Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2021., 18:35   #1261
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Kako ste zadovoljni sa HPB SuperSmart? Razmišljam se skroz prebaciti sa PBZ-a. Radi li kartica normalno sa Revolutom i Curveom? Ima li nešto dodatno za pripaziti?
Ja sam prezadovoljan (pogotovo s obzirom na cijenu).

mBanking proizvodi Infinum koji je radio i bivši mBanking od Erste, veoma su slični (samo je umjesto plave boje crvena). U ovih godinu i pol koliko ga koristim nemam zamjerke, radi savršeno. Možeš ga skinuti sa Google Playa pa imaš demo mod ukoliko te zanimaju funkcionalnosti.

Revolut nadoplata radi bez problema, s time da sad ćeš dobiti Visu (jer prelaze na Visu), a ja sam još uvijek na Mastercardu, ali ne vidim da se netko po forumima žalio da mu ne radi.

Jedini nedostatak je manjak bankomata, a od nedavno i ako podižeš novce u pošti se naplaćuje naknada (što je prilično glupo, jer do nedavno su se reklamirali kako je svaka pošta banka), ali eto, ja koristim Revolut uz HPB pa do sad nisam imao problema s podizanjem gotovine.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 20:24   #1262
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
@tiki66, hvala za info. Otvorio sam račun preko video poziva, samo još moram do banke za aktivaciju. Vidim da su mi bankomati u Rijeci čak i na ok pozicijama, ništa lošije od PBZ-a.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 21:04   #1263
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Supersmart je odlican proizvod, jedini u HR takav. Manjak bankomata se rijesi preko revoluta jedino sto se revolut nesto poceo neckati oko toga isto. Ako ti nije do bankomata supersmart mila majka.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 08:08   #1264
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Mislim da ćeš biti zadovoljan. Frend je na PBZ-u i kaže da im je aplikacija banana, na HPB-ovu stvarno nemam zamjerke.

Kad si već u banci, ako ti treba pristup i eGrađanima, reci da ti daju odmah dokument "Upitnik" kojeg moraš ispuniti pa onda preko mbankinga napraviš pristup i za egrađane.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 09:21   #1265
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Mislim da ćeš biti zadovoljan. Frend je na PBZ-u i kaže da im je aplikacija banana, na HPB-ovu stvarno nemam zamjerke.
"Nova" PBZ aplikacija ima svoje mušice i imaju čudan način ažuriranja da aplikacija bude nedostupna cijeli vikend, ali u usporedbi sa HPB-ovom ima PUNO više mogućnosti. Autorizacija push porukom, withsave, pregled i prijevremena otplata obročnog plaćanja po kartici, reaktivacija kodom i slično.
Daleko je to od "banane", što što je nekim ljudima stara bila bolja stvar je ukusa.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 09:27   #1266
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Kad si već u banci, ako ti treba pristup i eGrađanima, reci da ti daju odmah dokument "Upitnik" kojeg moraš ispuniti pa onda preko mbankinga napraviš pristup i za egrađane.
Trebat će, tnx.

@franzD, istina da ima više opcija od stare, ali meni osobno je dosad trebala samo reaktivacija kodom od novih fićra.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 09:44   #1267
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Još jedna preporuka za mHPB. Stvarno ok aplikacija i banka.
Kao što su napisali već, jedino što sam za sada primijetio da fali je odobravanje transakcije kroz push notifikaciju. Bilo bi dobro da kao korisnik pošaljete prijedlog za isto. Do sada su skoro sve prijedloge prihvatili i kroz nekoliko mjeseci implementirali. (npr. nije do nedavno bilo moguće samostalno prenijeti token s jednog mobitela na drugi, sada je)

Nego, pitanje za vas koji imate devizni u HPB-u (nije dio super smart ponude), da li se može napraviti SEPA međunarodna transakcija s deviznog računa? Npr. već imate 100€ na njemu i želite ih poslati na DE IBAN račun. Da li možete poslati postojećih 100€ s deviznog računa ili vas tjera da kunama kupujete EUR i šaljete?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 14:27   #1268
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Evo ga, krece nova runda "izmjena" (citaj poskupljenja) u ZABAi od 12 mjeseca.
Dokle vise tako (moze li HNB neki vrag poduzeti u vezi tih konstantinh poskupljenja "nakanad" umjesto da prica mjesecima hoce tecaj u zamjeni HRK <-> EUR biti 7.53 ili 7.530998777....

To je sad postala prkasa barem jednom godisnje a nekad i dva puta da poskupljuju vecinu tih nakanada i onda kao naprave PDF obavijest od 50 stranica da nema teorije da se prosjecni korisnik uopce snadje sta se promjenilo i koliko jer naravno ne stave usporedbu staro/novo nego samo novo... .

https://www.zaba.hr/home/obavijest-o...ce-od-20122021
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 14:47   #1269
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Jedini način na koji će to stati je da promijeniš banku. Dobro je poslati mišljenje, možda nešto i usvoje, ali dok god oni povećavaju cijene, a ljudi ne prelaze u druge banke, oni će nastaviti povećavati cijene jer to mogu.

