Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2023., 22:23   #28711
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
A man named Otto

Sve 5 ali progutat ta woke tranny sranja nikako..

cijeli film je alegorija. Trenutna aktualna situacija u SAD-u/EU je zamjena domaćeg stanovništva imigrantima.


Film oslikava što se događa onima koji se bore za ograde ili granice, na manjoj skali. Zato je cijeli film woke - prikriveni dio+onaj očiti. Woke šamarčina i ruganje onima koji nisu svjesni što se događa oko njih.
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 02:05   #28712
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Svjesni ste da je scenarij = knjiga od švedskog autora iz 2012.?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 06:36   #28713
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa on je znao da dolazi woke, u pitanju je SF.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 08:16   #28714
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Svjesni ste da je scenarij = knjiga od švedskog autora iz 2012.?

odlična potvrda. Pa da Švedska je među prvima, prije 15+ godina, odlučila zamijeniti svoje stanovništvo uz pomoć Barbare Spectre i njenih
A i prvi su po woke propagandi, i svim blagodatima koje dolaze uz to, prvi po silovanju, bombaškim napadima, no-go zonama itd. Nije ni čudo zašto je autor od tamo. Svi protiv su cenzurirani.

Film je dobro i suptilno sakrio poruku, tako da oni uspavani neće skužiti o čemu se radi, ali ima puno detalja koji je otkrivaju. Neću ih navoditi da ne spoilam.
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 08:39   #28715
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
samo je staviš u [SPOILER] tag kojeg završiš sa \[/SPOILER\] (makni \ znakove)
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 21:27   #28716
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40




Citiraj:
Dakle imamo stereotip klasičnog "bijelog" Amerikanca, koji čuva ogradu svoje četvrti gdje živi, traži dozvole za ulazak. Nije mi bilo u početku jasno zašto se fokusiraju na to, ali očito je da se referiraju na granice/ograde. Čim su se migranti pojavili bilo je odmah jasno da će ga zamijeniti, mislio sam da će im prodati kuću za sitniš, ali je bilo još jeftinije.
Stereotip - vozi samo am. auto Ford, kao i susjed, a onda susjed uvozi stranca - Toyotu. Ljuti se na crnca, što asocira da je klasični amer - rasist.
Cijeli film prožima tema promjene, zamjenjuju ga imigranti u kući i obilasku zemljišta, čuvanja redu, na poslu woke ekipa, itd. Amer čuva granice, ostalima nisu bitne. Njemačko ime Otto što asocira na starog amera, kao i Njemačku, jer je ista situacija i u Njemačkoj/EU. Švedska kao model, gdje je to prvo isprobano i šteta je ne primjeniti na ostale države koje želiš pokoriti. Ima još detalja, ali onaj tko nije shvatio ove očitije, neće ni ostale.

Film je mali kotačić u psihološkom privikavanja na zamjenu stanovništva, postepenom kuhanju žabe. Jedna strana je organizirana, drži medije, političare itd., a druga većinom nije svjesna što se događa. Nije preteško pogoditi ishod.


-->
Evo neki spoileri za one koji su pogledali film.
Nije sad sve 100% preneseno kao u stvarnom životu, ali neke poveznice su previše slučajne:





Citiraj:
Dakle imamo stereotip klasičnog "bijelog" Amerikanca, koji čuva ogradu svoje četvrti gdje živi, traži dozvole za ulazak. Nije mi bilo u početku jasno zašto se fokusiraju na to, ali očito je da se referiraju na granice/ograde. Čim su se migranti pojavili bilo je odmah jasno da će ga zamijeniti, mislio sam da će im prodati kuću za sitniš, ali je bilo još jeftinije.
Stereotip - vozi samo am. auto Ford, kao i susjed, a onda susjed uvozi stranca - Toyotu. Ljuti se na crnca, što asocira da je klasični amer - rasist.
Cijeli film prožima tema promjene, zamjenjuju ga imigranti u kući i obilasku zemljišta, čuvanja redu, na poslu woke ekipa, itd. Amer čuva granice, ostalima nisu bitne. Njemačko ime Otto što asocira na starog amera, kao i Njemačku, jer je ista situacija i u Njemačkoj/EU. Švedska kao model, gdje je to prvo isprobano i šteta je ne primjeniti na ostale države koje želiš pokoriti. Ima još detalja, ali onaj tko nije shvatio ove očitije, neće ni ostale.

Film je mali kotačić u psihološkom privikavanja na zamjenu stanovništva, postepenom kuhanju žabe. Jedna strana je organizirana, drži medije, političare itd., a druga većinom nije svjesna što se događa. Nije preteško pogoditi ishod.


kenti je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 21:34   #28717
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ako je otto mene na išta pripremio, pripremio me na to da idemo lagano u tri lijepe materine jer se prečesto ljude koji znaju nešto napraviti kako spada zamijeni imbecilima. Malo koji dan prođe da ne uočim neku paralelu sa Atlas Shrugged.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 22:07   #28718
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40




Citiraj:
U filmu ga mijenja ekipa koja vjerojatno ne zna zavezati cipele, zaboravih točne detalje. Kad si robovlasnik želiš što gluplje robove, koji se ne bune, a rade, ne prave probleme. To što ne znaju zamijeniti žarulju, otvoriti prozor, voziti auto itd. nije bitno jer slušaju. Zato je amer postao problematičan jer se drznuo pitati one koje ne smije i mora biti zamijenit lošijom kvalitetom, ali pokornijom verzijom imigranata. Lakše ih je kontrolirati


-->
Jako dobar zaključak, to je još jedna poveznica s filmom:




Citiraj:
U filmu ga mijenja ekipa koja vjerojatno ne zna zavezati cipele, zaboravih točne detalje. Kad si robovlasnik želiš što gluplje robove, koji se ne bune, a rade, ne prave probleme. To što ne znaju zamijeniti žarulju, otvoriti prozor, voziti auto itd. nije bitno jer slušaju. Zato je amer postao problematičan jer se drznuo pitati one koje ne smije i mora biti zamijenit lošijom kvalitetom, ali pokornijom verzijom imigranata. Lakše ih je kontrolirati


kenti je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 01:30   #28719
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Avatar: The Way of Water više nije nedostupan

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 09:33   #28720
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
vezano za film A man named Otto

redatelj je ocito shvatio poruku

https://ibb.co/jZ1Rhdk
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 10:38   #28721
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Jučer je na NovaTv bio JW3.... kakav kralj!

Jedva čekam JW4 pogledat
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 12:14   #28722