Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2013., 23:43   #7261
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ja razumijem i jednu i drugu stranu. osobno nisam za 200 km/h na autocesti, makar ti vozio paganija. mi obicni smrtnici se trndamo u skatuljama kojima je 150 negdje vrhunac udobnosti, ja kada stignem slepera ili babu u corsi da moram zvjerivnjati (ja, bilo tko da se razumijemo) hoce lokalni baja sa razjebanom alfom doletavati sa 4 gume stare 6 godina.........

razumijete? ozren prvenstveno? na koji nacin bi ti regulirao da smijes recimo ti sa svojim autom voziti brzo, ili recimo ja natjeravao akcenta u crveno na 190 km/h? nema tu, pravila vrijede jednako za sve. a meni nece trebati (sta je netko rekao, 150 metara do 0 km/h), meni ce trebati 450 metara .


dok sto se tice pitanja moje zupanije, slazem se da je jako zajebana. lose ceste mahom, nikakva ili jako losa kultura vozaca, generalno los i nizak/nizi mentalitet (citaj - ljudi su kreteni i idijoti, to nema drugacije definicije), mnogo alkohola, mnogo krđana....... mislim, i mene je drzalo prvih 2-3 godine nabrijati auto ili imati takav, muzika..... sada sam sretan ako se mogu voziti 62 (gdje je ogranicenje 50) bez kretena koji mi je na kocnici pred svaki minijaturni zavoj, a kad dode malo veca ravnica, da vidis kako isti "zna" voziti pa ode preko 90-100...... a nesposobno, kad vidis po ponasanju vozila.

tako da sam rekao da mi je zivotni san imati nesto povece tipa range rovera ili teracana (ili manjeg galopera, na njega sam isto slinio), nabit naprijed sipke, pa da vidim kako ce kontra smjer zascjecati zavoje ili se vozit po crti, iako ima mjesta jos metar do bankine.....

jebes brzinu, radije da dodem u konstantnoj brzini bez previse kretena na cesti, nego gazit +100 na sat. sranje se dogodi u trenutku, mislim da imamo svatko barem nekoga iz proslosti tko je najebao zbog brzine.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 07:27   #7262
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Regulirao bih na način koji sam naveo na početku - paušal koji je veći što je "kupljena" brzina veća. Ti sa svojim akcentom npr sigurno nebi uzeo preko 150, i onda nebi ni vozio u crvenoj zoni za svoj auto. Da ne misliš da ja nisam imao sličan auto (Toyota Avensis) koji išao 197 i na toj brzini mu je trebalo da se zaustavi koliko i teretnom vlaku...

Provedba? Kamere. Pa ak voziš brže od paušalne ti se to dodatno naplati, i to dosta. Svi znamo da su kamere uvijek u akciji, a ne lutrija kao presretači, tako da tu nema baš izbjegavanja.

Znam da je blesasta ideja ali s obzirom da država želi prvenstveno pare, eto im onda pare, a nas spase gluposti i ti isti policajci mogu rješavati opasnija mjesta.

Ono kaj se točno vidi kroz godine jest to da su vozači sve lošiji i lošiji. Dio problema jest to kaj svatko na kraju dobije vozačku, a realno nisu svi sposobni uopće za vozit. Drugi dio problema jest kaj se stvorila ta slika kak je brzina jedino zlo i onda na kraju imaš vozače koji nisu nikad vozili iznad 100, a na toj brzini im je puls kao dobrom vozaču na 200+ -- no svejedno bu koristili mobitel "jer to je OK, pa svi pričaju". Ako je nekome 100 brzina svjetlosti, onda se može zamisliti kakvu reakciju će taj ili ta imat ak se desi nekaj spetljano na cesti. Da ne kažem da te u autoškoli nauče kaj je kočnica ali ti nikad ne pokažu kad je kočnica najveće zlo i kad se ne smije kočit... Puno je tu fundamentalnih, sistemskih grešaka no sve na kraju završava da su ljudi poput mene "manijaci" a ovi kaj završe u suprotnom smjeru na autoputu "simpatično zbunjeni".

