Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2017., 21:26   #8611
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
some_text

Iz osobnog iskustva, ako nisi jako jako blizu televizora, nećeš skužit nikakvu razliku između UHD i FullHD materijala. Kad je išao stranger things, skinuo prvih par epki u UHD formatu, 11-12 giga po epizodi. Gledali s nekih 3,5 m udaljenosti. Tv je samsung ue55hu7100. Kasnije skidao epizode u fullHD materijalu. S te udaljenosti ja baš nikakve razlike nisam vidio između ta dva formata. Tak da IMO, priča ne drži vodu. No s druge strane, možda ti imaš vid 30/20 pa kužiš razliku. Pričam o gledanju s neke prosječne, normalne udaljenosti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 21:43   #8612
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ala zabrijavas. Ako sjedis pred tvom na 1m, naravno da je bolje imati uhd.

sve ostalo je hrpa gluposti.

sto bih onda ja rekao sa 1080p na 130" slikom i nije nigdje zrnata ni kockasta. Gleda se sa 3.5m

edit: ne ti fanatik nego Darkijas
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2017., 22:05   #8613
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa dobro, ne mora biti zrnata i kockasta, 4K bi samo izgledao bolje. Jednostavno postoji tocka od koje se razlike primjete, ovisno o dijagonali, udaljenosti i vidu. Sad smo ionako skoro dosli do toga ako zelis odlican TV, da je vrlo vjerojatno ionako 4K, htio to ili ne.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 22:39   #8614
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Rista, vidim dosao 9005.
Imas sad kakvih primjedbi na telku?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 10:00   #8615
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Činjenica je da ogromna vecina videosadrzaja danas dostupna, ukljucujuć i satelitske tv programe - sve se to vrti u Full hd rezoluciji odnosno uhd matrica to mora skalirati. Glavno je pitanje koliko kvalitetno to radi. Tu je takodjer i činjenica da hr programi rade u sd rezoluciji (po svemu sudeci tako ce ostati jos dugo dugo). Sve bi to trebalo vise odgovarati full-hd panelu nego uhd panelu iako sam vidjao uhd televizore da značajno bolje prikazuju sd signal nego full hd.
Full hd tv nece nikad prikazati sliku u nativnoj rezoluciji tako dobro kao uhd model na svojoj nativnoj i tu za mene priča zavrsava.

Nije na kamenu zapisano da se od televizora čovjek mora odmaknuti barem 2 metra. Npr kada sam gledao tv ili igrao igre na svom tv-u 42" full-hd nije mi bilo niti malo neugodno priomaknut se na udaljenost od 2m-1,5m. Pogotovo kod spajanja na računalo i igranja igara na njemu imao sam osjećaj da veca rezolucija definitivno ne bi skodila.

Stoga Gabre ne trebas se plasiti svog tv-a vec mu se slobodno malo priblizi i ako tada uvidis da fali pixela mozda je vrijeme za nabavu novog tv-a
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 10:12   #8616
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@Rista, vidim dosao 9005.
Imas sad kakvih primjedbi na telku?
Bome i mene zanimaju dvije stvari:
1. kakva je razina crne u mraku ( da li je barem približno na razini oleda )
2. Kakav je local dimming (i vidi li se bleed pozadinskog osvjetljena )
Dvoumim se žešće između Oleda i ovog modela ( 55" )
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 10:18   #8617
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Kada gledam TV očekujem da se izvalim ka trut na kauču, a ne da se primičem TVu da bih vidio koji piksel više.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 10:28   #8618
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
I sam sam kupovao TV prije mjesec dana i odluka je pala na jeftinji 49" full HD. Gledam ga sa nekih 3.5-4 metra i to mi je taman, da sam uzeo 4K brijem da nebi ni kužio neku bitnu razliku. I to sam ga primarno uzeo zbog spajanja na PC i igranja na njemu, jer za potrebe gledanja SD kanala na tom mjestu sam imao neprežaljenu plazmu koja po meni jedina dostojno prikazuje sadžaj malih rezolucija unatoč tome što ima manju svjetlinu od LCD-a.

Da mi je TV na dva metra uzeo bi sigurno 4K pa makar igra upscalanu full hd rezoluciju. Prije ili poslije. možda i ubrzo 4K PC hardver će postati mainstream.

Za 3.5-4 m 4K mi treba valjda 60"
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 11:37   #8619
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Bome i mene zanimaju dvije stvari:
1. kakva je razina crne u mraku ( da li je barem približno na razini oleda )
2. Kakav je local dimming (i vidi li se bleed pozadinskog osvjetljena )
Dvoumim se žešće između Oleda i ovog modela ( 55" )
'Vako. Razina crne je odlicna za LCD. Za one koji inzistiraju na potpunom mraku i kojima je glavni prioritet dubina apsolutne crne, bit ce sretniji sa OLEDom. Local dimming je vrlo dobar, brz i precizan. Ponasa se ovisno o postavkama. Na najagresivnijim vise zatamnjuje sto ostavlja mogucnost halo efekta, dok je na srednjima ispeglano. Za bolji rezultat potrebno je vise zona ali u praksi jedino kada ikad vidim tragove dimminga je na UI elementima, uvodnim logoima i sl. U pravom sadrzaju moram traziti bas. Vise zona bi omogucilo i potpuno ugasene crne trake ali opet, kontrast na samom sadrzaju je vrlo dobar. Uniformnost je odlicna, neujednacenog probijanja osvjetljenja nema nigdje. Ono sto je vrlo impresivno za jedan direct LED je da nema ni vidljivog DSE efekta ni bandinga. Vjerojatno upravo zbog broja zona.

