Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2022., 21:29   #3991
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor 5ar Pregled postova
Ima li netko iskustva s multi split klimama? Trebao bi ugraditi jednu vanjsku jedinicu i na nju spojiti tri unutarnje. Malo sam krenuo istraživati pa sam na nekoliko mjesta čuo priče da multi split nije baš idealan, neki tvrde da je puno bolja opcija ugraditi za svaku unutarnju jedinicu zasebnu vanjsku. Meni je to malo bezveze da mi vani stoje tri klime ako mogu imati samo jednu. Neki navode da takvi sustavi ne moduliraju baš najbolje i da znaju zadavati svakojake probleme u radu.
Imam ja pet komada u multisplitu od Mitsubishija, nije baš idealno. Ima ograničenja u odnosu na singlesplit, ali ja nisam htio kititi kuću s pet vanjskih jedinica jer mi je ružno, više struje troše i više buke prave.

Kod unutarnje AP20 je i prva brzina ventilatora preglasna i previše puše. Više brzine su skroz neugodne jer pušu u valovima, kao uUuUuUuU, nije ravnomjerno, jedino prva ima jednoličan šum. Na jednoj AP20 jedinici mi dodatno krcka plastika kad se grije/hladi.

Jedna unutarnja AP35 mi je u garaži pa buka nije bitna, ali ova u dnevnoj prvo na sekundu uključi ventilator na max pa smanji i onda drnda u nekim intervalima, kao da ventilator o nešto udara, ali nije uvijek tako. Prednje krilce kad se okreće stvara kao neki zvuk sirene, prvo sam mislio da netko u autu svira par kuća dalje, onda skužim da je klima.

Vanjska jedinica 5F102VF izvana skoro nečujna, a iznutra grmi. Ventilator se ne čuje, ali kompresor ubija čim je vanjska temp ispod 10°C. Ni on ne radi konstantno u nekom mirnom režimu, nego stalno ubrzava i usporava. Ako je tko letio u Bombardier Dash 8-ici, onda zna kakav zvuk ima kod polijetanja, e takav ima i ovaj kompresor kad se zaletava. Vjerujem da su problem vibracije koje putem stiropora na fasadi putuju po cijeloj kući jer kako drugačije bih kroz tri zida čuo kompresor da radi. Gledao sam nosače, samo ne znam koji bi bili dobri, pogotovo jer ova ima 10 kW i teži 70 kg, jedino ovako nešto:

https://klimatizacija.hr/komplet-ant...proizvod-2910/

Defrost krene oko 0°C što je normalno, skuži se da prestane puhati i onda krene zvuk plina u cijevima, kao da voda ide kroz kanalizaciju.

Uglavnom, što god da rade, previše se čuje, ali baš sve.

A kako rade? Pa osim te gore buke, ni sam način rada nije baš najbolji. Kad griju, griju vrhunski, na to nemam nikakvog prigovora, ali i fino povuku struje, 12. mjesec je zasad na 700 kn bez ostalih trošila, a nije toliko hladno vani. Obzirom da dosta koristim i drva, praktički ne gasim kamin, tih 700 kn mi se čini previše. Kad ne griju, dignu krilca gore i pušu dosta hladan zrak, to ne znam kako zaustaviti jer iako su okrenuta gore, meni dva metra niže smeta to puhanje, a u tom periodu uopće ne reagiraju na komande, mogu ih jedino isključiti.

Ova AP35 u dnevnoj je namještena na 24°C, a senzor zbog kamina uredno čita recimo 30°C što stvarno i je tako jer sva toplina od kamina ide gore prema cca 3 m udaljenoj jedinici. Bez obzira na to, ova svakih par minuta pali grijanje iako je namještena temp značajno ispod temp prostorije.