Nikad neću zaboravit članak u Jutarnjem u kojem pišu kak je neka dama bila u rotoru u suprotnom smjeru i kak se nadaju da je prošla bez ogrebotine... a svi ovi koji NISU napravili takvu ludost, glupost, ultra-opasnost, njih tko jebe.
__________________
Nissan GT-R Black Edition

Zadnje izmijenjeno od: ozren. 10.09.2013. u 08:19.
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 07:33   #7263
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da bi se uvela bilo kakva promjena, drzava bi trebala otvoreno priznat da je radi para, a to je no-no.
Mislim da bi svima trebalo biti jasno kako se "pazi na sigurnost u prometu" kad zateknu policajca koji mjeri brzinu na cesti koja je izlaz sa autoputa i jos uvijek ima sve odlike autoputa, samo sto je ogranicena na 60-70km/h, a to je puzeva brzina nakon 130km/h pa cak i nakon samo 20min voznje. A tamo gdje se gine nema ni zive duse koja bi okinula kaznu...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 08:15   #7264
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Da bi se uvela bilo kakva promjena, drzava bi trebala otvoreno priznat da je radi para, a to je no-no.
Mislim da bi svima trebalo biti jasno kako se "pazi na sigurnost u prometu" kad zateknu policajca koji mjeri brzinu na cesti koja je izlaz sa autoputa i jos uvijek ima sve odlike autoputa, samo sto je ogranicena na 60-70km/h, a to je puzeva brzina nakon 130km/h pa cak i nakon samo 20min voznje. A tamo gdje se gine nema ni zive duse koja bi okinula kaznu...
Upravo tako... nažalost.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 08:48   #7265
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Mene osobno smeta to što imam osjećaj da su ljudi koji vole dobre aute i posjeduju iste ( barem kod nas ) diskriminirani na svakom koraku. Na što mislim? Osobno vozim po propisima i nemam još ni jednu kaznu ( niti za parking ) a vozim već 11 godina te stvarno mislim da treba propise poštovati. Ali me smeta par stvari:
1. Zašto neispravna i poluispravna stara vozila po 20 godina prolaze tehnički uvijek i bez problema, a ljude koji imaju relativno nove aute maltretiraju za najmanje odstupanje vezano za ispuh i sl.?
2. Zbog čega se plaća veći porez ( i to ne mislim da veći iznos, nego na veći postotak poreza) na skuplji auto. Ajde, za CO2 kužim, ekologija.
3. Zbog čega policajci uvijek radije zaustave nekoga u OK autu nego u krntiji? ( uvjerio sam se osobno, kad vozim staru Fiestu od staraca nikad me ne "fermaju 2 %" a kad uzmem Megane R.S. onda imam osjećaj kao da jedva čekaju da me zaustave)
4. Ograničenja su brutalna, mislim 50 km/h u naselju je ok, ali je "naselje" ako imaš 3 kuće na 20 km2, mislim ono, moraš voziti u 3. brzini i zamisli tako tipa 10 km. I ostala ograničenja... 130 km/h je premalo ograničenje po meni.
5. Da nema vlastitog gušta, čovjek se zapita zašto bi uopće kupio neki dobar auto. Čemu? Da ti uzmu zadnju kunu na porez i da imaš osjećaj da si kažnjen jer eto udostojio si priuštiti nešto lijepo, a gdje ćeš voziti to što si kupio kad su svuda ograničenja i jedva čekaju da te globe.
Ok, kažu odi na pistu. Ali čemu onda imati svoj auto? Pa bože moj, ima za iznajmiti i Ferrari i Porshe pa ću onda radije to.
Mislim da postoji tu diskriminacija ( ne kažem za zakone, oni vrijede za sve isto) ali ne mogu se oteti osjećaju da nekako kod nas nije sreća imati lijepe stvari
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 12:12   #7266
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Postavlja se ustvari pitanje zašto uopće možeš kupiti dobar auto, odnosno zašto su uopće dozvoljeni - to je istina...