TV dakako apsolutno briljira u uvjetima srednjeg osvjetljenja gdje nema razlike od OLEDa po pitanju crne a svijetle scene su puno bolje, ako nista drugo onda zbog nedostatka ABL-a. Po svim recenzijama Sony ima najbolju kalibraciju out of the box, i vidi se. Kontrast, boje, detalji u sjenama, sve je na mjestu. Gledam ga u svim uvjetima ambijentalnog osvjetljenja i to na vecem brightnessu nego sam inace navikao jer izgleda tako prokleto dobro Zbog toga i lokalnog dimminga se lako zanijeti za brightnessom u mraku i pokvariti dobru crnu Za mrak koristim blagi bias lighting i sa tim setupom sam super zadovoljan. Stize mi uskoro i pravi 6500K LED bias, vjerujem da moze biti samo bolje. Ja ga za OLED ne bih mijenjao, YMMV
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 12:11   #8620
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
@rista fala, tako sam i nekako mislio, a i u recenzijama slično kažu. Za uspscaling ne moram pitati, tu je Sony godinama već broj 1. Morati ću otići do trgovine i onda uzeti vremena i odlučiti što mi je "oku ugodnije".
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2017., 12:31   #8621
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Je Android tv u verziji 5.0.2 dealbreaker u slucaju da mi se uzivo svidi Sony 55W755C?
http://www.displayspecifications.com/en/model/fe4b148

Ignore, ima update na 7.0.
Opako me svrbi ovaj model... 5" prevelik, al zguralo bi se nekako
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 27.07.2017. u 12:47.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 14:16   #8622
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ne postoji prevelik TV, i ne salim se Android 7 donosi meni neke bitne stvari, tipa podrsku za bluetooth slusalice.

@burmuz Naravno, upscaling je odlican.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 14:39   #8623
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Nasao manjeg 50W755C u Elipsu, promocija sa 5g jamstva, VA, FHD, Android tv, sve skupa 5200kn.

Ima 55W755C u Media Marketu sa 2g jamstva za 5300 kn. Nekako me 5g jamstva vise privlaci, citaj dalje...

Zadnjih par sati citam komentare korisnika: odlicna slika, moze se dobro nastimati po potrebi.

Nevezano samo za W75C seriju, najvise problema na tim high end 2015 modelima ljudi pisu za android tv 6.0 (povremeno rebootanje i sl gluposti). Jbmu, nadam se da nisam te srece jer danas-sutra peglam karticu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 15:00   #8624
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nasao manjeg 50W755C u Elipsu, promocija sa 5g jamstva, VA, FHD, Android tv, sve skupa 5200kn.

Ima 55W755C u Media Marketu sa 2g jamstva za 5300 kn. Nekako me 5g jamstva vise privlaci, citaj dalje...

Zadnjih par sati citam komentare korisnika: odlicna slika, moze se dobro nastimati po potrebi.

Nevezano samo za W75C seriju, najvise problema na tim high end 2015 modelima ljudi pisu za android tv 6.0 (povremeno rebootanje i sl gluposti). Jbmu, nadam se da nisam te srece jer danas-sutra peglam karticu
Samo pripazi da nije neki od njih izlozbeni primjerak buduci se w755c serija provlaci jos od 2015 godine tako da nije lako naci primjerak da je novi zapakiran
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 15:05   #8625
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Elipso kaze da je sa lagera (nema napomenu da je izlozbeni primjerak, a vidio sam da stavljaju to u nekim slucajevima)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 16:17   #8626
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova

Stoga Gabre ne trebas se plasiti svog tv-a vec mu se slobodno malo priblizi i ako tada uvidis da fali pixela mozda je vrijeme za nabavu novog tv-a
Pa nije čovjek uzeo projektor i dijagonalu od 330cm da bi gledao s metra udaljenosti. Ja kad gledam, gledam film, ne tražim pixele po ekranu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 17:55   #8627
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
upravo to.
bas sam isprobavao na projektoru od mkbhd materijale, pa prebacim na 4K.

Slika je tako dobra, ostra, detaljna, da ne da mi ne fali reze, nego mi nije uopce jasno to forsiranje 4K. Umjesto da rade na kvaliteti prikaza, backlightbleedu, crnoj boji, black/white crushu, itd, oni forsaju 4K.
to mi je ko na novim autima trpanje 19-20cola kotaca na corsu od 60ks.
najjeftiniji nacin da se forsa prodaja novih tv-a, nista drugo.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 18:27   #8628
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pa rade na svemu, neke mane je jednostavno tesko iskorijeniti. Zbog cega nebi napredovala rezolucija. Nekada se govorilo ni da full HD nije potreban.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 19:28   #8629
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nemam nista protiv sve vecih rezolucija ali bilo bi dobro da 4k ostane neko vrijeme kao standard a da se proizvodjaci vise posvete odklanjanju problema u prikazu lcd matrica tj famozni vidljivi kut i prikaz crne da se popravi,kak je gabre rekao.
Nece valjda biti opet da ekipa pokupuje 4k opremu tj blu ray playere i telke kad ono 8k na vratima.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 20:14   #8630
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pa rade na svemu, neke mane je jednostavno tesko iskorijeniti. Zbog cega nebi napredovala rezolucija. Nekada se govorilo ni da full HD nije potreban.
Nije problem napredak rezolucije. Problem je marketing. Ja bi npr. uvijek prije biral kvalitetu matrice nauštrb rezolucije.
Full Throttle je offline   Reply With Quote