Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2003., 00:24   #1
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Red face Ozivljavanje

Vec prosla 2 mjeseca, a na Via-i nista. Kaj su svi VIA chipseti riknuli ili nema niko problema ? Moram malo srati.

Da mi je sam vidjet face kad vidite da ima poruka u Via-i.

Hik!
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 08:34   #2
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Nakon dizanja nforce 2 chipseta u nebesa - nije baš toliko dobar, ali je bolji - VIA je jednostavno zamrla

Etvas upravo vidjeh naslov - KT 600 - reko TO, 600 FSB, the bitch is BACK.

Kad tamo - penis. KT 400A s podrškom za Burton-a :confused:

Ako nešto ozbiljno ne smisli i to povoljnoj cijeni - MB nesmije biti skuplja od 1k Kuna s zvukom i LAN-om - loše joj se piše ....
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2003., 11:58   #3
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Kad sam ugledao da u VIA - i ima poruka šlagiralo me.VIA je gotova, nforce 2 ju je dokrajčio, no uvijek će mi ostati u lijepim sjećanjima.Mislim još nisu sjećanja, ja još uvijek imam ploču baziranu naVIA - inom čipsetu.
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 12:33   #4
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Meni nikako nije jasno zašto se s tolikom mržnjom priča o VIA i njenim chipsetima, volio bih znati zar se tolko osijeti razlika u brzini kad se pređe recimo s KT400 na nForce2, osobno mislim da NE!, nisam imo iskustva s nForce2-om, ali nekako mi se čini kako ljudi pričaju da je pun BUGOVA
I sad kad sagledam stvar na ovaj način dobiti na brzini nekih par postotaka (jer se više ni ne može dobiti) ili stabilniji comp,hm:confused: , mislim da mi je nekako ipak draža stabilnost
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 13:06   #5
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Hebi ti tih par postotaka.Neki kažu da radi dosta brže.Ak imaš dva modula rama, jedan staviš u onaj odvojeni utor, a drugi o ona druga 2 ili već koliko
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 13:13   #6
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
To ti je jako jednostavno uložiš još nekih 600 kn i komp ti radi brže, uf jaka mudrost, čak i u tom slučaju kolko je to stvarno brže?

To je jako upitno

za 600 kn možeš recimo kupit još jedan HD i spojit ih u RAID i evo brzine ili prodaš proc, dodaš 600 kn vao gle pa radi brže, stvarno jaka mudrost!

Sve u svemu mislim da i nije tolko superioran taj nForce chipset, volio bi kad bi netko napravio test ta dva chipseta s istim komponentama pa da se vidi ralna razlika u brzini
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 13:22   #7
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
brži je 30%, bar sam to tak negdje pročitao!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 14:23   #8
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
nije 30 ali zna potegnut do 20.

Nije stvar samo u brzini - činjenica je da je nforce2 stabilnija i da je mašina građena na ovom čipsetu stabilna kao,ako ne i stabilnija, intel+intel kombinacija.

Imam 8rda+ i pričam iz iskustva.
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 14:30   #9
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by aurellie
nije 30 ali zna potegnut do 20.

Nije stvar samo u brzini - činjenica je da je nforce2 stabilnija i da je mašina građena na ovom čipsetu stabilna kao,ako ne i stabilnija, intel+intel kombinacija.

Imam 8rda+ i pričam iz iskustva.
Pa ako je tako stabilna mašina zašto onda pretrpani forumi s nforce2 problemima

Mislim nije da ti ne vjerujem, nego želim reči da si možda ti jedan od sretnika koji ima dobru kombinaciju djelova!
Ja osobno sam trenutno na KT400 i jako sam zadovoljan što se tiče stabilnosti!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 14:38   #10
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
a možda si ti sretnik sa dobrim komponentama? :burn:

nforce2 je nova stvar i problemi su vezani uglavnom za dlake u jajetu

za razliku od kt serije koja ima nekoliko velikih i masu sitnih bugova za koje je ljudima dosadilo više pitati.

Štoviše,sramota je da je VIA počela dotjerivati čipsete tek sada,kad ju je nvidia pregazila...
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2003., 14:42   #11
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
[QUOTE]Originally posted by aurellie
[B]a možda si ti sretnik sa dobrim komponentama? :burn:

A možda je u šumi

Ne znam jako sam skeptičan, a tko zna možda za mj. ili 2 kupim i ja nForce pa počnem pljuvati po KT400 i ostatku VIE
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 14:52   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by aurellie
a možda si ti sretnik sa dobrim komponentama? :burn:

nforce2 je nova stvar i problemi su vezani uglavnom za dlake u jajetu

za razliku od kt serije koja ima nekoliko velikih i masu sitnih bugova za koje je ljudima dosadilo više pitati.

