Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2014., 16:38   #271
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Pa onda prestani. Bez tih elektroničkih sranja i sličnih poreza na budale. Jednostavno prestani. Nije teško.

Prije sam postavila pitanje za koje mislim da je sasvim na mjestu, a pod upitnik je stavljalo bilo kakvu "korist" od tih sprava. Međutim, obrisano/cenzurirano je. Biti će da netko ovdje ima osobnu korist od propagiranja tih stvarčica u ovom topiku, pa zataškava kriticizam.
Hehe, korist je u tome sto nisam 8 mjeseci zapalio cigaretu te puno me jeftinije izadje financiranje moje ovisnosti. Plus, vec nakon dva-tri tjedna bez cigareta, a na ecig, sam se popeo pjeske na 4ti kat bez da sam se uspuhao. Ako procitas iskustva ljudi, vidjet ces dobar broj koji je isto kao i psycho probao sve da se skine od cigareta i nije islo sve do ecig. Takodjer citirat cu ti jednog gospodina, po vokaciji pulmologa "Neznamo sto radi ecig, ali znamo sto radi cigareta" Gospodin je vlastitom sinu, nakon sto mu je dijagnosticirao KOPB, zabranio cigarete i preporucio prelazak na ecig (posto se sin nikako nemoze ostaviti)

Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Ja sam isto odustao od pljugi. Oso na duhan pa uzivao dok se mogao nabaviti dobar domaci duhan. Obzirom da to nije potrajalo, reko ajde da probam e pljugu.
Sad sam na njoj vec tri mjeseca i ne bih se vratio na cigarete da me ubijes. Probao zapaliti i muka mi dosla nakon dva dima .
Uglavnom poanta je da kod mene djeluje sto se tice obicnih cigareta, slijedeci korak moze biti samo potpuni prestanak.
Za neke manje upucene, kod nas pocetni setovi kostaju 250+ kn, vani preko ebaya me izasao set 120kn (torbica, punjac, mala bocica za punjenje i naravno pljuga od 1100mAh i 3ml).
Grijaci se ne isplate narucivati izvana pa ih tu kupujem.
Za rezervu narucio malo jacu bateriju od 1600mAh koja je vani 3x jeftinija nego kod nas.
Grijace blebnes sa fasttech, uzmes odmah 10-20komada pa kad stignu stignu. Ispadnu na pola jeftiniji nego tu (zg)
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 17:59   #272
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Xizor Pregled postova
Hehe, korist je u tome sto nisam 8 mjeseci zapalio cigaretu te puno me jeftinije izadje financiranje moje ovisnosti. Plus, vec nakon dva-tri tjedna bez cigareta, a na ecig, sam se popeo pjeske na 4ti kat bez da sam se uspuhao. Ako procitas iskustva ljudi, vidjet ces dobar broj koji je isto kao i psycho probao sve da se skine od cigareta i nije islo sve do ecig. Takodjer citirat cu ti jednog gospodina, po vokaciji pulmologa "Neznamo sto radi ecig, ali znamo sto radi cigareta" Gospodin je vlastitom sinu, nakon sto mu je dijagnosticirao KOPB, zabranio cigarete i preporucio prelazak na ecig (posto se sin nikako nemoze ostaviti)
Ja sam se pušenja ostavila prije par godina. Jednostavno mi se toliko zgadilo da je prestanak bio kao nožem odrezan. Rekoh sebi da mi ne treba taj smrdljivi otrov. I tako je ostalo do dana današnjeg. Najbolji potez u životu. Ako mogu ja, može svatko. Ovo da se "ne može" prestati pušiti i da su e-cigarete jedino rješenje jest notorna besmislica i izlika za slabiće. Poricanje je vražja stvar.

Znam da idem u oftopik, ali pozelenim kad čujem te pušačke racionalizacije.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 18:14   #273
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ja sam se pušenja ostavila prije par godina. Jednostavno mi se toliko zgadilo da je prestanak bio kao nožem odrezan. Rekoh sebi da mi ne treba taj smrdljivi otrov. I tako je ostalo do dana današnjeg. Najbolji potez u životu. Ako mogu ja, može svatko. Ovo da se "ne može" prestati pušiti i da su e-cigarete jedino rješenje jest notorna besmislica i izlika za slabiće. Poricanje je vražja stvar.

Znam da idem u oftopik, ali pozelenim kad čujem te pušačke racionalizacije.
Tko je rekao da se nemoze prestati. Prijatelj in question je imao problema s prestajanjem, ja nevidim nista lose u tom da postoje razna pomagala za prestajanje. Ovdje se govori o ovisnosti, nemojmo se zavaravati. Ljudima TREBA nikotin. I s heroina se moze skinuti samo "snagom volje" sto cemo sad zabraniti klinike za odvikavanje i sl? Prema dosadasnjim pokazateljima ecig je najbolje od takvih pomagala. Sto onda s oprostenjem seres po tome?

