Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.03.2010., 12:33   #61
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Neznam što ste svi zabrijali na te podatke kao obavezne. Pa ja uvijek kad trgujem uz broj računa tražim i podatkeračuna na koju uplaćujem. Lijepo kad sam u banci i kad uplaćujem na račun, uvijek pitam tetu, ako mi ona već nekaže jel je to račun od tog i tog da si provjerim da nisam nešto zeznuo s brojevima i da provjerim identitet prodavača. Da ne govorim kako u masi banaka dobijete prakrički uplatnicu na kojoj piše identitet prodavača i kupca. Kad imam ime i prezime, pa lako ću ga naći, nema problema!

Kad prodajem, situacija je jednostavna. Kad mi sjednu pare na račun, šaljem. Baš sam negdjeprije obavio par trgovina s članovima s 0, 5 i 2 posta i sve je prošlo u najboljem redu!

LP
Pupo je offline  
Staro 12.03.2010., 12:51   #62
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ograničavanje pristupa prema stažu i broju postova nije neka ideja.
Pa ima i poštenih novopridošlica, koji bi dali svoj oglas, a nekima kao kupcima možda baš ta njihova roba treba.

Nešto se mora napraviti, davanje podataka je IMHO glupo, makar bi ja prvi dao i adresu i JMGB i OIB ako treba.

Tržnica je dobra stvar, i onaj sistem pozivnica mi se jednostavno čini najboljim, ali pitanje je kako zaslužiti da upadneš na tržnicu ako si novi član.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2010., 13:02   #63
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Gdje god se vrti lova, prevaranata će biti, i to je činjenica.
Drugo, nitko ne može misliti umjesto vas, bio to administrator ili neki drugi. Trgovao sam 5-6 puta na tržnici, i naravno da mi ljudi nisu s početka vjerovali, i to je ok. S druge strane, i ja sam oprezan s nekom koji ima malo postova.
Mislim da bi trebali uvesti nešto slično poput onog sistema na e-bayu, feedback. Poslije svake trgovine na thredu koji svaki trgovac ima morate ostaviti feedback, to ostali vide, i znaju sve o trgovcu. Dakle, svaki trgovac jedan thred.
Također predlažem da se izbrišu s tržnice svi koji imaju manje od 5 uspješnih trgovina, potvrđenih od ostalih članova. Novi članovi bi se regali na peporuku nekoliko starih. I tu bi se dobilo na povjerenju, jer ako 3 člana mi preporučuju nekoga, bio bih vrlo mirniji kod trgovine.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 12.03.2010., 13:03   #64
muhaqeri
Registered User
 
muhaqeri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
tržnica je tržnica,polovna roba,svakakvi ljudi,sigurnost i pouzdanost je u dućanu
muhaqeri je offline  
Staro 12.03.2010., 13:08   #65
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
E da, mnogi često spominju da ima ljudi koji kupuju ovdje pa preprodaju drugdje. Također se i zna točno nekoliko članova imenom koji to rade. Mislim da bi takve trebali obrisati. Par puta sam na procjenama vidi da netko otvoreno napiše drugome članu da je preprodavač, a ovaj još provocira.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 12.03.2010., 13:25   #66
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
rasprava se potegla na tri stranice, a zapravo bez nekih pravih i realnih prijedloga.
bilo je puno puta rasprave o pristupu tržnici samo članovima s određenim brojem postova, i svaki put je ideja odbijena. čemu onda ponavljanje po petstoti put, i to u svakom drugom postu.

ovo o osobnim podacima je žešća glupost, bez uvrede bilo kome. na stranu sve, i što se tiče zakona i što se tiče realne koristi, zamislite samo kakav bi to ogroman posao bio dok bi se napravila baza podataka.
ja još nisam trgovao s nekim a da nisam znao njegove podatke, koji su nužni da bi se recimo poslao paket ili uplatio novac.

možemo uvoditi milijun pravila i restrikcija, ali jedino pravilo koje jamči koliko-toliko sigurnu trgovinu je "pamet u glavu". također morate znati kako reagirati u slučaju da vam se ipak dogodi neko sr*nje.

