Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2015., 02:30   #661
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
JožicA radi konfu oko r9 380....ziher ga otpakiravanje zanima. Lupam si fejspalm tabanima upravo. Nisam mislio da se može Al eto pokazao si mi.

Vidim da bug ekipa nezadrživo prodire na naš nekoć normalan forum pa prilažem eto jedu igru u kojoj je multicore jako važan. Te još jedna komponenta,multiplayer u kojoj je još važniji.

Svakako jožicu trebamo priupitat,dragi...jel su ti važne performanse u winraru???? Čisto pošto si pitao za igre(i ulogu jezgri u njima) a ja sam odgovorio i odgovaram ponovo,i3 je jači u single threadu kao i u multi threadu od bilokojeg AMDa FX serije(sem onih 9XXX). Tu sam se referirao na igre. Ne na winrar,gom player,word excell i outlook istovremeno,enkodiranje i slične peezdarije kojima amd fanboyi opravdavaju te failove od procesora.

Čisto da mi se nebi dalje javljali neki winrar profesionalci i profi streameri.

Čoek je priupitao dal da uzme Pentium G ili i3 glede igara...ja odgovorio da je zbog budućnosti bolje i3 jer šiša(u igrama,ne u winraru) neke procesore sa 3-4X više jezgri....i eto vas ko muhe na znaš već šta...

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 20.10.2015. u 02:44.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 06:08   #662
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kako u kojoj igri, da je i3 generano jači nego FX na standardnih 4.0, nije.

http://www.pohrani.com/?3Y/Tt/1PXtfo...ru-images-.jpg
http://www.pohrani.com/?3W/k5/2iiUqJ...ru-images-.jpg
http://www.pohrani.com/?3D/qG/2vScYY...ru-images-.jpg

Uglavnom sve nadolazeće igre jako fino koriste FX te je razlika između tih procesora zanemariva. Ne rade se više igre na prastarim pokretačima koje preferiraju jednu jezgru, barem ne većina njih. Jedini pravi problem je multi arme 3 ali ta igra je poluproizvod optimizacije, bila i ostala.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 09:46   #663
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Joooj drz nedaj htio sam ovo htio sam ono. Lik linka link/igru ono koja je sa svim navedenim procevima igriva. Znaci totalni ROFL. Uvjeren kako je bitna CPU snaga za gaming. Rano ujutro lupam glavom u zid. Od i3 ili ti od fx4300 da pratis teme sve se da lepo igrat 1080p. To kaj si si ti zavrtio briju u glavi i paljene frapsa i gledanja dali je ko na grafu 53 ili 48 a graficka je 7970, mogu ti samo rec, nema ti spasa u nacinu razmisljanja.

Naravno da ako Jozica gleda izmedu Pentium G i i3 da ce uzet i3 kristalno jasno ko dan.
No tvoji komentari i dalje nasmijavaju i zabrinjavaju.

Znaci taj multitreding to je pojam koji tebe muci. Ti prvo moras shvatit ili bi si mogo kupit PC tipa AMD pa vidjet da ako ne palis fraps da sve igre mozes igrat bez beda i da razliku neces niti primjetit, kao sto je drug brko reko razlika je kao da autoputom ides 235 ili 240. Kada shvatis da mozes sve igre igrat na bilo kojem procesoru danasnjice, onda ide shvacanje pojma multitreding. To ti je ovako nesto. Sad ti meni objasni, ako je multitreding toliko superioniji i bolji na i3 TE KAZES i3 "brzi" od AMD, ZASTO onda on ne moze radit stvari poput ovih?

Koliko god pokusavas bit sarkastican i dokazat neku svoju poantu recenicama
Citiraj:
idim da bug ekipa nezadrživo prodire na naš nekoć normalan forum
zapravo pokazujes, kada izbacujes ovakve komentare da je tebi mjesto iskljucivo tamo, dok sjedis iza na klupi skolskog, motas ko zna sto, kaj te lupa ocigledno na sve strane
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 11:00   #664
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
i3 je ionako moćniji procesor od bilo čega AMD ovog Fx serije(osim možda onog 9xxx) bilo u single threadu bilo u multithreadu.


Stari moj, pa ovo pas s maslom nebi pojeo. Ovo je ona kategorija za stavit u potpis ili onu marijovu fb stranicu sa pce izvalama.