Što se policije tiče, ima neke istine da vole upadljivije zaustavljat, što je u neku ruku i logično (jbga okrenut ćeš se za lijepom ženom, prosječnu nećeš ni zamijetiti), ali generalno ne mogu reći da sam se ikad osjećao diskriminiran. No, nije u redu da ne trzaju za vidljivo neispravnim vozilima.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 13:09   #7267
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
The annual fatality rate (2.7 per billion km in 2009) is consistently lower than that of most other superhighway systems, including the US Interstates (4.5 in 2009). Furthermore, a 2005 study by the German government found that Autobahn sections without speed limits had the same accident rate as those with speed limits.
Ja mislin da je ipak malo veca koncentracija na 200 s 2 ruke na volanu nego, na 110 s mobitelom na usima...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 14:10   #7268
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Usporedba Autobahna i Interstate-a u SAD-u nije baš na mjestu. Kao prvo, u SAD-u vozačku dobiješ s 16 godina i odmah možeš sjesti za upravljač npr. Mustanga. Da ne govorim o tome kako je dobivanje vozačke u SAD-u apsurdno smiješan postupak u odnosu na nas u Europi. I njemačka autoindustrija lobira kako se ne bi uvela ograničenja brzine. Dosta toga o "problemu Autobahna" piše ovdje.
Uostalom, kao što sam već rekao, uvijek treba imati na umu i druge u prometu, koji možda nisu tako vični i koji nemaju tako tehnički sposobna vozila i to da su svi jednaki pred zakonom
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 16:27   #7269
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Usporedba Autobahna i Interstate-a u SAD-u nije baš na mjestu. Kao prvo, u SAD-u vozačku dobiješ s 16 godina i odmah možeš sjesti za upravljač npr. Mustanga. Da ne govorim o tome kako je dobivanje vozačke u SAD-u apsurdno smiješan postupak u odnosu na nas u Europi. I njemačka autoindustrija lobira kako se ne bi uvela ograničenja brzine. Dosta toga o "problemu Autobahna" piše ovdje.
Uostalom, kao što sam već rekao, uvijek treba imati na umu i druge u prometu, koji možda nisu tako vični i koji nemaju tako tehnički sposobna vozila i to da su svi jednaki pred zakonom
Nisan ni reka da je isto, ali ja osobno tvrdin da su ljudi napetiji i više paze kod brže vožnje.

A kakav zakon vridi za ovakve

Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 16:48   #7270
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Glupo je spominjati Ameriku i Interstate. Do 10 mph preko ograničenja je 90-150$ kazna i zatvor do 15 dana. Od 10-30 mph ide 150-300$ i do 30 dana zatvora.

Citiraj:
In addition to the fines and penalties shown, you will have to pay a state surcharge and possibly a Driver Responsibility Assessment if you receive six or more points on your driver record during a period of 18 months.

Fines are doubled for speeding in a work zone.
Citiraj:
Can I be ticketed for speeding if I am not actually exceeding the posted speed limit?

Yes. Vehicle and Traffic Law section 1180(a) requires that: "No person shall drive a vehicle at a speed greater than is reasonable and prudent under the conditions and having regard to the actual and potential hazards then existing." Where this very often comes into play is during the winter months when the roadway is slippery due to ice and/or snow. Under these conditions, and others like them, motorists are required to reduce their speed – even to a speed below the posted speed limit - to a speed that is reasonable and prudent, that is, to a speed at which the motorist can maintain control of the vehicle despite inclement road or weather conditions.

