Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2005., 19:31   #1
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Proljetno pospremanje

Problem je slijedeći: CMR 2 mi u igri ne prima jedno 90% tipki, Commandos 2 mi se ruši tu i tamo, sve igre se ponašaju čudno…zaključak: došlo je vrijeme za reinstall Windowsa.
I pošto ja, pametan kako jesam, sam napravio samo jednu particiju, sad se patim smišljajući kako backupirat slike, savegameove i ine stvarčice bez prženja. Imam Power Quest Partition Magic 8.0 (slika u attachu) i mislim sad napravit dodatnu particiju na kojoj bih čuvao sva navedena sra*a dok formatiram prvu particiju i instaliram Windowse.
Pošto nisam neki power-user, ne znam čime da napravim backup tj. image C particije? Znači da mi se sve stvari sačuvaju kako su i bile. Ako je to ikako moguće.
Pomozite…
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2005., 02:37   #2
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
pod pretpostavkom da nisam krivo razumija sta zelis, u tvojoj situaciji image ti nece nista pomoc - image moras vratit a onda ces starim windowsima pregazit nove, nema bas smisla

dodatna particija na koju bi iskopira sve te podatke je opcija medjutim vrlo lako se moze dogodit da ti proces izrade particije podje po zlu pa da izgubis sve te podatke

moj ti je savjet da uzmes dva dvd-a (manje od 10 kn) i snimi na njih najbitnije podatke - na dva dvd-a poprilicno toga stane
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2005., 02:58   #3
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
DVD pržilica je u planu...kad dođe penzija
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2005., 19:07   #4
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
image particije ti ne treba ni u kome slučaju. trebaš samo kreirati novu particiju, te na nju kopirati sav pr0n, muziku, filmove, igre (čitaj: podatke ). možeš backupirati i windows\system32\inf folder u kojem windowsi drže drivere pa se nećeš gnjaviti toliko s njima prilikom instalacije.

zatim kreneš u čistu instalaciju windowsa. znači ubiješ c: particiju iz setupa, napraviš novu, formatiraš na ntfs naravno i tamo instaliraš windowse. kada poinstaliraš sve drivere i programe, zakrpaš windowse, pogasiš nepotrebne servise, te ih podesiš onako kako ti odgovara - onda napraviš image c: particije. sve one podatke ostavi na d: particiji da ti ne fragmentiraju c: i da kasnije samo nalijepiš taj image na c: bez ikakve bojazni za podatke.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2005., 21:15   #5
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Ma evo sam opljačkao C particiji nekih 40 giga i stvorio od njih E particiju.

Ne kužim ovo sa kopiranjem igara...ako ja samo prekopiram folder sa C na E, oće to radit kad formatiram C i instaliram XP-e? I oće li bit moguća deinstalacija preko "add/remove programs"?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2005., 22:01   #6
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
neke če ti radit neke ne...u add remove programs ih neče biti... isto vrijedi i za programe
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2005., 21:37   #7
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
neće ti raditi sigurno. mogao bi pokušati s exportiranjem registrya, ali daleko je lakše ponovno instalirati sve igre i samo vratiti sejvove nego se zajebavat s registryjem na čisto instaliranim windowsima. jednostavno nije vrijedno truda, a vjerojatnost za uspjehom je minimalna.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na