Štoviše,sramota je da je VIA počela dotjerivati čipsete tek sada,kad ju je nvidia pregazila...
Čuj-po mom osobnom iskistvu,KT400 je izuzetno stabilna ploča.
Imam je pola godine i nisam još primijetio nikakve bug-ove,ni velike,ni male...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:06   #13
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Ako želite da se VIA oživi onda treba puno tema a ne samo "oživjavanje"
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:06   #14
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Ako želite da se VIA oživi onda treba puno tema a ne samo "oživjavanje"
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:08   #15
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Ako želite da se VIA oživi onda treba puno tema a ne samo "oživjavanje"
Mislim da je glupo pričati o oživljavanju nečeg što nije mrtvo već nitko nema s time problema
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:12   #16
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by aurellie
nforce2 je nova stvar i problemi su vezani uglavnom za dlake u jajetu

za razliku od kt serije koja ima nekoliko velikih i masu sitnih bugova za koje je ljudima dosadilo više pitati.

Štoviše,sramota je da je VIA počela dotjerivati čipsete tek sada,kad ju je nvidia pregazila...
Iako mi se cini da je ovo flame bait, ipak cu se upecati i pitati.

Od svih tih velikih i mase sitnih bugova na KT400 (konkretno), navedi jednog!

A sto se tice gazenja Via-e, o tom, potom. Iako je ocito da benchmark pokazuje nadmoc nForcea2, popis problema i gresaka svugdje (pa i na ovom forumu) cini se da ne prestaje.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:14   #17
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by Trash
Iako mi se cini da je ovo flame bait, ipak cu se upecati i pitati.

Od svih tih velikih i mase sitnih bugova na KT400 (konkretno), navedi jednog!

A sto se tice gazenja Via-e, o tom, potom. Iako je ocito da benchmark pokazuje nadmoc nForcea2, popis problema i gresaka svugdje (pa i na ovom forumu) cini se da ne prestaje.
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:21   #18
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Tako je
Ma...banda je ljubomorna kaj se mi sa KT 400 ne žalimo na ništa
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:44   #19
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ma imao sam ja dvije via i to je radilo...ali nije radilo super...nije se previse rusilo ali naprosto nije radilo kako sam ocekivao...malo cudno ali ono nesto neopipljivo

a najbolji primjer vam je da sam kupio staroj prije dvije godine za ljeto plocu za 450kn i proc za 350 kn (duron 700)..ploca je gigabyteica na amd 7xx chipsetu...i ta jebada se nije jos srusila...a bili su windowsi na 850mb disku,neka stara qdi graficka i sl...ono kaj u jednom tada novijem stroju nebi nasli nikad...sad je gf2mx i 60gb diska i to se jos nije srusilo...cak mi se nf2 srusio za razliku od toga ali da odmah skepticima vratim srusio se jer sam prckao prioritete i nes zaprcko...eh da nastavim..ona ploca od 450kn je bolje radila nego li dvije abitice na via-i svaka 1200kn...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:48   #20
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma imao sam ja dvije via i to je radilo...ali nije radilo super...nije se previse rusilo ali naprosto nije radilo kako sam ocekivao...malo cudno ali ono nesto neopipljivo

a najbolji primjer vam je da sam kupio staroj prije dvije godine za ljeto plocu za 450kn i proc za 350 kn (duron 700)..ploca je gigabyteica na amd 7xx chipsetu...i ta jebada se nije jos srusila...a bili su windowsi na 850mb disku,neka stara qdi graficka i sl...ono kaj u jednom tada novijem stroju nebi nasli nikad...sad je gf2mx i 60gb diska i to se jos nije srusilo...cak mi se nf2 srusio za razliku od toga ali da odmah skepticima vratim srusio se jer sam prckao prioritete i nes zaprcko...eh da nastavim..ona ploca od 450kn je bolje radila nego li dvije abitice na via-i svaka 1200kn...
E kad se sjetim svoje 386dx, i dosa 6.2 i win3.11 pa to je tako dobro radilo nikad mi se comp nije smrzavao...
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 15:58   #21
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by dario-RUS
E kad se sjetim svoje 386dx, i dosa 6.2 i win3.11 pa to je tako dobro radilo nikad mi se comp nije smrzavao...
ohladi


..jasno mi je da ljudi brane ono sto imaju doma ali sam citao tvoje postove u kojima pljujes po nf2 plocama a da li si ikada isprobao i jednu? isto ko i hebeni chiftec big tower ..svi ga hvale nikoga nije vidio...da postavim pitanje koji big tower pola ljudi bi mi reklo chieftec big tower....a kuciste je sranje...pa molim da govoris samo o svojem iskustvu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 16:23   #22
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ohladi