EDIT: Naravno ukoliko netko uopce zeli prestati s nikotinom. Cuo sam i nekoliko ljudi koji su sasvim zadovoljni ecigom i ne namjeravaju se skinuti s njega. Itekako su sretni sto su se rijesili cigareta though

Zadnje izmijenjeno od: Xizor. 08.09.2014. u 18:22.
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 18:31   #274
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Xizor Pregled postova
EDIT: Naravno ukoliko netko uopce zeli prestati s nikotinom. Cuo sam i nekoliko ljudi koji su sasvim zadovoljni ecigom i ne namjeravaju se skinuti s njega. Itekako su sretni sto su se rijesili cigareta though
Npr. ja.
Ja sam prešao na e-cigarete jer mi je bilo previše skupo kupovati kutiju svaki dan. Ne trujem nikoga oko sebe više, ne smrdi mi kuća, imam više energije, osjetim mirise, apetit se vratio... kao kad sam prestao pušiti prije par godina.
Počeo ponovno iz dosade. Potrošim oko 2ml tekućine na dan. Često i manje. Treba mi nešto što se dimi/pari i da nešto mrdam po rukama . Nikotin mi ni ne treba toliko.
Znam da sam ovisan, ali barem sada ne trujem ostale oko sebe.

EDIT:
Korisnici e-cigareta bi trebali pripaziti da ne pare u hladnom okruženju. Može vam se vlaga kondenzirati u dišnim kanalima. Meni se to desilo jednom i od tada izbjegavam parenje na hladnom.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 18:49   #275
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ja sam se pušenja ostavila prije par godina. Jednostavno mi se toliko zgadilo da je prestanak bio kao nožem odrezan. Rekoh sebi da mi ne treba taj smrdljivi otrov. I tako je ostalo do dana današnjeg. Najbolji potez u životu. Ako mogu ja, može svatko. Ovo da se "ne može" prestati pušiti i da su e-cigarete jedino rješenje jest notorna besmislica i izlika za slabiće. Poricanje je vražja stvar.

Znam da idem u oftopik, ali pozelenim kad čujem te pušačke racionalizacije.
Ovi izljevi žući samo potvrđuju onu da su najagresivniji protivnici pušenja bivši pušači. Možda zavist spram onih koji još uvijek uživaju duhan
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 10:00   #276
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ma ja nemam problema s prestankom,prestajao sam već,nisam imao "fizičkih i psihičkih" problema,"kriza"...ali problem je bio u tome da jednostavno sam htio opet pušit,što zbog stresa-posla,što zbog gušta.

Gledam na e-cigaretu kao zamjenu za otrov u cigaretama,želim prestat zbog trovanja,ne želim prestat zbog "gušta",uz kavu itd...pa bi taj "gušt" tražio u e-cigareti,koja je sigurno manji otrov.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 18:47   #277
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Ja sam na bijelom marlboru jedno 6 godina pušim pola kutije dnevno, nekad se zalomi i kutiju.

Koji set bi preporučili a da nije skupa? Kako se time barata? Gdje i koliko često bi trebao kupovati nove bočice ??
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 18:52   #278
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ja sam se pušenja ostavila prije par godina. Jednostavno mi se toliko zgadilo da je prestanak bio kao nožem odrezan. Rekoh sebi da mi ne treba taj smrdljivi otrov. I tako je ostalo do dana današnjeg. Najbolji potez u životu. Ako mogu ja, može svatko. Ovo da se "ne može" prestati pušiti i da su e-cigarete jedino rješenje jest notorna besmislica i izlika za slabiće. Poricanje je vražja stvar.

Znam da idem u oftopik, ali pozelenim kad čujem te pušačke racionalizacije.
Svaka ti cast. No imaj na umu da neki jednostavnu nemaju ni karaktera da prestanu (kao npr. ja), ili pak ni ne zele prestati (vidi vraga, ponovno ja).

Samim time, ne shvacam sta zelis ovim trolanjem postici?

Bavim se redovito sportom, i uvijek sam bio i bit cu nadam se top fit. No od kad sam cigare bacio i presao na elektroniku, dozivio sam renesansu sto se sportskog dijela zivota tica.

Ali i svega ostaloga. I zasto to tebe onda tocno smeta? Bacila si cigarete? Svaka ti cast jos jednom. Nas ostale pusti da uzivamo i trujemo se kako god nam volja i zelja. Valjda to nije toliko tesko?
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 18:54   #279
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Ja sam na bijelom marlboru jedno 6 godina pušim pola kutije dnevno, nekad se zalomi i kutiju.

Koji set bi preporučili a da nije skupa? Kako se time barata? Gdje i koliko često bi trebao kupovati nove bočice ??
Vec ovdje imas sve odgovore. Malo prelistaj. No najbolje ti je nabaviti neku twisticu sto se baterije tice, npr. ego-c twist. A za atomizer (dio gdje ide tekucina i iz cega paris) nabavi si npr. kangertechov pro tank mini 3.

Sto se tice tekucina, tu je jedini 'zeznuti' dio. Ne odgovara svakome isto. Tu ces nazalost morat malo experimentirati.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 22:14   #280
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Mileni jel ovo dovoljno?

ivosimec je offline   Reply With Quote