Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2014., 16:33   #61
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Kak se uopće tamo dođe u te Utrine, gdje je već taj ispit? Zna li netko?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 20:59   #62
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Kak se uopće tamo dođe u te Utrine, gdje je već taj ispit? Zna li netko?
Idem sa Lisinskog. Mogu li tamo na neki bus sjesti? Pliz help....
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2014., 21:18   #63
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Sjednes na bus 166/219/268/220/229 ides do stanice "Muzej suvremene umjetnosti", sjednes na tram 7/14 prema istoku, do stanice Zapruđe, plava zgrada sa natpisom HAK, nemozes fulat, odma do HGSpota....
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 21:21   #64
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ili daš 20kn za taxi od lisinskog i boli te kifla di silaziš
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 14:04   #65
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Majko mila, kako su mi digli živac ti nesposobni, nepismeni socijalistički imbecili u HAK-u.... Došlo mi da se tamo vratim sa molotovljevim koktelima!

Pogodite u čemu je bio problem - onu njihovu uplatnicu platila sam preko interneta, a idiot od ispitivača je očigledno često u djetinjstvu padao na glavu, pa nije bio u stanju shvatiti kaj je to internet bankarstvo.

Jučer navečer sve fino uplatim i stigne mi potvrda o transakciji, a kako nemam printer sve podatke sa toga prepisala sam na poleđinu uplatnice toliko precizno i čitko da ih i slijepac može pročitati. Pisalo je sve - transakcijski broj, datum, vrijeme, IBAN uplatitelja, telefon na koji se može uplata provjeriti, čak i IP adresa sa koje je transakcija izvršena - doslovno SVE!

Imbecilni kreten nije to htio ni pogledati, iako mu velim da se sve može u tren oka preko telefona provjeriti i da ne vidim u čemu je problem. Ali uzalud, to je bilo kao da razgovaram sa komadom starog željeza. Tip se ponašao kao nekakva jebena sveta krava kojoj je teško dići slušalicu i utipkati jedan broj. Prestrašno!

Okej, ipak me morao pustiti na ispit. I naravno, položila sam taj ispit bez problema, unatoč tome što mi je para izlazila iz ušiju. Međutim, nakon ispita mi govnar nije htio vratiti knjižicu zbog te jebade oko uplatnice koja je nastala isključivo radi njega.

Ja samo gledam i nemam pojma kaj da napravim. Na kraju nazovem ravno u autoškolu (tamo su mi još prije izričito rekli da se može plaćati internetom) i objasnim u kakvo sranje su me uvalili kreteni u HAK-u. Tamo mi ženska veli neka ja njoj mailom proslijedim tu potvrdu o plaćanju, pa će ona sa njima kao to srediti. Srećom pa me mobitel spasio, sve fino njoj pošaljem na licu mjesta, ona me malo kasnije nazove i rekne da mogu otići po svoju knjižicu natrag u HAK.

I dođem tamo u neku kancelariju gdje su nekakve ženske bile, dale mi konačno knjižicu i tako je sve završilo. Onog kretenskog imbecila od ispitivača nisam više vidjela. Ne samo da je lik bio krajnje nekorektan i bezobrazan, nego je toliko tiho prozivao i davao upute prije ispita kao da je namjerno htio da svi padnemo.

Ispiti se inače rješavaju preko računala. Nekima su se na ekranu pojavljivale "greške u komunikaciji sa serverom", dok se meni test jedva pokrenuo...

Mislim ono, toliko me naživcirao taj prokleti HAK da me glava sad boli.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 14:14   #66
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Hahahha

Ja ni blizu sa takvim problemima, iako ja nisam ni bio u ZG, ali ajde
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 14:28   #67
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Hahahha

Ja ni blizu sa takvim problemima, iako ja nisam ni bio u ZG, ali ajde
Kako je sve krenulo, mogu si tek misliti kakva bu drama na onom zadnjem ispitu... Valjda bude ispitivač tvrdio da ne mogu sigurno voziti u crvenim tenisicama, nego da moram imati bijele - sigurno bude neka nebuloza u tom stilu. Mene inače nesreća prati u kaj god taknem.

Ali dobro, ovoga danas sam se riješila...

