Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2017., 13:16   #1
Kobe
Premium
Moj komp
 
Kobe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Ispod zvijezda
Postovi: 94
Vlastiti custom router kod operatera

Koji operater daje mogućnost da korisnik kupi vlastiti router. Radi se o tome da se ovi routeri od 200-300 kn koje operateri daju korisnicima preopterete čim se spoji veći broj korisnika, ako 2-3 torrentiraju CPU se toliko optereti da sve trokira čak i ako bandwith nije iskorišten ni upola.

Da li itko daje mogućnost da korisnik kupi router, pa ću uzeti neki router od 300 eura da valja.
Kobe je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 13:31   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
A ko ti brani svoj router kupit?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2017., 13:33   #3
Kobe
Premium
Moj komp
 
Kobe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Ispod zvijezda
Postovi: 94
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
A ko ti brani svoj router kupit?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
ISP, ako kupim svoj router ne rade mi više njihove usluge, TV paket zasigurno, a vjerojatno i internet.

Kod optime sam.
Kobe je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 13:36   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Pa tako preformuliraj pitanje. Imas na forumu teme gdje su useri stavili isp router u bridge i iza njega svoj. Net bude radio, cak i tv, najveca frka b ude sa telefonijom.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 14:10   #5
Kobe
Premium
Moj komp
 
Kobe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Ispod zvijezda
Postovi: 94
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Pa tako preformuliraj pitanje. Imas na forumu teme gdje su useri stavili isp router u bridge i iza njega svoj. Net bude radio, cak i tv, najveca frka b ude sa telefonijom.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Ne valja to, bude li ISP-ov router izlazni router preko kojeg prolaze svi requestovi, opet će mu se CPU preopteretiti, i neće obraditi sve requestove.

Baš hoću uzet svoj router, premium kvalitete, i da škart kojeg ISP daje uopće ne postoji kao dio mreže.
Kobe je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 14:39   #6
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Kobe Pregled postova
Ne valja to, bude li ISP-ov router izlazni router preko kojeg prolaze svi requestovi, opet će mu se CPU preopteretiti, i neće obraditi sve requestove.

Baš hoću uzet svoj router, premium kvalitete, i da škart kojeg ISP daje uopće ne postoji kao dio mreže.
Nitko ti ne brani da postaviš svoj router, ako želiš ISPov kompletno izbaciti morati ćeš nabaviti i adsl/vdsl modem. Usluge ti ispravno ne rade jer ga nisi iskonfigurirao kako spada.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 15:38   #7
Kobe
Premium
Moj komp
 
Kobe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Ispod zvijezda
Postovi: 94
Dobro, pa zato je i pitanje, postoji li ijedan ISP koji daje mogućnost da korisnik kupi vlastiti router, i da sve usluge rade ? Tj. da mi daju podatke što treba iskonfigurirati.
Kobe je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 16:10   #8
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Niti jedan DSL operater ne potiče niti pruža podršku za takvo nešto, ali niti ne blokira pa ako znaš sam, možeš. Neće se buniti. Za HT ti mogu potvrditi da do podataka za internet i tv možeš doći bez problema, a za telefon ne. Za ostale operatere, neka netko drugi potvrdi.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 09:42   #9
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Kobe Pregled postova
Ne valja to, bude li ISP-ov router izlazni router preko kojeg prolaze svi requestovi, opet će mu se CPU preopteretiti, i neće obraditi sve requestove.

Baš hoću uzet svoj router, premium kvalitete, i da škart kojeg ISP daje uopće ne postoji kao dio mreže.
Otkud ti ovo da ce u bridge modu biti problema? Jer skoro sigurno nece. Nije posao modema bas tezak, a naci kompatibilan modem "premium kvalitete" ce biti jako tesko (ne znam da li cak i nemoguce, a da ti radi i dalje tv/telefon).
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 12:21   #10
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
speedport kod t-coma ima utjecaja i u bridgeu na kvalitetu interneta,što se da primjetiti kad usporediš direkno spajanje vlastitog routera ili preko bridgea,istina s tim se da živjeti,
a što se teme tiće mogučnost da sam operater dozvoli zamjenski router za sve tri usluge,u hrvatskoj a i u svijetu (osim u njemačkoj) nepostoji,nijedan operater ti neće dati sam od
sebe sve podatke za voip(telefon),postoje neke organizacije u eu koje se bore za sličan zakon kao u njemačkoj - sloboda izbora routera- na razini europske unije ali to ti je sve još
u "pelenama" ,pozicija hrvatskog telekomunikacijskog tržišta je takva ,da apsolutno nemamo baš nikakvog utjecaja na bilo kakve odluke po tom pitanju i to izgleda nitkome ni
nesmeta pretjerano,ono što bi mogao naš zakonodavac napraviti osuvremeniti zakone to ne rade,uvođenjem vdsl i optike problemi su se više pomaknuli sa brzine na kvalitetu veze,
a zakoni to neprate,u njemačkoj je uvođenju zakona prethodio veliki pritisak informatičkih medija i društava pototrošaća + povoljna politička predizborna klima,a paradoksa li dovelo
do toga je upravo speedport njemački koji je ipak za klase bolji od našeg,a kod nas je stanje kakvo?

