Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2012., 17:03   #601
Sokios
Premium
Moj komp
 
Sokios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
kakav je stalak? jel istina ono što se priča da se klima?
Pa iskreno klima se ako ga diraš, ali ako ga normalno koristiš stabilam je. Ne vidim zašto bi to bio problem? Osim ako imaš naviku udarati stol dok koristiš komp, onda bi mogao biti problem, meni nije.
Sokios je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 17:04   #602
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Sokios Pregled postova
Ja sam ga kupio prije par dana i mogu reći da sam zadovoljan. Response time ti je 8ms (btw - blask to white) što je u rangu s Dell-ovim monitorima, zapravo Dell koristi LG matricu identičnu koja je u ovom monitoru. Slika je stvarno super, stvarno osjetna razlika naspram TN matrice koju sam imao u starom monitoru. Što se tiće odziva iskreno osjeti se razlika naspram 2ms koliko mi je imao stari monitor ali je razlika zanemariva naspram razlike u kvaliteti prikaza slike, zapravo mislim da niti nema IPS monitora s boljim odzivom , jedino što neki proizvođaći navode odziv gtg-gray to gray 5ms što je i na ovom monitoru. Sam izaberi jli ti bitniji odziv ili kvaliteta prikaza. Ja sam išao na kvalitetu slike i mislim da nisam pogriješio.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2012., 15:40   #603
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Dvoumio sam se izmedu toga LG-a i DELL-a i DELL je mnogo bolji po kvaliteti izrade a da ne govorim o samom postolju. Spojen na laptop preko hdmi-hdmi(dvi adapter)
1389kn cash
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 09:29   #604
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
svakako preporuka za dell u2312hm imam ga 2 tjedna i nemam zamjerki...
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2012., 22:43   #605
Vrbaa'''
Registered User
Moj komp
 
Vrbaa''''s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: BiH
Postovi: 84
Pozdrav svima!

Zamolio bih vas da mi pomognete pri odabiru monitora. Mogu kupiti jedan od sljedecih:


- SAMSUNG S23B300H

- AOC E2343F2

- SAMSUNG S23B300HS

- PHILIPS 248C3LHSW/00

- SAMSUNG S24B300HS

- SAMSUNG T23A350

- HP 2311X

- DELL Ultrasharp U2312HM


Unaprijed zahvaljujem!
Vrbaa''' je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 02:10   #606
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Ako ti HDMI nije nešto što moraš imati na monitoru i ako bi uzeo 23' umjesto 24' a prema popisu bi se dalo zaključiti da ti taj 1' ne znači puno onda definitivno preporuka za Dell-a. Stvarno kvalitetan monitor, podesiv po svim smjerovima i kutovima, slika stvarno vrhunska i ultra sharp, monitor ti je USB hub tako da dobiješ dodatna 4 USB porta. Postolje vrhunsko, ne klima se itd itd...

Naravno da je bolji DELL U2412M ali njega nisi naveo i on je nešto skuplji, tako da moj glas za DELL-a, ne možeš pogriješiti.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 10:52   #607
Vrbaa'''
Registered User
Moj komp
 
Vrbaa''''s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: BiH
Postovi: 84
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Ako ti HDMI nije nešto što moraš imati na monitoru i ako bi uzeo 23' umjesto 24' a prema popisu bi se dalo zaključiti da ti taj 1' ne znači puno onda definitivno preporuka za Dell-a. Stvarno kvalitetan monitor, podesiv po svim smjerovima i kutovima, slika stvarno vrhunska i ultra sharp, monitor ti je USB hub tako da dobiješ dodatna 4 USB porta. Postolje vrhunsko, ne klima se itd itd...

Naravno da je bolji DELL U2412M ali njega nisi naveo i on je nešto skuplji, tako da moj glas za DELL-a, ne možeš pogriješiti.
Hvala ti na odgovoru.
Koja je prednost monitora s HDMI u odnosu na one monitore bez HDMI-a? Jer Dell nema HDMI.. Monitor cu najvise koristiti za internet surfanje i igranje igara. Koji jos valja osim Della iz gore navedenih?

