dobre i lose knjige/serija/filma.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 25.10.2020. u 19:30.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 19:54   #13934
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
@Exomaniac
Uopće nemam problema sa natezanjem zakona fizike koliko god treba u SF-u...

Ono što je problem su logički lapsusi.
Evo jučer gledam Armagedon na tv-u;
Film u kojem mi serviraju ideju da je lakše istrenirati desetoricu zapuštenih i blesavih rudara sa bušotine, da rade posao astrunauta, nego bi bilo istrenirati desetoricu astrunauta da buše rupu... TO nema smisla...
a da a kak bi bruce willis išao u svemir?

helstrom serija o braci i seki čiji je otac vrag iz Marvelovog svemira. Dobra serija, ima malo niđe veze trenutaka gdje je pisac izgubio tok svojih misli al generalno serija moze proć.
Loša stvar je što je završilo sa cliffhangerom ali pošto je ovo limited edition serija vjerojatno druge sezone neće biti.
Generalno preporuka i nada da će nastavit priču jer je postalo zanimljivo
__________________

Zadnje izmijenjeno od: sharyn. 25.10.2020. u 19:59.
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 21:29   #13935
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
a da a kak bi bruce willis išao u svemir?
Ja mislim da nije isao u svemir i da je to sve snimljeno u studiju. Matt Damon je vec druga prica, njega su sigurno poslali na Mars al' su ga trebali i ostaviti tamo, bilo bi jeftinije
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 22:00   #13936
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Tražim nešto novo za gledati, po mogućnosti SF.

Expanse?

Ovo je moja lista:
https://www.imdb.com/list/ls092205791/
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 22:06   #13937
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Farscape, Babylon 5, Firefly, Stargate?
Star wars-the clone wars, project blue book,

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 25.10.2020. u 22:18.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 22:10   #13938
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
Farscape, Babylon 5, Firefly, Stargate?
Nešto novijeg
Stargate sam gledao davno, nije na listi jer se ne sjećam ničega.
Isto tako Babylon 5 i Firefly.
Farscape, hvala za preporuku, provjerim.

Jel ima nešto u zadnjih 2-3 godine da je izašlo a da je vrijedno gledanja van moje liste?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 22:18   #13939
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Raised by Wolves
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 22:24   #13940
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Tražim nešto novo za gledati, po mogućnosti SF.

Expanse?
S tim nećeš pogriješiti. Prva sezona je meni bila malo dosadnjikava, previše detektivski... ali kad krene druga i treća.. ufff.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 22:25   #13941
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Raised by Wolves
STD
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 08:01   #13942
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Raised by Wolves
Baš bi mog'o.
Čitam recenzije i dosta su dobre.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 10:34   #13943
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovaj Farscape na papiru dobro izgleda, ali po traileru mi to izgleda kao da je iz pradoba. A i je skoro...

neznam, jel to valja i u 2020toj? odnosno jel to netko gledao sad 2019,2020?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 10:37   #13944
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ovaj Farscape na papiru dobro izgleda, ali po traileru mi to izgleda kao da je iz pradoba. A i je skoro...

neznam, jel to valja i u 2020toj? odnosno jel to netko gledao sad 2019,2020?
Ja gledao prošle godine, ok mi je bilo.

No ja sam gledao i puno lošije SF stvari pa možda nisam baš mjerodavan


Stargate?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 10:43   #13945
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Farscape je evergreen. pred par godina sam ga pogledao opet.
na pocetku mozda malo cudno kad pocnes jer smo navikli na uber CGI, ali nakon par epki zaboravis na to zbog kvalitete same serije. ista prica i sa B5, nedavno pogledao opet. takve serije se vise ne snimaju, nazalost.
dovoljno pogledat sta su napravili od star wars/star trek fransize :-(.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 12:11   #13946
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ovaj Farscape na papiru dobro izgleda, ali po traileru mi to izgleda kao da je iz pradoba. A i je skoro...

neznam, jel to valja i u 2020toj? odnosno jel to netko gledao sad 2019,2020?

Dobar je Farscape. Ja sam ga gledao doduše pradavnih dana kada je tek izišao, ali glumci su bili odlični bez prenemaganja i drame. Baš su bili uživljeni u svoje uloge. Priča je također bila dosta zanimljiva kao i sam svemirski brod. E sad, da li je odolio zubu vremena to ne znam. Nekako mi ga je draže ostaviti u lijepom sjećanju.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 12:16   #13947
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
imo sam isti strah da ce mi pokvarit sjecanje ako ga idem ponovo pogledati, ali to se nije desilo. ni u slucaju B5. to su jednostavno predobre serije IMO da bi ih zub vremena pokvario.
btw oboje glavnih glumaca vam glumi zajedno u kasnijim epkama stargate-a.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 12:23   #13948
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Tražim nešto novo za gledati, po mogućnosti SF.
Fringe nemaš na popisu, pa provjeri da li ti bude OK. I dan-danas jedna od boljih serija.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 19:27   #13949
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Pogledao Utopiu do kraja sinoc. Stvarno dobra i opicena serija. Imaju par nelogicnosti, kao prebrzo ozdravljenje dvoje likova i pred kraj je scena unistavanja bila previse djetinjasta. Sve ostalo, prica, gluma... jako dobro.

Dok cekam drugu sezonu, mislim pogledati originalnu, UK verziju.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2020., 08:16   #13950
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Farscape je odlična serija i danas. Treba samo izdržati kroz prvu sezonu i onda dalje uživati u odličnoj priči.
ONeill je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na