Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2022., 14:32   #3571
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
pomislio da mozda DS218 ima HDMI, ali u specifikacijama nigdje to ne mogu naci. Tako da kako on to misli umreziti sa kucom ne znam. Bolje bi bilo onda neki router kod TV-a, router na Wifi od kuce a na router spojiti TV i NAS zicom.
QNAPi češće imaju hdmi od Synologija.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 22:19   #3572
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Doslovno piše u quotanom postu, ali ajmo još jednom

NAS će biti kabelom spojen na TV

Kabelom ga ne mogu spojiti na router

Podaci s NAS-a mi katkad trebaju dok nisam doma

Trebam imati NAS s pristupom na net, ali to ne mogu na samo nekoliko načina u svojoj situaciji.

1. WiFi USB stick - najjednostavniji, najmanje prostora zauzima i najjeftiniji

2. Powerline - skuplji i potencijalno ne mora raditi

3. AP u Client modu - zauzima prostor koji nemam i košta više
Ovo je više mrežno pitanje pa ajmo ovako: TV ide na net preko WiFija. NAS ide na net preko WiFija. Ako sam dobro shvatio tako bi bilo najjednostavnije.

Ručno konfiguriraš IP adrese na ethernetu od TVa i NASa na bilo koji privatni range samo da nije isti kao onaj koji je na WiFiju (bez default gatewaya ofkors jer ni ne treba). Synology će raditi, ne znam da li će TV jer neki ne rade istovremeno na ethernetu i wifiju. Najvjerojatnije ćeš NASu s TVa morati pristupati preko IP adrese.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 22:56   #3573
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Moj Sony tv nece u isto vrijeme zicno i bezicno. Ili jedno ili drugo. Bas moram probat na LGu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 01:35   #3574
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Stigao je danas DS218, potrpani su diskovi unutra i ovo sam dosad stigao napraviti


1. Nisam uspio staviti DSM6 jer downgrade službeno ipak nije moguć.
Navodno se može iskemijati, ali ne znam zeza li mi se s time.
https://www.blackvoid.club/dsm-7-to-dsm-6-downgrade/

2. Išao sam tražiti alternative pa sam se sjetio da imam doma nekakvu kinesku igračku LB-Link MP01 koja među ostalim ima mogućnost da radi u client modu
https://www.lb-link.cn/download-detail.php?DId=12

Podešen da se spoji na kućni WiFi, spojen LAN kabelom na DS218 i find.synology.com ga vidi s urednom dodijeljenom IP adresom, ali timeouta kod pokušaja spajanja, a Synology Assistant ga ne vidi uopće. Ne mogu doći do login ekrana, tako da nula bodova.

Spojen na laptop uredno radi, tako da ne znam u čemu je problem.

3. Našao sam Archer C6 u jednoj od ladica.
Prvi problem...nema client mode. Riješeno stavljanjem Open-WRT.
Drugi problem...nemam strujni adapter s UK utičnicom nego samo s EU. TP-Link podrška veli da ne zna gdje mogu nabaviti identičan adapter za ovo tržište. Adapter EU na UK imam, ali mi to onda sve skupa ne stane na produžnu letvu/prenaponsku zaštitu

4. Naletio na eBayu na set od 3 komada Powerlinea s Gigabit ethernetom za cca. 200 kn i to uzeo.
https://shop.bt.com/content/uni2/doc...er_guide_2.pdf

Jedan pored routera, drugi pored TV-a, treći pored kompa. Imaju po 2 porta, tako da će ovaj pored TV-a dobiti jedan kabel u Synology i jedan u TV.

Mislim da je situacija riješena. Vidjet ćemo kad stigne.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 06:25   #3575
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Stigao je danas DS218, potrpani su diskovi unutra i ovo sam dosad stigao napraviti

.....

3. Našao sam Archer C6 u jednoj od ladica.
Prvi problem...nema client mode. Riješeno stavljanjem Open-WRT.
Drugi problem...nemam strujni adapter s UK utičnicom nego samo s EU. TP-Link podrška veli da ne zna gdje mogu nabaviti identičan adapter za ovo tržište. Adapter EU na UK imam, ali mi to onda sve skupa ne stane na produžnu letvu/prenaponsku zaštitu
...
siguran sam da u UK mozes otici u ducan elektronike i uzeti mali generic AC adapter za Archer C6 sa UK plugom. glavno je da ima 3.5mm power jack i podrzava napon potreban za Archera. Vjerojatno i kosta oko 15funti.

Po meni to bi ti bilo 'najfinije' rjesenje od samog provlacenja kabela, a onda powerline adapteri.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 09:51   #3576
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Stigao je danas DS218, potrpani su diskovi unutra i ovo sam dosad stigao napraviti


1. Nisam uspio staviti DSM6 jer downgrade službeno ipak nije moguć.
Navodno se može iskemijati, ali ne znam zeza li mi se s time.
https://www.blackvoid.club/dsm-7-to-dsm-6-downgrade/

2. Išao sam tražiti alternative pa sam se sjetio da imam doma nekakvu kinesku igračku LB-Link MP01 koja među ostalim ima mogućnost da radi u client modu
https://www.lb-link.cn/download-detail.php?DId=12

Podešen da se spoji na kućni WiFi, spojen LAN kabelom na DS218 i find.synology.com ga vidi s urednom dodijeljenom IP adresom, ali timeouta kod pokušaja spajanja, a Synology Assistant ga ne vidi uopće. Ne mogu doći do login ekrana, tako da nula bodova.

Spojen na laptop uredno radi, tako da ne znam u čemu je problem.

3. Našao sam Archer C6 u jednoj od ladica.
Prvi problem...nema client mode. Riješeno stavljanjem Open-WRT.
Drugi problem...nemam strujni adapter s UK utičnicom nego samo s EU. TP-Link podrška veli da ne zna gdje mogu nabaviti identičan adapter za ovo tržište. Adapter EU na UK imam, ali mi to onda sve skupa ne stane na produžnu letvu/prenaponsku zaštitu

4. Naletio na eBayu na set od 3 komada Powerlinea s Gigabit ethernetom za cca. 200 kn i to uzeo.
https://shop.bt.com/content/uni2/doc...er_guide_2.pdf

Jedan pored routera, drugi pored TV-a, treći pored kompa. Imaju po 2 porta, tako da će ovaj pored TV-a dobiti jedan kabel u Synology i jedan u TV.

Mislim da je situacija riješena. Vidjet ćemo kad stigne.
Nadam se da ćeš imati dobre brzine na powerlineu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 10:06   #3577
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Baš to, svaki "pristojni" UK AC/DC adapter, 12V, 1 - 2A, će raditi,
mora da je već pitao Google pamu je u cache jedan od:
https://www.amazon.co.uk/POWER-Adapt.../dp/B071WB2M7M
https://www.amazon.co.uk/Adapter-100...dp/B08XTPWNLP/


Edit: PowerLine bi trebao ok raditi ako su instalacije dobre i ako je ista strujna faza.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 10:17   #3578
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Meni je powerline preskakao brojila samo je radio sporije ali još uvijek vrlo stabilno s ujednačenim pingovima bez packet lossa što se za wifi ne može reći.

Ako se dobro sjećam UK također radi na 230VAC 50Hz samo je utičnica drugog oblika i ima onaj osigurač na sebi. Pasivni adapter od 20ak kuna bi trebao biti dovoljan.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 21:16   #3579
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ekipa, za što vi uglavnom koristite NAS?


Jesam li lud ako bi uzeo NAS samo za gledanje filmova i serija tako da mogu diskovima pristupit i preko TV-a i media playera, PC-a..
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 21:18   #3580
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ekipa, za što vi uglavnom koristite NAS?


Jesam li lud ako bi uzeo NAS samo za gledanje filmova i serija tako da mogu diskovima pristupit i preko TV-a i media playera, PC-a..
zar postoji još neka namjena?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 21:23   #3581
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ekipa, za što vi uglavnom koristite NAS?