Pozdrav!
Vrbaa''' je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 11:18   #608
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
na dellu imas DP sto je skoro isto kao i HDMI sam uzmes adapter i rijesis problem...uglavnom HDMI je napravljen vise za kucnu multimediju tipa TV,Konzola,Bluray...a DP je uglavnom za Pc (za spajanje graficke i monitora)
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 12:37   #609
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
6950 bi trebala imati na sebi dp...pa ce mu mislim biti dosta kupiti samo kabel...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 14:56   #610
Vrbaa'''
Registered User
Moj komp
 
Vrbaa''''s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: BiH
Postovi: 84
Sto kazete na AOC E2343F2. Jako je lijepog dizajna, 2ms i dva HDMI-a ?
Vrbaa''' je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 15:08   #611
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Bas si zapeo za taj HDMI

Gledaj prvo matricu (hint: da nije TN), onda ostalo po potrebama: broj prikljucaka, ergonomija, dizajn itd. Najvise preporuka ces dobiti za U2312HM.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 16:38   #612
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pogledaj jel imas ovako sta da mozes kupiti:

AOC-I2252VWH
LG IPS234V-PN 23" Wide LED Monitor

I moja preporuka ako imas
LG IPS231P-BN 23" Wide LED Monitor (jedino nema hdmi)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 17:56   #613
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Vrbaa''' Pregled postova
Hvala ti na odgovoru.
Koja je prednost monitora s HDMI u odnosu na one monitore bez HDMI-a? Jer Dell nema HDMI.. Monitor cu najvise koristiti za internet surfanje i igranje igara. Koji jos valja osim Della iz gore navedenih?

Pozdrav!

Pa pošto ti DELL nema zvučnike ni ne fali mu HDMI konektor. DVI ti je savršen za sliku i to je to.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 19:48   #614
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
DELL Ultrasharp U2312HM

Moj glas za njega (imam ga od nedavno). A glede HDMI - ja. Imaš adapter HDMI - DVI pa ti neće biti problem spojit Della ako baš nemaš DVI ili DP na grafičkoj - što sumljam.

Razlika između HDMI, DVI, DP - u specifikaciji i mogućnostima. U pravilu su poredani DVI -HDMI -DP -ako se varam nek me se ispravi.

Uglavnom sva tri su digitalna tako da će ti slika biti na sva tri ista, kako je vision19 napomenuo ne treba ti audio prenosit samim time ti ne treba niti HDMI.

I za kraj: ne znam koji od monitora (osim della) ima DP, ali nemoj ga izbjegavat, možda će ti u budućnosti trebat. Zasad po mojim saznanjima nužan je za eyefinity od ATI.a .... naravno postoje adapteri ... ali drago mi je da moj dell ima DP na sebi .

P.S. HDMI mora imat grafička i TV - ne monitor :P (naravno osim ako nema zvučnike)
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 20:58   #615
Vrbaa'''
Registered User
Moj komp
 
Vrbaa''''s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: BiH
Postovi: 84
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
DELL Ultrasharp U2312HM

Moj glas za njega (imam ga od nedavno). A glede HDMI - ja. Imaš adapter HDMI - DVI pa ti neće biti problem spojit Della ako baš nemaš DVI ili DP na grafičkoj - što sumljam.

Razlika između HDMI, DVI, DP - u specifikaciji i mogućnostima. U pravilu su poredani DVI -HDMI -DP -ako se varam nek me se ispravi.

Uglavnom sva tri su digitalna tako da će ti slika biti na sva tri ista, kako je vision19 napomenuo ne treba ti audio prenosit samim time ti ne treba niti HDMI.

I za kraj: ne znam koji od monitora (osim della) ima DP, ali nemoj ga izbjegavat, možda će ti u budućnosti trebat. Zasad po mojim saznanjima nužan je za eyefinity od ATI.a .... naravno postoje adapteri ... ali drago mi je da moj dell ima DP na sebi .

P.S. HDMI mora imat grafička i TV - ne monitor :P (naravno osim ako nema zvučnike)
Ma svi govore da trazim monitor sa HDMI-om jer IMA OSTRIJU SLIKU, zato vas pitam kakva je razlika izmedju prikljucaka. Btw Dell ima 8ms respons time, zar to nij malo puno? :S
Vrbaa''' je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 21:21   #616
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
HDMI je u sustini DVI + audio. Ako ti monitor nema zvucnike i ako ne mislis na njega spajati eksterne uredjaje, HDMI je nepotreban - DVI daje istu sliku.

