Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2008., 09:17   #1
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
usteda poziva u inozemstvo

znaci, hotel u kojem radim, htio bi predlozit direktoru neke nacine ustede na telefonu, pa me zanimalo dal ima netko iskustva s tim, znam, najlakse jeskype i udri, ali on trazi nesto za sto moze dobiti ajmo rec R1, tj, da moze pravdati to kao trosak firme, da je placanje preko racuna a ne kred kartice, te da se ne moze dogodit da ne mozemo pozivat jer smo ostali bez para na rn....
ja sam gleda da bi bilo najlakse skype stavit, barem u odjel prodaje koji najcesce pozivaju inozemne agencije, no, tu je prica stala zbog prije navedenih uvjeta...
minimum za tako neko ppozivanje bi bila ovisnot o kompu i sluske sa micom na glavi... ima i ovih usb telefona za kupit, no to je opet ulaganje u opremu koju bi direktor htio izbjec, barem za sada....
rado bi ja to implementirao na postojecu analognu centralu , tako da se stedi i na pozivima gostiju, iz soba, no, mislim da to trazi previshe ulaganja u infrastrukturu....ako netko ima ideju neceg jeftinijeg, kako prerutati inozemne pozive preko nekog SIP providera ili skypea, nek se javi, hvala....
tako da bi se onda barem fokusirao za sada na nekoliko telefona/kompjutera tj, na recepciji i u prodaji...
1. pitanje, koje po meni ne bi trebalo stvarat probleme... smije li se to, moze li tvrtka imat problema s nekim inspekcijama il sl?

vidio sam da je netko uspio u ruter od t-coma , onaj thompson integrirati SIP racun i sa obicnim analognim telefonom ustekanim u njega pricati preko VoIPa, no nisam dobio odg, dal ruter mora biti podesen kao modem, ili je dovoljno da bude na mrezi sa vezom na net, dal je netko to probao?

2. pitanje, koji sip preporucate, skype trenutno imam(iako mislim d aon nije SIP??), svidjaju mi npr world unlimited za 8E mjesecno, koji mislim da bi bio super za nase potrebe...
te, vracam se ponovno, mora postojat mogucnost placanja predracunom, uplatom na racun, te izdavanje racuna kojim bi se pravdao taj torsak u knjigovodstvu....

HVALA onima koji su sve procitali i hvala unaprijed na pomoci...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 09:38   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ako treba R1 racun, meni samo ovo pada na pamet!
http://www.ben.hr/

(nije reklama, nego jednostavno nisam cuo za ostale, a da izdaju R1 racun)
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2008., 00:57   #3
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
hvala...ima jos netko kakav info?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 06:42   #4
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Zar ne može platiti skype preko kreditne od firme? Jer to nije isto?
Svejedno mu se neće odbiti PDV jer ga niti neplaća, osim ako koristi SIP od Iskona, mislim da su oni to uveli prije par mjeseci.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 07:31   #5
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Zar ne može platiti skype preko kreditne od firme? Jer to nije isto?
Svejedno mu se neće odbiti PDV jer ga niti neplaća, osim ako koristi SIP od Iskona, mislim da su oni to uveli prije par mjeseci.
Pa mozes platiti skype preko kreditne kartice. Samo kako bi to pravdao?
  Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 12:24   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa mozes platiti skype preko kreditne kartice. Samo kako bi to pravdao?
Kao i za svaku kupovinu, pa tako i onu preko kartice, dobis racun i bok.

Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
znaci, hotel u kojem radim, htio bi predlozit direktoru neke nacine ustede na telefonu, pa me zanimalo dal ima netko iskustva s tim, znam, najlakse jeskype i udri, ali on trazi nesto za sto moze dobiti ajmo rec R1, tj, da moze pravdati to kao trosak firme, da je placanje preko racuna a ne kred kartice,
R-1 (i R-2) je hrvatski sustav izdavanja racuna i dio trgovackog prava i srodnih hrvatskih zakona - od stranca ces dobiti njegovu verziju racuna (ako poslujes sa pravnom osobom) sto ti je sasvim dovoljno "opravdanje" platio ti njemu karticom, preko racuna ili u zlatnim polugama.

Citiraj:
te da se ne moze dogodit da ne mozemo pozivat jer smo ostali bez para na rn....
Pa dobro je si li ti uopce ukucao www.skype.com i pogledao sto sve nude?

