Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2017., 10:45   #2551
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Platices sve to na tehnickom prilikom registracije. Ili neces produziti registraciju.
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 10:45   #2552
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
Čuo sam opet drugu priču, od tog policajca koji me zaustavio, da će mi oni, u slučaju ne plaćanja kazne, pokušati dostaviti prekršajni nalog doma u Slavoniju, i ako skontaju da me nema ondje, da mi mogu pokrenuti prisilnu odjavu s prebivališta, i pokrenuti potragu zamnom. I da će me onda kod prvog prelaska granice staviti sa strane, i uručiti te neplaćene kazne i nove prekršajne naloge.

Od drugog sam opet frenda čuo, da u slučaju neplaćanja, oni preko porezne uprave pokreću prisilnu naplatu sredstava s mojeg tekućeg računa.

Što je tu istina?
Obje tvrdnje su točne, no prati se redoslijed, mislim da prvo idu preko porezne, a onda te love.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2017., 10:49   #2553
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Kakav je zakon ako živiš negdje duže od 2 godine a ne prijaviš prebivalište kao u slučaju od kolege? Da li se i ovo prekršajno sankcionira?
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 10:51   #2554
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Kakav je zakon ako živiš negdje duže od 2 godine a ne prijaviš prebivalište kao u slučaju od kolege? Da li se i ovo prekršajno sankcionira?
Da, najgore u svemu tome, što na jugu živim već skoro 5 godina, nisam uopće prijavljivao niti boravište niti prebivalište. Prebivalište naravno ne mogu, jer imam kuću u Slavoniji, a boravište isto ne mogu, jer svi iznajmljuju stanove na crnjaka.
Mario0080 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 11:01   #2555
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Obje tvrdnje su točne, no prati se redoslijed, mislim da prvo idu preko porezne, a onda te love.
Meni opet taj frend, što radi u policiji već desetak godina, veli da se non stop susreće s tim, da ljudi ne žele platiti kaznu, i da im ne mogu ništa. Nedavno je redovnom kontrolom zaustavio čovjeka koji je imao kaznu staru dvije godine. Samo mu je uručio prekršajni nalog, kojim u roku od 8 dana opet ima pravo platiti 2 trećine kazne.
Mario0080 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 11:06   #2556
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa nova fora je da nemreš napravit tehnički dok ne podmiriš dug...
možda te jedino spasi to ako auto nije na tvoje ime - ne znam kak zakon stoji sa time
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 11:23   #2557
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa nova fora je da nemreš napravit tehnički dok ne podmiriš dug...
možda te jedino spasi to ako auto nije na tvoje ime - ne znam kak zakon stoji sa time
Dobro, to me ne brine, jer sam taman sad u 7. mjesecu registrirao auto, tak da sam miran još godinu dana. Auto je na moje ime.

Ma eto, jedino me brine ta prisilna naplata preko porezne, jel oni to mogu napraviti, jeli to uobičajena praksa?

A kazne, nisam ih platio jer nemam love. Taman sam imao drugih planova s lovom, i ovo mi ih kvari..

Zašto se ne bih ja natezao malo s njima, ako mogu? Što je najgore, viđam po gradu budale, uvijek lete, zaobilaze preko pune linije usred grada, neki dan mi se tip ubacio preko pune, i prešao kroz crveni semafor dok sam ja taman kočio pred semaforom.. I policajaca nigdje nema, kada u po bijela dana ugrožavaju promet na sve strane. A mene zaustavljaju u 1 ujutro u naselju 40 km udaljenom od grada, gdje nema ćuke da bi prešao preko ceste. Ok, vozio sam brzo, ali u tom trenutku nisam nikoga ugrožavao..
Mario0080 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 11:41   #2558
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Bratiću istekla vozačka i tu su ga uhvatili sa plaćanjem. Ne može produžiti dok ne plati kazne.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 11:42   #2559
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ha, zakon je zakon. Uhvatili te jesu i vozio si prebrzo. Ako želiš vozit brže, a i po zakonu, van naselja sigurno ima cesta na kojima možeš.

Umjesto da si platio soma kuna odmah i malo usporio, sad ćeš platit minimalno 4000kn i dobit ćeš bodove, a sljedeći put kad te uhvate, izgubit ćeš i vozačku na 12 mjeseci.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 11:49   #2560
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
Dobro, to me ne brine, jer sam taman sad u 7. mjesecu registrirao auto, tak da sam miran još godinu dana. Auto je na moje ime.
Možeš imati i problema s izdavanjem dokumenata, prelaskom granice itd.
Da ne govorim kako će sjesti i kazna za neprijavljivanje boravišta.

Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
Ma eto, jedino me brine ta prisilna naplata preko porezne, jel oni to mogu napraviti, jeli to uobičajena praksa?
Mogu. Dapače, jednom kad sjednu skinu sve, ne brine ih koliko imaš / koliko ti treba itd.

Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
A kazne, nisam ih platio jer nemam love. Taman sam imao drugih planova s lovom, i ovo mi ih kvari..
Onda sporije vozi.

Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
Zašto se ne bih ja natezao malo s njima, ako mogu? Što je najgore, viđam po gradu budale, uvijek lete, zaobilaze preko pune linije usred grada, neki dan mi se tip ubacio preko pune, i prešao kroz crveni semafor dok sam ja taman kočio pred semaforom.. I policajaca nigdje nema, kada u po bijela dana ugrožavaju promet na sve strane. A mene zaustavljaju u 1 ujutro u naselju 40 km udaljenom od grada, gdje nema ćuke da bi prešao preko ceste. Ok, vozio sam brzo, ali u tom trenutku nisam nikoga ugrožavao..
Ovo je glupost.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2017., 12:08   #2561
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Kazes vidas po gradu budale kako lete, a ti si isto to.

Doslovno si cicija bia za platit soma kuna jer vozis duplo od ogranicenja... Zelim ti da platis barem troduplo od toga sta si trebao i da ti stave vozacku na hladenje na neko vrijeme.
__________________
prileee je offline