In addition, Section 1180(e) states, in part, that drivers are required to "drive at an appropriate reduced speed when approaching and crossing an intersection or railway grade crossing, when approaching and going around a curve, when approaching a hill crest, when traveling upon any narrow or winding roadway, and when any special hazard exists with respect to pedestrians, or other traffic by reason of weather or highway condition."
Vozi brzo i neodgovorno = posljedice te čekaju. Usput, najveća dopuštena brzina je 85 mph (130 km/h), i to samo u jednoj državi. Ostatak država ima 75 mph (121 km/h) ili 70 mph (113 km/h). Havaji 60 mph (97 km/h).

Moram li podsjetiti da su američki auti redom većinom opremljeni motorima iznad 200 ks. Naravno, rijetko kome pada na pamet prekršiti zakon.

Nismo Amerika, ali njihov sustav bih sutra uveo da me se pita. 14h sam u komadu proveo na cesti gore i ni u jednom trenutku se nisam osjetio ugroženo u prometu. Da je dosadno voziti 1500 km brzinom 120 km/h u automatiku, je. Pomiriš se s time i gotovo. Ako može ekipa u Viperima, Corvettama i sl. čudovištima, možemo i mi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 01:19   #7271
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zwer.

1. brzina: 110 km/h
2. brzina: 160 km/h
3. brzina: 210 km/h
4. brzina: 250 km/h
5. brzina: 290 km/h
6. brzina: warp 10

Nabere brzinu od 110-160km/h kolko meni treba od 10-20. xD

A još je i loše krenuo...

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 11.09.2013. u 01:27.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 07:21   #7272
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Glupo je spominjati Ameriku i Interstate. Do 10 mph preko ograničenja je 90-150$ kazna i zatvor do 15 dana. Od 10-30 mph ide 150-300$ i do 30 dana zatvora.





Vozi brzo i neodgovorno = posljedice te čekaju. Usput, najveća dopuštena brzina je 85 mph (130 km/h), i to samo u jednoj državi. Ostatak država ima 75 mph (121 km/h) ili 70 mph (113 km/h). Havaji 60 mph (97 km/h).

Moram li podsjetiti da su američki auti redom većinom opremljeni motorima iznad 200 ks. Naravno, rijetko kome pada na pamet prekršiti zakon.

Nismo Amerika, ali njihov sustav bih sutra uveo da me se pita. 14h sam u komadu proveo na cesti gore i ni u jednom trenutku se nisam osjetio ugroženo u prometu. Da je dosadno voziti 1500 km brzinom 120 km/h u automatiku, je. Pomiriš se s time i gotovo. Ako može ekipa u Viperima, Corvettama i sl. čudovištima, možemo i mi.
Istina da se u Americi jos sporije vozi nego u Europi, da sam ja tamo za mali auto nebih uzimao jaci motor od 60-75ks ili za limuzinu vise od 100ks jer svaki od njih moze odrapiti preko 160km/h, a ogranicenje je 100-120km/h !
Plus jos ktome nema potrebe za brzim pretjecanjem po traci suprotnog smjera jer imaju poduplane trake u oba smjera.
Tako da uopce nema potrebe niti smisla kupovati zvijer od auta s preko 200ks pod haubom, kada se vozis ko puz !

Ja bih zaspao i napravio sranje na autocesti da se moram voziti citavo vrijeme do 100-120km/h na dionici od 1500km ! A vjerujem da nisam jedini, i to zbog duzeg putovanja jer se presporo vozis i sama prespora brzina te umora zbog dosade i monotonije pa imas potrebu da sklopis oci i eto mrtvih na cesti.
Npr. zakaj nitko ne zaspi za volanom pri brzini vecoj od 140km/h na autocesti ?

