Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2018., 07:08   #2461
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
gdje toga ima?
Više nema, bilo možda koji sat u ponudi na otvorenju Peveca u Čakovcu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 10:23   #2462
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Pitanjce za znalce, imam klimu koju svake godine cistim na nacin da skinem filtere, operem ih, radijator pospricam sa mixom deterdjenta i vode i sa klimaseptom.
Kad klima pocne radit smrdi (kratko smrdi, kad krene dobro hladit onda nema mirisa), kad radi samo na ventilaciji smrdi.
Klima je stara x godina i neki model Midee je.
Problem mi predstavlja sto je na neprakticnom mjestu da ju problam komplet rastavit.
Od cega i na koji nacin da krenem sa rjesavanjem tog smrada? Tnx
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2018., 10:27   #2463
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Pitanjce za znalce, imam klimu koju svake godine cistim na nacin da skinem filtere, operem ih, radijator pospricam sa mixom deterdjenta i vode i sa klimaseptom.
Kad klima pocne radit smrdi (kratko smrdi, kad krene dobro hladit onda nema mirisa), kad radi samo na ventilaciji smrdi.
Klima je stara x godina i neki model Midee je.
Problem mi predstavlja sto je na neprakticnom mjestu da ju problam komplet rastavit.
Od cega i na koji nacin da krenem sa rjesavanjem tog smrada? Tnx
Vlaga, ona smrdi.
Isti problem imam i ja, isto je midea,7god stara
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 11:00   #2464
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Smrde bakterije koje se zbog vlage razmnozavaju, osim sto klimu godisnje treba oprati tekucinom trebali bi koristit mod koji pri gasenju kompresora nastavi par minuta samo puhat vent da isparivac osusi.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:05   #2465
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Pitanjce za znalce, imam klimu koju svake godine cistim na nacin da skinem filtere, operem ih, radijator pospricam sa mixom deterdjenta i vode i sa klimaseptom.
Kad klima pocne radit smrdi (kratko smrdi, kad krene dobro hladit onda nema mirisa), kad radi samo na ventilaciji smrdi.
Klima je stara x godina i neki model Midee je.
Problem mi predstavlja sto je na neprakticnom mjestu da ju problam komplet rastavit.
Od cega i na koji nacin da krenem sa rjesavanjem tog smrada? Tnx
jel nakon svakog špricanja ostaviš je na max-turbo-fullhd modu da se propisno ispere isprarivač?

ako ne - do that.

kod mene na samsungu turbo mod je ograničen na 30min ako se ne varam i svaki put dok nešto perem oko klime ostavim da odradi tih 30min.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:34   #2466
Neolina
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagrev
Postovi: 0
Pozdrav,
Trebala bi isključivo mobilnu klimu, iskljucivo za hlađenje prostorije od 20ak kvadrata. Iako svi kažu da probam izbjeći to je trenutno jedina opcija. Za vikendicu je, stara kamena kuća sa neriješenim vlasničkim pitanjem, tako da bužavanje i slično ne dolazi u obzir. Stvar je da je došla beba i da nam treba u vikendici za malo spustit temperaturu preko dana. E sad, mislila sam uzet preko njuskala neku polovnu za 900-1500 kn, jer ljudi to prodaju maltene novo s garancijom. Najviše se prodaje Vivax i Einhell. Koju bi vi preporučili? Hvala
Neolina je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:55   #2467
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
na kotačima
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:00   #2468
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
cromobil

Nije Fujitsu bestbuy , tacnije zavisi kako gledas i sta ti tacno treba od klime , ono za sta tebi treba jeste bestbuy , najjaca u klasi i najjeftinija .

Ne opterecuj se ko proizvodi Fujitsu , kontrola kvaliteta je i dalje japanska , pa i Daikin ti se sklapa u Ceskoj ako cemo tako . Pa i Iphone se sklapa u kini a jedan je od najboljih telefona , to je prosto tako u danasnje vreme .

Evo ti manual za Fujitsua pa ga malo pogledaj

https://www.fujitsuklima.hu/vmfiles/...G07-12LLCE.pdf

Pogresno gledas na stvar , kao prvo ne trosi klima vec prostor u kome se nalazi , nadam se da razumes . Zatim , taj podatak od 0.8 ili sta vec kw tebi nista ne govori , za tebe je bitan podatak modulacija , sto u rasponu kw koje isporucuje min - max , to u povlacenju struje iz mreze min - max . S obzirom da je inverter u pitanju , a u ovom slucaju 12LLCE model , lepo ti pise ovako .