..jasno mi je da ljudi brane ono sto imaju doma ali sam citao tvoje postove u kojima pljujes po nf2 plocama a da li si ikada isprobao i jednu? isto ko i hebeni chiftec big tower ..svi ga hvale nikoga nije vidio...da postavim pitanje koji big tower pola ljudi bi mi reklo chieftec big tower....a kuciste je sranje...pa molim da govoris samo o svojem iskustvu...
Sorry, ja nimalo ne pljujem po nForce-u, napominjem ne pljujem
već branim KT400 kojeg imam i znam što pričam, a što se tiče chiftec big tower-a, imam ga doma i slažem se s tobom, jebeno sam ga previše platio za ono što sam dobio koja jefina plastika na njemu užas, a da ne pričam da sam dobio uz njega šrot napajanje (nije od chieftec-a), sve u svemu ne vrijedi ni pola para, lijepo je ali nije to to!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 17:38   #23
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by msvrtan a najbolji primjer vam je da sam kupio staroj prije dvije godine za ljeto plocu za 450kn i proc za 350 kn (duron 700)..ploca je gigabyteica na amd 7xx chipsetu...i ta jebada se nije jos srusila...a bili su windowsi na 850mb disku,neka stara qdi graficka i sl...ono kaj u jednom tada novijem stroju nebi nasli nikad...sad je gf2mx i 60gb diska i to se jos nije srusilo...cak mi se nf2 srusio za razliku od toga ali da odmah skepticima vratim srusio se jer sam prckao prioritete i nes zaprcko...eh da nastavim..ona ploca od 450kn je bolje radila nego li dvije abitice na via-i svaka 1200kn...
Sreo sam i ja ECS maticne ploce koje su radile stabilno, pa ih ne bih nikom preporucio. Ne mozes govoriti o uspjesima i problemima na malom broju uzoraka. Ovdje se raspravlja o Via <=> nForce2 stabilnosti opcenito, i tu za sada Via ima veliku prednost koliko god ti hvalio svoj nForce2. Jednostavno za sada nForce2 ima djecjih problema za razliku od Via koja je reputaciju stabilnog chipseta vec odavno potvrdila.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 17:58   #24
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
he he,krivo

Nforce2 je odličje stabilnosti,za razliku od kt koji će uvijek naći razlog da ti terminira igru,program, zbrejka windowse,bsod, resetira windowse ili što već želiš.

VIA je uživala na lovorikama. Dok se njihovi čipseti ne vrate na radni stol i potpuno redizajniraju via će uvijek kaskati za nvidiom, kako po pitanju brzine tako i po stabilnosti.

ej vidi ovo:
stats: your PC has crashed (02) times until now. This makes an average of (0.009) times per day.
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 18:03   #25
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Citiraj:
Originally posted by Trash
Ovdje se raspravlja o Via <=> nForce2 stabilnosti opcenito, i tu za sada Via ima veliku prednost koliko god ti hvalio svoj nForce2.
Ja sam user koji je prešao sa via čipseta na nvidia čipset. I preporodio sam se. I ovo govorim jer sam isprobao.
A jesi li ti isprobao ikoju nforce2 ploču?
javi se kad budeš:burn:
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 18:38   #26
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by aurellie
Nforce2 je odličje stabilnosti,za razliku od kt koji će uvijek naći razlog da ti terminira igru,program, zbrejka windowse,bsod, resetira windowse ili što već želiš.
VIA je uživala na lovorikama. Dok se njihovi čipseti ne vrate na radni stol i potpuno redizajniraju via će uvijek kaskati za nvidiom, kako po pitanju brzine tako i po stabilnosti.
Kao sto sam prije napomenuo, nadji jednu javno znanu kriticnu gresku u KT400 chipsetu. Halo? Nema ih? Sad pogledaj malo ovaj forum i pogledaj koliko ima gresaka na nForce2? Zanimljivo, zar ne?

Citiraj:

Ja sam user koji je prešao sa via čipseta na nvidia čipset. I preporodio sam se. I ovo govorim jer sam isprobao. A jesi li ti isprobao ikoju nforce2 ploču?
OK, tvoj izbor. Koliko god ti hvalio nForce2, ostaje cinjenica da je on jos daleko od stabilnosti koju ti pokusavas progurati. I sve dok ne vidim da su prestale dugotrajne diskusije o greskama na nForce2 chipsetu, necu niti razmisljati o nekakvoj takvoj ploci, kao ni potencijalnom isprobavanju.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 18:58   #27
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
evo ti jedna spoznaja sa kt400...sporiji je od kt333...ne fura ddr400...

a to sto pise po forumima nf2 problemi je zato sto ljudi koji kupuju nemaju blage veze...a djelomicno u tome sto misle da nema hardwerskih pogresaka na plocama..naime ja znam gro ljudi koji je kupilo ploce sa via chipsetom i odnjelo ih na servis...i nisu nikom pisali po forumima o tome...dok svi s nf2 pisu na veliko i siroko..trenunto je nf2 pod velikim povecalom i sve je to zato...pogledaj koliko je ljudi slalo natrag via ploce...a koliko nf2??? i naravno da i nf2 imaju hw problema u obliku greske u proizvodnji ali ti meni reci onoga koji to nema...


