Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2018., 11:35   #1
dado_pu
Registered User
 
dado_pu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: pula
Postovi: 5
(riješeno) Refers to a location that is unavailable

Bok, novi sam na forumu i pozdrav svima.. pa ako moze mala pomoc.

Prije koji dan sam prebacivao sve slike i failove, sa laptopa na kojem sam koristio Linux Ubuntu 14.4 LTS, na externi rard disc a na laptopu izbrisao Linux i stavio windows 10. Sada kad otvorim Hard disc ne mogu otvoriti taj folder koji je nazvan "02.04.2107".
Scenirao sam folder i nema virusa, probao sam ga copirat, nista se ne desava, probao sam ga pretvorit u zip nece, kaze da su dva filea sa istim imenom i ne ide dalje, probao sam promijenit naziv (E u (P neće.
Ima netko ideju? Error glasi:

E:\LINUX 02.04.2107. Refers to a location that is unavailable. It could be on a hard drive on this computer, or on a network. Check to make sure that the disc is properly inserted, or that you are connected to the internet or your network, and than try again. If it still cannot be located the information might have been moved to a different location.

Kada idem properties na taj folder kaze da ima 0 baytova a kad vidim na Hard discu vidom kolicinu od cca 45 GB sta odgovara kolicini podataka sta sam prebacio.

Spojio sam HDD na tv i tamo sam vidio sle slike i foldere, tako da podaci postoje samo ne znam kako doci do njih.

Zadnje izmijenjeno od: dado_pu. 09.04.2018. u 12:39.
dado_pu je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 16:25   #2
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Ja bih spržio neki Linux ISO na DVD, bootao s njega, pa prekopirao sve to negdje drugdje.
Ako nemaš DVD ili pržilicu (što je lako moguće ovih dana), "sprži" si Linux na USB stick pomoću Unetbootina (https://unetbootin.github.io/).
mradovan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2018., 17:09   #3
dado_pu
Registered User
 
dado_pu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: pula
Postovi: 5
Citiraj:
Autor mradovan Pregled postova
Ja bih spržio neki Linux ISO na DVD, bootao s njega, pa prekopirao sve to negdje drugdje.
Ako nemaš DVD ili pržilicu (što je lako moguće ovih dana), "sprži" si Linux na USB stick pomoću Unetbootina (https://unetbootin.github.io/).
To znaci da se moze pokrenuti ubuntu preko cda, ne moram ga instaliravati? Ako da, da li mogu taj folder prebacit na C: di mi je Windows dok sam u tom ubuntu preko cda?
dado_pu je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 17:42   #4
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Citiraj:
Autor dado_pu Pregled postova
To znaci da se moze pokrenuti ubuntu preko cda, ne moram ga instaliravati? Ako da, da li mogu taj folder prebacit na C: di mi je Windows dok sam u tom ubuntu preko cda?
Da, naravno - to bi bilo najjednostavnije probati - samo izaberi "Live" opciju na meniju.

Linux može čitati i pisati NTFS bez problema. Nazovi novi folder jednostavno, jednom kratkom riječi malim slovima - da budeš siguran da će mu Windows moći pristupiti.

Nego kako kažeš da si do sad koristio Linux, bojim se da bi mogao imati jedan ili više fajlova koji imaju u imenu znakova koje Linux dozvoljava, a Windows ne - tako da možda budeš imao opet isti problem.
mradovan je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 21:40   #5
dado_pu
Registered User
 
dado_pu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: pula
Postovi: 5
Citiraj:
Autor mradovan Pregled postova
Da, naravno - to bi bilo najjednostavnije probati - samo izaberi "Live" opciju na meniju.

Linux može čitati i pisati NTFS bez problema. Nazovi novi folder jednostavno, jednom kratkom riječi malim slovima - da budeš siguran da će mu Windows moći pristupiti.

Nego kako kažeš da si do sad koristio Linux, bojim se da bi mogao imati jedan ili više fajlova koji imaju u imenu znakova koje Linux dozvoljava, a Windows ne - tako da možda budeš imao opet isti problem.
Ok, napravio sam usb sa Ubuntu ali ne mogu pokrenuti "boot setup" pri pokretanju laptopa. Imam laptop dell inspiron 17 5000 series, cak mi nece ni bios. Pretiscem F2, F12, Fn+F12, Fn+F2 svasta i ne pokrece ga. Ima mozda neki drugi nacin da se to pokrene ?
dado_pu je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 22:54   #6
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Citiraj:
Autor dado_pu Pregled postova
Ok, napravio sam usb sa Ubuntu ali ne mogu pokrenuti "boot setup" pri pokretanju laptopa. Imam laptop dell inspiron 17 5000 series, cak mi nece ni bios. Pretiscem F2, F12, Fn+F12, Fn+F2 svasta i ne pokrece ga. Ima mozda neki drugi nacin da se to pokrene ?
Čudno... F2 bi ga trebao ubaciti u bios, a F12 bi trebao pokazati boot menu.
Da nije u nekom čudnom UEFI suspend ili hibernaciji? Možda da izvučeš i vratiš bateriju?

Ili da izvučeš van hard disk (ako nije prevelika patnja na tom modelu), možda ti kaže 'no boot device, press F2 for setup', pa ti ulazak u bios proradi - pa onda spustiš HD ispod USB-a u 'boot sequence' (vjerojatno znaš, ali za svaki slučaj: laptop mora biti potpuno ugašen dok izvlačiš hard disk)?
mradovan je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 00:00   #7
dado_pu
Registered User
 
dado_pu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: pula
Postovi: 5
Citiraj:
Autor mradovan Pregled postova
Čudno... F2 bi ga trebao ubaciti u bios, a F12 bi trebao pokazati boot menu.
Da nije u nekom čudnom UEFI suspend ili hibernaciji? Možda da izvučeš i vratiš bateriju?

Ili da izvučeš van hard disk (ako nije prevelika patnja na tom modelu), možda ti kaže 'no boot device, press F2 for setup', pa ti ulazak u bios proradi - pa onda spustiš HD ispod USB-a u 'boot sequence' (vjerojatno znaš, ali za svaki slučaj: laptop mora biti potpuno ugašen dok izvlačiš hard disk)?
Bateriju sam izbacio i vratio i ne radi. A za HDD, cu pricekati ako nema nekog drugog rijesenja da se nesto ne bi desilo ker nisam nikad otvarao laptop..
dado_pu je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 07:40   #8
dado_pu
Registered User
 
dado_pu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: pula
Postovi: 5
Evo super, rijesio sam.
Hvala!
dado_pu je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 07:43   #9
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
mradovan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na