Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2018., 23:21   #1
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Pomoc oko Chromecasta / Unifi AP

pozdrav decki , ima vas pametnijih od mene , banalna stvar al je ne mogu rijesiti . Imam 3x unifi AP 1x cloud key 1x Switch , u apartmanima smart TV , i u svakom apartmanu AP s svojim SSID i lozinkom. No javlja se problem , ja spojen na wifi od AP1 mogu castat na TV koji je spojen na AP2 s drugim SSID i drugom lozinkom , kako je to moguce ? pa gosti mi castaju jedni drugima stvari , molim pomoc , pa makar preko teamviewera rijesimo brze
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2018., 23:36   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Kod mene doma jedan ap emitira 2 wifi mreze. CC je spojen na jednu, ali uredno castam i sa druge. Neko objasnjenje je bilo - infrastruktura je ista, a wifi tu ne igra prepreku za CC. Pored svega imam upaljen guest mode, ali to ne utjece na ovaj slucaj.

Ako sam dobro pohvatao, unifi ap su kao neki repeateri i svaki emitira svoj wifi, ali infrastruktura/switch je zajednicki. Mozda je tu "problem"?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2018., 23:41   #3
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kod mene doma jedan ap emitira 2 wifi mreze. CC je spojen na jednu, ali uredno castam i sa druge. Neko objasnjenje je bilo - infrastruktura je ista, a wifi tu ne igra prepreku za CC. Pored svega imam upaljen guest mode, ali to ne utjece na ovaj slucaj.

Ako sam dobro pohvatao, unifi ap su kao neki repeateri i svaki emitira svoj wifi, ali infrastruktura/switch je zajednicki. Mozda je tu "problem"?
1x kabel iz rutera u switch za net i svaki ap je povezan kabelom iz switcha do njega. Imam i ja guest mode upaljen Ali ne pomaže. A nemam volje raditi po 2 mreže za svaki tv u apt. Čak sam i Mac adresu blokirao da se tv nemoze spojiti na druge mreže u drugim apt ali mi nije jasno kako opet Casta na drugi wifi. To su nenormalne gluposti
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2018., 10:21   #4
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Baci oko na VLAN, ja imam USG, nemam switch pa bi neke stvari mogle bit malo drugačije.

https://help.ubnt.com/hc/en-us/artic...ted%20Articles


Ili probat napravit više WLAN grupa pa probat tako, svaki AP svoja grupa.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2018., 11:06   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ako su na istom kontroleru ili istom VLAN-u, tako to radi.

Imaš u settings wireless grupe/VLAN grupe. Napravi 3 grupe različite, u svaku stavi 1 AP s svojim SSID-om.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2018., 12:52   #6
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ako su na istom kontroleru ili istom VLAN-u, tako to radi.

Imaš u settings wireless grupe/VLAN grupe. Napravi 3 grupe različite, u svaku stavi 1 AP s svojim SSID-om.
Napravljeno je tako, svaka grupa za svoj AP I opet sugavi Chromecast kao da koristi naprednu tehnologiju
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2018., 13:26   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Izgleda kao "poznati" problem > https://www.google.hr/search?q=block...ing+chromecast

Obzirom na namjenu (apartmani), zaviri u postavke svakog AP - a (za goste) i upali opciju da "izolira" svakog klijenta na WiFi - ju,
time klijenti "ne vide" jedan drugog a mogu izaći na Internet.
To je kod njih pod "Access Control" > https://community.ubnt.com/t5/UniFi-...lr/td-p/517025
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2018., 13:29   #8
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Izgleda kao "poznati" problem > https://www.google.hr/search?q=block...ing+chromecast

Obzirom na namjenu (apartmani), zaviri u postavke svakog AP - a (za goste) i upali opciju da "izolira" svakog klijenta na WiFi - ju,
time klijenti "ne vide" jedan drugog a mogu izaći na Internet.
To je kod njih pod "Access Control" > https://community.ubnt.com/t5/UniFi-...lr/td-p/517025
probao sam i to , ali se javlja problem sto onda nevidim chromecast na istom SSID
mislim da bi to bilo najpametnije i onda napraviti allow na mac adresu od TVa ( whitelist ili nesto da s TVom mogu komunicirati ) ali ja bas ne kuzim kako to napraviti , i nemam staticni IP