U radnoj sobi imam AP20 i trenutno ne ulazim toliko često u nju jer nije u potpunosti namještena. Temp na klimi je bila prvo 22°C, zadim 18°C i na kraju 16°C, ali ne, ova sobu ne spušta ispod 21°C, pegla i dalje. To je možda čak neki senzor neispravan jer u servisnom manualu vidim da ih ima više.



U drugim sobama sa AP20 nije taj slučaj, ali sve AP20 imaju jaaako ograničeno usmjeravanje zraka, praktički par stupnjeva lijevo/desno i nešto više gore/dole. Pa smrdljivi Vivax može okretati krilca za 360° i puhati u pod, a tri puta skuplji Mitsubishi ne može, to je jednostavno debilana. Sad mi stoji krpa da preusmjeri zrak u pod, drugačije ne ide jer inače pušu po glavi kako god okrenem krilca. Nisam zimogrozan, bez problema se tuširam u ledenoj vodi, međutim, i najmanje puhanje mi smeta. S grijanjem na klimu je još gore jer u intervalima kad grije mi bude vruće, automatski se otkrijem kad već budem znojan, onda krene puhati hladno i ulovi me živac u vratu ili križima.

Noćni mod na svima je beskoristan jer je multisplit, smanji jačinu LED-ice i isključi bipkanje i to je to, smijeh. Vanjska jedinica ima neka podešavanja buke i potrošnje struje, samo ne znam koliko je pametno to dirati pošto imam 5/5 mjesta zauzeto pa da ne bih otežao grijanje.

Ne znam, nisam uopće pametan što napraviti u ovoj situaciji. Da sam znao da će to ovako loše raditi, ne bih nikad dao 50k za sve te klime s ugradnjom. Ali kad takve stvari ne možeš nigdje testirati prije kupnje, nego dobiješ mačka u vreći. I ako ste mislili da je ovo made in Japan, odavno nije, sve moje su made in Taiwan i PRC. Prije klima sam imao Beha konvektore i vratio sam ih jer su me isto nervirali (slabo grijali, previše trošili struje, termostat kliketao i lim krckao), a ovo ne znam kako vratiti, dosta je prošlo od kupovine.

Vjerujem da sustav samo treba dobar fine tuning pa me zanima ima li za Mitsubishi kakav napredniji software od MELCloud? Ako postoje još neke skrivene postavke koje ovaj nema jer u servisnom priručniku nema ništa posebno za unutarnje jedinice. I tko je generalni zastupnik za Mitsubishi da im pošaljem prigovor? Veka-ing? Još malo ću kopati po manualu, eventualno kontaktirati Veka-ing i tražiti drugo mišljenje. Lokalno imam jedan jedini ovlašteni servis koji mi je i ugradio klime, ne vjerujem da su oni nešto krivo napravili.

Nego, je li ova navlaka za skladištenje ili klima pod njom može raditi? Ne piše je li prozračna ili nije.

https://www.bauhaus.hr/pribor-za-kli...daj/p/25431685

Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
apsolutno bi preskocio multi split, jedino ako je covjek bas toliko u problemu gdje stavit vanjsku. za 3 nisam ni ja cuo. to mora da je neka hebacka vanjska sto znaci da ce kostat ko suvo zlato.
kod mene u apartmanu mitsubishi. 1 vanjski - 2 unutarnja.
nikad to nebi vise napravio. zamisli crkne vanjska jedinica. u totlanim gofnima, ako nemas backup klimu (srecom imam), pa objasnjavaj gostima u sred sezone, a vani 500C...
Sve ima svoje prednosti i nedostatke, meni nije problem u slučaju da vanjska crkne. Nikad ne valja ovisi o jednom sistemu grijanja, treba uvijek imati backup. Meni su backup kamin i uljni radijatori.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 21:35   #3992
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
a u. bogami jako puno novaca da to tako lose radi. ja sam mojim micekima jesam zadovoljan, pogotovo sa pranjem/ciscenjem. to je milina rastavljat i otvarat. to su neki jaci modeli pa je mozda do toga, neznam.
nedavno stavio wifi modul na jednoga. radi ok, osnovne stvari. za melcoud sam cuo dosta lose stvari odnosno netreba ocekivati cuda, sto mi je totlano sokantno obzirom da je to "mitsubishi" jel...


