Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2021., 10:04   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Otkup zlata

Jel ima tko iskustva s otkupom zlata, točnije zlatnog nakita?
Nekako mi ne ulijevaju povjerenje one radnje što imaju velike natpise da otkupljuju zlato pošto bi kao trebao dati zlatninu njima da ju testiraju kiselinom i onda im vjerovati da je to zlato to koje sam im dao


dakle, tko je dobar za otkup i zašto
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 10:14   #2
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 265
Testiranje ti je gotovo za minutu, tako da ništa 'ne daješ'. Ako je zlato ponude ti otkupnu cijenu i ako ti ne paše uzmeš svoj nakit i ideš dalje.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2021., 11:22   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Zagrebe što si mu dao, baci na podlogu di je zagrebao par kapi nečega i kaže ti jel zlato ili ne. Izvaže x cijena i to je to.
Probaj kod više njih, cijene variraju dosta.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 12:01   #4
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
To mi je rekla ženskica iz Argentum-a. Jedino sam tamo otišao. Rekla je da se mora prepoloviti prsten i vidjeti što je u sredini (radi se o burmi) te da se mora testirati kiselinom da se vidi čistoća te da dobivam oštećen nakit nazad ako odlučim ipak ne prodati. I ok sam sa oštećivanjem i tetiranjem no malo sam skeptičan sa ostavljanjem nakita pa sam htio čuti vaša iskustva. Oni se hvale s najboljim cijenama otkupa, čak i pišu da cijena ne smije varirati od globalne tržišne cijene zlata
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 12:59   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Cvikanje/piljenje burme se radi na licu mjesta. Nemas sta ostavljat. Precvika ili pili ako je predebelo,u sredinu stavi kiselinu i to je to. Cijene variraju naravno
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 13:45   #6
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Cijene su kako oni kažu i kako njima paše. Testiranje se vrši pred tobom.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 23:58   #7
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Testiraju pred tobom, kiselinom odrede koliko je karata zlato.
Znam par osoba koje su radile u otkupu zlata. Cijene su fleksibilne dosta, plus ako je veca kolicina moze se jos povecati. Djelatniku je u cilju otkupiti za sto manju cijenu jer je tako njemu veca provizija, na pocetku ce ti ponuditi minimalno sto ti moze dati. Tako da pokusaj izvuc bar nesto vise, odi i do konkurencije upitat za cijenu.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 12:50   #8
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
Testiraju pred tobom, kiselinom odrede koliko je karata zlato.
Znam par osoba koje su radile u otkupu zlata. Cijene su fleksibilne dosta, plus ako je veca kolicina moze se jos povecati. Djelatniku je u cilju otkupiti za sto manju cijenu jer je tako njemu veca provizija, na pocetku ce ti ponuditi minimalno sto ti moze dati. Tako da pokusaj izvuc bar nesto vise, odi i do konkurencije upitat za cijenu.

Samo cjenkanje pali... Njima je cilj kupiti jeftino i prodati skupo.

Ako imaš kakve dukate ili zlatnike slobodno se javi, jer to kupujem i poklanjam u prigodnim prilikama. (poziv vrijedi za sve članove)...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 14:15   #9
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
brisatiiiii
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 14:19   #10
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Teoretski, ako nema gravuru, možda možeš više dobiti na oglasnicima ili aukcije.hr ili možda čak po buvljacima, ali za to nisam siguran, ne znam vjeruju li ljudi da je to pravo zlato na takvim mjestima.

Uglavnom, nakit je žestoki gubitak ako ga prodaješ, to je većinom 14 karatno zlato i marža zlatara je ogromna. A onda opet, ako ga nikad nećeš nositi, šta ćeš s njim, ako stoji nosi ti nulu, jedina logika je čekanje porasta cijene zlata pa da i cijena loma poraste.

Ono što možda ima smisla je odnijeti zlataru da ti pretopi i napravi nešto novo, nisam to radio, ali računam da je možda jeftinije donijeti staro zlato za izradu novog, nego kad i novo kupuješ od zlatara. Nagađam.

Uglavnom, šteta, ali nakit je gotovo uvijek loša investicija i upravo zbog toga za krštenja i krizme kupujem novokove Franje Josipa, to je k'o poluga, a ljepše za gledati.
Feyd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2021., 16:28   #11
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
To mi je rekla ženskica iz Argentum-a. Jedino sam tamo otišao. Rekla je da se mora prepoloviti prsten i vidjeti što je u sredini (radi se o burmi) te da se mora testirati kiselinom da se vidi čistoća te da dobivam oštećen nakit nazad ako odlučim ipak ne prodati. I ok sam sa oštećivanjem i tetiranjem no malo sam skeptičan sa ostavljanjem nakita pa sam htio čuti vaša iskustva. Oni se hvale s najboljim cijenama otkupa, čak i pišu da cijena ne smije varirati od globalne tržišne cijene zlata
Ne kužim, koji je rezultat tog testa?

Zašto ne izvažu prsten te ti daju ponudu ovisno o čistoći, pa ak ti ponuda odgovara nek onda pili i testira.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 16:32   #12
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa daju ti ponudu ovisno o čistoći, zato se testira.

Informativnu ponudu ti mozes dobiti i bez provjere. Izvazu ti i to je to.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 16:39   #13
Franf
Premium