U trenutku kada im povećanje cijene dovede do osipanja kupaca, stati će i početi razmišljati zašto je to tako. Isto vrijedi za sve banke, ne samo ZABU.

Meni Erste ide isto tako na živce. Digli su cijene i to drastično. Sada je 12kn svi računi, 14 ako daš punomoć bračnom partneru. Prije je bio mislim 7-8kn tekući, 5 devizni itd. Kada imaš jedan račun ne osjeti se, ili je čak jeftinije zbog mbankinga, ali ako imaš tekući, devizni i žiro onda se već vidi.
Ali ni to mi nije problem, ako je usluga "top" pređeš preko toga. Najveći problem je što usluga više nije "top".

Uveli su George koji se raspada. Većina stvari je lošije riješena, sporije, s više klikova. Ili uopće ne radi. Jedino što sam u korištenju primijetio da je bolje je što imaš međunarodne transakcije u mbankingu, koje prije nisi imao.
Kradu dane na međunarodnim transakcijama. U drugim bankama transakcija ide isti dan ako je prije XY sati, u Erste je uvijek +1 dan, ili +2 ako je nakon mislim 15 ili 16 sati (ili vikendom).
Odugovlače s uvođenjem instant transakcija.
Odugovlače s provođenjem HR transakcija. Npr. ujutro u 8 napravite transakciju s Erste na bilo koju drugu banku u RH i vidite kada će ljudima novci biti na računu. U pravilu poslije podne, cca 13 sati. Onda probajte npr. s HPB na Erste, bude oko 9 ili 10 sati.

I tako, ima još, ali to možda žulja samo mene, a ne druge.

Uglavnom, već sam prebacio većinu na drugu banku, tako da ću uskoro ugasiti Erste potpuno.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 14:53   #1270
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Pa u tome i je stos, nema se di preci kad svi prate i dizu cijene (bar oni koji imaju usporedive opcije/usluge).

Zato i pitam ima li HNB ikakve nadleznosti po tom pitanju (s obzirom da su im zabranili isplatu dividende u 2020/2021 zbog pandemije) mozda ih mogu i ogranicit s tim poskupljenjima koja nisu mala jer u postotcima to rijetko kad bude manje od 20-30% a nerijetko i 50% poskupljenja.

Kad bi se placa mogla dobiti "na ruke" bez da se obavenzo ima racun u banci (kao nekad prije) brijem da bi te "naknade" brzo stale ili se smanjile ali to se nazalost nece dogoditi....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 15:02   #1271
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Imaš gdje preći. HPB je od katastrofa banke postao sasvim solidna banka.

Imaš HPB Super Smart, sve ti je besplatno, možeš imati tekući i žiro račun.
Meni je jedina mana što ne možeš imati devizni.
Ali i s plaćanjem je jeftiniji od ostalih, tako da i ta opcija igra.
Ja sam se za njih odlučio pošto imam skoro 2 godinu SS račun, ali ga nisam do sada ozbiljno koristio.

Za ostale banke ne znam kakve su, ali treba provjeriti. Pitanje je što ti treba od usluga.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 15:05   #1272
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Pa moraju negdje uzet novce, sad kad ostanu bez kamata na velike iznose minusa koje su ljudi imali, i 10 000+ kn.
Niš čudno
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 15:12   #1273
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova

Za ostale banke ne znam kakve su, ali treba provjeriti. Pitanje je što ti treba od usluga.
Tekuci, Devizni (za paypal) i Ziro racun te Burza (ZSE i Vanjska) /Fondovi.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 15:13   #1274
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Pa moraju negdje uzet novce, sad kad ostanu bez kamata na velike iznose minusa koje su ljudi imali, i 10 000+ kn.
Niš čudno
Ajmo biti puni razumijevanja, možda i suzu pustiti.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Tekuci, Devizni (za paypal) i Ziro racun te Burza (ZSE i Vanjska) /Fondovi.
Devizni za paypal, zašto? Mislim, imaju devizni, samo ne znam zašto tebi treba za Paypal.
Da li je HPB broker, nemam pojma, ali vjerojatno postoje vanjski brokeri. Nisam pokušao kupiti dionice zadnjih 15 godina od kada sam popušio na njima, tako da ne pratim. Ali tada je bilo hrpa brokera koji nisu vezani na banke.
Fondove imaju.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2021., 15:30   #1275
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Imaš gdje preći. HPB je od katastrofa banke postao sasvim solidna banka.

Imaš HPB Super Smart, sve ti je besplatno, možeš imati tekući i žiro račun.
Meni je jedina mana što ne možeš imati devizni.
Ali i s plaćanjem je jeftiniji od ostalih, tako da i ta opcija igra.
Ja sam se za njih odlučio pošto imam skoro 2 godinu SS račun, ali ga nisam do sada ozbiljno koristio.

Za ostale banke ne znam kakve su, ali treba provjeriti. Pitanje je što ti treba od usluga.

Ja sam prešao silom prilika zbog kredita u HPB. Najlošija banka što se tiče mogućnosti.

Za sve treba ekstra fizička kartica. O kamatama na obročnu otplatu neću ni počinjati itd itd.
Virtualna kartica im je naučna fantastika itd itd.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote