Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koristite li neku vrstu blokiranja oglasa na PC Ekspert Forumu?
Ne, normalno vidim bannere. 84 47.73%
Da, naravno da blokiram. 78 44.32%
Inače da, ali ne na PC Ekspertu. 14 7.95%
Glasači: 176. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.10.2009., 09:31   #91
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
@tor
neće se braniti ništa, a horza kaže da oni koji blokiraju reklame da će biti blokirani od strane PCEa? to je ovo o čemu je Truli Neuron govorio (vidi dolje) i sada doublev.

Citiraj:
Autor horza Pregled postova
Korisnici kažu - ne želimo gledati reklame i blokiramo ih. PCE kaže - ok, onda mi blokiramo one koji blokiraju reklame, ali dozvoljavamo korištenje onima koji gledaju reklame ili plate da ne bi gledali reklame.
Citiraj:
Autor Truli Neuron Pregled postova
Nelogično mi je što si naveo da "tko ne plati - sve ostaje kako je sad." a par postova niže kažeš:
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
Korisnici kažu - ne želimo gledati reklame i blokiramo ih. PCE kaže - ok, onda mi blokiramo one koji blokiraju reklame, ali dozvoljavamo korištenje onima koji gledaju reklame ili plate da ne bi gledali reklame.
Očito se igrate sa mišlju o promijeni, ne ostaju stvari kako je sad nego svjesno razmišljate o uvođenju restrikcija. Vaše pravo, no ne ostaje baš sve isto.
ili se Horza nespretno izrazio? inače razumijem ovo sa skinom i što se mene tiče to je izbor (ili reklame ili plati) i nemam ništa protiv.

EDIT: doublev brži
svebee je offline  
Staro 22.10.2009., 09:33   #92
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
kako nije? šta ja to spominjem? tor je ponovio ono što sam rekao.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 22.10.2009., 09:34   #93
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
nisam se niš krivo izrazio. neće se branit ništa znači da se neće branit ništa ljudima koji ne petljaju po sadržaju pce-a. oni koji blokiraju reklame (a reklame su valuta kojom se naplaćuje PCE), bi bili blokirani ako se ovakvo nešto uvede.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 22.10.2009., 09:38   #94
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
oni koji blokiraju reklame (a reklame su valuta kojom se naplaćuje PCE), bi bili blokirani ako se ovakvo nešto uvede.
skužio, ali kako ćete znati tko ih (reklame) namjerno blokira, a tko slučajno tj. nemaju pojma o tome a žele čitati PCE? u tom slučaju svi bi bili blokirani od strane PCEa, je li tako?
svebee je offline  
Staro 22.10.2009., 09:43   #95
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ne postoji slučajno blokiranje reklama. ako znaš neki primjer, please reci jer ne želimo nikoga zaj.... samo želimo da nitko ne zaj... nas.
inače, svakoga kome pristup bude blokiran (ako ovakvo nešto uopće uvedemo) možemo objasniti zašto se to dogodilo i kako da to riješi.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 22.10.2009., 09:44   #96
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
Citam postove i ne vjerujem kako se netko moze ciganit za neke smjesne cifre,tipa nebi platio ovo-ono. Ja bi osobno donirao kad god mogu nesto jer mi je PCekspert otvoren najmanje u jednom tabu a nekad i u njih 10 svaki put kad otvorim operu i predstavlja mi najveci izvor informacija i mjesto mi je trgovanja.

Ko sljivi reklame,pa mora se od neceg zivjet,svi bi htjeli imat net od 100TB/s i letit po svim sajtovima bez blokanja,al jbg nema se mogucnosti.

Pa mislim da je bijedno ne moc izvojit neku donaciju dali to bilo mjesecno,tromjesecno ili kako god.

jedina moja zamjerka PCE-u i koja nije velika al je malo iritantna je to sto mi se u lijepo nedjeljno popodne i predvecerje pa skoro redovno rusi server zbog preopterecenja,a nema ljepseg dijela tjedna za surfanje.
VulcanRaven je offline  
Staro 22.10.2009., 09:57   #97
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
ne postoji slučajno blokiranje reklama. ako znaš neki primjer, please reci jer ne želimo nikoga zaj....
Pa recimo zaj... ćete mene. A nisam ja jedini koji radi u firmi koja ima McAfee appliance na izlazu ili na ISA-i blokirani doubleckick ili slične providere reklama.
Osobno mi reklame uopće ne smetaju. Ignoriram ih dok kod nisu intruzivne u smislu da mi izlete nasred prozora pa da moram stiskati x (koji je obično jedva vidljiv) da vidim sadržaj.
A isto tako nemam ništa protiv plaćanja za skin bez reklama, dapače. Ali mislim da nećete puno zaraditi na tome.. Dali ste napravili nekakvu analizu? Imate li primjer kako funkcionira taj schema na drugim forumima (ideja i nije baš revolucionarna ). Mislim da bi donacije bilo puno bolje rješenje. Onaj koji donira ima beneficiju čitanja foruma bez reklama i još neke beneficije... To bi više motiviralo ljude da uskoče sa nešto novaca...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Staro 22.10.2009., 10:02   #98
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Pa recimo zaj... ćete mene. A nisam ja jedini koji radi u firmi koja ima McAfee appliance na izlazu ili na ISA-i blokirani doubleckick ili slične providere reklama.
Osobno mi reklame uopće ne smetaju. Ignoriram ih dok kod nisu intruzivne u smislu da mi izlete nasred prozora pa da moram stiskati x (koji je obično jedva vidljiv) da vidim sadržaj.
A isto tako nemam ništa protiv plaćanja za skin bez reklama, dapače. Ali mislim da nećete puno zaraditi na tome.. Dali ste napravili nekakvu analizu? Imate li primjer kako funkcionira taj schema na drugim forumima (ideja i nije baš revolucionarna ). Mislim da bi donacije bilo puno bolje rješenje. Onaj koji donira ima beneficiju čitanja foruma bez reklama i još neke beneficije... To bi više motiviralo ljude da uskoče sa nešto novaca...
opet me ne pratiš. već sam odgovorio na ovo "zaj... ćete mene". kao i oko bilo kojeg drugog sadržaja kojeg ti firewall blokira - traži svog admina da ga whitelista. to se tako radi, i tako je predviđeno da se to radi. nisam to sad izmislio... to je standardna procedura.

a donacije ili plaćanje - pa zato i provodimo ovu anketu. zanima nas kolko bi ljudi bili voljni platiti. tak svejedno dali to nazivaš donacijom ili plaćanjem. samo postoji mali zaj... - pošto se ne kužim u financije, ne znam dali je moguće donirati nešto firmi. nadalje, znam da ako netko donira 5kn, time nam radi više štete nego koristi - za svaku je stvar potrebno izdati račun, pa provizija od banke, pa netko to mora i pokliketat za par tisuća uplata. ono... možemo mi to zvati kako želimo, al to ne mijenja stvari.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 22.10.2009., 10:08   #99
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
Citiraj:
Onaj koji donira ima beneficiju čitanja foruma bez reklama i još neke beneficije... To bi više motiviralo ljude da uskoče sa nešto novaca...
VulcanRaven je offline  
Staro 22.10.2009., 10:36   #100
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
opet me ne pratiš. već sam odgovorio na ovo "zaj... ćete mene". kao i oko bilo kojeg drugog sadržaja kojeg ti firewall blokira - traži svog admina da ga whitelista. to se tako radi, i tako je predviđeno da se to radi. nisam to sad izmislio... to je standardna procedura.
Pa i ja sam tebi odgovorio na taj prijedlog:
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Recimo da sam ja jedan od admina
Nije stvar u PCE već u ovome:
Context: ''
Detection(s): 'Cookie-Doubleclick (unwanted object)'

Ne smijemo omogućiti ovo jer se na taj način blokiraju reklame na dosta siteova i time štedi na bandwithu prema netu.
A isto tako, schema sa "tražite svog administratora" je rješenje "brigo moja prijeđi na drugoga". To tako ne funkcionira. Nitko neće tražiti svog administratora da mu se nešto omogući ako to nešto nije vezano za njegov posao. Niti ako traži će to administrator omogućiti. To tako ne funkcionira. Živjeti u iluziji da je to rješenje problema je pogrešno.
Bilo kakvo blokiranje sadržaja će imati kontra efekt.

No dobro, kako hoćete... Ako se traži neki feedback, ja ga mogu dati. Sve ovo je dobronamjerno...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Staro 22.10.2009., 11:07   #101
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
1) Please glasajte na ovoj anketi

Jesam


2) Kada bi postojao neki čarobni način da onemogućimo blokiranje oglasa na stranicama PC Eksperta i PC Ekspert Foruma, dali biste imali nekih velikih zamjerki? (molim ne komentirati želje/ponašanje drugih, nego recite dali bi vama smetalo)

Osobno nebih, ne koristim nikakav adblock, niti imam iskustva sa istima, nekako sam se ispraksirao da te reklame uopće niti ne registriram dok čitam forum, jedino one unutar teksta koje ti zaklone ono što trenutno čitaš znaju biti frustrirajuće.


3) Kada bismo onemogućili blokiranje oglasa na stranicama PC Ekspert Foruma, ali naplaćivali mogućnost korištenja PC Ekspert Foruma bez reklama, kolika bi bila razumna mjesečna cijena za to?

U ovo se neću petljati, jer ne planiram plaćati.
Kao što rekoh reklame mi ne smetaju osim te jedne, te ako nebi došlo do toga da te reklame iskaču svako malo i onemogućavaju normalno korištenje foruma, a nadam se da neće, neću imati potrebe plaćati, no ukoliko ipak dođe do toga, jednostavno ću se udaljit sa foruma.
Poanta svega je da cjelokupnu bazu znanja koja postoji na forumu čine korisnici, čije znanje nije nitko platio, niti će ga platiti prodajom reklama, i nevidim razloga da ja plaćam nekome nešto kad je taj isti dobio to besplatno, no opet, iskreno se nadam da do toga neće doći jer volim ovaj forum i nebih ga se volio odreći.


Napomena: Ništa od ovoga ne uvodimo, nego samo skupljamo mišljenja pa da vidimo dali je vrijedno truda, ili ne.

Ovo sam već dosta puta doživio, tako da sam već sada 99% siguran da će do ovoga doći, i da će se nakon uvođenja naplate uvesti još puno više dodatnih reklama zbog kojih ćemo ili biti primorani gutat knedle i svako malo klikat X na sredini monitora da ugasimo reklamu, ili platiti pa da nam ih vi ugasite.
Sad će neki reći ne kenjaj, ovo-ono, ali to tako ide zbog same zarade firme, a ako griješim pa se ovo ne ostvari, bit će mi drago.
NHF.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 22.10.2009., 11:38   #102
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
(I Sisu lol)
platiću (jedna riječ) da te ne čitam

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Dakle, po meni najpravednije počnite s donacijama.
I ostavite reklame. Zašto?
Jer očito trebate svaku kunu. Eto zato.
Zašto donacije? Pa zato da se vidi ako su ljudi voljni novčano pomoć, i da svatko da koliko može.
ovo je bottom line... ako trebate para ostavite reklame, ljudima na volju da blokiraju iste, ko ne može iz ovog ili onog razloga uplatiti neku kunu u obliku donacije, može iz nekih moralnih pobuda stisnut na reklamu par puta prije zatvaranja foruma i rahat.

ovako se 4 strane otegnulo na svađu koja će završiti kao i sve kod nas - ako nije besplatno, onda ništa od toga.

samo što isti ti zagovornici bilo kakvog ne-plaćanja sleš doniranja su ovdje pročitali savjeta i savjeta koje su iskoristili ili za namlaćivanje para po fuševima ili za hofiranje lokalnih djevojaka, a sad je cenera problem uplatiti.

opet kažem... ajde umjesto žalopojki kako nitko nema 10kn u društvu di su kave i cigara top prioritet, stisnite 10 puta dnevno na vražju reklamu i da svi nekako konstruktivno pomognemo forumu koji je očito u financijskoj stisci.
syss je offline  
Staro 22.10.2009., 11:40   #103
Truli Neuron
Registered User
Moj komp
 
Truli Neuron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
ne postoji slučajno blokiranje reklama. ako znaš neki primjer, please reci jer ne želimo nikoga zaj.... samo želimo da nitko ne zaj... nas.
inače, svakoga kome pristup bude blokiran (ako ovakvo nešto uopće uvedemo) možemo objasniti zašto se to dogodilo i kako da to riješi.
Teško se danas borit sa piratima, tko dovoljno jako želi imat određen sadržaj besplatno, imat će ga. U takvim situacijama ispašta onaj tko silom želi pružat uslugu pod nekim svojim uvjetima. Adblock spriječava download sadržaja i može ga se detektirati, no većinom je moguće modificirati stvari na klijentskoj strani, osim ako ne promijenite forum u nekakvu ajax aplikaciju. Blokiranje korisnika je jalova bitka.