Što se tiče bf3 i bf4 mp, pogotovo ako pričamo o 64 igrača bilo koji i3 se ne može nositi sa fx 6300, taj scenarij može napraviti dobar coreload na 8 jezgri i jedan i3 to ne može iznijeti i da ima duplo jače jezgre (a nema). Linkao sam ti gdje zadnji i3 ima padove gpu uage na 59% sa r9 280x, a cca 70% je neki prosjek. Ljepio sam ti crysis 3 singleplayer testove i to iz 3 različita izvora gdje i3 ivy ima cca duplo lošije performanse od octa vishere i to sa hd7970 i gtx 680, a gpu toga ranga su danas praktično mainstream... Imaš na yt detaljne testove momka (traži i3 severe bottleneck) sa gtx 670 (dakle gpu otprilike kategorija r9 380) gdje ima jebački slabije performanse nego sa i7 u crysis 3...

Ja znam da ćeš ti i dalje tupiti po svom, ali budi malo realan, ljudi su došli po savjete a ne viceve

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 20.10.2015. u 11:19.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 12:01   #665
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova


Stari moj, pa ovo pas s maslom nebi pojeo. Ovo je ona kategorija za stavit u potpis ili onu marijovu fb stranicu sa pce izvalama.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 12:40   #666
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Što se tiče bf3 i bf4 mp, pogotovo ako pričamo o 64 igrača bilo koji i3 se ne može nositi sa fx 6300
Prvo si tvrdio da nema šanse da je u multiplayeru bolji,onda sam te suočio sa po tebe poraznim činjenicama zacvilio si ko štene i pobjego,sada ovdje već dižeš na 64 igrača? (pošto tada nisi bio siguran....jesi u međuvremenu neki bench odvrtio,našao neki test da možeš činjenično pridonjeti raspravi?)

Da nisi žalostan bio bi smiješan...

Ove floskule i demagogiju igre se rade za FX ostavite za Bug forum,niko vam to tu ne sauga osim onih teoretičara zavjere na AMDovim threadovima koji briju da cijeli svijet lažira recenzije i izmišljaju svoje zakone fizike. Nemojte nas i na Intelovim threadovima smarat s time molim vas...neka vas tamo te se tamo držite winzipa i VLCa. Ovdje se ljudi oće igrat

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 20.10.2015. u 13:19.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 12:59   #667
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citanje sa razumjevanjem, osnovna skola .. ok nema veze. Samo jedno te molim, ili citaj sa razumjevanjem ili prestani ljudima djelit savjete.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
AKo se radi o SP, BF nije neki benchmark vrijedan spomena (totalno nezahtjevno), dok je MP druga priča i tu i3 nebi trebao stati u istu rečenicu sa fx octom.

Nego to je sve jako relativno, jer je svaka igra priča za sebe. Recimo moguće je da i3 u nekoj igri ubija fx-a (ako je izrazito singlethreadana), a negdje je moguće da je i3 ultra katastrofa. FX 63xx i 83xx su ipak dosta više futureproof od i3, jer je singlethreading izgubio na značaju u AAA naslovima zadnjih godina (dakle ako igra koristi i manje jezgri, neće se odljepiti perfomansama), a ako će neki cpu imati problema u budućnosti, recimo zbog cpu zahtjevnosti, prije će to biti i3
EDIT: Ako neko je enciklopedija podataka, onda je to Manuel sigurno. Ljudi poput njega bi trebalo biti vise na forumu, a ljudi poput tebe manje.
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 20.10.2015. u 13:06.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 13:39   #668
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ako mu je trebao odvjetnik,trebao mu je tada,sada je kasno dragi. SAvjet je bio loš,dokazali smo da je i3 bolji u multiplayeru od FX6XXX i FX8XXX. Sad nakon mj dana nakon kaj je tamo pobjegao glavom bez obzira i nije replicirao nikom 2 tjedna...tu melje od 64 igrača. MOlim lijepo dokaze nekakve. Jer u suprotnom je ono šta se radi/tvrdi...svjesno laganje i obmanjivanje članova i kao takvo podlježe sankcijama moderatora.

A ako je on enciklopedija,za dobrobit foruma bi se sa takvim enciklopedijama trebalo postupat ovako.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 14:08   #669
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pobjegao
Kralju, ugasio si me, mnogo si jak

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
MOlim lijepo dokaze nekakve.
Dobio si ti dovoljno dokaza do sad, neda mi se linkati i trošiti vrijeme, jer ćeš i dalje piliti po svom. Nije li tako? Isto kao ono sa računom za struju. ECS je dobio konkurenta u logičkom zaključivanju.