Ono sto sam napravio je , imam 1 , 2 , 3 , TV se nalazi na 2 , na 1 i 3 sam upalio guest policy i mac filter TV adresu blokirao . Sad to radi ali sta ce bit kad dodam jos TV u 1 i 3 , a kad upalim guest policy na 2 ( gdje je TV) vise se ni ja s mobitelom ne mogu spojiti. ovo je blesavo

Zadnje izmijenjeno od: pdx. 18.03.2018. u 14:29.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 11:39   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Zaboravio napisat ranije, spremi postojeće konfige pa probaj,
vidi jeli Cloud key sposoban raditi Managment kada su AP - ovi u različitim mrežnim segmentima,
drugim riječima:
- AP1 - 192.168.2.x klijenti a Gateway na gl. router
- AP2 - 192.168.3.x klijenti a Gateway na gl. router
- AP3 - 192.168.4.x klijenti a Gateway na gl. router

Možda ti je to rješenje za Chromecast - ove kad je sve u istom mrežnom segmentu ili ovo sa Vlan - ovima (šta je govorio kolega) samo onda bi trebao pametan switch (ili nešto drugo) gdje bi te Vlan - ove preusmjerio na Gateway i default Internet Vlan gl. routera.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 13:59   #10
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Naznam kako radi Chromecast no inace je to subnet broadcast. Ako ti prolazi krzo subnete onda onda nije broadcast. Dobro nebitno. U tvojoj konfiguraciji ti fali Unifi USG. On ima routing i firewall, tu bi napravio rulove tko gdje moze ici. Drugacije neznam kako to izvesti.

Cek, tko ti radi routing izmedju vlanova? Koji ruter ti to odradjuje? Pa probaj na tom routeru napraviti Access liste ili FW rulove.

Daj mi reci jednu stvar, napravio si tri wlan grupe, u svakoj jedan SSID i koji VLAN si dodjelio SSID-u? Znaci SSID1 - Use VLAN sta?
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2018., 17:24   #11
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Naznam kako radi Chromecast no inace je to subnet broadcast. Ako ti prolazi krzo subnete onda onda nije broadcast. Dobro nebitno. U tvojoj konfiguraciji ti fali Unifi USG. On ima routing i firewall, tu bi napravio rulove tko gdje moze ici. Drugacije neznam kako to izvesti.

Cek, tko ti radi routing izmedju vlanova? Koji ruter ti to odradjuje? Pa probaj na tom routeru napraviti Access liste ili FW rulove.

Daj mi reci jednu stvar, napravio si tri wlan grupe, u svakoj jedan SSID i koji VLAN si dodjelio SSID-u? Znaci SSID1 - Use VLAN sta?
e vidis to mi nije tickano , idem probati dodati ID za svaki AP.

EDIT : sad kad sam dodao ID za svaki nemogu se spojiti na net , IP configuration failure

Kaze mi zenska na chat supportu da moram You need to create the VLAN on this router and then you can pass it over switch then assign to the ssid , a ja nemam pojma gdje sta i kako na zyxelu od tcoma napravit

Zadnje izmijenjeno od: pdx. 19.03.2018. u 17:56.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 05:47   #12
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
e vidis to mi nije tickano , idem probati dodati ID za svaki AP.

EDIT : sad kad sam dodao ID za svaki nemogu se spojiti na net , IP configuration failure

Kaze mi zenska na chat supportu da moram You need to create the VLAN on this router and then you can pass it over switch then assign to the ssid , a ja nemam pojma gdje sta i kako na zyxelu od tcoma napravit
Ne ide to tako baš. Fali ti router da ti odvoji dhcp range, da ruta izmedju njih.

Ide ovako kako ti je žena rekla. Do sada ti nisi imao vlanove nego samo ap-ove sa drugim ssid-evima. To je isto kao da su i istog imena. Uglavnom neće ti to samo tako sa tcom like routerima proći. Nije nemoguće ali ti drekci nisu za to. Najjednostavnije uzmi si usg od ubiquitia. I to treba postelati ali ok ide kroz gui pa...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 22:22   #13
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ne ide to tako baš. Fali ti router da ti odvoji dhcp range, da ruta izmedju njih.