tržnica ne pcekspertu, barem što se hardvera tiče, je definitivno najkvalitetnija u državi. naravno da ima svojih problema koje treba polako riješavati (samo s odvajanjem "procjena" se napravilo jako puno i uvelo dosta reda), i gašenje je ekstremno i nepotrebno.

stvari koje me smetaju na tržnici su "prodavači magle". konkretno, osoba s nula postova (jedini post u tržnici), tek regana na forum, "prodaje" posredovanja kod online plaćanja. u prijevodu, napravio karticu za par kn i bere proviziju. i takvih ima milijun, i svaki dan ih je više. također bi se riješio i raznih preprodavača na tržnici jer ako netko želi zarađivati na preprodaji neka se oglašava u nekom komercijalnom oglasniku, kojih hvala bogu ima dosta.

to je barem moje viđenje, jer naša tržnica nije komercijalna, ne služi tome da si modovi kupe novu jahtu, već da članovi lakše prodaju, odnosno kupe komponente za svoj stroj.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline  
Staro 12.03.2010., 13:26   #67
muhaqeri
Registered User
 
muhaqeri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
tko jednom godišnje proda pogrešno kupljenu komponentu ili višak koji se stvori kupovinom novih,on se ne zamara tko će to preprodati da bi zaradio 50 kuna ili tako neki mali iznos,bitno mu je da se toga riješi,a oni koji stalno nešto prodaju kupuju mjenjaju imaju problem pa bi čak uvodili neznam kakva pravila da bi si ispunili svoje vrijeme
muhaqeri je offline  
Staro 12.03.2010., 13:33   #68
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
A dali bi se moglo izvesti nešto tipa invite samo za tržnicu?
Mislim da bi to bilo najmanje posla za odraditi.
Dakle, sve ostaje po starome, i novi članovi imaju sva prava kao i do sada, sa izuzetkom stavljanja oglasa na tržnicu, jer za njega je potrebno dobiti invite od nekoga od starijih članova, ili od administratora/moderatora foruma, koji će onda odlučiti dali je taj član zadovoljio nekakve kriterije da mu se odobri pristup tržnici.
Naravno, da bismo izbjegli preprodaju invite-ova, slijede stroge kazne i davatelju invite-a i onome koji je zahebo stvar, ukoliko dođe do kakve prevare nakon koje onaj koji zahebe ne želi mirnim načinom izgladiti stvar.
Ja se prvi ako treba odričem prava na postanje u tržnici dok ne zaslužim invite, jer ionako mi tržnica nije prioritet, uglavnom sam kupovao komponente, tako da što se mene tiče mogu živjeti bez toga.
Uz sve to, ostavljamo forum procjene otvorenim, pa ako netko želi kupit komponentu od nekog člana koji je stavio nešto na procjenu ali nema ovlasti za oglašavanje u prodaji, slobodno neka izvoli, ali onda nema pravo na žalbu ukoliko ga prodavač zezne, te se automatski time smanjuje posao moderatorima u podforumu Loši trgovci.
Naravno, nekakvim znakom u profilima korisnika treba naznačit dali korisnik ima pravo na prodaju u forumu prodaja ili ne.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 12.03.2010., 13:52   #69
BeroVK
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 780
Ma samo da je uvesti određeni broj postova i staža na forumu, primjer forum mojskuter ima takav sistem i to u praksi funkcionira tako da nevidim zašto ovdje nebi funkcioniralo ?
A što se tiče spama koji bi bio posljedica uvođenja tako nečega, mislim da bi se lako skužilo kad neko spama i riješilo bi se po kratkom postupku banom.
BeroVK je offline  
Staro 12.03.2010., 13:54   #70
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Invite, napisao u prvom postu...

Može li se mod očitovati o ovome kao mogućem rješenju?
I o izvedivosti istoga...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2010., 13:54   #71
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Ograničenje po broju postova/dužini registracije nije neko jamstvo da je trgovac pošten. Evo sad je bila situacija da je tip sa 200-tinjak postova uplatio manje love nego je dogovoreno (negdje iz mog kraja vidim). No takva mjera bi barem rješila one koji se registraraju za prodaju nečega, nekoga prevare, pokupe ban pa se opet registriraju i tako unedogled. Ipak bi trebalo vremena da skupi neki broj postova + vrijeme od registracije. Neće biti puno onih koji će se registrirat i čekat godinu dana da nekog preveslaju...
simba je offline  
Staro 12.03.2010., 14:11   #72
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Mislim da je to dobar put, jer ovo je, koliko sam ja to bar shvatio, tržnica članova foruma PC ekspert, dakle članovi raspravljaju o raznim stvarima, i usput međusobno trguju. Taj smisao se u zadnje vrijeme izgubio. Broj postova je jednostavno riješenje, i neki je početak, pa ako ne bude dovoljno, ide se na daljnje restrikcije. Ja prvi ću pristati da ne mogu trgovati dok nemam određenog iskustva na forumu, a onoga kojeg to ne zanima, i hoće samo trgovati, pa ima njuškalo!
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 12.03.2010., 14:13   #73
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
Ukratko staviti ili godinu dana da si clan ili 500 postova i naravno ime prezime adresa


Da pojasnim godinu dana je dobro za ljude koji vole čitati forum a nisu prevaranti.
500 postova zato sto se 100 komada lako naspama za 500 treba več volja a i sigurno če neko primjetiti da određeni lik spama. Isto tako ponovo uvesti komentiranje na trznicu.
.
ovo dodvodi do enormne količine spama i posla za moderatore koji ovdje volontiraju.

Ja sam za da se uvede bilo kakav mjera, jer do sad nije uvedena ni jedna, i da se ta jedna uvede, bilo koja, mislim da bi rezultati bili ubrzo vidljivi.
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.03.2010., 14:24   #74
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Gdje god se vrti lova, prevaranata će biti, i to je činjenica.
Drugo, nitko ne može misliti umjesto vas, bio to administrator ili neki drugi. Trgovao sam 5-6 puta na tržnici, i naravno da mi ljudi nisu s početka vjerovali, i to je ok. S druge strane, i ja sam oprezan s nekom koji ima malo postova.
Mislim da bi trebali uvesti nešto slično poput onog sistema na e-bayu, feedback. Poslije svake trgovine na thredu koji svaki trgovac ima morate ostaviti feedback, to ostali vide, i znaju sve o trgovcu. Dakle, svaki trgovac jedan thred.
Također predlažem da se izbrišu s tržnice svi koji imaju manje od 5 uspješnih trgovina, potvrđenih od ostalih članova. Novi članovi bi se regali na peporuku nekoliko starih. I tu bi se dobilo na povjerenju, jer ako 3 člana mi preporučuju nekoga, bio bih vrlo mirniji kod trgovine.


ovo i nije baš pametno jer po tome onda i ja spadam u tu kategoriju zbog toga što me recimo zadnje 3-4 prodaje kupci nisu nahvalili u dobrim trgovcima a od 2003 nisam skupio niti 10tak prodaja na forumu!!
a niti sam ikoga prevario ,a pogotovo me ne dira dar me netko hvali ili ne!znam da ono što prodajem ,prodajem pošteno ,niti je ukradeno niti neispravno!moja savijest čista!
i zašto bi ja sada izgubio mogučnost prodaje/kupnje/razmjene?

pozivnice way to go
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 12.03.2010., 14:33   #75
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ma ja sam za to da se reformira onaj dio dobri/loši trgovci. Savki član bi imao svoj thread, i unutra bi oni koji su s njim trgovali napisali doživljaje o istom. Tako da bi ljudi koji su s tobom trgovali mogli to naknadno napisat.

Da se razumijemo, ni ja nemam tih 5 na dobrim trgovcima. Jednostavno nisam hti odosađivati nekome da me tamo napiše nakon prodaje/kupnje, ali mislim da ne bi bio loš sistem.

