Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2014., 15:59   #1
Sneaky
Ninja
Moj komp
 
Sneaky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Kući/Stanu
Postovi: 89
Wix web stranica

Pozdrav kolege !
Imam pitanje vezano za WIX, ugl. kolegi treba za firmu izrada web stranice sa domenom i svim stvarima mogucim za izradu pa je naisao na wix, ja iskreno nikad nisam koristio pa neznam da li je pouzadno i da li se isplati raditi tamo. On bi uzeo onu godisnju preplatu ali ga zanima da li on moze sam raditi i uredivati tamo po njegovom ili samo koristit njihove layoute i ostale stvari koje imaju za ponuditi. Te da li moze mjesecno ili tjedno izmjenjivati stvari koje stavi tamo.
__________________
K?rac palac blek metalac ! CS valja !
Sneaky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 16:06   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ja bi radije platio nekom da mi napravi stranicu. Nekako sam skeptičan prema takvim servisima.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2014., 17:08   #3
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
izvana to može još dobro izgledati što se vidi i po primjerima, ali iznutra -> epic fail.
Stranice su im spore sa gro nepotrebnog koda. Dugoročno, ne isplati se ozbiljnoj firmi.

Da ti odgovorim na jedno od pitanja, korisnik moze sam mjenjati sadržaj. To je veliki plus ovog servisa za tu lovu, međutim...
Preporučam da si nađe nekoga ko ce mu sklepat neku wordpress temicu i na miru je. Optimized, google-friendly, super izgleda, a i dalje moze mjenjati sadrzaj po volji vrlo jednostavno, a zna da ima pravu stvar. Adekvatnu temu moze kupiti na themeforestu.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 17:54   #4
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ja bi radije platio nekom da mi napravi stranicu. Nekako sam skeptičan prema takvim servisima.
Ja imam stranicu na slicnom servisu koji je besplatan i to vec tri godine i izrazito sam zadovoljan sa takvom vrstom servisa.Sve ovisi sta osoba zeli i trazi.Meni za sada vise o takvog servisa ne treba.Inace ja koristim servis http://www.freshcreator.com.hr/napra...o-web-stranicu na kojem mozes mjenjati svakodnevno podatke a uz to izrada me je kostala 0 kuna, osim svojeg vremena kojeg sam potrosio za izradu stranice.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 10.03.2014. u 18:02.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 17:59   #5
Sneaky
Ninja
Moj komp
 
Sneaky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Kući/Stanu
Postovi: 89
Hvala vam na informacijama
__________________
K?rac palac blek metalac ! CS valja !
Sneaky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 21:18   #6
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ja imam stranicu na slicnom servisu koji je besplatan i to vec tri godine i izrazito sam zadovoljan sa takvom vrstom servisa.Sve ovisi sta osoba zeli i trazi.Meni za sada vise o takvog servisa ne treba.Inace ja koristim servis http://www.freshcreator.com.hr/napra...o-web-stranicu na kojem mozes mjenjati svakodnevno podatke a uz to izrada me je kostala 0 kuna, osim svojeg vremena kojeg sam potrosio za izradu stranice.
Ako je tebi dobro, i meni je.
Da ti budem iskren nikad se nisam s takvim servisima igrao. Uvijek sam više volio sve napraviti ručno. Jednostavno volim da imam sve pod kontrolom.
U svakom slučaju imam svoje razloge zašto ja osobno to ne bi koristio.
Ti vjerojatno imaš svoje razloge zašto ne bi koristio nešto drugo i to poštujem.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 21:33   #7
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Na Wixu može napraviti cijelu stranicu ukoliko zadovoljava njegove potrebe, besplatno je.
Plaća se da se maknu reklame i plaća se domena.

Koristim Wix na nekoliko stranica gdje mi je on savršen, a na drugima gdje je potreban CMS koristim joomlu.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 21:50   #8
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
@sinisa - kako ce raditi nesto od nule i ručno ako isti nije web designer/developer?
Znaci tu dolazimo do velike cifre ako je u pitanju custom cms. A i ta riječ ručno je pomalo izlizana, danas najveći profesionalci koriste mnoge alate kako bi ubrzali samu izradu. Jer ukoliko bi ručno radio svaki put iznova nekakav CMS (gdje se neuki klijent moze sam igrati sa sadržajem), mislim da je to čisti overkill i bacanje vremena.

Riječ ručno se više koristi kod prezentacijskih stranica, a ukoliko se radi o pravom fully funkcionalnom webu sa unikatnim dizajnom, tu ima posla, i to se naravno adekvatno i plaća i zasigurno ne treba svakome.

