Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2020., 08:34   #991
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Isto i u pbz-u, od studentskih dana sam ziro koristio za paypal i internet. Nitko me nista pitao nije. Sam sebi sam prebacivao s tekuceg. Dosta godina mi je tako sjedala i studentska placa.

Stedni racun mi je bio must have na pbz-u i sad na erste. Na pbz-u je withsave ful praktican, a na erste postoji stedni racun po vidjenju i funkcionira na isti princip jedino moras ici u banku to ugovoriti. Nista orocavanje, samo zelim odvojeno mjesto gdje drzim stednju da je ne vidim na tekucem
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 10:15   #992
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova
Prebacujem lovu sa žira na tekući (ZABA) i obratno stalno i nitko me ništa nije pitao nikada.

Kad legne najamnina prebacim na tekući, kad trebam neki shopping na Aliju obaviti prebacim s tekućeg na žiro, nikakvih problema već 3 godine.
ALI na najamninu vec placas porez (12%) tako da to je vec rjeseno sto se tice porezne - ne ?

BTW ovo je objasnjenje za ZIRO Racun u jednoj od banaka:

"3.1. Žiro račun je kunski prometni račun koji Banka otvara Klijentu -domaćoj fizičkoj osobi koja ostvaruje prihode na temelju ugovora o djelu, honorara, autorskih naknada, stipendija, zarada učenika i studenata od servisa/udruga i sl. koji podliježu nadzoru po osnovi fiskalnih obveza, radi primanja uplata i obavljanja isplata u granicama raspoloživih sredstava na računu.
3.2. Žiro račun može se otvoriti i u stranoj valuti, a otvara ga domaća fizička osoba koja obavlja djelatnost za koju se prem
a propisima nije dužna registrirati, za primanje uplata iz inozemstva po osnovi obavljanja neregistrirane djelatnosti.
3.3. Podaci o stanju i prometu po žiro računu su poslovna tajna Banke i mogu se priopćiti samo na:-zahtjev vlasnika ili punomoćnika -u ostalim slučajevima koji su predviđeni člankom 99. Zakona o bankama.
3.4. Sukladno zakonskim propisima, Banka dostavlja Ministarstvu financija -Poreznoj upravi podatke o prometu po svim žiro
računima otvorenim u Banci."
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2020., 12:56   #993
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ALI na najamninu vec placas porez (12%) tako da to je vec rjeseno sto se tice porezne - ne ?
Točno, ali pišem zbog samog prebacivanja s tekućeg na žiro i obratno, nevezano za najamninu i porez.

Stalno to radim (od 2018.) i nitko me nikad ništa nije pitao oko toga, pa pretpostavljam da to ne vide kao zaradu.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 13:28   #994
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Koristim žiro račun kao štednju već 15 godina sigurno. Nitko nikada nije pitao ništa.

Nekako mi je lakše odvojiti na njega nego kad stoji na tekućem pa me svrbi 😂

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 14:54   #995
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Preporuka Banke

Što se ZABE tiče, ne prigovaraju zbog korištenja žiro računa. Sa HPB-om i PBZ-om imam negativna iskustva po tom pitanju (doduše stara 5, 6 godina). Inače, od 2017. Porezna ima full uvid u tekuće.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 10:25   #996
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Na pbz ja koristim žiro račun kao online šoping račun (ebay, alija.....) ima 4-5 godina i isto nisam dobio nikakve prigovore zasad.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 17:43   #997
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Prebacite si neki iznos koji će ih zasvrbiti. Koliko je ono ne oporezivo za studentske ugovore?

Poanta je da bi mogli ali sigurno ne za iznose od 100-200kn za Ali. Uglavnom kako mi se nikada nije dalo da me uopće gledaju ja radje ne. Čim oni nešto gledaju tebe naći će nešto. Dovoljno neku sitnu prodaju tu ili na njuski...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 19:22   #998
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Hpb smart (ovaj online free) ima mogućnost trajnog naloga?

Hvala!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 19:43   #999
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Nema, ni nalog ni SEPA terećenje. Inače HPB ima čudan sistem gdje ti naplaćuju zadavanje trajnog naloga, to sam samo kod njih vidio.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 21:37   #1000
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Nema, ni nalog ni SEPA terećenje. Inače HPB ima čudan sistem gdje ti naplaćuju zadavanje trajnog naloga, to sam samo kod njih vidio.
Koristim eracun preko njih već dugo. Odmah do e-računa je e-trajni nalog.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2020., 21:46   #1001
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Iz informativnog dokumenta o naknadama Supersmart HPB

Ako imaš, vjerojatno imaš "greškom" jer nije dio službene ponude.
EDIT: E-račun vjerojatno nije trajni nalog/izravno terećenje. Pitanje je bilo o trajnom nalogu.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 22:09   #1002
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Iz informativnog dokumenta o naknadama Supersmart HPB

Ako imaš, vjerojatno imaš "greškom" jer nije dio službene ponude.
EDIT: E-račun vjerojatno nije trajni nalog/izravno terećenje. Pitanje je bilo o trajnom nalogu.
Eracun nije trajni nalog. Na slici gore ispod e-računa je opcija trajni nalog. Nemam trajnog ali u aplikaciji vidim da mogu ići na novi trajni nalog.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 22:22