1. Modulacija i raspon toplote koja ona moze izbacivati je od 0.9 - 5.0kw , a povlacenje iz mreze moze biti od 0.25 - 1.98 kwh . To sto ti tamo gledas je nominalni podatak o on u manualu kaze da ta 12-ka ima 1130w na grejanju , znaci neka prosecna vrednost , ali to nista ne govori koliko ce ti klima trositi . Ona ce u pocetku povuci i preko tih 1130w , posle par minuta krece polako da spusta potrosnju sve do momenta dok se ne stabilizuje temp , tada ce trositi samo onoliko koliko joj je potrebno da odrzava zadatu . To moze biti od 250 - 1980w , a to diktira objekat i njegovi gubici . Obicno to bude na pocetku sezone oko 250-300w a posle se penje srazmerno gubicima i niko ti ne moze reci koliko ce ti trositi .

Ova klima je neki minimum preporuke , sledeca koja po meni ima preporuku je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC za 4685kn . Taj Hitachi ti spada u srednju klasu tj u klasi Fujitsu LM-a je , znaci za klasu iznad LLCE . Ima mnostvo opcija na daljincu , nekolicina zadovoljnih korisnika iz Hrvatske , svima pregurale i one jake minuse , znaci dokazala se . Sam ces morati da preseces , ova dva modela se po meni isticu za do nekih 5000 kn .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:23   #2469
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel nakon svakog špricanja ostaviš je na max-turbo-fullhd modu da se propisno ispere isprarivač?

ako ne - do that.

kod mene na samsungu turbo mod je ograničen na 30min ako se ne varam i svaki put dok nešto perem oko klime ostavim da odradi tih 30min.
posto je njegova stara kao i moja cisto sumnjam da ima max-turbo-košeno-fullhd mod
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:32   #2470
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma oke spusti je na 18 ili koliko i pusti nek laufa, da se maximalno oznoji i ispere.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2018., 14:32   #2471
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma oke spusti je na 18 ili koliko i pusti nek laufa, da se maximalno oznoji i ispere.
ja imam stropnu koja ima "kadicu" u sebi, u njoj se zadrzava voda jer pumpa se ne pali dok se voda ne skupi do određene visine, tako da u principu uvijek ima vode u unutrasnjoj jedinici
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 15:12   #2472
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel nakon svakog špricanja ostaviš je na max-turbo-fullhd modu da se propisno ispere isprarivač?

ako ne - do that.

kod mene na samsungu turbo mod je ograničen na 30min ako se ne varam i svaki put dok nešto perem oko klime ostavim da odradi tih 30min.
Ma kaki, stavim temp na min, duvanje na max i sva je vlažna <3


Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
posto je njegova stara kao i moja cisto sumnjam da ima max-turbo-košeno-fullhd mod
Ma ima neki turbo, koji sam ovaj tren skužio kak radi, tj da radi
Dakle na daljincu ima turbo gumb koji niš ne ostavi ni na svom ekranu ni na ekranu od klime kad stisnem, al pošto je sad bio fan na min stisnem turbo i počne jako puhat.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 20:21   #2473
cromobil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
[QUOTE=nexteen;3198398]cromobil

Nije Fujitsu bestbuy , tacnije zavisi kako gledas i sta ti tacno treba od klime....

Ok, sad sam razumio, jasniji mi je pojam modulacije i potrošnje. Točno, toplinska izolacija prostora troši ili manje troši struju.
Thanks!
cromobil je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 11:25   #2474
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Turbo je samo max ventilator i max frekvencija ako je inverter.

Ništa više ništa manje.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ma kaki, stavim temp na min, duvanje na max i sva je vlažna <3




Ma ima neki turbo, koji sam ovaj tren skužio kak radi, tj da radi
Dakle na daljincu ima turbo gumb koji niš ne ostavi ni na svom ekranu ni na ekranu od klime kad stisnem, al pošto je sad bio fan na min stisnem turbo i počne jako puhat.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote