Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2018., 01:32   #421
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Može se desiti da rade na istoj frekvenciji, ali nije česta pojava.

Imam Torid, radi ko urica. Imam sve moguće što mu može smetati i ništa mu ne smeta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 02:43   #422
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Kad je na xinput ne radi ni vibracija, ni u opcijama u windowsima na xinput nema u drajverima podesavanje vibracije, tek kad se prebaci na direct input onda se pojavi u drajverima i proradi vibra u igrama koje rade s dinputom (PES2018).

Mislim da je jednostavno do drajvera, logitech odavno prestao updejtat.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 04:12   #423
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Imam F710 i znalo mi se dogoditi da na moment izgubi signal, pogotovo u PESu.

Prvo sam mislio da je to normalno. Onda sam mislio da je zbog slabe baterije. Na kraju je bio USB kontroler na AM4 ploči koji je kenjao. Novi driveri i novi bios ploče su to riješili više nemam tih mikrodiskonektanja.

Nego, kako u PESu uključiti vibro? U F1 2017 radi ko grom. U PESu nikako. Jel inače moze raditi? Koristim ne xInput nego ono drugo

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 15:34   #424
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nego, kako u PESu uključiti vibro? U F1 2017 radi ko grom. U PESu nikako. Jel inače moze raditi? Koristim ne xInput nego ono drugo

Evo da updejtam stanje, nakon drkanja, neznam ni sam sta sam napravio, sad mi radi vibra i na direct i xinput, u device manager mi sad pise XBOX 360 controller for windows... A lag u igri, ako sam blizu onog logitech WIFI dongla onda radi normalno, čim stavim nesto izmedju gamepada i toga, stolica, okrenes se na drugu stranu, bilosta, gotovo, pocne prekidat, ne reagira na tipke, ma katastrofa..

Za direct input u PESu moras imat instaliran onaj logitech game profiler, mislim da je verzija 5.10 ili tako nesto, i onda radi vibra, samo pod settings upalis vibraciju u igri. Sto je najbolje kako imam i logitech misonju, onda imam jos pored te 5.10 verzije instaliranu i jos jednu zadnju 9.0... retardirano.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 16:51   #425
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Tu sam pisao o gotovo istim problemima kao i ti. I nismo jedini, po netu sam našao jako puno drugih usera sa istim problemom.

Rješenje koje logitech i drugi nude je van svake pameti; uzeti produžni usb i približiti dongle. Pa koji k sam onda uzima wireles gamepad od 300 kn?!

Problem je u biti jako čudan, jer ti inputi koje odradiš za vrijeme "zamračenja" ostanu negdi u bufferu, jer kad gampad proradi onda se sve to odradi brzinski odjednom. Ne znam kako bi to opisao. Isti problem sam imao sa logitech tipkovnicom. Prestala bi hvatati na 1-2 sekunde, i onda bi odjednom ispisala sva slova koja su bila pritisnuta u međuvremenu. Isti problem mi ima prijatelj koji isto koristi logitech tipkovnica/miš kombo. Obadvojica to koristimo za HT/gaming računala u dnevnom boravku sa udaljenosti od 3 do 4 metra.

I opet napominjem, imam pun ormar svakakve periferije i nšta nema takve probleme kao ovi logitechi...

I za kraj, trenutno imam logitech K400+ tipkovnicu, i ona ipak nema ovih problema.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 17:46   #426
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Wild guess, jeste probali isti taj adapter i gamepad u nekom drugom kompu/laptopu?

Na svom F710 nisam nikakve drivere koristio osim win10 defaultnih - predstavljao se kao x360 gamepad.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 18:53   #427
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Wild guess, jeste probali isti taj adapter i gamepad u nekom drugom kompu/laptopu?.
Da, prije par dana sam si slozio novu konfu s Ryzen 2600, a prije toga je bio FX8320, ista stvar na obadva (naravno windowsi novi stavljeni, orginal).
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 18:26   #428
magija
Registered User
 
magija's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
trebam preporuku gamepada koji ce se koristit za rocket league, PES/fifu/NBA i eventualno neku SP igru kao npr Batman

vidim da je torid dosta hvaljen ali sam naišao na informaciju da ima mali deadzone na gljivici ( kada se skroz malo pomakne ne registrira )

isplati li se ic na Xbox one ili PS4 dualshock?
xbox360 controller je 200 kn. je li to možda bolja opcija od torid?
ili npr speed link xeox pro koji je nešto slično kao torida

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
magija je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 20:26   #429
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
X360 ima užasan dpad, ako ti navedene igre ne ovise puno o njemu, onda nemaš šta razmišljati, sve ostalo je dobro napravljeno, a sam gamepad je plug&play za sve Windowse.

XBone wirelles (nova verzija s bluetoothom) je najbolji gamepad za Windowse.
sti je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 19:54   #430
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Trebam dva kontrolera za PC. Moraju biti bežični pa razmišljam o tim hvaljenim Torid gampadima. Zna li netko ako se mogu dva spojit na jedan reciver?
Također gledam i skuplje Xbox One kontrolera pa me zanima ako se na onaj XBOX dongle za PC može spojiti kontroler koji je i za Xbox One (uzeo bi jedan rabljeni). Igra isključivo samo FIFA. Za sad koristim stare dualshock 2 kontrolere preko adaptera.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 20:03   #431
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Nisam siguran, ali mislim da ne možeš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 01:13   #432
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Trebam dva kontrolera za PC. Moraju biti bežični pa razmišljam o tim hvaljenim Torid gampadima. Zna li netko ako se mogu dva spojit na jedan reciver?
Također gledam i skuplje Xbox One kontrolera pa me zanima ako se na onaj XBOX dongle za PC može spojiti kontroler koji je i za Xbox One (uzeo bi jedan rabljeni). Igra isključivo samo FIFA. Za sad koristim stare dualshock 2 kontrolere preko adaptera.
ja imam xbox 360 controller i uredno ga spajam na pc sa microsoftovim dongleom

isti dongle se dobije sa "xbox 360 for pc" gamepadom sto je u biti klasicni xbox kontroler koji dode sa dongleom
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 18:12   #433
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
molio bih preporuku za bežični gamepad koji se da spojiti na andorid ali koji i radi na PC-u
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 18:30   #434
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Čisto napomena svima koji planiraju kupiti Torid. Ne znam jel do mojih prstiju, ali hrpu puta mi se dogodi da kad trebam stisnuti na strelicama samo lijevo ili desno registrira lijevo-gore ili desno-gore. Tako da recimo kad igraš neke fighting igre poput Mortal Kombata zna u većini slučajeva zajebat combo i samo skačeš kao mulac usred borbe
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 19:06   #435
Kinez
Premium
Moj komp
 
Kinez's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Split
Postovi: 111
Nisam neki ljubitelj gamepada niti ga koristim cesto, al evo, nabavio sam prije godinu dana logitech f710, koristim ga na PCu (za NBA) i android TVu, zasada nikakvih tehnickih problema nisam imao.
__________________

[Opteron 165 + TT 120]***[TwinMos 4x512 MB CL2]***[DFI NF4 LanParty]***[ATI HD4850]
[Hitachi 1TB HDD]***[Seasonic S12G-650G Gold 650W]***[Razer Lycosa]***[NZXT Beta Black Metal Edition, SCYTHE Kaze Master II KM05-BK]***[Samsung 22" B2230]

Kinez je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 19:14   #436
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Čisto napomena svima koji planiraju kupiti Torid. Ne znam jel do mojih prstiju, ali hrpu puta mi se dogodi da kad trebam stisnuti na strelicama samo lijevo ili desno registrira lijevo-gore ili desno-gore. Tako da recimo kad igraš neke fighting igre poput Mortal Kombata zna u većini slučajeva zajebat combo i samo skačeš kao mulac usred borbe
Tako je na svim Xbox 360 style gamepadima.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 13:05   #437
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 375
Planiram uzeti Torid pošto je nahvaljeni ovdje, a kak je situacija sa D-padom, dal je precizan? pošto su strelice spojene. Planiram ga primarno koristiti za PES, a od nekad se sjećam kak mi išlo na k.. kad su gamepadovi imali spojene te strelice, pa ono držiš desno a on usput malo i gore ili dolje...
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 13:41   #438
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Odigrao sam 2-3 igre s njim, nikad nisam primjetio razliku između njega i Microsoftovog XBOX kontrolera, tako da ako mene pitaš, strelice rade sasvim solidno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 09:40   #439
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 375
Samo kaj je neko spominjal da Microsoftov XBOX kontroler ima lagani problem sa preziznošću D-pada. Al u svakom slučaju za te novce Torid mi se najviše isplati.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 09:44   #440
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Da, pricali su za xbox 360 gamepad. Mogu potvrditi da dpad nekad zna biti jerky, srecom ga ne koristim cesto. Cak i dpad na volanu g29 mi zna u krivu stranu otici. Na f710 se ne mogu sjetiti kako je radilo

