Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2004., 01:37   #1
D u C k
Premium
 
D u C k's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Post !!!HITNO!!! REINSTAL WINDOWSA !!!HITNO!!!

Ovakva je situacija. Brisao sam stare FIX-eve i patcheve za win je sam danas donjeo par novih zakrpi. I na sadnjem FIX-u na pola brisanja (ono kernel32.dll, ocx... ) komp mi se zbrejka i pise NOT RESSPONDING Lagano sam se poceo znojiti kad je na pola brisanja stao, no sta sad RESTART i stanga. Sve je skrseno.

Evo sto mene zanima, trebam pod hitno reinstalirati WINDOWSE i dovrsiti seminar neki koji sam danas poceo i to mi se desi. Kad odem na REPAIR pita me ADMIN PASSWORD. Kako sam ja jedini korisnik na tom racunalu a ujedno i admin, MOJ PASSWORD NE DJELUJE. Upisem mu onosto kucam i pri loginu ali nista javi da je krivo. A drugog passworda nema i nisam ga nikad stavljao. O cemu je rijec znali neko sta trebam ukucat. A trebam REINSTAL jer imam tonu toga na hardu, format ne dolazi u obzir.
Nadam se da cete mi pomoci. unaprijed hvala
D u C k je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2004., 02:22   #2
D u C k
Premium
 
D u C k's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Dajte ljudi, pa sigurno je neko reinstalirao XP i susreo se s istim problemom. Kad odem na REPAIR da bi poceo reinstal oce neki ADMIN PASSWORD. O cemu je rijec. Pisem ovo sa 486-ice, CPU DX 100 Zbilja mi treba racunalo, pa ako moze sto prije. Hvala
D u C k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2004., 02:27   #3
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ako si ti stavljao win onda si moram staviti i admin pass ako nisi moja sucut .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2004., 03:39   #4
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
administrator password ne mora bit postavljen vec se pri instalaciji moze ostavit samo prazno polje
u tom slucaju kad te pita admin password samo pritisni enter
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2004., 11:47   #5
D u C k
Premium
 
D u C k's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Nije mi se dala sinoc pisat jer sam u 03.00 ujutro bio preumoran. Ovako ja nisam meto nikakav password. I kad stisnem ENTER on mi izadje u neki kao COMMAND PROMPT gdje pise C:\WINDOWS> i sad ne znam sta treba napraviti, jeli to dio procedure ili nije
D u C k je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2004., 12:21   #6
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Yup ... to je to

Command prompt iz kojeg možeš spasiti Windowse, ako znaš kako

Ja recimo ne znam, ali sam probao.

Na kraju sam instalirai Win preko stare instalacije, backupirao podatke koji su bili neophodni na drugi HDD i nakon toga formatiral HDD i napravil clean install .

Metoda je malko brutalna i " seljačka ", ali radi ko grom
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2004., 12:39   #7
D u C k
Premium
 
D u C k's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Pa moze malo pojasnjenje onda... Zeznutp mi je "par" datoteka od windows jezgre i par systemskih. Mislio sam samo ko na drugim inacicama pustiti REINSTALL i to je to. Mogul ja onda nekak sacuvat ono kakav mi je desktop, MY DOCUMENTS sve sto se nalazi unutra... Bez Backupa ili ne.
U kratko mogul se instalirati samo NOVI windowsi preko STARIH a da ostalo sve ostane netaknuto
D u C k je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2004., 13:28   #8
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Hah gledaj .... ja sam koristio tu metodu isključivo da dignem windows i skopiram podatke na drugi HDD.

Koliko su oni stabilni, teško je reći.

U svakom slućaju - ako napraviš reinstall preko starih - sve je kao da si napravio clean unstall, samo što su svi fileovi u svojim datotekama

Ako imaš programe na dektopu onda: file explorer --> c: drive ---> My documents ---- > Ime usera ( u mom slućaju Paske ) ---> Desktop. Tu se nalaze svi fileovi koji su na desktopu

Svakao je preporuka - koristi ISKLJUČIVO da napraviš backup podataka, nakon toga format i clean install.

Mukotrpno, ali radi 100%
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2004., 13:35   #9
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Originally posted by D u C k
Pa moze malo pojasnjenje onda... Zeznutp mi je "par" datoteka od windows jezgre i par systemskih. Mislio sam samo ko na drugim inacicama pustiti REINSTALL i to je to. Mogul ja onda nekak sacuvat ono kakav mi je desktop, MY DOCUMENTS sve sto se nalazi unutra... Bez Backupa ili ne.
U kratko mogul se instalirati samo NOVI windowsi preko STARIH a da ostalo sve ostane netaknuto
Koliko sam upozat s repairom trebas imati tocno onu verziju Win koju si instalirao, znaci s WinXP + SP1 ne mozes repeirati one bez SP1... AFAIK.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2004., 14:35   #10
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Originally posted by Costa
Koliko sam upozat s repairom trebas imati tocno onu verziju Win koju si instalirao, znaci s WinXP + SP1 ne mozes repeirati one bez SP1... AFAIK.
Istina....Ustvari možeš ali će te na nekoliko mjesta pitati za cd s verzijom Wina koja je prvobitno instalirana
Mailman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2004., 16:14   #11
D u C k
Premium
 
D u C k's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Ma nije meni problem reinstalirati windowse, jer na C drajvu imam samo WIN i OFFICE, svi apsolutno svi programi su na particiji D:
Al problem je sto ti svi programi ostave neke svoje datoteke na C:\WINDOWS, C:\WINDOWS\SYSTEM...
Pa ako pobrisem (formatiram) C: onda mi nista nece vaziti od onih programa (Visual Studio, Macromedia, Photoshop......) pa cu i to sce morati micati i ponovo snimati, jel tako?

Imal onda neka druga metoda?
D u C k je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2004., 13:49   #12
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Originally posted by D u C k
Ma nije meni problem reinstalirati windowse, jer na C drajvu imam samo WIN i OFFICE, svi apsolutno svi programi su na particiji D:
Al problem je sto ti svi programi ostave neke svoje datoteke na C:\WINDOWS, C:\WINDOWS\SYSTEM...
Pa ako pobrisem (formatiram) C: onda mi nista nece vaziti od onih programa (Visual Studio, Macromedia, Photoshop......) pa cu i to sce morati micati i ponovo snimati, jel tako?

Imal onda neka druga metoda?
pa ne moraš formatirati...napravi repair...
Evo linka. Traži "How to run a repair install"
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2004., 15:21   #13
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
pa probaj repair napraviti.

dakle, bootas sa cd-a, stisnes enter, pa f8, pa r (kao repair), pa vidi da li ti to radi i javi rezultate
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2004., 21:28   #14
killah_tm
Premium
 
killah_tm's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 900
a moze onda pitanje ovo: ja imam win xp +sp1. i probao sam par puta napravit reinstall s cd-a u win i kad mu upisem cd key on kaze da nije ispravan a naravno koristim isti cd s kojima sam prvotno stavio win. wtf i say???
killah_tm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2004., 15:46   #15
D u C k
Premium
 
D u C k's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Originally posted by shimpa
pa probaj repair napraviti.

dakle, bootas sa cd-a, stisnes enter, pa f8, pa r (kao repair), pa vidi da li ti to radi i javi rezultate
Ma budala sam ja sam isao cim mi ponudi onaj izbornik na REPIR jer sam mislio da je to to, no u biti kliknete na INSTAL WINDOWS (sto mi je bilo apstraktno u tom trenutku) i onda te on pita Instal Win ili UPGRADE (repair) Windows...

Uzeo sam taj drugi al na kraju sam ipak morao formatirati hard

Kad je napravio Upgrade bitno mi je bilo da sam dobio sucelje i napravio backup al nije se nista dalo napravit od toga jer dok je reinstalirao pola drajvera je ostalo na hardu a pola je on dodo i tako je nastala zbrka, kad oces staviti nove drivere on kaze da vec postoje a kad oces izbrisat kaze da fali neki datoteka i da ne moze... Cijeli dan sam pokusavao i nista. Na kraju sam formatirao stavio backup natrag i radi.
Pozdraf
D u C k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na