Tebi su testovi tomshardwarea nedostojni, techspota, pcgameshardware.de, gamegpu.ru, uglednih i provjerenih tech youtube kanala, osobna iskustva korisnika. Našao si neki test gdje je i3 4340 bolji od hexa i octa fx-eva sa gtx 770 i 7970 i to u BF4 multiplayer (za koje je jebački bottleneck u tom scenariju). Samo uživaj u tom testu, linkaj ga stalno i kupi si i3 za to
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 10:11   #670
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Bok ljudi, de nemojte se prepirat jel FX bolji ili nije, meni svejedno(dobro je procitati nesto pametno, svaka informacija dobro dodje), ionako je izbor izmedju g3258 ili i3-4170 a kako mi se cini izbor pada na i3-4170.

Nisam bas neki fan FPS igara, ponekad nesto novo odigram ali je to par igara godisnje, vise sam igrac WoTa, Diabla 3, Anno serijala, Total War serijala, i Assassin Creed kad stignem... a za ostalo kad se nadje vremena... a toga nedostaje....
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 10:37   #671
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Oni su došli trollat bez ikakve činjenice,ne ja ja sam samo reko da je u multicore igrama i3 nerijetko bolji od FX6/8xxx...i da je kao takav bolji ulog za budućnost.

Za WOT ti je svejedno dal je Pentium il i3 jer ti procesori cijeloj plejadi AMDa rade slijedeće:

trouble je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 11:32   #672
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Da imaš apsolutno pravo, procesor koji bottlenecka današnje grafe je BOLJI izbor apsolutno. Jer to što sada bottlenecka, u budućnosti neće, jer će izlazit slabije grafičke.
Bas si apsolutni car, uveseljavaš nas sve tu na poslu, a vjerujem i dalje od toga

@ Jozica

Uzmi si i3 definitivno, stavis ga i miran si, ne trebas se zezat sa clockanjem niti nista.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 11:40   #673
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
DICE wasn’t lying when they said that optimization for the FX 6300 and FX 4300 will be finished by launch. The FX 6300 an FX 4300 perform excellently, from a 50%-500% performance increase compared to the Beta. Optimization for the FX 6300 was so good that it even out performs the FX 8350. One more surprise came from the i3 which performs as well as AMD CPU’s which have much more cores.
Citiraj:
But we also notice that the i7 4770k still under performs compared to the i5 4670k. The i3 4340 even performs similarly to the i7 which should not be the case by any means
Citiraj:
When you look at benchmarks from BETA you will see that the difference is so big that is ridiculous. Better optimization paired with better drivers gives at least 50% more performance. With AMD’s FX CPU the gains are even much bigger , but if you switch to Win 8.1 you get an even higher 20% performance increase
Citiraj:
The i7 and FX 8350 continue to under perform where the i7 trails in W7 but manages to catch up with the i5 4670k under Windows 8.1. The FX 6300 still has the same performance as the FX 8350 and sometimes even better. The i3 plays out phenomenally.
Citiraj:
The i7 continues to trail behind the i5 and i3 even on W7 but manages to catch up again on Windows 8.1. This is an optimization issue since you can see that FX 8350 also trails behind the FX 6300 and only manages to be on par with it on Windows 8.1
Citiraj:
As we continue we see again that the i3 and i5 beat the i7 as well as the FX 6300 beating the FX 8350. We concluded that this is an optimization issue
Citiraj:
To state the obvious, the i7 and FX 8350 are again trailing on Windows 7 and only manage to catch up on Windows 8 with the slower CPU’s.
Citiraj:
And yet again the i7 and FX 8350 don’t do as good as they should, managing to give somewhat expected performance with Windows 8.1.
Citiraj:
The i3 again performs excellently and this CPU is one of the biggest surprises of this benchmark where at most times performed as well as the i7 or maybe even better. The FX 8350 again is under performing compared to the FX 6300.

Citiraj:
Game optimization- as we saw at this point in time it doesn’t really matter which CPU you have. The game is optimized to fully utilize only CPU’s with 4 cores or threads

Citiraj:
We believe that DICE is having trouble taming the beast called Frostbit Engine 3.0 and at this point when the game is still at its early release stages they decided to restrain the engine by default in drawing too much CPU power so the smaller and slower CPU’s don’t get overwhelmed

Citiraj:
...which suggests that the game or the engine itself clearly doesn’t use all the CPU power it has at its disposal. This is not directly connected with Intel’s Hyperthreading since we saw the i3 (which has HT) doing remarkably well. This is one of the rare situations (if not the only one) that we have seen in gaming where having a stronger CPU doesn’t really help, heck, its quite the opposite.
Citiraj:
It would be nice from DICE to fix this optimization issue (after they fix server crashing, net code, etc…) and you can be sure that we will inform DICE about our findings as soon as possible.