Jesam li lud ako bi uzeo NAS samo za gledanje filmova i serija tako da mogu diskovima pristupit i preko TV-a i media playera, PC-a..
Nisi lud, dosta ljudi ga i koristi samo kao bas to sto mu ime kaze mrezni storage, druga je stvar sto danasnji NASevi su pravi "mali" kompjuteri koji sluze za svasta od Virtual mashina, backupa, torentiranja, mail servera i svasta nesta .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 15.12.2022. u 21:42.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 21:39   #3582
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Jesam li lud ako bi uzeo NAS samo za gledanje filmova i serija tako da mogu diskovima pristupit i preko TV-a i media playera, PC-a..
+1 U mom slučaju još dodaj i funkciju Plex servera za obiteljske fotografije i video snimke
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 22:01   #3583
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
+1 U mom slučaju još dodaj i funkciju Plex servera za obiteljske fotografije i video snimke

+ Backup slika sa svih mobitela iz kuće na centralno mjesto (ok je što nas radi 24 sata)
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 23:36   #3584
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
+ Backup slika sa svih mobitela iz kuće na centralno mjesto (ok je što nas radi 24 sata)
S cim to radis? Ili rucno prebacujes? Tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 23:55   #3585
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
S cim to radis? Ili rucno prebacujes? Tnx
U TrueNAS-u imaš ovaj app kao plugin

https://photoprism.app/

možda čak i emby

https://emby.media/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 07:54   #3586
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,799
Ako ne zelis nista fensi, dobri stari 1way/2way sync - FolderSync app za mobove.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 14:11   #3587
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ekipa trebam brainstorming jer sam malo neodlucan...treba mi prostora za pohranu podataka, primarno za poslovne svrhe (4k video materijal, dokumentacija, fotke i slicne stvari)

gledao sam da bi uzeo synology ds1522+ s dodatnih 8gb ram, 2x 16TB, 2x 500gb ssd za caching te naknadno ako bude trebalo mogu staviti 10gbit karticu u njega....no cijena je boli glava, sve skupa cca 2000 eura, sam ram 8gb je 200 eura sto je cisti bezbrazluk ali dobro

znam da DIY NAS slozim sam za u pola manje, ali ono sto me zanima, kako je s remote spajanjem na njega? tipa ima nas troje koji smo dislocirani, NAS bi bio kod mene i imao zicanu konekciju, ali ako koristimo DIY sa TrueNAS da li je neki painless remote pristup (negdje sam vidio da je potreban VPN)? znaci da kada zavrse "projekt" samo neki login i drag and drop fajlove u svoje foldere na NAS-u? Da li uopce synology nudi takav pristup jer ako ne onda mi isti drek

mali problem mi je i prostor, nemam puno mjesta na raspolaganju pa bi i DIY trebao biti neki micro tower, ali u oba slucaja bilo bi spojeno na postojecu 1gbit mrezu koja nije bas za real time video editing, a da idem na opciju sa 10gbit tj da mi je NAS odmah kraj radnog stola ne mogu jer nemam ga gdje staviti koliko je prostor mali (spavam u njemu i ne bi da mi 0/24 nesto zuji kraj glave), za raditi upgrade na 10gbit mrezu mi je preskupo u trenutnoj fazi

i sad na kraju, zar je to sve zbilja potrebno? planirao sam asus flow x16 i taj NAS sto bi ispalo cca 4000 eura, no za 3000 eura slozim komp koji je bolji od tog laptopa i ima u sebi 32TB za pohranu (u tom slucaju moram i razmjestaj raditi da imam kud sa kucistem), arhiviram odmah gdje radim i imam sve uvijek prisutno, osim ovih dvoje koji remote rade, u tom slucaju bi mi oni slali fajlove, ja skidao i arhivirao kod sebe te opet po potrebi slao njima nazad. Jedino sto mi je laptop prakticniji i field ready i bez obzira sto mi jos ostalo 1000 eura budzeta za neki laptop vise volim imati sve na istom mjestu

evo dajte misljenje, ja ne znam sto bi
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 14:29   #3588
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,799
Mozes sloziti OpenVPN, Tailscale, Zerotier, cak i Wireguard (jos ga nisam testirao) uz jos razna druga VPN rjesenja kojima se ne sjecam ni imena.

Mozes sloziti svoju custom domenu ili koristiti Synologyjev QuickConnect pa da sve ide preko weba - upises sajt, logiras se kao user, uploadas, sve bez VPN-a.