Evo kada se ja vozim kod nas preko 20km autoceste, ja se tek razbudim i velim vidi vraga pa ja vozim ( i to tek nakon 120-130km/h ) !
A kad idem preko 140km/h aha da zbilja se vozim moram malo obratiti paznju na sebe i druge sudionike u prometu !
Sada mozes procijeniti koliko je rizicno za neke vozace voziti se ko puz po cesti...
Ne nejurcam preko 200 na sat vec opet oko 130-140km/h.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 09:40   #7273
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Istina da se u Americi jos sporije vozi nego u Europi, da sam ja tamo za mali auto nebih uzimao jaci motor od 60-75ks ili za limuzinu vise od 100ks jer svaki od njih moze odrapiti preko 160km/h, a ogranicenje je 100-120km/h !
Samo da ih je naći.

Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Ja bih zaspao i napravio sranje na autocesti da se moram voziti citavo vrijeme do 100-120km/h na dionici od 1500km !
Ne bi, bez brige. Nisu "udobne" kao naše.
A i moraš često po gorivo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 09:50   #7274
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Samo da ih je naći.
Kako ne, ona Prius zelena smetala koje moraju imati svi "environment aware" hipsteri

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne bi, bez brige. Nisu "udobne" kao naše.
A i moraš često po gorivo.
Ceste su im potrošene, ali rade na tome. Nije ni čudo kad im tim cestama prođe masa 18-wheelera.
Kaj se tiče dugih putovanja, svatko od njih u gepeku nosi karton red bullova i sl. Morao sam svaka 3 sata stat, izać i protegnut noge, dok je cura s kojom sam putovao riješila cijeli karton u tih 14 sati
Znaju da se truju, ali kažu da nema dugog načina da preživiš autocestu na dulje od 3-4h u komadu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 09:57   #7275
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kako ne, ona Prius zelena smetala koje moraju imati svi "environment aware" hipsteri
Ma to voze samo pi****e.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ceste su im potrošene, ali rade na tome. Nije ni čudo kad im tim cestama prođe masa 18-wheelera.
Kaj se tiče dugih putovanja, svatko od njih u gepeku nosi karton red bullova i sl. Morao sam svaka 3 sata stat, izać i protegnut noge, dok je cura s kojom sam putovao riješila cijeli karton u tih 14 sati
Znaju da se truju, ali kažu da nema dugog načina da preživiš autocestu na dulje od 3-4h u komadu.
Ma ne treba pretjerivati, meni je najgora dionica I-5 s onih skoro 200 milja u komadu ravno, no sve se da riješiti. Iskreno mi nikad RB nije pomogao, dapače.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 10:37   #7276
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ma to voze samo pi****e.
Ma ne treba pretjerivati, meni je najgora dionica I-5 s onih skoro 200 milja u komadu ravno, no sve se da riješiti. Iskreno mi nikad RB nije pomogao, dapače.
Dionica New Jersey - Nashville, preko Virginije. Jutro nakon Irene. Nema ni životinje na cesti. Najdosadnija vožnja u životu. Ne ponovilo se
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 10:43   #7277
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Talijan je opet uradio... 458 Speciale, -195kg u odnosu na standardnu, i naravno najjači N/A motor (serijski). Strava



http://www.gtspirit.com/2013/09/10/i...-458-speciale/
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 17:25   #7278
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Talijan je opet uradio... 458 Speciale, -195kg u odnosu na standardnu, i naravno najjači N/A motor (serijski). Strava
Ferrarijev - najači N/A motor.

Koliko znam titulu najačeg nosi SLS AMG Coupe Black Series, a koliko su oba serijska...
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 17:32   #7279
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Najjaci atmosferski v8 ikad proizveden od Ferraria.. 600ks iz 4.5 je mnogo. Samo 30tak KS slabije od AMGovog puno veceg 6.3. 1290kg je masa prosjecnog kompakta sa nekim 1.6 dieselom.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 11.09.2013. u 17:37.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 17:47   #7280
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Rutiner Kubica opet u elementu

__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 17:51   #7281
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Davno je to bilo. Prvi reli sezone. Sutra počne 10. u Australiji.
Kubica ima više sreće nego pameti
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 18:02   #7282
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Pa jučer je to bilo, pogledaj

Makar razumijem te, previše je njegovih kreševa bilo
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 18:10   #7283
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Bilo je i dobrih voznji, narocito nedavno u Njemackoj gdje je uzeo 1mj u klasi i bio brzi i od nekih WRCa. Inace je borba u Njemackoj bila predobra, ne znam dal je tko gledao. Sorodov prvi win nakon mase drugih mjesta i nakon sto su ga otpisali za Australiju. Mali iz Forda je fenomenalan, zaboravio sam kak se zove ali bit ce zvijer. Neuville
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 18:13   #7284
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Ferrarijev - najači N/A motor.