informatički mediji -nesječam se da je ikada i jedan informatički medij uzeo u ruke ijedan router naših operatera i stručno ga istestirao-razlog je očiti ovisnost o reklamama operatera.

društva potrošaća po mojem slobodnom sudu - skupine političkih karjerista, ne borci za prava potrošaća.

a o politici i korupciji netrebam valjda pričati.

tako da kod nas ako i dođe do promjena po tom pitanju ,može samo doći inicijativama iz europske unije(slično romingu) samostalno kod nas neće nitko ni prstom maknuti.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 31.07.2017. u 12:30.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2017., 19:38   #11
Kobe
Premium
Moj komp
 
Kobe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Ispod zvijezda
Postovi: 94
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Otkud ti ovo da ce u bridge modu biti problema? Jer skoro sigurno nece. Nije posao modema bas tezak, a naci kompatibilan modem "premium kvalitete" ce biti jako tesko (ne znam da li cak i nemoguce, a da ti radi i dalje tv/telefon).
Sigurno hoće. Kroz bilo koji uređaj koji je zadnji u nizu prema internetu, prolaze apsolutno svi requestovi. Recimo da imaš hotel, na router će se nakačiti 50 gostiju, opteretit će mu se CPU i neće moći obraditi sve requestove.

Routeri koji daju operateri su smeća od 30-40 eura i od njih nemoš očekivati da će obaviti posao kako treba.

Sve mi se čini da je odgovor da nijedan operater ne pruža ovo što ja hoću.
Kobe je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 20:27   #12
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Mislim da brkas sto router radi, a sto modem. Ako stavis router/modem od isp-a u bridge mod, on vise nije router, nego imas svoj router iza koji obavlja sve oko routinga.
Znaci, imas takvu konfiguraciju, i na taj uredjaj od isp-a se u tvom scenariju s hotelom ne spaja nitko, nego se spajaju na tvoj super router.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 20:59   #13
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Citiraj:
Autor Kobe Pregled postova
Sigurno hoće. Kroz bilo koji uređaj koji je zadnji u nizu prema internetu, prolaze apsolutno svi requestovi. Recimo da imaš hotel, na router će se nakačiti 50 gostiju, opteretit će mu se CPU i neće moći obraditi sve requestove.

Routeri koji daju operateri su smeća od 30-40 eura i od njih nemoš očekivati da će obaviti posao kako treba.

Sve mi se čini da je odgovor da nijedan operater ne pruža ovo što ja hoću.
A jesi li probao kontaktirat svoj ISP? Recimo : imam hoteli, hoću
da kad mi se na mrežu nakači 50 gostiju , da sve radi bez greške. Želim kvalitetnu opremu i napravite mi ponudu...Pa kad vidiš šta ti ponude ....nabaviš sam, složiši sve 5...
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 22:56   #14
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Mislim da brkas sto router radi, a sto modem. Ako stavis router/modem od isp-a u bridge mod, on vise nije router, ....
... nego se "pretvara" u modem, tj u bridge-modu se koristi samo modemski dio uredjaja kojeg vecina (netocno) zove (samo) router.

(samo mali dodatak teksta radi potpune jasnoce, a ne trolanja
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 00:26   #15
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
znaci da zakljucimo, stavis route u bridge mode, zakacis premium router i to je to... Tako ja imam i sve radi kod bneta. 120mbit veza...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 01:06   #16
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Ja tako imam mikrotik opremu
A operater je u briđu
Mikrotik moze potpuno potegnut 500/300 optika u igri


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 02:10   #17
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Kod mene je tako složen t-com spead port na VDSL on ima pseudo bridge, što je dovoljno da ja iza nakačim mikrotika koji radi ppoe konekciju .

A što se samog torrentiranja tiče, nikad nije bilo problema na opremi od t-coma od siemensa, preko kasde, pa sad do ovih speedport verzija routera.

Treba klijente znat konfigurirat, ili ako nemaš kontrolu nad njima onda bridge mode a iza nešto što ti daje kontrolu i deri, ali pazi ne znam baš koji router će ti podnijet torrentiranje par korisnika koji neznaju konfigurirat klijente, morat ćeš znat podešavat opremu odnosno router koji god uzeo neovisno o njegovoj cijeni.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 09:51   #18
tenac
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Ludbreg
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Kod mene je tako složen t-com spead port na VDSL on ima pseudo bridge, što je dovoljno da ja iza nakačim mikrotika koji radi ppoe konekciju .

A što se samog torrentiranja tiče, nikad nije bilo problema na opremi od t-coma od siemensa, preko kasde, pa sad do ovih speedport verzija routera.