a ovaj pokrov u bauhausu, pa nije valjda da se to moze koristiti dok klima radi ??
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 21:37   #3993
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
imam backup u ap tu jednu drugu klimu, drugo nista nije moguce, osim trpat kakve radijatore uljne i sta ti ja znam za grijanje.

osobno nikad vise nebi stavio multi. to su moji starci stavili ne-razmisljajuci.
ko voli nek izvoli.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 07:57   #3994
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Imam ja pet komada u multisplitu od Mitsubishija, nije baš idealno. Ima ograničenja u odnosu na singlesplit, ali ja nisam htio kititi kuću s pet vanjskih jedinica jer mi je ružno, više struje troše i više buke prave.
Za ostalo neznam, zvuči ko da je vrijeme za majstora pozvat.
Tipa ovo za lupkanje krilca, meni je na jednoj morao malo pomaknut unutarnji ventilator na osovinici, ima lufta kad se onaj šaraf otpusti za namjestit.
To da single split troše više struje meni osobno nije logično.
Razlog? Pa neće vanjska nikad na minimumu radit za 5 unutarnjih, dok 5 vanjskih može raditi na minumu. A klima na minimumu radi najefikasnije.
Meni osobno na Fujutsu tri komada koje imam smeta grgljanje R32 plina.
Ostalo, evo 74m2 stana, prošli mjesec grijanje će me izaći nekih 250-300kn.
Lokacija Rijeka, Marčeljeva. Tako da mi 700 u Osijeku ne zvuči puno, ali zvuči puno uz drva.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:15   #3995
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Ja imam daikinove multisplit sustave 1 vanjska/2 unutarnje.
To je hrga od 40kg 2MXM50A, a za unutarnje sam uzeo Comfore FTXP25M i FTXP30M.
Grijem i hladim ... Ovo ce biti treca zima.
Stalno stoje na 24c ... i zimi i ljeti. Griju 100tinjak m2 stambenog prostora za kikiriki novaca. 4 sobe, kuhinja, blagovaonica i ostale popratne prostorije koje su vezane za njih.
Skoro uvijek su najnižim brzinama, znači prva brzina i ona ispod prve slicna noćnom modu.
Vrlo su tihe i neprimjetne, defrost je jako kratak, daikinov wifi app je odličan.
Samo riječi hvale za njih, ne nalazim im mane, tj. nalazim ... cijena 😆
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:29   #3996
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Lokacija?
Nije li malo premalo 24 liti?

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:34   #3997
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Lokacija?
Nije li malo premalo 24 liti?

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
Slavonija.
24c premalo? Nama je dovoljno da budemo u kratkim rukavima
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:55   #3998
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Samo za info - Hisense 5kw/5.6kw, držimo cca 100m2 na 23C (uz večernju pomoć drva kad je ekstra hladno, imamo centralno), prosječna potrošnja klima uređaja - rujan cca 200kn; listopad cca 450kn; studeni cca 350kn; prosinac cca 700kn.

Eto da vidite okvir, čisto informativno i vrlo prekopalčano.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 09:01   #3999
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Slavonija.
24c premalo? Nama je dovoljno da budemo u kratkim rukavima
Liti držim na 26-27,a ako se baš nešto jako radi spustim za stupanj. Mitsubishi, Dalmacija (obala), stan.

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 09:20   #4000
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Samo za info - Hisense 5kw/5.6kw, držimo cca 100m2 na 23C (uz večernju pomoć drva kad je ekstra hladno, imamo centralno), prosječna potrošnja klima uređaja - rujan cca 200kn; listopad cca 450kn; studeni cca 350kn; prosinac cca 700kn.