Ide ovako kako ti je žena rekla. Do sada ti nisi imao vlanove nego samo ap-ove sa drugim ssid-evima. To je isto kao da su i istog imena. Uglavnom neće ti to samo tako sa tcom like routerima proći. Nije nemoguće ali ti drekci nisu za to. Najjednostavnije uzmi si usg od ubiquitia. I to treba postelati ali ok ide kroz gui pa...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
pa da se javno zahvalim clanu mann , covjek me nazvao , valjda smo razgovarali 1h . objasnio mi je sve i sve smo stavili u pogon , upravo zbog ovakvih stvari mi je drago sto sam clan foruma
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 22:24   #14
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
pa da se javno zahvalim clanu mann , covjek me nazvao , valjda smo razgovarali 1h . objasnio mi je sve i sve smo stavili u pogon , upravo zbog ovakvih stvari mi je drago sto sam clan foruma
Jesi uspio dovršiti sve? Bit će još igrica oko firewalla pretpostavljam ali glavno da je kostur sjeo, ostalo malo pomalo.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 22:32   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
E to bravo, a relacija Krk - Rijeka nije nešto puno
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 23:19   #16
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
pa da se javno zahvalim clanu mann , covjek me nazvao , valjda smo razgovarali 1h . objasnio mi je sve i sve smo stavili u pogon , upravo zbog ovakvih stvari mi je drago sto sam clan foruma
Jesi na kraju uzeo usg?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 23:22   #17
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Jesi na kraju uzeo usg?
jesam , tako sam i uspio sve rjesiti , precool stvarcica , sad me samo zanimaju neki zanimljivi tips and tricks sta mogu s tim , trebao bi limitirati brzine skidanja torenta , blokirati seeding torenta i tako , kad uploudaju video ili slike na fbook i salju medjusobno da su limitirani s uploudom da ne sjebe cijelu vezu kao obicno , jer je samo 1mb/s to ne znam kako jos

Zadnje izmijenjeno od: pdx. 26.03.2018. u 23:28.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 00:39   #18
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Mozes napravit user groupse ili usere, svakoj grupi ogranicit bandwith kak tebi pase, mozes ukljucit DPI pa preko njega vidjet dal se kaj skida pa onda taj cijeli paket blokirat, dakle blokiras komplet p2p komunikaciju.
S tim da pazi da ako koristis DPI da probas nekak hladit USG jer iako je cijeli metalni oce bit jaaaako vruc.

Dosta su stvari izmjenjali i dodali u controleru 5.6.x pa ni sam nisam uspio sve polovit.
Sad imas komplet opremu, imas se bome sa cim igrat.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 09:18   #19
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
@pdx

U jednom trenu su najavili blocking based on DPI. Kako je meni Unifi sporedna igracka ne pratim tako cesto. Pogledaj da ti je sve na najnovijoj verziji, upali DPI (deep packet inspection). Odmah ispod bi trebao biti bloking sada tek vidim u najavama, "DPI restriction".

P.s. Dali si se uspio ulogirati preko lokalnog IP-a sa onim adminom. To bi morao nekako rijesiti ako nisi. Ugrist ce te za dupe prije ili kasnije.

Zadnje izmijenjeno od: mann. 27.03.2018. u 09:23.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 07:42   #20
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Kasnim na raspravu, šteta. Ja sam radio u hospitality području neko vrijeme i jedan od featura koji je svaki luksuzni hotel htio je bio i Ccast. Naravno da jedan GuestWifi u hotelu s 200-300-500 soba i isto toliko ili više TV-a i onda Ccasta su radili čudo na mreži/Wifiju. Rješenje je bilo micanje Ccasta u kompletno drugi Wifi i stavljanje Proxy servera između 2 Wifija. Reverse engineering od onoga sto je Google napravio da bi ta stvar zaista radila full jednostavno za end usera

Količina BW-a koji trebaju samo za streamanje onih sličica na tu količinu Ccasta je čudo haha.

Btw svaka pohvala autoru sto ima tako cool apartmane
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na