Citiraj:
ja sam gleda da bi bilo najlakse skype stavit, barem u odjel prodaje koji najcesce pozivaju inozemne agencije, no, tu je prica stala zbog prije navedenih uvjeta...
Buduci da si zabrijao sa "gore navedenim" uvjetima, slobodno se vrati.

Citiraj:
minimum za tako neko ppozivanje bi bila ovisnot o kompu i sluske sa micom na glavi... ima i ovih usb telefona za kupit, no to je opet ulaganje u opremu koju bi direktor htio izbjec, barem za sada....
$10ak i stopedeset kuna troska za telefon stvarno je grozomorna cifra naspram 3-4-5-6-7-8 kn po minuti razgovora sa inozemstvom.

Citiraj:
rado bi ja to implementirao na postojecu analognu centralu , tako da se stedi i na pozivima gostiju, iz soba, no, mislim da to trazi previshe ulaganja u infrastrukturu....
Ok, to mozes ponuditi kao dodatnu uslugu, ali sto te BK kako ce gost zvati tetku, baku ili strinu u Dojcland kad to ionako on plati tebi pa tek onda ti svom provideru.

Citiraj:
1. pitanje, koje po meni ne bi trebalo stvarat probleme... smije li se to, moze li tvrtka imat problema s nekim inspekcijama il sl?
A zasto bi imao?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 22:55   #7
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
sve je to super, hvala na odg, sve ja to kuzim sta ste napisali...on nema kreditnu od firme..jbg...ja sam msilio da ce se naci netko tko totako koristi, sa konkretnim primjerom...
nasao sam jednu vrlo mogucu soluciju, jedna firma koja spravlja hotspotove, voip gatweje i gsm gateweje...i sl, pa moram vidjet njihovu ponudu...hvala svima na odg...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 01:35   #8
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 10:52   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Frend mi radi u riječkom HEP-u. Oni su ti iznajmili 1 t-mobile i 1 vip broj i podesili centralu (ne pitaj me kako) tako da kada netko zove npr. t-mobile, pozivi idu preko tog 098 broja na centrali da bude jeftinije. Kada me on nazove, na mom mobu se ispiše taj 098 broj, a ne njegov kancelarijski.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 12:54   #10
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
to je vrlo jednostavna stvar zove ti se GSM gateway i u cetrali je upisana ruta da pozivi na mobilne mreze idu na pripadajuci gateway.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2008., 12:58   #11
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Frend mi radi u riječkom HEP-u. Oni su ti iznajmili 1 t-mobile i 1 vip broj i podesili centralu (ne pitaj me kako) tako da kada netko zove npr. t-mobile, pozivi idu preko tog 098 broja na centrali da bude jeftinije. Kada me on nazove, na mom mobu se ispiše taj 098 broj, a ne njegov kancelarijski.
-yep to imam i ja
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 14:09   #12
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Tako je, najbolja ti je stvar Skype, cak mozete kupit VoIP telefone koje se spoje direkt na router.
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 14:46   #13
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
Tako je, najbolja ti je stvar Skype, cak mozete kupit VoIP telefone koje se spoje direkt na router.
Da li postoji GSM gateway za Skype koji se spaja direkt na router? Ja sam kupio jedan koji zahtjeva da je spojen na usb kompjutera, uključen skype program itd... uglavnom trebam jednostavnije rješenje.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 17:39   #14
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Zasto skype..ima i boljih rjesenja.http://freevoiphr.com/html/info.html

Recimo ja imam Nokiju E51 i korstim jedan od gore izabranih voip-a i to putem www.fring.com. kada sam po svjetskim metroploma a kada sam doma koristim klasicnu Viop telefoniju putem racunala ili mobitela.Sada da li se moze dobiti R1 racuno to neznam jer mi kao fizickoj osobi nije niti potreban.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2008., 20:53   #15
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Da li postoji GSM gateway za Skype koji se spaja direkt na router? Ja sam kupio jedan koji zahtjeva da je spojen na usb kompjutera, uključen skype program itd... uglavnom trebam jednostavnije rješenje.
Vrlo vjerovatno ih ima, googlaj
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 13:24   #16
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
e, ja sam sebi privatno uzeo 10€ na voip busteru...15lp min prema hr fixnim...a 55lp min prema mobitelima...i jos ktome 120dana free pozivi u neke zemlje...nokia e61i+fring+wifi...isplati se iako ponekad nije bas super kvaliteta
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na