meni nije velika razlika izmedju nf2 i kt333 osim sto spavam mirno...nista specijalno samo to...

ono sto ja vec dugo tvrdim..nemres gresku pokazati ali je tu..ko kad ti auto zeza kad predjes 120km/h .. neznas kaj je ali previse lupa...via je ok ali nije to to..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 19:13   #28
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
evo ti jedna spoznaja sa kt400...sporiji je od kt333...ne fura ddr400...

a to sto pise po forumima nf2 problemi je zato sto ljudi koji kupuju nemaju blage veze...a djelomicno u tome sto misle da nema hardwerskih pogresaka na plocama..naime ja znam gro ljudi koji je kupilo ploce sa via chipsetom i odnjelo ih na servis...i nisu nikom pisali po forumima o tome...dok svi s nf2 pisu na veliko i siroko..trenunto je nf2 pod velikim povecalom i sve je to zato...pogledaj koliko je ljudi slalo natrag via ploce...a koliko nf2??? i naravno da i nf2 imaju hw problema u obliku greske u proizvodnji ali ti meni reci onoga koji to nema...


meni nije velika razlika izmedju nf2 i kt333 osim sto spavam mirno...nista specijalno samo to...

ono sto ja vec dugo tvrdim..nemres gresku pokazati ali je tu..ko kad ti auto zeza kad predjes 120km/h .. neznas kaj je ali previse lupa...via je ok ali nije to to..
Potpuno se slažem s tobom. Kad sam kupovao komp htio sam bilo što samo ne VIA. U ono vrijeme je VIA bila crna rupa za kompove. Što god staviš na komp da radiš nestalo ili se smrzlo
Sve VIA serije su imale puno bugova, radilo je to ali uvjek je nešto falilo.
Nforce 1 je bio totalni užas. Ali pogledaj nforce 2. TEK druga serija ali je najbolja za AMD platformu danas ma što bilo tko rekao.
A TEK druga serija. A koliko ih je VIA izbacila? Ja ni ne znam toliko brojati
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 19:22   #29
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
evo pada mi na pamet gdje kako kt400 debelo kaska iza kt333 kad je ubodena agp8x kartica te se vrte opengl igre. Zvuka nestane tu i tamo,ništa strašno. Ako ti sve radi ok,ne instaliraj nove 4in1 ni za živu glavu! u najboljem slučaju neće se ništa poboljšati ali neće trebat formatirat.

e sad,nforce2 problemi. Ti samo čitaš topike i iz toga sve zaključiš?
ajmo redom:

Abit NF7-S i restartanje kompa
Tip piše kako mu se komp restarta sam od sebe nakon što je kupio nforce ploču. Povuci-potegni, nakraju je ispalo da je disk(koji je riknuo) kriv za sve,stavio novi disk i radi sve ko urica.

Nforce 2 -nevolje
U ovoj sam se slatko nasmijao, tipu je prvo crknuo dual channel :confused: a onda ni integrirana mrežna(mady in VIA :confused: ) ne radi. Vjerojatno je novi u svijetu kompjutera. Jeli se nakraju uspio umrežit,neznam

još jedna u nizu nf2 nejasnoća
Tipu laže sonda,kao što se događa sa 99% ploča. Nforce barem ima sve vrste termalne zaštite,još nikoga nisam čuo da je uspio spaliti athlona na nforsici...

neznam sad ime topika,ali riječ je o soundstormu
E o ovome bi se itekako dalo raspavljat, proizvođači radi par ušteđenih $$$ ne žele otkljčati puni potencijal integriranog soundstorma, bljee

nforce2 epox
Tipu se jedva čuje na slušalice kad pojača do kraja, ako je sve ok obavio onda nažalos mora na servis

Eto ja baš i nisam našao puno toga,tek jedan problem sa zvukom
ako sam neš propustio ispravi me

ako gledaš samo topike čovijek bi se zapitao što je to nforce2? Neko smeće?
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2003., 22:14   #30
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by aurellie
još jedna u nizu nf2 nejasnoća
Tipu laže sonda,kao što se događa sa 99% ploča. Nforce barem ima sve vrste termalne zaštite,još nikoga nisam čuo da je uspio spaliti athlona na nforsici...
A kolko je bilo prilika da se skure?
Mislim, kt400 je vec vani skoro godinu dana, ako se ne varam, nforce2 puno manje...
A osobno, da idem ovu plocu mjenjat za Nforce2, ni u ludilu...
Da pljunem jos par sto kuna za par posto bolje performanse :confused:
prije bi ulagao u drogu, sex i alkohol
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na