Mislim da su govorili takodjer kako xbox one gamepad ima bolji dpad
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2018., 11:29   #441
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Neki dan išao kupiti nekog jeftinjaka za probu a da ima xinput i naletio na speedlink NX Strike za 90 kn. Za te pare nevjerojatno kvalitetan zičani gamepad. Eto ako netko ne želi trošiti hrpu love a treba mu dobar xinput gamead debela preporuka. Čak i vibracija radi odlično.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 01:40   #442
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Jučer mi je baš stigao Torid. Nije plug and play na FIFA-i 18. Name RT i RB i LT i LB su zamjenjeni i desni analog ne radi. Može se rješiti pomoću x360ce, no tad mi ne radi vibracija. Inače, ovak na prvu, sam zadovoljan s gamepadom jedino su RB i LB tipke malo "jeftine" i jako glasne.

EDIT: Ipak radi. Pročitao user manual i prosvijetlio se.

Zadnje izmijenjeno od: beli14. 22.08.2018. u 02:06.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 20:54   #443
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
pošto sam počeo igrat fifu na kompu, razmišljam uzet https://www.mall.hr/gamepad/microsof...-za-windows-10

e sad, imam PS4 controller, preko 3rd party appa radi sve kak treba, ali me zanima ako je netko imao priliku igrat s oba, iskustva?
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 21:20   #444
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pošto sam počeo igrat fifu na kompu, razmišljam uzet https://www.mall.hr/gamepad/microsof...-za-windows-10

e sad, imam PS4 controller, preko 3rd party appa radi sve kak treba, ali me zanima ako je netko imao priliku igrat s oba, iskustva?
Kupuj ovo odmah, odlična cijena...

To ti je subjektivno, nekome paše više xbox nekome ps4 kontroler...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 21:37   #445
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Imam isti takav, uzeo s amazona i ak me sjećanje dobro služi bila je viša cijena... Meni odličan, a ovo je super deal.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 21:45   #446
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Imam Xbox One kontroler povezan žicom preko generičkog 3USD aliexpress usb-a i sve povezuje nativno bez ikakvih problema. U svim igrama gdje se može igrati sa gamepadom odma ga prepozna i sve radi bez problema. Uzimaj jer je odlična cijena. Sam adapter je 25 eura
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 21:58   #447
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
mene više zanima jel to bolje od ps4 kontrolera koja imam dva i oba rade na pc

znam da je ovaj vrhunski ali DPAD kažu da je na ps4 bolji, ostalo sve na strani xboxa, a meni dpad najbitniji

pošto je stvar kako tonic kaže, subjektivne prirode, najbolje je uzet, probat, pa u roku 14 dana vratit
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 22:09   #448
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
mene više zanima jel to bolje od ps4 kontrolera koja imam dva i oba rade na pc

znam da je ovaj vrhunski ali DPAD kažu da je na ps4 bolji, ostalo sve na strani xboxa, a meni dpad najbitniji

pošto je stvar kako tonic kaže, subjektivne prirode, najbolje je uzet, probat, pa u roku 14 dana vratit
Ovo ti je dobra opcija, dpad je čvrst i precizan, poslat cu ti na PM videoklip da vidiš ak si toliko sumnjičav
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 22:13   #449
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ima li smisla upgrejdati se sa xbox360 na One? Ergonomski mi je 360 oke, trajanje baterije i vise nego solidno (koristim 2xAA po svom izboru)... Jesu napravili nesto bolje na One vrijedno zamjene?

Dpad mi je los na 360 al njega i tako ne koristim. Iskljucivo stikovi. Trigeri mi isto odgovaraju hodom i otporom naspram logija F710 koji ima mekse i s kracim hodom iirc... Koristim bezicne slusalice
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 22:14   #450
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
šalji

inače svi igraju fifu na analog, ja probao i totalni sam invalid..kako to svima uspijeva osim meni - neznam
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na