Mene recimo koristenje VPN-a malo nervira pa u 90% slucajeva koristim custom domenu. Imam poddomenu za Photos, Drive i jos neke Syno appove. Logiram se na poddomenu photos.mojadomena.com sa svojim userom i imam pristup svojim slikama, drive.mojadomena.com za Drive app i sl...

Sve mi je slozeno preko Cloudflarea, ali vama to nece odgovarati jer imaju filesize limit za free tier (mislim da je 200MB maks file kojeg mozes uploadati na ovaj nacin).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 14:29   #3589
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Synologyu mozes preko njegovog default QuicConnecta pristupit bez problema (netreba nista 3rd party niti dodatni VPN) odakle hoces (ako to zelis/podesis naranvo).

Kod synologya ce ti isto tako za to sto zelis biti zanimljivo Team Folder gdje mozes ti i jos ta druga dvojica syncati fileove i raditi unutar tog foldera...

Mozes dodati nesti kao svoj "dropbox" tj. folder, mjenjati pristupne privilegije i slicno...

Ima dosta videa o tome:
https://www.youtube.com/watch?v=jNML_G5t6iE
https://www.youtube.com/watch?v=aX-WGzwVWrA

Ali samo editiranje direktno sa NASa u 4K bez 10Gbit mreze/setupa ce biti sporo tak da neznam jel ti to opcija s obzirom da ti je i 2k EUR puno.
Ja imam 10Gbit mreznu u snyologyu i 10Gbit u kompu i direktno sa NASa editiram u Davinci Resolveu 4K ali ja imam kompletnu 10Gbit mrezu pa sad sve zavisi kolko si spreman ulozit (imam ja na prodaju jedan 10Gbit switch ako se odlucis ). Sa 1Gbit mrezom nebudes bas montirao bez trzanja.

Isto tako ako vec ides na DS1522+ stavi bar tri diska (za pocetak dok ne skupis za jos dva ) i SHR-1. Pa makar i ta tri bila manja (recimo 3*12TB) bolje nego 2*16TB tj. imat ces jedan disk parity/fail protection i 24TB prostora umjesto 16TB ako bi isao na SHR i 2*16TB.

Za DIY NAS nemam iskustva preporuke tak da tu nemogu pomoc ali znam da ce ista stanga hardwarea sigurno biti jeftinija u DIY ali ja se osobno ne zelim bakcat sa raznim instlacijama Linuxa i pokusima/setupima pa onda radije skuplje platim Of The shelf soluciju (Synology) koja meni radi savrseno i bez peripetija..

A sad, dali je to sve potrebno o tome mozes samo ti sam presuditi.
Jedno je sigurno, jeftino NIJE .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 14:36   #3590
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
gledao sam da bi uzeo synology ds1522+ s dodatnih 8gb ram, 2x 16TB, 2x 500gb ssd za caching te naknadno ako bude trebalo mogu staviti 10gbit karticu u njega....no cijena je boli glava, sve skupa cca 2000 eura, sam ram 8gb je 200 eura sto je cisti bezbrazluk ali dobro
Zašto njega?
Imaš DS923+ ako hoćeš skupo, a još uvijek jeftinije od toga. Također DS720+, DS420+ i DS220+ su isto dovoljno dobri ako trebaš samo dva diska. Svi (osim 220+) podržavaju nvme diskove za cache i sve ili većinu ostalih stvari kao i ovi skuplji. Starije su generacije, ali vjerujem da će Synology izbaciti i novije s AMD procesorima uskoro kao što je već izbacio 923+.

https://www.synology.com/en-us/produ.../DS923+/DS220+
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 15:03   #3591
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zašto njega?
Imaš DS923+ ako hoćeš skupo, a još uvijek jeftinije od toga. Također DS720+, DS420+ i DS220+ su isto dovoljno dobri ako trebaš samo dva diska. Svi (osim 220+) podržavaju nvme diskove za cache i sve ili većinu ostalih stvari kao i ovi skuplji. Starije su generacije, ali vjerujem da će Synology izbaciti i novije s AMD procesorima uskoro kao što je već izbacio 923+.