Ispaštat će oni korisnici kojima se neće dat gnjavit s time pa će kapnut koju lovu ili trpit reklame. Ukoliko je anketa ikako reprezentativna (znači da se generalna populacija javlja, ne samo oni koji su se našli prozvanima), onda je to dobar dio ljudi koji će proživjet promjenu. Većini će biti promjena na bolje ukoliko se uvedu neke novije usluge, što zbog reward sistema koji će moć igrat, što zbog dodanog elitizma, no koliko i kako će to promijenit karakter foruma nije baš jednostavno pretpostaviti. Na vama je da o tome odlučujete, lijepo je vidjeti da se ipak promjenila definicija "neće se branit ništa" u malo konkretniju i iskreniju.
Truli Neuron je offline  
Staro 22.10.2009., 12:01   #104
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Reklame na PCE ne blokam, cak i klikam na njih ponekad. Sve je dobro dok reklame ne pocnu pjevati i pricati .
Protiv pretplate nemam nista, dok god ne prelazi 15-20kn mjesecno , iako bi vjerojatno bolji izbor bile donacije, pa jedan mjesec mozda netko donira 100kn, drugi nista, a treci 20kn...
Ili obadvoje, pretplata i donacije.

Ne kuzim. Na forumu se apsolutno nista ne bi promjenilo. Stari a i novi korisnici ne bi vidjeli nikakvu razliku, forum bi i dalje imao reklame, i dalje bi se moglo normalno citati i postati, nikakve restrikcije po pitanju funckionalnosti foruma.
Jedina razlika bi bila da korisnici koji ne zele vidjeti reklame, mjesecno plate odredjenu svotu i uzivaju u forumu bez ijedne reklame.
Mislio sam kad bi bile obavezne članarine
ako je opcija takva da oni kojima se baš gade reklame žele platit da ih ne gledaju, meni ne smeta

@syss: good point
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline  
Staro 22.10.2009., 13:02   #105
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

ovo je bottom line... ako trebate para ostavite reklame, ljudima na volju da blokiraju iste, ko ne može iz ovog ili onog razloga uplatiti neku kunu u obliku donacije, može iz nekih moralnih pobuda stisnut na reklamu par puta prije zatvaranja foruma i rahat.

ovako se 4 strane otegnulo na svađu koja će završiti kao i sve kod nas - ako nije besplatno, onda ništa od toga.

samo što isti ti zagovornici bilo kakvog ne-plaćanja sleš doniranja su ovdje pročitali savjeta i savjeta koje su iskoristili ili za namlaćivanje para po fuševima ili za hofiranje lokalnih djevojaka, a sad je cenera problem uplatiti.

opet kažem... ajde umjesto žalopojki kako nitko nema 10kn u društvu di su kave i cigara top prioritet, stisnite 10 puta dnevno na vražju reklamu i da svi nekako konstruktivno pomognemo forumu koji je očito u financijskoj stisci.

Ovo je najbolji post u ovom threadu. Bas ti ljudi koji se zale za placanje,vecina ih je zaradila za kavu i cigare ,a neki bogami i puuunoo vise, citajuci ovaj forum cime su znanje dobili BESPLATNO. Ako to nije motivacija za kliknuti reklame 10 puta dnevno ili svaki put kad se ulogiraju klik na par reklama, onda ne znam sta je. Ne kosta nista iskljuciti adblock, kliknuti par puta,ukljuciti adblock. I da vidimo za mjesec dana da li se financijsko stanje popravilo.
I jos nesto meni jako zanimljivo:

Kako to da su clanovi koji dijele savjete besplatno i koji imaju znanje ZA placanje ili bilo kakvo doniranje,a ne ide njima u dzep,a oni koji su nesto naucili ovdje ,ili zele nesto nauciti su PROTIV bilo kakvog doniranja ili pomaganja a mozda im ovaj forum pomogne u nekakvaoj zaradi ili poslu? .

Dobro kaze syss.
spawn je offline  
Staro 22.10.2009., 13:07   #106
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Meni se cini da zelite imat od svakog korisnika novnacnu dobit. Ili ces gledat reklame za koje dobivamo odredeni novac po pogledu/kliku ili ces uplatiti donaciju pa to na taj nacin nadomjestiti.

Mozda sam u krivu, jer mi nitko do sada nije odgovorio na moje predhodno postavljeno pitanje. :?
Tomo je offline  
Staro 22.10.2009., 13:20   #107
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
Meni se cini da zelite imat od svakog korisnika novnacnu dobit. Ili ces gledat reklame za koje dobivamo odredeni novac po pogledu/kliku ili ces uplatiti donaciju pa to na taj nacin nadomjestiti.

Mozda sam u krivu, jer mi nitko do sada nije odgovorio na moje predhodno postavljeno pitanje. :?
naravno da si u pravu. kakvo je to pitanje. kao i svaka druga firma, PCE mora imati prihode da bi radila.


Inače, ovo će biti zadnji post na ovoj temi. hvala na feedbacku. dovoljno smo čuli da vidimo kako dišu ljudi zbog kojih sve ovo postoji.

nova anketa : http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=163666
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na