Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2021., 13:49   #5221
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Sa kojom to karticom imaš 7.17MH/s raven?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 13:52   #5222
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Sa kojom to karticom imaš 7.17MH/s raven?
Na prvu loptu bi rekao rx560, ali pošto ona ne može majnati ethereum, ostavio je i mene zbunjenog...možda loše podešena 1060/6GB?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 13:54   #5223
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Koliko god da je loše podešena 1060 6GB nemože raditi samo 12MH/s eth
Ja bih prije čak rekao da se radi o RX570/580 4GB u zombie modu eth
Ali te grafe rade 12.5-13MH/s raven, čak je jedan kolega bio pisao da je preko 15MH/s uspio nagurati
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 13:55   #5224
unix
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 26
Citiraj:
Autor n3om0rph Pregled postova
Da citiram sam sebe i javim rezultate.
Napravio sam račun i instalirao BetterHash aplikaciju.
Malo sam se namučio dok sam ju dodao u izeztke u Kaspersky Endpoint Security ali sam uspio.

Testirao sam svih 7 ponuđenih kriptovaluta/algoritama za mining i najbolji su mi se pokazali:
- RavenCoin = 7,17 MH/s = 30,43 USD/mjesečno
- Ethereum = 12,03 MH/s = 36,95 USD/mjesečno

Za ostale kaže da su 14, 10 ili 0,20 USD/mjesečno što nema smisla rudariti.
Na kraju sam stavio rudariti Ethereum koristeći Ethash (Phoenix) Algoritam te mi vrijednost varira između 35 - 37 USD/mjesečno, ovisno o opterećenju grafičke i thermal throttlingu.

Pošto se dosta grijala (~ 82°C), našao sam upute za MSI Afterburner i "downclockao" ju, odnosno smanjio napon na njenu maksimalnu frekvenciju (valjda sam se dobro izrazio).

Uglavnom, sada temperatura ne prelazi 74°C uz ventilator na 100%. Čuje se šum ali ništa strašno uz glazbu.
Ostaviti ću sada da radi pa javim rezultate koliko je zapravo uspio izrudariti u 24 sata.

Hvala svima na pomoći i savjetima
Još uvijek je to dosta velika temperatura uz ventilator od 100% i to je temp jezgre vjv, a koliko je temp memorije.. evo ti moj rig pa vidi

Click image for larger version

Name:	mem.png
Views:	264
Size:	141.8 kB
ID:	23452
unix je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 13:56   #5225
unix
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 26
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Sa kojom to karticom imaš 7.17MH/s raven?
mislim da je to Nvidia Quadro P2000, jer napisao prije jedno desetak postova.
unix je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 14:39   #5226
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor n3om0rph Pregled postova
Da citiram sam sebe i javim rezultate.
Napravio sam račun i instalirao BetterHash aplikaciju.
Malo sam se namučio dok sam ju dodao u izeztke u Kaspersky Endpoint Security ali sam uspio.

Testirao sam svih 7 ponuđenih kriptovaluta/algoritama za mining i najbolji su mi se pokazali:
- RavenCoin = 7,17 MH/s = 30,43 USD/mjesečno
- Ethereum = 12,03 MH/s = 36,95 USD/mjesečno

Za ostale kaže da su 14, 10 ili 0,20 USD/mjesečno što nema smisla rudariti.
Na kraju sam stavio rudariti Ethereum koristeći Ethash (Phoenix) Algoritam te mi vrijednost varira između 35 - 37 USD/mjesečno, ovisno o opterećenju grafičke i thermal throttlingu.

Pošto se dosta grijala (~ 82°C), našao sam upute za MSI Afterburner i "downclockao" ju, odnosno smanjio napon na njenu maksimalnu frekvenciju (valjda sam se dobro izrazio).

Uglavnom, sada temperatura ne prelazi 74°C uz ventilator na 100%. Čuje se šum ali ništa strašno uz glazbu.
Ostaviti ću sada da radi pa javim rezultate koliko je zapravo uspio izrudariti u 24 sata.

Hvala svima na pomoći i savjetima
Promjeniti BIOS na kartici ...