https://www.synology.com/en-us/produ.../DS923+/DS220+
DS923+ se ne isplati, 1000kn jeftiniji, jedan bay manje, manje lan-ova,l i samo 4gb ram, ako idem dodati jos 4gb to je dodatnih 750kn, znaci za 250kn vise imas ako nista bar jos jedan bay vise

Ove sa manje bayeva ne bi, dva bi za pocetak pa kasnije dodao kako se bude punilo sadrzajem

Zapravo nije stvar cijene da hocu skupo nego sto vise user friendly ako vec placam, ali kako je preskupo sva ta zabava pravo pitanje je da li mi to uopce treba
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 15:07   #3592
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ako zelis user friendly onda ti je Synology najbolja opcija, dali ti sve to treba to je i dalje na tebi .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 21:02   #3593
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
S cim to radis? Ili rucno prebacujes? Tnx

Pošto imam QNAP koristim njihov software Qsync, ali kako je napisano može to hrpa aplikacija na mobitelima.


Za "pravi" backup slika s nas-a na drugi mrežni disk koristim isto njihov hybridmount... U biti ovi jači NAS-ovi Synology, Qnap dolaze s hrpom softwarea, tako da ti u pravilu ne treba ništa "sa strane"...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 10:23   #3594
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
koristite synology drive client na windows?

na jednom racunalu ne radi sinkronizacija i program na izgled radi ok.
namjesten je sync task.
nesto prenesem u mapu i nista se ne desava. u prozoru explorera dolje pise da nije sinkronizirano.
maknem sve i ponovo podesim.. radi cca 1min i krepa.. nekada radi cijeli dan.
ne vidim da nesto u windowsu stvara problem jer ista stvar uredno radi na ostalim windows i mac masinama + nekoliko tableta.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 11:22   #3595
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 555
Kako na Synologyju staviti da se kopira i promijeni file svaki dan ako postoji?

npr. svaki dan se servira fajla imena arhiva.zip i sada bi htio da u podne cron promijeni ime u arhiva_datum.zip

Naravno ovo datum je datum promjene.
DSM 6.x je u pitanju.

Idem tražit dalje po netu, ako nađem rješenje napišem.


Edit:
Task scheduler jer rješenje, jednostavno dodavanje skripte koju napišeš (rename.sh), i dodaš putanju u kojoj je mapi.

Moj primjer je bio:


Code:
cp test.txt test_`date +"%Y-%m-%d"`.txt
Napomena: važni su jednostuki navodnici koji idu u lijevo (iz priloženog koda).

Edit2: nece napraviti kopiranje, promijenio i ownera u sebe (bio je root pa ništa).


Edit3: napisati cijelu putanju gdje je datoteka...

/volume1/putanja/test.txt

Zadnje izmijenjeno od: spiderhr. 20.12.2022. u 11:54.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 11:54   #3596
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Ne treba biti root, može i neki korisnik koji ima dopuštenje za taj volume.
Jeri probao s mv (move)?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 11:57   #3597
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 555
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne treba biti root, može i neki korisnik koji ima dopuštenje za taj volume.
Jeri probao s mv (move)?

Da, ne mora biti root, probao sam sa drugim korisnikom. Nisam napisao cijelu putanju gdje je datoteka, mislio sam da je dovoljno pošto je sh skripta u istoj mapi gdje i fajl da bude napravio rename ali ne. Mora biti cijela putanja.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 13:16   #3598
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Možeš koristiti ${PWD} umjesto putanje foldera pa će raditi za fajl koji je u istom folderu kao skripta.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 15:45   #3599
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Imam problem s DS218.

Windowsi mu pristupaju bez problema, bilo preko Synology Assistanta ili find.synology.com.

OSX Ventura ima problema. Synlogy assistant ga ne vidi, find ga ne vidi. Ako ručno upišem IP adresu, dobivam sigurnosnu grešku o isteklim/starim certifikatima.

Dobivam je i koristeći windose ako želim ući u DSM.

Napravio sam renew certifikata u DSM, ali nema promjene.

Problem je očito u OSX, ali ne mogu naći gdje. Firewall je isključen, normalno mogu pristupiti ako ručno upišem IP u browser, ali iz nekog razloga ga Assistant ne vidi
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 16:27   #3600
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Jel sat na NASu dobro ustelan?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na