8ms nije puno. Nije da razlike u odzivu ne postoje nego ih ne mozes saznati iz specifikacija jer su besmislene.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 21:31   #617
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Vrbaa''' Pregled postova
Ma svi govore da trazim monitor sa HDMI-om jer IMA OSTRIJU SLIKU, zato vas pitam kakva je razlika izmedju prikljucaka. Btw Dell ima 8ms respons time, zar to nij malo puno? :S
imas pri dnu testove brzine odziva della i jos par monitora pa si usporedi...

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 22:04   #618
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Vrbaa''' Pregled postova
Ma svi govore da trazim monitor sa HDMI-om jer IMA OSTRIJU SLIKU, zato vas pitam kakva je razlika izmedju prikljucaka. Btw Dell ima 8ms respons time, zar to nij malo puno? :S

Da ... ti svi izgleda ne znaju puno ... pitaj ti njih jel vide razliku između slike preko HDMI.ja i DVI porta .

Inače stari VGA port (onaj plavi kak su se nekad spajali monitori na grafičku) ti je analogni. Analogni znači da se signal prenosi poput vala na vodi ... samim time kad spojiš digitalnu opremu (tipa lcd.a tv.a itd.) na VGA port imaš mutunu sliku, manje oštrine itd. Onda se igraš sa postavkama ali onak nije to to.

Sa druge strane imaš HDMI, DVI i DP - digitalne portove i digitalni prijenos signala. Sad digitalni ti znači da se prenosi 0 ili 1 na temelju toga se stvara slika. Na svima trima ti je slika kristalno čista podržavaju visoke rezolucije itd.

Sad ono što Rista napiso HDMI prenosi i audio signal unutar sebe - takav standard. Šta DP radi pojma nemam (nisam predetaljno upoznat sa standardima), mislim da ga je ATI uveo i znam da ako ikad trebaš 3 ili više ekrana upogonit (tipa 2 monitora + tv) jedan od njih mora ić na DP port. Koliko sam skužio DP ima veću propusnost i od HDMI.a pa valjda može gurat i više monitora ... uglavnom nebitno zasad .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 00:22   #619
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova

Inače stari VGA port (onaj plavi kak su se nekad spajali monitori na grafičku) ti je analogni. Analogni znači da se signal prenosi poput vala na vodi ... samim time kad spojiš digitalnu opremu (tipa lcd.a tv.a itd.) na VGA port imaš mutunu sliku, manje oštrine itd. Onda se igraš sa postavkama ali onak nije to to.
Ne treba plašiti ljude. Ja sada DELL-a imam spojenoga preko VGA porta, podesio sam sliku (ima automatska funkcija), FullHD, oštrina na nivou. Ne kažem da preko DVI-a nije bolja, jeste, ali razlika nije toliko drastična. Probam uloviti par screen shotova ako se bude dalo vidjeti razlika DVI-VGA. Tako da ako koga ovo brine, neka slobodno uzme i tu opciju. Ja koristim VGA kao prijelazno rješenje dok ne kupim kućište.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 01:36   #620
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Naravno da ih ne treba plašit. Jedino kod VGA ovisi se dosta o grafičkoj, pa onda neki nekad ne znaju za tu auto funkciju pa bude u stilu zašto mi je slika mutnija i sto čuda. Ajmo reć da je digitalno doslovno plug and play i uvijek dobiješ kvalitetu bez puno znanja ili bilo kakvih dodatnih radnji .

Druga stvar je ako taj auto ne složi sliku kak spada može ju se i ručno uštelat, a mislim da je na vga problem ako dolazi do promjena rezolucije, pa treba svaki put radit taj auto jer se slika zamuti ... al nije da se ne da živjet na VGA i digitalnom monitoru.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 11:59   #621
Vrbaa'''
Registered User
Moj komp
 
Vrbaa''''s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: BiH
Postovi: 84
je li bolja kupnja ovaj monitor od della ultrasharp U2312HM 23''? Kakav je on, 24 inca je.
Vrbaa''' je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 12:19   #622
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
to je TN matica...rekli smo gledaj IPS

nije bolji od della...zašto trazis boljega kada nema boljeg?!

dobio si savjete...sada radi sto te volja...ne vise pitati koji je bolji i jel bolji! boooring
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 12:20   #623
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Vrbaa''' Pregled postova
je li bolja kupnja ovaj monitor od della ultrasharp U2312HM 23''? Kakav je on, 24 inca je.
Nije,taj samsung je TN a dell je IPS matrica
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 14:00   #624
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
eIPs da budemo precizni, ali u svakom slučaju bolja matrica od bilo koje TN matrice iz tog cjenovnog ranga ... Postavlja se pitanje zašto NE uzeti della?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 18:03   #625
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Meni se čini da će Vrbaa''' kupit bilo koji monitor s one liste samo ne Della. Zakaj, ne znam, bit će da nije čuo za Dell, a svaka šuša je čula za Samsung.
Ljudi ti lijepo govore, uzmi Dell-a. Zašto? Zato što ima bolju sliku i točka. Ja mislim da bi to trebalo bit nešto po čemu ćeš se ravnat, a ne kak monitor izgleda i jel ima HDMI ili nema.
HDMI? Laički, to je DVI + zvuk u jednom. Taj Dellov monitor nema zvučnike. Dakle, nije ti bitan HDMI. Prek HDMI-a NEĆEŠ imat bolju sliku nego prek DVI-a i gotovo. To što ti svi govore da uzmeš monitor s HDMI-om zanemari. Ljudi misle da znaju al su u krivu. To ti je isto kao i kad ljudi mjere snagu grafičke veličinom RAM-a na njoj. HDMI ti može bit bitan jedino ako misliš spajat na njega blueray player, PSP3 ili neki sličan uređaj. Ako ga misliš koristit kao PC monitor, zanemari HDMI.
Al već vidim kako ćeš udomit Samsunga s TN matricom...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 18:46   #626
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Meni se čini da će Vrbaa''' kupit bilo koji monitor s one liste samo ne Della. Zakaj, ne znam, bit će da nije čuo za Dell, a svaka šuša je čula za Samsung.
Ljudi ti lijepo govore, uzmi Dell-a. Zašto? Zato što ima bolju sliku i točka. Ja mislim da bi to trebalo bit nešto po čemu ćeš se ravnat, a ne kak monitor izgleda i jel ima HDMI ili nema.

HDMI ništa ne znači u pogledu slike,DVI mislim da omogućava do 10-bitne boje,DP bi trebao bit još jači
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 19:55   #627
Vrbaa'''
Registered User
Moj komp
 
Vrbaa''''s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: BiH
Postovi: 84
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Meni se čini da će Vrbaa''' kupit bilo koji monitor s one liste samo ne Della. Zakaj, ne znam, bit će da nije čuo za Dell, a svaka šuša je čula za Samsung.
Ljudi ti lijepo govore, uzmi Dell-a. Zašto? Zato što ima bolju sliku i točka. Ja mislim da bi to trebalo bit nešto po čemu ćeš se ravnat, a ne kak monitor izgleda i jel ima HDMI ili nema.
HDMI? Laički, to je DVI + zvuk u jednom. Taj Dellov monitor nema zvučnike. Dakle, nije ti bitan HDMI. Prek HDMI-a NEĆEŠ imat bolju sliku nego prek DVI-a i gotovo. To što ti svi govore da uzmeš monitor s HDMI-om zanemari. Ljudi misle da znaju al su u krivu. To ti je isto kao i kad ljudi mjere snagu grafičke veličinom RAM-a na njoj. HDMI ti može bit bitan jedino ako misliš spajat na njega blueray player, PSP3 ili neki sličan uređaj. Ako ga misliš koristit kao PC monitor, zanemari HDMI.
Al već vidim kako ćeš udomit Samsunga s TN matricom...
To je zato sto su me neki ljudi vise ubjedeili s tom pricom da HDMI monitori daju ljepsu, odnosno ostriju sliku.. Medjutim ovdje se govori suprotno.
Vrbaa''' je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 19:57   #628
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaali HDMI ima HD u nazivu, šta je jako kul
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 20:03   #629
Vrbaa'''
Registered User
Moj komp
 
Vrbaa''''s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: BiH
Postovi: 84
Ok eto, kupit cu Della, kada svi govore to da ima najciscu sliku.. Kakav je sto se tice igranja igara? Zar nije puno 8ms
Vrbaa''' je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 20:19   #630
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Vrbaa''' Pregled postova
Ok eto, kupit cu Della, kada svi govore to da ima najciscu sliku.. Kakav je sto se tice igranja igara? Zar nije puno 8ms
Ti šta su te ubjedili nemaju pojma,slušaj ljude ovdje koji znaju i koji su probali

8ms nije puno za igre,svi koji su prešli sa TN na IPS nisu osjetili razliku u igranju,uglavnom nema ghostinga i normalno se možeš igrat
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na