A ako mu ovo zadovoljava njegove potrebe, zašto ne? Makar bi ja opet radije išao na wordpress opciju sa gotovim templateom, čisto iz razloga jer google to voli.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 22:04   #9
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Probao sam par puta s WordPressom, previše je osjetljiv i kad padne, banana. Joomlu sam barem svaki puta uspješno vratio, digao, sastavio itd...

Kažem, Wix je zakon, ne znam da li ima sličnih servisa. Malo je Wix ipak skup, ali generalno, čovjek dobije super stranicu koju može totalno izmijeniti, i to tako da moja žena koja nema pojma naporavi odlično i to u cca dan-dva posla, dok je meni za isto trebalo cca 4-6 sata za kompletnu stranicu s slikama, tekstom i ukupno 20 stranica... i cijelim SEO u detalje...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 22:08   #10
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Probao sam par puta s WordPressom, previše je osjetljiv i kad padne, banana.
nemam pojma o čemu govoriš.
Tko padne? Kako je osjetljiv? Smrdi mi na probleme sa jeftinim hostingom.
Mislim da bi se začudio kada bih ti rekao ko sve koristi wordpress.

evo ti par primjera (kojima nikad ne padne )
- ebay
- yahoo
- sony
- wall street journal
- people magazine
- samsung
- cnn

itd itd itd. Dakle usporedivati jedan wix sa wordpressom je totalno besmisleno i to su dva različita svijeta. Joomla je u drugom planu, također.
Shvaćam da wix moze biti dovoljan, isto kao i joomla, ali wordpress je nešto sasvim drugo.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2014., 22:17   #11
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
@sinisa - kako ce raditi nesto od nule i ručno ako isti nije web designer/developer?
Znaci tu dolazimo do velike cifre ako je u pitanju custom cms. A i ta riječ ručno je pomalo izlizana, danas najveći profesionalci koriste mnoge alate kako bi ubrzali samu izradu. Jer ukoliko bi ručno radio svaki put iznova nekakav CMS (gdje se neuki klijent moze sam igrati sa sadržajem), mislim da je to čisti overkill i bacanje vremena.

Riječ ručno se više koristi kod prezentacijskih stranica, a ukoliko se radi o pravom fully funkcionalnom webu sa unikatnim dizajnom, tu ima posla, i to se naravno adekvatno i plaća i zasigurno ne treba svakome.

A ako mu ovo zadovoljava njegove potrebe, zašto ne? Makar bi ja opet radije išao na wordpress opciju sa gotovim templateom, čisto iz razloga jer google to voli.
Krivo si shvatio riječ "ručno".
Ja uopće nisam nigdje spomenuo "od nule" i "custom". Pod "ručno" sam mislio custom prerade/nadopune funkcionalnosti nekog gotovog rješenja. Primjerice WP teme.

@Sa_Stilom
Po čemu je Wordpress preosjetljiv?
Ako prtljaš po core-u bez da imaš pojma šta radiš, normalno da je "preosjetljiv" i "nestabilan" i normalno da je kasnije problem vratiti sve u funkcionalno stanje.
Jedino ako si ga koristio na IIS-u. Onda razumijem o čemu pričaš.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2014., 09:07   #12
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Dva put sam probao WordPress, i naravno da sam prčkao. Oba puta mi je pukao i ni bog ga nije vratio više... Nakon drugog puta, vratio sam se na Joomlu u kojoj se bolje snalazim. Joomla ako se desi da neš pukne bar uspijem zakrpati, WordPress nisam uspio. No, možda je do mene

Sve u svemu, ja ne govorim što je bolje, što je lošije, jer to nema smisla. Svi znamo da po onome što nekome treba, po tome se radi web. I čisti HTML može zadovoljiti nekoga i njegovo potrebe, a nekoga flash. Ako pričamo o jednostavnosti Wix nudi prekrasan design, sa super praktičnom upotrebom (izuzevši lošeg supporta), isto tako ni WordPress nije težak, a ni joomla kada se zagrebe u nju...

Korisnik je pitao za dojmove Wixa i osim što je super jednostavan i lak za korištenje, super je što možeš sve napraviti BESPLATNO, a onda samo platiš hosting i domenu kod njih. Glupo mi je što su sada stavili 25% VAT ako odabereš HRVATSKU, tako da to još dodatno diže cijenu.

Sve u svemu Wix je super servis, za onoga tko svoje potrebe webstranice pronalazi u takvom servisu.

E sad, ako netko želi i ima veće potrebe, vremena i volje, kada se kupi domena i hosting (80kn sam ja platio COM domenu) postoji: Softaculous Installer koji na kraju krajeva i bude u CPANELu (bar u mojima je) i udri i igraj se...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na