Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2022., 10:51   #61
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Upravo saznao da Pularys ima akciju 14% za valentinovo uz kod "PULV14".
Mislim da ču njega uzet samo mislim da ću ići na model sa Eko kožom, jeftinije je 11€

Edit: naručio pa što bude
Naruceno 30.01. i danas stiglo iz Poljske. Iz Zagreba duze treba da stigne
Po meni izgleda odlicno i za 200kn nemoze bolje.
Sad se samo moram naviknuti na mali takuin bez kovanica.


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 11:57   #62
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Jako lako se navikne na bez kovanica. Imam kožni mali novčanik u koji stane 6 kartica i keš. Kovanice obično stavim u auto da bude za pranje.

Nego, uvođenjem eura iduće godinu ću morati imati kovanice makar ih ne želim, ali povrat od 10€ za jednu kavu je moguće da dobim sve kovanice. Kak vi to planirate onda? Neću veliki novčanik, jednom kad se na ovo navikneš je top. Možda neku mini torbicu za kovanice
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 12:19   #63
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Nego, uvođenjem eura iduće godinu ću morati imati kovanice makar ih ne želim, ali povrat od 10€ za jednu kavu je moguće da dobim sve kovanice. Kak vi to planirate onda? Neću veliki novčanik, jednom kad se na ovo navikneš je top. Možda neku mini torbicu za kovanice
Nemaš frke, dogodine će ti 10€ bit taman za jednu kavu
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 12:25   #64
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Nego, uvođenjem eura iduće godinu ću morati imati kovanice makar ih ne želim, ali povrat od 10€ za jednu kavu je moguće da dobim sve kovanice. Kak vi to planirate onda? Neću veliki novčanik, jednom kad se na ovo navikneš je top. Možda neku mini torbicu za kovanice
Dat će ti novčanicu od 5 eura i kovanice ostalo.
Kovanice spremiš u džep, torbu, auto, ako ih ne potrošiš do dolaska doma spremiš u zdjelu/kasicu/madrac i nakon XY vremena razmjeniš ili uplatiš na bankomatu.
Isti princip kao i do sada kada su kune u igri.

Plaćanje karticom većinom i slično. Ne znam, nisam nikad izgenirarao previše kovanica ni kad bi van države bio.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 12:45   #65
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Kava će ti bit 5€, i vrati ti papir opet😉

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 13:34   #66
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ok prodano
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 13:44   #67
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Ja sam bas razmislja jucer kako ce to bit sjebano s eurima i malim novcanikom, ali sam zakljucia da cu ko i do sad, sav sitnis u auto/neku kasicu doma i samo ce se dosta brze punit iznos.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 23:27   #68
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Pratim ovaj topic već neko vrijeme više da vidim što je sada u djiru. Imao sam mali novčanik prije već 15-ak godina bez kovanica. Sve kovanice koje sam imao sam kao u djep pa doma u kasicu. Teorija je držala vodu ali nakupi se 1000kn dosta lako a zapravo je živa tlaka to nosit /mijenjati.

S vremenom sam prešao na mali sa mini dodatkom za kovanice, preporod. I sada u zadnje vrijeme si mislim stvarno više ne plaćam sa novčanicama ništa možda bi opet na nešto mini a opet euri su tu dok kažeš keks. Interesantno da mi u taj prvi bez kovanica eur novčanice nisu baš lako stale. Eur novčanice su mi bile nekako više od naših i uvijek muku mučio sa 50/100eur i slicno kad se išlo van.

Jel vama stanu normalno eur novčanice u te mini novčanike? Mada u taj moj kartice su išle vodoravno u više levela a ne okomito, to je možda bio problem.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 00:10   #69
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ne znam kak vam se da skupljati kovanice po dzepovima. Probao sam to jednom i izludio.
Kak @mann kaze, odjednom doma imas hrpu kesha u sitnom s kojim ne znas sta ces. Dzepovi zuljaju. Ispada sica odsvuda, zajebi

Moj neki rezime je, ili imas funkcionalan novcanik, ili imas mali novcanik. Pa ko kak voli.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 01:33   #70
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Zato je pbz zakon, ima aparate za kovanice u ulazima nekih poslovnica koje samo istreses on ih sracuna i prebaci ti pare na racun.