Prepodesiti klokove,sa time bi trebao recimo karticu dobiti na 60-70 stupnjeva,uz 50-60% ventilatora ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 14:56   #5227
n3om0rph
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Sa kojom to karticom imaš 7.17MH/s raven?
Citiraj:
Autor unix Pregled postova
mislim da je to Nvidia Quadro P2000, jer napisao prije jedno desetak postova.
Tako je, riječ je o "uredskom" računalu koje je upaljeno 24/7, a grafička je Nvidia Quadro P2000 (5GB).

Citiraj:
Autor unix Pregled postova
Još uvijek je to dosta velika temperatura uz ventilator od 100% i to je temp jezgre vjv, a koliko je temp memorije.. evo ti moj rig pa vidi
Privitak 23452
Grafička je u zatvorenom kućištu, kućište ima "mrežastu" prednju masku s ventilatorom na ulazi i jednim na izlazu na zadnjoj strani kućišta.

Budem se poigrao još s downclockom ili dodao još koji ventilator u kućište (otvorena stranica mi nije opcija).
Kako provjeriti temperaturu memorije - niti HWMonitor ni GPU-Z mi ne pokazuju temperaturu memorije?


Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Promjeniti BIOS na kartici ...
Prepodesiti klokove,sa time bi trebao recimo karticu dobiti na 60-70 stupnjeva,uz 50-60% ventilatora ...
Klokove mogu još podesiti, poigrati se sa MSI Afterburner - ili predlažeš neki drugi program?
A BIOS na kartici ne bih mijenjao - nisam to nikada radio i ne znam koliko je "rizično", a ako bude ovako nekih ~35 USD/mjesečno, sasvim sam zadovoljan i s tim pošto sam svjestan da kartica nije najbolja za mining ali je računalo svejedno upaljeno 24/7 pa da se iskoristi bar za nešto kad se ne koristi (iako mi mining ne smeta trenutno ni u radu).
n3om0rph je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 15:19   #5228
unix
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 26
Citiraj:
Autor n3om0rph Pregled postova
Tako je, riječ je o "uredskom" računalu koje je upaljeno 24/7, a grafička je Nvidia Quadro P2000 (5GB).


Grafička je u zatvorenom kućištu, kućište ima "mrežastu" prednju masku s ventilatorom na ulazi i jednim na izlazu na zadnjoj strani kućišta.

Budem se poigrao još s downclockom ili dodao još koji ventilator u kućište (otvorena stranica mi nije opcija).
Kako provjeriti temperaturu memorije - niti HWMonitor ni GPU-Z mi ne pokazuju temperaturu memorije?




Klokove mogu još podesiti, poigrati se sa MSI Afterburner - ili predlažeš neki drugi program?
A BIOS na kartici ne bih mijenjao - nisam to nikada radio i ne znam koliko je "rizično", a ako bude ovako nekih ~35 USD/mjesečno, sasvim sam zadovoljan i s tim pošto sam svjestan da kartica nije najbolja za mining ali je računalo svejedno upaljeno 24/7 pa da se iskoristi bar za nešto kad se ne koristi (iako mi mining ne smeta trenutno ni u radu).
probaj ovo instalirat https://www.hwinfo.com/download/ ides pod senzors pa vidi ako pokazuje gpu memory temperature.
unix je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 15:33   #5229
n3om0rph
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Hvala na programu.
Instalirao sam ga ali ni on ne prikazuje senzore za GPU Memory niti ih ima za uključiti u postavkama.


Još sam se poigrao sa MSI Afterburner pa sam sada na 69°C i 45 USD/mjesečno što je (meni osobno) dosta veći skok nego 35 USD/mjesečno kako je bilo.
n3om0rph je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 15:44   #5230
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Tek sam prešao na raven sa 4Gb. Klokovi su mi ostali kao za eth, nije mi se dalo eksperimentirati. HiveOS, teamredminer v.0.8.1
Prosjek nije loš, ali velike razlike, 570 puno slabije od 580.
https://prntscr.com/zqkxwj
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 17:58   #5231