S druge strane, ti si dosta "stari" član s dosta postova, mislim da ova reforma nije usmjerena na takve kao ti.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 12.03.2010., 14:38   #76
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Puno je lakse ukljucit mozak pri kupovini nego silna kompliciranja
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline  
Staro 12.03.2010., 14:40   #77
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Takoder sam za to da se uvede bilo koja od navedenih mjera - postovi, datum registracije ili pozivnice. Bilo sto od toga bi vec u startu dalo mjere.

Ono protiv cega sam je mail ISP-a (makar me to valjda vise ne kaci posto sam registriran) posto sam s tim imao problema kada sam se registrirao na audiofilovom forumu, da bi na kraju zvao svog ISP-a (T-com) zbog tog maila. Ne znam vise koja je procedura bila oko otvaranja novog ali nije islo pa sam se nakon pol dana pokusaja uspjeno logirao na stari jos iz doba ISDN-a. Tim vise sto mi je mail sprezime@gmail.com.

Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Napraviti dio trznice "VIP Prodaja"
- prekopati temu posteni i odgovorni trgovci, te tko ima npr. 5 "uspjesnih"
Ovo nije neki pokazatelj kada malo ljudi ostavlja dobar feedback, ukljucujuci mene. Imam vec koliko trgovina a samo 1 ili 2 pozitivna feedbacka.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 12.03.2010. u 15:15.
Srdan je offline  
Staro 12.03.2010., 15:02   #78
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Napraviti dio trznice "VIP Prodaja"

U nju bi isli:

- automatski clanovi sa preko 800 ili 1000 postova
- prekopati temu posteni i odgovorni trgovci, te tko ima npr. 5 "uspjesnih" prodaja, ide u tu "VIP prodaju", te tamo moze postati

Automatski zabraniti otvaranje nove teme u "obicnoj prodaji" clanovima koji su na forumu manje od 3, 5, 6 ili koliko vec mjeseci (sprijecilo bi se registriranje samo zbog trznice)

Broj postova ne moze biti mjerilo, kao sto je netko gore napisao, moze biti clan 3 godine, a imati samo 50 postova

+ jos kad bi razmislio neke mjere/pogodnosti
__________________
imaticx je offline  
Staro 12.03.2010., 15:07   #79
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
da i onda dođe neki klinac koji ukrade rapid/steam ili slično, proda na forumu 5 puta, dobi 5 pohvala i onda na vip sekciji prevesla nekoga za par soma kuna
domis je offline  
Staro 12.03.2010., 15:10   #80
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Napraviti dio trznice "VIP Prodaja"

U nju bi isli:

- automatski clanovi sa preko 800 ili 1000 postova
- prekopati temu posteni i odgovorni trgovci, te tko ima npr. 5 "uspjesnih" prodaja, ide u tu "VIP prodaju", te tamo moze postati

Automatski zabraniti otvaranje nove teme u "obicnoj prodaji" clanovima koji su na forumu manje od 3, 5, 6 ili koliko vec mjeseci (sprijecilo bi se registriranje samo zbog trznice)

Odlična ideja, IMHO još najbolja do sada.


Citiraj:
Autor domis Pregled postova
da i onda dođe neki klinac koji ukrade rapid/steam ili slično, proda na forumu 5 puta, dobi 5 pohvala i onda na vip sekciji prevesla nekoga za par soma kuna
Pa stavi se da prodaja praznih CDa, RSa i slično nije kriterij za VIP dio
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 12.03.2010., 15:10   #81
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
poanta i jest da taj "klinac" nemre samo tako upasti u recimo tu "VIP sekciju",treba mu bar 500+ (ili koliko več) postova !
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 12.03.2010., 15:17   #82
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Evo. Imam jednu ludu ideju.

Neka se jave moderatori sa tržnice i vele koliko posla imaju za moderirati kod ekipe kaj se tek regala i stavlja stvari na prodaju, a koliko kod starije ekipe kaj je tu već neko vrijeme?

Ako nisu primjetili neki pattern, onda možda da im damo tjedan dana recimo, pa da na temelju toga procjene kako stvari stoje. Neki outcome ovog kaj se tu predlaže ne mora baš biti implementiran "danas".

Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Ograničenje po broju postova/dužini registracije nije neko jamstvo da je trgovac pošten.
Iznimka koja potvrđuje pravilo. Niti jedan sustav neće biti savršen. Što ne znači da sadašnji ne treba unaprijediti zbog toga.

Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Napraviti dio trznice "VIP Prodaja"

U nju bi isli:

- automatski clanovi sa preko 800 ili 1000 postova
- prekopati temu posteni i odgovorni trgovci, te tko ima npr. 5 "uspjesnih" prodaja, ide u tu "VIP prodaju", te tamo moze postati
Opet imaš hrelić kod obične prodaje kakav sa dužnim poštovanjem imaš na njuškalu, oglasniku... Da ne pričam da opet netko mora taj dio moderirati.
 
Staro 12.03.2010., 15:19   #83
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ne znam ljudi, nekako sam skeptičan, možemo mi dati ovdje brdo prijedloga ali tako samo razvodnjavamo temu i ništa nećemo postići. Najbolje bi bilo predložiti 2-3 varijante i nabaciti anketu.
Po meni su pozivnice za registraciju koje bi dobili stariji provjereni članovi (može se ograničiti i na modove) da daju provjereno poštenom pojedincu koji zaslužuje povjerenje najbolje rješenje, bar za pristup Tržnici, prije toga neka se novi član dokazuje putem postova i nakon nekog vremena podnese zahtjev za pristupom Tržnici moderatoru ili adminu koji će na temelju doprinosa i pristupa pojedinca donijeti odluku, naravno ni poneka preporuka od starijeg člana ne može škoditi. Ne mora sad netko imati 500 postova ali neka je 50ak ali normalnih.
Ako se nekome toliko žuri da proda neku komponentu i nema vremena za stjecanje rputacije ovdje pa neka izvoli, ima oglasnike, Njuškalo i slične tržnjake.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 12.03.2010., 15:32   #84
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Po meni su pozivnice za registraciju koje bi dobili stariji provjereni članovi (može se ograničiti i na modove) da daju provjereno poštenom pojedincu koji zaslužuje povjerenje najbolje rješenje, bar za pristup Tržnici, prije toga neka se novi član dokazuje putem postova i nakon nekog vremena podnese zahtjev za pristupom Tržnici moderatoru ili adminu koji će na temelju doprinosa i pristupa pojedinca donijeti odluku, naravno ni poneka preporuka od starijeg člana ne može škoditi. Ne mora sad netko imati 500 postova ali neka je 50ak ali normalnih.
Ako se nekome toliko žuri da proda neku komponentu i nema vremena za stjecanje rputacije ovdje pa neka izvoli, ima oglasnike, Njuškalo i slične tržnjake.
Nevjerojatno, slazem s po prvi put s Doinkom o necemu
Pozivnice su predobra ideja, pogotovo na ovaj nacin...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline  
Staro 12.03.2010., 15:48   #85
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Imho ovo sve je bullshit. Počevši od ostavljanja podataka. Pa tko će te podatke provjeravat? Imat ćemo dežurnog moderatora koji će zivkat okolo i provjeravat podatke? Oo
U vezi 800 ili više postova-nešto najgluplje do sad. Bilo je članova koji su imali i više, pa završili u prljavim trgovcima.
Svi te prevarante tretiraju ko klince, kaj je isto glupost. Isto tolko ima starijih konjina koji su spremni prevarit drugu stranu.
Nemogućnost reganja sa određenih free servisa? Isto tak. Kladim se da je 80% foruma regano na taj način, jer ko bi normalan dao neki svoj "pravi mail" pa da mu spamaju s glupostima na mail.
Otkrivanje preko ip-a? Lik ode u knjižnicu na net (bez ikakve evidencije od strane knjižničara) i napravi sranje.

Jedino ajde, kolko tolko stariji članovi dobivaju više povjerenja ili oni s kojima se već trgovalo (što svaki 2. prodavač piše u svojem oglasu, kaj se tiče uplate i slanja).