Koliko znam titulu najačeg nosi SLS AMG Coupe Black Series, a koliko su oba serijska...
Drobiš gluposti. Najjači N/A motor po litri isto šta je nekad imala S2000 s 124 ks/l. AMG je jači ali ima puno puno više kubika, a ovo je baš lipa pila
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 18:30   #7285
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Pa jučer je to bilo, pogledaj

Makar razumijem te, previše je njegovih kreševa bilo
Kako? Koliko vidim, zadnji je bio 22-25. u Njemačkoj i sljedeći je od 12-15. u Australiji.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 18:32   #7286
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
http://www.autosport.com/news/report.php/id/109807

Ovo je ERC a inace vozi WRC u WRC 2 klasi.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 19:45   #7287
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Ferrarijev - najači N/A motor.

Koliko znam titulu najačeg nosi SLS AMG Coupe Black Series, a koliko su oba serijska...
Koliko ja znam rekord je drzala honda sa s2000 modelom, dakle 2.0 motor i 240 ks- 120 ks po litri.
Novi rekord ima porsche sa "starim" GT3 rs 4.0 (997) modelom koji izvlaci 500 ks iz 4.0 motora sto ispada 125 ks po litri.
Ako netko zna provjereno dali postoji jaci motor neka me ispravi.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 20:36   #7288
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor >>>KUKY<<< Pregled postova
Koliko ja znam rekord je drzala honda sa s2000 modelom, dakle 2.0 motor i 240 ks- 120 ks po litri.
Novi rekord ima porsche sa "starim" GT3 rs 4.0 (997) modelom koji izvlaci 500 ks iz 4.0 motora sto ispada 125 ks po litri.
Ako netko zna provjereno dali postoji jaci motor neka me ispravi.
F458 je bio isto 125 ks/l, sad su digli na 133 sta je nedostizno i za neke turbake

Negdi san procita komentar na 458, BMW je stavio 2 turba i još su kratki za 6ks (M5 F10)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 20:51   #7289
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor >>>KUKY<<< Pregled postova
Koliko ja znam rekord je drzala honda sa s2000 modelom, dakle 2.0 motor i 240 ks- 120 ks po litri.
Novi rekord ima porsche sa "starim" GT3 rs 4.0 (997) modelom koji izvlaci 500 ks iz 4.0 motora sto ispada 125 ks po litri.
Ako netko zna provjereno dali postoji jaci motor neka me ispravi.
U Japanu je S2000 imala 250ksa znaci 125ks/l
Obican 458 ima 562ksa iz 4.5l znaci 125 ks/l
Novi 597ksa iz 4.5l znaci 132.6 ksa/l
Rekord drzi Caparo T1 sa 565ksa iz 3.5l tj. 160ks/l

Naravno to su sve NA motori

I da nema SLS black najjaci NA motor (622ks) jer mogu iz glave izvadit bar 4-5 jacih (Aventador,Murcielago,FF,F12,LaFerrari)
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 21:04   #7290
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Caparo ima cistokrvni trkaci motor iz trkace "garaze". Tak da bi ga izostavio iz te price. Mislim da ce Mazda uskoro bit na vrhu te liste, bar ovih veliko serijskih auti. 2.0 vec bez problema razvija 240ks a prema nekim najavama bi ta brojka mogla ic i preko 260 za novi MPS.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na