Zna li netko kaj sada trebam napraviti? Budu li me ovi iz autoškole nazvali sa daljnjim uputama? Nemam uopće pojma kaj je slijedeće.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 14:39   #68
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Javis se u autoskolu sa knjizicom i kazes da hoces krenuti na voznju i ako mozes birati izaberes instruktora, kazes da te takoder prijavi za ispit prve pomoci...
I od tad sam samo s instruktorom komunicirao.
Tako je bar kod mene bili
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 14:52   #69
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Je, ostaju samo vožnja i prva pomoć
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 14:59   #70
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Je, ostaju samo vožnja i prva pomoć
Je li se ta prva pomoć mora riješiti prije vožnje, ili su te dvije stvari neovisne?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2014., 15:08   #71
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Moraš prije vožnje.
Ulaziš u promet, kako bi pomogao unesrećenom bez prve pomoći ako zatreba
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 15:16   #72
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Moraš prije vožnje.
Ulaziš u promet, kako bi pomogao unesrećenom bez prve pomoći ako zatreba
Ne namjeravam pomagati nikakvim unesrećenima...

Ali dobro, kako se odguli ta prva pomoć? Je li me ovi u autoškoli nekaj moraju naručiti za to, ili je to isključivo moja briga?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 15:18   #73
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ides na tecaj gdje te autoskola posalje i traje tri dana, i ides na ispit za tjedan-dva.
Bar je tako bilo prije, sad ne znam jesu sto zadnjih godina mijenjali ali mislim da ne
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 15:25   #74
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ides na tecaj gdje te autoskola posalje i traje tri dana, i ides na ispit za tjedan-dva.
Bar je tako bilo prije, sad ne znam jesu sto zadnjih godina mijenjali ali mislim da ne
Aha. Pa dobro...

Nešto su rekli da medicinari ne moraju polagati taj ispit.... E sad ne znam je li se i patolozi računaju u to. Valja provjeriti.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 15:34   #75
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Moraš prije vožnje.
Ulaziš u promet, kako bi pomogao unesrećenom bez prve pomoći ako zatreba
Nije istina

ja sam već krenuo voziti, a još nisam riješio ispit iz prve pomoći
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 15:36   #76
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Nije istina

ja sam već krenuo voziti, a još nisam riješio ispit iz prve pomoći
E jbg, onda se može.
Znam da meni nisu dali na vožnju dok nisam položio prvu pomoć. Srećom, bilo je ekspresno sve pa sam brzo bio za volanom.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 15:37   #77
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Nije istina

ja sam već krenuo voziti, a još nisam riješio ispit iz prve pomoći
Stvarno? Koja je to autoškola?

Meni ima smisla da ideš na vožnje a još nemaš prvu pomoć, jer ionako instruktor odgovara za tvoje postupke u prometu..
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 15:40   #78
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Stvarno? Koja je to autoškola?

Meni ima smisla da ideš na vožnje a još nemaš prvu pomoć, jer ionako instruktor odgovara za tvoje postupke u prometu..
Autoškola u lokalnom autoklubu
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 16:01   #79
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Autoškola u lokalnom autoklubu
Ako nisi u Zagrebu onda ti fakat zavidim...

Vozit se ovdje je stvarno traumatična stvar, svi trube, živčani su i ne drže se pravila.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 16:32   #80
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ja sam direkt sa sata voznje se vozio na satove prve pomoci, to odradis u tri dana i naucis pitanja koja ce ti dat, ali to sve ionako znas
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 16:46   #81
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ako nisi u Zagrebu onda ti fakat zavidim...

Vozit se ovdje je stvarno traumatična stvar, svi trube, živčani su i ne drže se pravila.
Kako ja nebi bio živčan dok vozim po Zagrebu ako mi lik trubi dok ne krenem prije nego se pojavi žuto na semaforu ili dok još veći debil komotno izvadi novine na semaforu i čita pa pola minute ne vidi da mu je već prebacilo na zeleno?
Dobra stvar je da mi je psovanje neki ispušni ventil pa tako rješavam nakupljeni bijes radi debila na cesti

Ali, dođe mi da kupim određeni alat koji se koristi u half-life pa ga drzim ispod sjedala
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 17:38   #82
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Kako ja nebi bio živčan dok vozim po Zagrebu ako mi lik trubi dok ne krenem prije nego se pojavi žuto na semaforu ili dok još veći debil komotno izvadi novine na semaforu i čita pa pola minute ne vidi da mu je već prebacilo na zeleno?
Dobra stvar je da mi je psovanje neki ispušni ventil pa tako rješavam nakupljeni bijes radi debila na cesti

Ali, dođe mi da kupim određeni alat koji se koristi u half-life pa ga drzim ispod sjedala
Baš me strah kako sve to bude završilo... Ja jedva vidim iz auta van, ne znam zašto su te komandne ploče toliko ogromne u novim autima..

I ne kužim zašto u autoškoli ne uče kandidate da voze aute sa automatskim mjenjačem. Jednog dana sjedneš u takav auto i osjećaš se kao debil jer ne znaš kamo da poguraš onu ručicu...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 17:43   #83
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
A zamisli da vozis Automatic, pa onda dodes u auto di moraš sama mijenjati. 10x gora stvar.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 17:44   #84
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma nemoraš vidjeti van, sve ti dođe na osjećaj i napamet znaš gabarite auta i parkirati kako treba. Samo treba malo iskustva i navike
Ako položiš sa automatikom, nesmiješ kasnije voziti auto s manualnim. Barem su mi tako rekli dok sam polagal.

A voziti automatik nije nikakav bauk. Imaš parking, rikverc, neutral i drive i jedino moraš paziti da koristiš samo desnu nogu, a meni stalno bježala lijeva na kocnicu, dok mi je frend dao da isprobam automatik, pa je bio show
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 18:08   #85
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ma nemoraš vidjeti van, sve ti dođe na osjećaj i napamet znaš gabarite auta i parkirati kako treba. Samo treba malo iskustva i navike
Ako položiš sa automatikom, nesmiješ kasnije voziti auto s manualnim. Barem su mi tako rekli dok sam polagal.

A voziti automatik nije nikakav bauk. Imaš parking, rikverc, neutral i drive i jedino moraš paziti da koristiš samo desnu nogu, a meni stalno bježala lijeva na kocnicu, dok mi je frend dao da isprobam automatik, pa je bio show
Nadam se da budu mi dali da se prvo priviknem negdje na poligonu koliko mi treba, jer dobit ću živčani slom ako me odmah potjera na cestu...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 18:16   #86
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Ako nisi u Zagrebu onda ti fakat zavidim...

Vozit se ovdje je stvarno traumatična stvar, svi trube, živčani su i ne drže se pravila.
Mogel sam ja usporedno s faksom i u Zagrebu polagati, ali kad sad pauziram odlučih da i doma polažem, previše mi je zagrebački promet za ulazak kao početniku

a i ostale stvari - ispiti, predavanja sve 5 za mene bilo

Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Baš me strah kako sve to bude završilo... Ja jedva vidim iz auta van, ne znam zašto su te komandne ploče toliko ogromne u novim autima..

I ne kužim zašto u autoškoli ne uče kandidate da voze aute sa automatskim mjenjačem. Jednog dana sjedneš u takav auto i osjećaš se kao debil jer ne znaš kamo da poguraš onu ručicu...
Kad položiš na mjenjač sa spojkom pa prelaziš na vožnju automaticom netreba ti ne znam kak puno učenja i prilagodbe, ali dok položiš za automatic, prilagodit se na mjenjač + spojku je full teško
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 18:29   #87
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Nadam se da budu mi dali da se prvo priviknem negdje na poligonu koliko mi treba, jer dobit ću živčani slom ako me odmah potjera na cestu...
Ja sam prvi put išel na poligon negdje nakon 25. sata, a početak mi je bilo "upoznavanje s automobilom" i neka prazna cesta kod dravskog kanala koja je glumila poligon za startanje i kretanje do 3. brzine
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 20:54   #88
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Tako i kod mene, drugi sat na jarun napravit par krugova oko jezera, a na poligon na 15om satu negdje. Ti ako oces i ako ti autoskola ima, mozes polagat na automatiku al nikako nije preporucljivo, osim sto ce ti to u dozvoli pisati, prilagodma sa manual na automatik je kako je kolega rekao, stvarno kratka. Mislim da sad sjednes u automatik bi ga znala vozit bez problema.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 21:03   #89
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Tako i kod mene, drugi sat na jarun napravit par krugova oko jezera, a na poligon na 15om satu negdje. Ti ako oces i ako ti autoskola ima, mozes polagat na automatiku al nikako nije preporucljivo, osim sto ce ti to u dozvoli pisati, prilagodma sa manual na automatik je kako je kolega rekao, stvarno kratka. Mislim da sad sjednes u automatik bi ga znala vozit bez problema.
Teško je napipati pravu brzinu bez gledanja... A neki auti imaju rikverc tamo gdje je inače prva brzina, ne znam tko je to izmislio...

Trebalo bi dovesti zakon da svi mjenjači mogu ići samo naprijed-natrag...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 21:03   #90
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da, nije problem prilagodba na automatik, dobar tip za početnike je koristit samo jednu nogu. Puno je lakše onda
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na