Dolaskom na tržnicu, svi bi trebali bit svijesni u kaj se upuštaju. Nema nikakvog pravila i sigurnosti u to da te netko neće preveslat.

A mislim da će daljnja prepucavanja i seruckanja samo potaknut gašenje tržnice, a mislim da će to bit na većinsko nezadovoljstvo.
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline  
Staro 12.03.2010., 15:55   #86
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
eh vidim da pucaš od optimizma!
čekaj da se jednom tebi desi (naravno ne želim ti to) da te netko žešče zahebe za lovu ili hardveraj !onda buš i ti potezao ovakva pitanja i rješenja!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 12.03.2010., 16:02   #87
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Ne, ne pucam od optimizma, samo realno gledam na činjenice koje govore da na nijedan način ne možeš bit siguran.
A nadam se da mi se neće dogodit, jer ko prvo, ne kupujem skupe stvari. A ko drugo, ravnam se po dosadašnjim iskustvima s članovima (oni s kojima sam osobno trgovao, ili koji su dobili puno preporuka u temi odgovornih trgovaca)
Imao sam 15-ak trgovina i uvijek je sve bilo ok. Jednom je samo pošta zeznula, radi čega mi je jako žao, jer se čovjeku koji je slao, izgubio paket uz pomoć hp-a.
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline  
Staro 12.03.2010., 16:06   #88
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Ne, ne pucam od optimizma, samo realno gledam na činjenice koje govore da na nijedan način ne možeš bit siguran.
Naravno. Zakaj onda mijenjati na nešto što je bolje i sigurnije kada ni to nebu bilo 100% sigurno kaj ne? :P
 
Staro 12.03.2010., 16:08   #89
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Imho ovo sve je bullshit. Počevši od ostavljanja podataka. Pa tko će te podatke provjeravat? Imat ćemo dežurnog moderatora koji će zivkat okolo i provjeravat podatke? Oo
U vezi 800 ili više postova-nešto najgluplje do sad. Bilo je članova koji su imali i više, pa završili u prljavim trgovcima.
Svi te prevarante tretiraju ko klince, kaj je isto glupost. Isto tolko ima starijih konjina koji su spremni prevarit drugu stranu.
Nemogućnost reganja sa određenih free servisa? Isto tak. Kladim se da je 80% foruma regano na taj način, jer ko bi normalan dao neki svoj "pravi mail" pa da mu spamaju s glupostima na mail.
Otkrivanje preko ip-a? Lik ode u knjižnicu na net (bez ikakve evidencije od strane knjižničara) i napravi sranje.

Jedino ajde, kolko tolko stariji članovi dobivaju više povjerenja ili oni s kojima se već trgovalo (što svaki 2. prodavač piše u svojem oglasu, kaj se tiče uplate i slanja).

Dolaskom na tržnicu, svi bi trebali bit svijesni u kaj se upuštaju. Nema nikakvog pravila i sigurnosti u to da te netko neće preveslat.

A mislim da će daljnja prepucavanja i seruckanja samo potaknut gašenje tržnice, a mislim da će to bit na većinsko nezadovoljstvo.

Bit je da se smanji/onemoguci trgovanje onih koji su se registrirali na forum samo zbog trgovanja (clanova sa 0 postova)

Bio sam moderator na Trznici na cafe.mobil forumu, koji je isto ugasen bas zbog svercera i preprodavaca. Bilo je sve super sa nama "normalnim" clanovima, ali kad su se pojavili sverceri, sve je propalo. Normalno da nebih htio da se i ovaj ugasi pa se zato trazi razumno rjesenje i zato postoji ova tema.
__________________
imaticx je offline  
Staro 12.03.2010., 16:18   #90
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Ma shvaćam, ali gledam činjenice.
A isto kolko se sjećam na toj tržnici je bilo uvedeno pravilo sa postovima. Znači određeni broj postova ti je omogućio ulazak u tržnicu. I gle vraga, svejedno je propala.
A sjećam se jer sam i ja član dotičnog foruma.
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na