Eto da vidite okvir, čisto informativno i vrlo prekopalčano.
Evo moje potrošnje po mjesecima za zadnje 2 godine. Okvirno racunam 1kw=1kn
Veće (gornje) brojke su potrošnja od ove godine, a manje (donje) su od prošle godine.
Potrebno je zbrojiti obje jedinice za ukupnu potrošnju ...



@marko_st
24°c se odnosi na grijanje. Da, ljeti je to prehladno, držimo po osjećaju 26-28c
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 29.12.2022. u 10:02.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 15:09   #4001
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ja imam daikinove multisplit sustave 1 vanjska/2 unutarnje.
To je hrga od 40kg 2MXM50A, a za unutarnje sam uzeo Comfore FTXP25M i FTXP30M.
Grijem i hladim ... Ovo ce biti treca zima.
Stalno stoje na 24c ... i zimi i ljeti. Griju 100tinjak m2 stambenog prostora za kikiriki novaca. 4 sobe, kuhinja, blagovaonica i ostale popratne prostorije koje su vezane za njih.
Skoro uvijek su najnižim brzinama, znači prva brzina i ona ispod prve slicna noćnom modu.
Vrlo su tihe i neprimjetne, defrost je jako kratak, daikinov wifi app je odličan.
Samo riječi hvale za njih, ne nalazim im mane, tj. nalazim ... cijena 😆
Koliko si ih platio i koje godine si kupovao? Kako se ponaša na niskim temp kad griju, koliko često radi defrost?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 17:41   #4002
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor 5ar Pregled postova
Koliko si ih platio i koje godine si kupovao? Kako se ponaša na niskim temp kad griju, koliko često radi defrost?
260kw za 100m2 na 24c u prosincu to je moguče samo ako imaš izolaciju ko nasa space shutle

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 19:55   #4003
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
u mene je single za ~45 m2 (25+10+15) doduse dalmacija jucer sam cistio filtere i zabb je upalit, tek se u ponoc sjetio toplo je.... Izolaciju apsolutno nemam. Dalmacija isto igra ulogu.

Sto se tice aplikacije, daikinova je najbolja koju sam ja probao(gree, olimpia splendid, daikin i mitsubishi)

OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 20:02   #4004
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Ima li netko iskustvo sa Fujitsu i WiFi modulima, kad sam ih kupio 2019. nešto su moduli bili skupi... ima li neko alternativno rješenje?


EDIT:

Riječ je o modelu: ASYG12LMCE

Imam dvije takve, jedna u dnevnom boravku, druga u hodniku. Svaka ima svoju vanjsku jedinicu.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 29.12.2022. u 21:15.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 20:50   #4005
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
definiraj skupi?
mene za miceka doso 600kn 1 pred par tjedana. nekome je to skupo, nekome nije
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 21:16   #4006
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
definiraj skupi?
mene za miceka doso 600kn 1 pred par tjedana. nekome je to skupo, nekome nije
Mislim da sam gledao za ostale brandove poput Daikina bilo je po 250-300 KN, a Fujitsu je bio 600-700 KN što mi se činilo pretjerano skupo s obzirom da je Daikin po mnogima broj 1.
Sada kada gledam Fujitsu WiFi kontrolere, nigdje se ne spominje model koji imam - ASYG12LMCE da je podržana...
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2022., 06:57   #4007
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Mislim da sam gledao za ostale brandove poput Daikina bilo je po 250-300 KN, a Fujitsu je bio 600-700 KN što mi se činilo pretjerano skupo s obzirom da je Daikin po mnogima broj 1.
Sada kada gledam Fujitsu WiFi kontrolere, nigdje se ne spominje model koji imam - ASYG12LMCE da je podržana...
Trebaš UTY-TFNXZ1.
Na stranici 33:
https://www.fujitsu-general.com/shar...0-1802e-01.pdf
__________________
Citiraj: