Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2023., 08:35   #1
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Poteškoće s instalacijom Scythe coolera

trebam savjet oko hladnjaka kako ga postaviti ne znam o kojem je točno model u riječ jer mi je donesen samo hladnjak bez ikakve ambalažu ili ikakve opreme sa njim. hladnjak treba ići na q6600 procesor ali imam mukotrpne probleme kako da ga instaliram kao što vidite na slici hladnjak ima ove nožice kao standardni Intelov kuler no međutim problem je što između tih nožica i samo hladnjaka je ekstremno malo prostora kada su nožice podignute to jest otključane između nožice i kulera ima možda centimetar ako ne i manje

zbog tog majka prostora jednostavno mi je nemoguće da pritisnem te nožice da uđu u poziciju te da za okrenem vrh da bi zaključao hladnjak. ako jedva jednu uspijem možda pritisnuti dovoljno jako nekako da sama igla prođe u poziciju gotovo je nemoguće za okrenuti tu kopču u lock poziciju. to je meni toliko izludilo ja sam proveo dva i po sata uništio sam vrhove prstiju da ih ne osjetim,čak sam evo probao reći ženi pošto ona ima manje prste da ona pokuša nema šanse. Znači kažem ne znam kako je to i da li je to loš dizajn hladnjaka ili je možda potreban nekakav backplate za taj hladnjak to jest da fali nekakav dio opreme za instalaciju, ja jednostavno ne vidim kako namontirati ovaj hladnjak jer ovo nema smisla. čak sam ovo gledao da možda neko nije naknadno ubacio ove nožice jer jednostavno nema smisla je kako pritisnuti te nožice da propadnu dolje na samu ploču i tek da ih možete za rotirati da ih stavite lock poziciju.

Screenshot-9
Lazarus je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2023., 09:09   #2
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
izvuci nožice, stavi ih u lock poziciju, postavi na socket kak treba i pritisni te "nožice" da zaključaju.
Eventualno skini vent prije tih radnji
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2023., 09:54   #3
Jure_
Registered User
Moj komp
 
Jure_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2023
Lokacija: Solin
Postovi: 23
sljedeću generaciju su promijenili mounting mehanizam


https://www.nikktech.com/main/articl...view?showall=1

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
izvuci nožice, stavi ih u lock poziciju, postavi na socket kak treba i pritisni te "nožice" da zaključaju.
Eventualno skini vent prije tih radnji

Točno ovako, skinite ventilator da nožice možete pritisnuti kroz finove

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 07.02.2023. u 20:56.
Jure_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2023., 10:02   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor Lazarus Pregled postova
trebam savjet oko hladnjaka kako ga postaviti ne znam o kojem je točno model u riječ jer mi je donesen samo hladnjak bez ikakve ambalažu ili ikakve opreme sa njim....
Nije origigi, neko je kemijo da se rijesi ocito.

https://www.eteknix.com/scythe-big-s...oler-review/4/

@Jure_, savjet, nemoj double postat, imas opciju "multiquote" i stavljaj sve u jedan post.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2023., 15:44   #5
Jure_
Registered User
Moj komp
 
Jure_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2023
Lokacija: Solin
Postovi: 23
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nije origigi, neko je kemijo da se rijesi ocito.

https://www.eteknix.com/scythe-big-s...oler-review/4/

@Jure_, savjet, nemoj double postat, imas opciju "multiquote" i stavljaj sve u jedan post.

OK, hvala na info
Jure_ je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 08:46   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nije origigi, neko je kemijo da se rijesi ocito.

https://www.eteknix.com/scythe-big-s...oler-review/4/

@Jure_, savjet, nemoj double postat, imas opciju "multiquote" i stavljaj sve u jedan post.
Imam i ja takvo kačenje na big shurikenu. Bilo ih je hrpa verzija i svega.


Uglavnom, skinut vent, tanji šarafciger i gurnut ga kroz finove i odraditi potrebno.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 00:06   #7
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Uradio sam kako je domis predložio te mic po mic namontirao.


Kak je riječ o polovnom hladnjaku stvarno sam pomislio da je netko prčkao po njemu da ubaci te finove, no poslje sam prijetio kako stvarno hladnjak ima male ureze da bi se oni stavili.

Upravo zbog specijalnog dizajna da nije možda imitacija jer teško mi povjerovati kak stavit u prodaju ovako brilijantan dio inženjeringa Ili pak nisu došli svi dijelovi s njim.

Na netu uglavom verzija sa backplateom,a ovu verziju samo možeš pronaći unboxing video,jedini video zapis o instalaciji koji sam pronašao majstor stavi pastu,stavi cooler i kad treba doći trenutak montiranja tih finova,baraba isječe taj dio i samo prebaci na kraj gdje je cooler namontiran.
Lazarus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na