Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2024., 05:01   #1
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 391
Dustborn

Ragnar Tørnquist je jedan od najkvalitetnijih pisaca u svijetu video igara (The Longest Journey, Dreamfall, Secret World, Dreamfall Chapters...) tako da bi ova igra trebala imati interesantnu pricu i likove, igra izlazi danas.

stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2024., 13:35   #2
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 446
Uff, ovo po traileru izgleda kao žešća woke igra. Woke publika će biti zadovoljna.

A onda vidio da je i na DEIDetected stranici - https://deidetected.com/games/dustborn
gmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2024., 14:28   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,174
Baš se olako koriste riječi kao "najkvalitetniji"...

Realno, Red Thread Games nije izdao ništa riječi vrijednoga a ovaj Dustborn je baš onako, šlag na tortu.

Citiraj:
hope, love, friendships, robots…and the power of words
Igra će se tako brzo zaboraviti kako će brzo doći na tržište.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2024., 18:48   #4
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 391
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Baš se olako koriste riječi kao "najkvalitetniji"...

Realno, Red Thread Games nije izdao ništa riječi vrijednoga a ovaj Dustborn je baš onako, šlag na tortu.



Igra će se tako brzo zaboraviti kako će brzo doći na tržište.
Prijašnje navedene igre Ragnar Tornquista ga cine jednim od najkvalitetnijih pisaca u svijetu video igara, to je cinjenica, za Dustborn se cekaju recenzije pa ce se znati da li je sve ukupno dobro.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2024., 09:11   #5
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 743
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2024., 10:32   #6
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,081
Teški woke flop.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2024., 11:18   #7
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 446
Ne kužim do kada će se bacati novci na igre s ovakvim sadržajem?
Kad ih ni njihova ciljana publika ne želi kupovati.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2024., 11:53   #8
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,081
Njihova ciljana publika i jest tih 70 ljudi koji trenutno igraju igru. Pitanje je samo do kad će se raditi igre, snimati filmovi i serije za tako malo ljudi.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2024., 18:08   #9
Promo
Registered User
Moj komp
 
Promo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2024
Lokacija: Space
Postovi: 71
Vise ima online korisnika na forumu nego sto igra Dustborn.



__________________
Miquella is mine and mine alone.
Promo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2024., 18:34   #10
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Ruku na srce, drago mi je da su napravili nesto svoje za svoju “modernu publiku”, bez da su zgadili neku staru popularnu igru u obliku remake-a prilagođenom “današnjoj publici”.

Sad će bar vidjeti kako dišu ti njihovi kojima rade te woke igre, al vjerojatno će flopnuti.
Al ajde ako usreće tih 20 i pol fanova njima očito dobro. Haha
devaa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2024., 22:30   #11
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 391
Odigrao sam igru, krece postepeno, likovi su dobro razrađeni i dosta razliciti. Igra ima raznih aspekata i simbola, od politickih do spiritualnih elemenata i raznih poveznica sa današnjom problematikom u svijetu.

Dijalozi su osebujni i imaju flow, određeni dijalozi su malo corny (igra se odvija u 2030.) ali sve u svemu ti likovi nisu kamilice i imaju svoju multidimenzionalnost/kompleksnost te se vide kvalitete Ragnar Třrnquista oko price i likova.
Inkluzivnost je dobro odrađena u svim aspektima, od rase, dobi do raznih preferenci i fizickih nedostataka...kad se gleda iz druge/otvorenije perspektive sasvim futuristicki i ok.

Tko voli igre sa društvenim protagonistima i dobrom pricom ala Life is Strange, Road 96, Persona...ovo je sasvim solidno iskustvo, igra je rađena u Unity te se odlicno vrti, 80/100.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2024., 15:41   #12
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,802
žao mi je što si odlučio potrošiti toliko vremena na ovo, ne znam šta je, ne bi nazvao igrom niti igricom.. pogledao sam gameplay na YT, jedini smisao ovoga je da svi budu uključeni
lupaš bejzbol palicom neke robote koji dolaze u valovima dok putuješ kroz USA sa svojom diversity ekipicom
rinčice u nosu mogu imati samo dobre ribe, to je jednostavno činjenica





edit: steam reviews su do jaja

This game is a Karen simulator and has no idea what the word accountability is. The main character has unfortunately, main character syndrome and she can do no wrong even though she has quite literally done nothing but wrong.

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 24.08.2024. u 16:19.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2024., 21:17   #13
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 391
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
žao mi je što si odlučio potrošiti toliko vremena na ovo, ne znam šta je, ne bi nazvao igrom niti igricom.. pogledao sam gameplay na YT, jedini smisao ovoga je da svi budu uključeni
lupaš bejzbol palicom neke robote koji dolaze u valovima dok putuješ kroz USA sa svojom diversity ekipicom
rinčice u nosu mogu imati samo dobre ribe, to je jednostavno činjenica





edit: steam reviews su do jaja

This game is a Karen simulator and has no idea what the word accountability is. The main character has unfortunately, main character syndrome and she can do no wrong even though she has quite literally done nothing but wrong.
Trenutno oko ove igre je kolektivna percepcija cesto oblikovana površnim clickbait videovima, u svom postu sam naveo prednosti i mane igre, tko voli ovakav tip igara bit ce zadovoljan, tko nevoli neka zaobiđe i to je to.
Oko price i likova, Ragnar Tornquist je odradio dobar posao.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2024., 21:17   #14
Promo
Registered User
Moj komp
 
Promo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2024
Lokacija: Space
Postovi: 71
Ne samo da izgleda kao propaganda, vec i jeste.



__________________
Miquella is mine and mine alone.
Promo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2024., 21:28   #15
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 391
Citiraj:
Autor Promo Pregled postova
Ne samo da izgleda kao propaganda, vec i jeste.
Za izbjeci takve stvari, trebaš igrati samo igre sa Istoka (Korea, Rusija, Kina, Japan...)
Inkluzivnost ili isforsirana-inkluzivnost je sastavni dio filma, glazbe i video igara na zapadu vec nekih 10-ak godina, poneki biser se uvijek može naci a ta inkluzivnost je u ovoj igri dobro ukomponirana jer prica i dubina likova to odrađuje dobro, serija Will & Grace krajem 90-ih i 2000-ih je slican primjer.

Zadnje izmijenjeno od: stitrek. 24.08.2024. u 21:39.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2024., 22:23   #16
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Veći problem je danas što se više vremena troši na to da se ubace sve moguće manjine i spolne orijentacije, a sve manje vremena se troši na ono najbitnije odnosno priču i gameplay… Nemam ništa protiv da igram s crncem pederom ili tranzićem, ali kada se bit i sama igra/film/serija baziraju na boji kože glavnog i njegovoj spolnoj orijetanciji, rodu, zamjenici da zao mi je, al tu gubim bilo kakvu zelju/volju za igranjem/gledanjem tih isforsiranih gadarija… al kao sto rekoh drago mi je da takva ekipa radi igru, za istu takvu ekipu… samo eto rezultat toga se vidi, disney i njihovi gubici unazad par godina su pravi primjer i te pizdarije ce kad tad stat, mozda shvate, mozda propadnu. Ali mi zelimo pricu i gameplay, a ne da prvo kaj moram saznati kad nesto upalim tko koga jebe i koju zamjenicu koristi. Onak fuck off s tim
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2024., 23:55   #17
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 391
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Veći problem je danas što se više vremena troši na to da se ubace sve moguće manjine i spolne orijentacije, a sve manje vremena se troši na ono najbitnije odnosno priču i gameplay… Nemam ništa protiv da igram s crncem pederom ili tranzićem, ali kada se bit i sama igra/film/serija baziraju na boji kože glavnog i njegovoj spolnoj orijetanciji, rodu, zamjenici da zao mi je, al tu gubim bilo kakvu zelju/volju za igranjem/gledanjem tih isforsiranih gadarija… al kao sto rekoh drago mi je da takva ekipa radi igru, za istu takvu ekipu… samo eto rezultat toga se vidi, disney i njihovi gubici unazad par godina su pravi primjer i te pizdarije ce kad tad stat, mozda shvate, mozda propadnu. Ali mi zelimo pricu i gameplay, a ne da prvo kaj moram saznati kad nesto upalim tko koga jebe i koju zamjenicu koristi. Onak fuck off s tim
Slažem se opcenito navedenim, tj. kada to preraste u isforsiranu propagandu te rezultira kompletno nekvalitetnim uratkom, ali to je generaliziranje za ovu igru.
U Dustborn svi ti elementi su u drugom planu a glavni fokus je na prici i likovima koji su dobro odrađeni za ovakav tip igre.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2024., 11:00   #18
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 446
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Veći problem je danas što se više vremena troši na to da se ubace sve moguće manjine i spolne orijentacije, a sve manje vremena se troši na ono najbitnije odnosno priču i gameplay… Nemam ništa protiv da igram s crncem pederom ili tranzićem, ali kada se bit i sama igra/film/serija baziraju na boji kože glavnog i njegovoj spolnoj orijetanciji, rodu, zamjenici da zao mi je, al tu gubim bilo kakvu zelju/volju za igranjem/gledanjem tih isforsiranih gadarija… al kao sto rekoh drago mi je da takva ekipa radi igru, za istu takvu ekipu… samo eto rezultat toga se vidi, disney i njihovi gubici unazad par godina su pravi primjer i te pizdarije ce kad tad stat, mozda shvate, mozda propadnu. Ali mi zelimo pricu i gameplay, a ne da prvo kaj moram saznati kad nesto upalim tko koga jebe i koju zamjenicu koristi. Onak fuck off s tim
I ja bi volio da te gluposti stanu, ali kad vidim da su među najaktivnijim promicateljima tih gluposti Blackrock i Vanguard. Bojim se da ćemo te gluposti u igrama i filmovima gledati još jako dugo. Nihov krajni cilj nije preodgojiti nas koji već imamo definirane stavove, već klince u vrtićima i školama. Koliko će biti uspješni u tome pokazati će budućnost.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 10:08   #19
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 411
Citiraj:
Autor Promo Pregled postova
Ne samo da izgleda kao propaganda, vec i jeste.



I još su od tih para pokrali assete iz GTA V
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 10:11   #20
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 411
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Slažem se opcenito navedenim, tj. kada to preraste u isforsiranu propagandu te rezultira kompletno nekvalitetnim uratkom, ali to je generaliziranje za ovu igru.
U Dustborn svi ti elementi su u drugom planu a glavni fokus je na prici i likovima koji su dobro odrađeni za ovakav tip igre.
Da definitivno nitko ne igra ovu igru jer je loša.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 11:33   #21
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Slažem se opcenito navedenim, tj. kada to preraste u isforsiranu propagandu te rezultira kompletno nekvalitetnim uratkom, ali to je generaliziranje za ovu igru.
U Dustborn svi ti elementi su u drugom planu a glavni fokus je na prici i likovima koji su dobro odrađeni za ovakav tip igre.
Mislim kažem drago mi je da je takva publika napravila igru za takvu publiku,
samo je ovo očito pravi primjer da te moderne publike za koju oni toliko forsiraju woke očito nema tak puno...

Citiraj:
Autor gmax Pregled postova
I ja bi volio da te gluposti stanu, ali kad vidim da su među najaktivnijim promicateljima tih gluposti Blackrock i Vanguard. Bojim se da ćemo te gluposti u igrama i filmovima gledati još jako dugo. Nihov krajni cilj nije preodgojiti nas koji već imamo definirane stavove, već klince u vrtićima i školama. Koliko će biti uspješni u tome pokazati će budućnost.
A vidjeli smo i kak današnji roditelji reagiraju na to, dobar primjer Buzz,
ljudi su popizdili kad su vidjeli šta su napravili od tog legendarnog crtića...

p.s. otvorim SteamDB
Dustborn - 15 players
Black Myth - 1M i 100k

Jedna full woke, druga suportno...
People have "spoken".
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 17:51   #22
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,229
ali koliko je tih igraca wukonga kina?jel se to moze vidit?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 17:52   #23
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 411
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
ali koliko je tih igraca wukonga kina?jel se to moze vidit?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
90%
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 17:56   #24
Promo
Registered User
Moj komp
 
Promo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2024
Lokacija: Space
Postovi: 71
Kineski igraci su vecina u svim igrama. Ako na to mislis. Najpupularnija PUBG je bila pregazena kineskim čiterima. Isto vazi i za ostale popularne naslove. Holivudski filmovi vise zarade u kini nego u ostatku svijeta.


Wukong je na zapadu bolje prihvacena nego bilo koja igra.. well, sa zapada.
__________________
Miquella is mine and mine alone.
Promo je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 17:59   #25
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,229
Ma dobro to znam odavna pa onda i nije neka usporedba kina vs krš od igre

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 18:16   #26
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Kak nije, nije dustborn krš igra sama po sebi. Krš je zbog toga što forsiraju, očito je da to publika ne želi… ni prvi, ni zadnji primjer toga. I nema nikakve veze s kinom, zakaj su popusili sa suicide squad, gotham knights i sl… guzili su woke i jbg na kraju su se sami naguzili financijskim promašajem.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 18:17   #27
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 411
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Ma dobro to znam odavna pa onda i nije neka usporedba kina vs krš od igre

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Makni kinu i to je opet preko 200k igrača, s time da je taj postotak bio na releaseu, sada se postotak smanjuje.
Dok je Dustborn all time peak 83
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 18:18   #28
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 411
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Kak nije, nije dustborn krš igra sama po sebi. Krš je zbog toga što forsiraju, očito je da to publika ne želi… ni prvi, ni zadnji primjer toga. I nema nikakve veze s kinom, zakaj su popusili sa suicide squad, gotham knights i sl… guzili su woke i jbg na kraju su se sami naguzili financijskim promašajem.
Concorde
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 18:22   #29
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor tuna3 Pregled postova
Concorde

Joj da i taj floop gdje robot ima zamjenice… haha
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2024., 20:07   #30
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 61
odlicna stvar je sto je igra flopala, mozda se bude manje woke govana radilo u buducnosti. jedina pozitivna stvar je sto nije pocinjen novi zlocin nad vec postojecim i voljenim IP-om
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na