Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.11.2009., 01:49   #31
jivos
mathematics geek
Moj komp
 
jivos's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Virovitica
Postovi: 68
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
o Bože...........

pretpostavljam da niti ovo nije ispravno receno? teska brija u krivom smjeru, ali nema veze. barem je zanimljivo citati i fascinirajuce.
Ovisi o kontekstu. Može se upotrijebiti na dva načina:

1. O, Bože! - Zazivanje Božjeg imena kao točno određenog božanstva i kršenje treće Božje zapovijedi (Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo!).

2. O, bože! - Ne znači ništa. U ovom slučaju to je obična poštapalica ili govorni čin.
__________________
Zbogom žohari!
jivos je offline  
Staro 09.11.2009., 01:51   #32
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
mislish linku, jel?


Crash009 je offline  
Staro 09.11.2009., 01:55   #33
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Đisus Jivos ti ga stvarno dugo nisi umočio
Veki-os je offline  
Staro 09.11.2009., 02:00   #34
jivos
mathematics geek
Moj komp
 
jivos's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Virovitica
Postovi: 68
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Đisus Jivos ti ga stvarno dugo nisi umočio
Već neko vrijeme razmišljam je li to samo prolazna faza?

__________________
Zbogom žohari!
jivos je offline  
Staro 09.11.2009., 02:06   #35
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kad već kopiraš tekst s drugih portala (u ovom slučaju s BUG/BOL-a) pristojno je kopirani tekst staviti u pripadajući format za citiranje i navesti izvor s kojeg si preuzel tekst.
Da ! U pravilima foruma stoji da se treba stavit poveznica ako se od nekale kopira text !
stuc je offline  
Staro 09.11.2009., 02:29   #36
jivos
mathematics geek
Moj komp
 
jivos's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Virovitica
Postovi: 68
Užitak vam je gledati me kako se koprcam u vašim podmetanjima kratkog dometa, da tobože raja vidi što mi fukare rade. Budući da svoga novoga nećete nuditi, sva ta podmetanja, blaćenja i traženja dlake u jajetu biti će razlogom vaše egzistencije ili moje dosade. Stvar je u tome što se cijela priča oko ove teme - zajedno s mojim gramatičkim i inim razmetanjima te vama kao akterima od kojih sam očekivao više - ne razvija i ne raste. Stoga, nadam se da vam je bilo barem malo zabavno, ako ne i poučno. Odoh na spavanje.

Upečatljivo mi je kod hrvatskih političara to da barem 60% govora završi sa „živjeli". Valjda je to neki novi krkanski trend. Pa eto, ljudi: živjeli!
__________________
Zbogom žohari!
jivos je offline  
Staro 09.11.2009., 03:20   #37
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Boriš se s vjetrenjačama i ako već imaš tolko volje i znanja, IMHO bilo bi bolje i kolko-tolko produktivnije da ih usmjeriš na područja televizije i radija. Ne treba dodatno naglašavati da je ovaj dvojac (uz internet kojeg namjerno nisam spomenul, jer je to zlo svoje vrste) prvi izvor za razno-razne gramatičke pizdarije. Pogledaj/poslušaj kolko samo nepismenih i neobrazovanih voditelja i voditeljica radi, piše i izvještva za TV i radio postaje, te kolko ljudi dnevno guta ta njihova sranja, a ti se zamaraš s jednim forumom i neispravnim naslovima podforuma.

Još k tome dodaj razno-razne škole, fakultete, veleučilišta, itd., pa kad tam pogledaš kakvih sve nepismenih i nesposobnih učitelja, predavača, profesora i ostatka veselog društva ima, te kad u obzir uzmeš da oni svoju nepismenost i gramatičko neznanje prenose na naraštaje koje podučavaju - jedan krivo naslovljeni podforum je kap u moru nepismenosti. Ako ti se da moreš komotno prošetati i nekim većim hrvatskim gradovima, pa lagano anketu provesti, čisto da vidiš kolko ljudi znaju i(li) mare za gramatiku i ispravnost hrvatskog jezika.

Šou kakvog nema, a anketa se začas pretvara u zabavu za cijelu obitelj.
McG je offline  
Staro 09.11.2009., 03:28   #38
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Fleks je offline  
Staro 09.11.2009., 04:50   #39
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor jivos Pregled postova
Dežurne plačibabe često kao uzroke naše ojadnosti vide činjenicu da nas je svega nešto više od 60% završilo osnovnu školu, a tek nešto više od sedam posto završilo neki fakultet. Stvari su, zapravo, puno gore…

Da ne bi bilo zabune, često puta sam se uvjerio da za opće stanje nepismenosti nisu krivi samo oni kojima se nije dalo "zagrijati stolicu" pa završiti neku školu. Dapače, nije neobično pročitati totalno nepismeni tekst autora koji je predavač na nekom fakultetu ili je barem nominalno fakultetski obrazovan. Ne govorim sada o sumnjivim diplomama predratnog Sveučilišta u Mostaru ili onog u Peći, već govorim tu o samome vrhu domaće "akademske zajednice" - hrvatskoj intelektualnoj eliti, "creme da la creme" koja se odškolovala u Zagrebu od prvog osnovne do postdiplomskog, magisterija i doktorata.
Da,prema tome ni jedan covjek bez faksa i jos "Zagrebackog elitnog"(neznam po cemu je Zagreb bolji od bilo kojeg drugog grada...) ne vrijedi nista?

Lik ajde malo posjeti doktora pa bu ispricaj sto si nama pa neka ti propise jedno mjesec dana u ustanovi žute boje i jedno godinu dana normabela + dva tri posjeta djevojkama ogromnih grudi da se primiris malo...

@POP - opet si zatajio...gdje je tvoja poznata izjava "JA VRIŠTIM" ?!
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline  
Staro 09.11.2009., 08:11   #40
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Ja glasujem (glasam se) za to da se naslov predmetne teme promijeni te da se glasa (glasi,zove,imenuje,preimenuje...):

Linkovi i ostalo ...

E-mil je offline  
Staro 09.11.2009., 08:25   #41
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Jel to jedan od onih koji propagiraju novi pravopis sa riječima tipa "pogriješka", "zadatci" itd.?

Bljuje mi se od toga, niti jednog profesora u osnovnim i srednjim školama nisam čuo da tako govori, kamoli da to uzimaju kao grešku u zadaćnicama...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 09.11.2009., 08:37   #42
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Hvale vrijedan pokušaj opismenjivanja nacije, no mislim da je ovakva rasprava potpuno nepotrebna, bar ne na "Komentari i prijedlozi"
tor je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na