A za kovanice po dzepovima, ja uglavnom kad sam van kuce nosim jeans i trpam tih par kovanica sta se skupi dok ne idem nazad doma u onaj mali dzep unutar desnog dzepa. Doma u kasicu praznjenje. Funkcionira ko sat, meni gg. Ako nosite “trenerku” onda ovaj nacin sigurno ne igra.

A vezano za pitanje stanu li euri, jedan od razloga zasto sam narucia secrid slimwallet je i taj jer mi u sadasnji (mywallit doublesided credit card holder) euri ne stanu odnosno vire izvan i guzvaju se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 06:59   #71
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
I pbz se poceo djiberiti, gase te bankomate za kovanice. Bio je u puli dugo vremena, pa sam jednom dosao, kad li ono nema ga vise. Ima ga samo u porecu. To je bilo prije par godina, vise nisam njihov korisnik. Danas mozda nema ni ovog u porecu, nista me ne bi cudilo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 08:45   #72
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
U pularysa stanu euri, novčanik je došao sa jednom falšom od 50€
A u ostalom vidiš kako stoje naše od 20kn unutra tako da neće biti problema.

Samo se moram naviknut sa kovanice jer sa njima dosta baratam recimo kad se ide u pekaru kupit kruh sa 20kn i ona mi vrati sve u kovanicama
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 11:40   #73
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja bas narucia secrid slimwallet sa sneakerstudio.hr, 291 kn sa all20 kodom za 20% popusta.
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
To je dobra cijena! Javi jesu li originali, pretpostavljam da jesu... Ful ih kopiraju na sve strane.

https://register.secrid.com/

Meni moj (opet) malo dosadio, imam ga 3 godine. Prije njega sam imao ovog lijevog koji je otisao kolegi s foruma
https://i.imgur.com/JT1oQD9.jpeg
Evo stigao je i registrirao sam ga uspjesno, sta bi znacilo da je original.

Takoder stane eur novcanice, dosao sa fake 50 unutra, stala bi i 200 hladno.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 12:36   #74
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Stigao i meni upravo, registriran OK....
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 09:19   #75
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Odakle ste naručivali secrid? Na njihovoj službenoj stranici nemaju dostavu za HR. Ima neka provjerena stranica? Može i inbox.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 09:43   #76
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja bas narucia secrid slimwallet sa sneakerstudio.hr, 291 kn sa all20 kodom za 20% popusta.
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Provjerit cu kad stigne pa javim. 363 je cijena za neke, s tim da neke varijante idu i do 500+ barem kod ovog shopa.

Ovaj tvoj je mini? Ja sam uzea slim jer mi ta kopca samo izgleda ka da smeta, a novcanik mi je 99% vremena ili u dzepu hlaca ili na polici doma.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Procitaj par postova iznad, sve pise.

Najbolje ti je upisat u glami: https://www.glami.hr/secrid/?oq=secrid

ima ih u sneakerstudio.hr, ecipele.hr, nekakvi gentlemanstore.hr i answear.hr

Druga opcija ti je secrid stranica i pretraga pod "Shops". Vidim da Zagreb ima par mjesta koja bi trebala drzat secrid, hocu knjigu, watch centar, shareno concept...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 10:24   #77
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Da ne bude samo secrid u ovoj temi, iako ga imam (baš ovaj gore sa slike lijevi ), ali uzeo sam si nedavno Vaultskin, i jako sam zadovoljan. Elegantiji i tanji je od secrida, a opet iznimno kompaktan.

Manhattan model

Imaju i većih, čak za putovnice

Kensington passport model

Uzet ću si joednom i tog većeg da probam, pogotovo ako opet krenem dosta putovat.
Elven je offline   Reply With Quote