Treba klijente znat konfigurirat, ili ako nemaš kontrolu nad njima onda bridge mode a iza nešto što ti daje kontrolu i deri, ali pazi ne znam baš koji router će ti podnijet torrentiranje par korisnika koji neznaju konfigurirat klijente, morat ćeš znat podešavat opremu odnosno router koji god uzeo neovisno o njegovoj cijeni.
Možeš opisati kako si to napravio? Imam isti router koji želim staviti u bridge mode. Na njega je nakačen ASUS. Imam u routeru username i password, al nigdje ne vidim opciju za maknuti i uključiti bridge.
tenac je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 10:28   #19
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Nisam siguran da li ju ima ali ovako napamet mislim da je jedina kvačica tamo gdje je username i password i zove se ppoe passthrough ili tako nešto.

Ako nema onda možeš kroz korisničke stranice na moj hrvatski telekom ...
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 11:17   #20
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ovisi koji je provider, recimo znam da se kod Iskona moralo zvati SZK ili poslati mail s validirane mail adrese za promjenu. Na tkomu može korisnik sam to odradit direktno u ruteru.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 16:53   #21
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Može se dobiti da staviš svoj special router bez problema - pošalji zahtjev kao bizinis korisnik; dobiš ponudu na firmu za stalan vod, npr 50/50, čak i optiku ako je u blizini i sve ostale pi****. Samo računaj da ti i cijena neće tada biti 149,99kn
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 20:40   #22
tenac
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Ludbreg
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Nisam siguran da li ju ima ali ovako napamet mislim da je jedina kvačica tamo gdje je username i password i zove se ppoe passthrough ili tako nešto.

Ako nema onda možeš kroz korisničke stranice na moj hrvatski telekom ...
skužio sam. prije nije radilo jer treba pobrisat username i password s konekcije na t-com ruteru, jer ako se spoji t-com router, ne može se ASUS
tenac je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 10:20   #23
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Dragi svi, dižem temu iz mrtvih, molim vas pomoć za sljedeću situaciju:
- Imam Iskon 80/40 fttb i neki Innbox modem-ruter combo
- Na Innbox mi je spojen Rock64: Pi-Hole, Openmediavault, etc..

Ograničenja:
- Innbox ima 10/100 LAN zbog čega mi je propusnost prema NAS-u 12MB/s
- Innbox je custom fw-om lockan na 2,4GHz spektar a stan zakrčen interferencijom

Ono što želim:
- Kompletno zamijeniti ISP modem - router uređajem koji bi kupio
- Kompletno izbjeći opremu ISP-a u mojem stanu

Uspio sam izvući username i pass za ostvarivanje konekcije, te mi je potreban prijedlog dobrog modem - router combo uređaja za +-500kn koji bi mi zamijenio postojeće stanje.

Obavezno želim GB ethernet na minimalno 2 porta i AC wireless sa vanjskim antenama (3/6 MIMO)
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 13:18   #24
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Dragi svi, dižem temu iz mrtvih, molim vas pomoć za sljedeću situaciju:
- Imam Iskon 80/40 fttb i neki Innbox modem-ruter combo
- Na Innbox mi je spojen Rock64: Pi-Hole, Openmediavault, etc..

Ograničenja:
- Innbox ima 10/100 LAN zbog čega mi je propusnost prema NAS-u 12MB/s
- Innbox je custom fw-om lockan na 2,4GHz spektar a stan zakrčen interferencijom

Ono što želim:
- Kompletno zamijeniti ISP modem - router uređajem koji bi kupio
- Kompletno izbjeći opremu ISP-a u mojem stanu

Uspio sam izvući username i pass za ostvarivanje konekcije, te mi je potreban prijedlog dobrog modem - router combo uređaja za +-500kn koji bi mi zamijenio postojeće stanje.

Obavezno želim GB ethernet na minimalno 2 porta i AC wireless sa vanjskim antenama (3/6 MIMO)
Iskon, situacija kod mene:
FTTB, 100/50 (85/45 realno) tražio da iskru (innbox) bace u bridge i iza imam ASUS RT-N66U router (4x 1Gb i 450 MBs WLAN 2,4/5 GHz) i sve riješeno. Da izbaciš njihov innbox skroz, neće oni biti sretni
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 27.02.2019. u 13:29.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2019., 14:27   #25
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Iskon, situacija kod mene:
FTTB, 100/50 (85/45 realno) tražio da iskru (innbox) bace u bridge i iza imam ASUS RT-N66U router (4x 1Gb i 450 MBs WLAN 2,4/5 GHz) i sve riješeno. Da izbaciš njihov innbox skroz, neće oni biti sretni
Slažem se, kod mene se radi o poremećaju koji ne dopišta 2 ili više power adaptera te fizičku opremu koja ne radi s punom funkcionalnosti..

Idealno bi mi bio jedan uređaj koji bi ujedno napajao Rock64/Pi te eksterno raid kućište s 2 diska.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na