Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2019., 17:27   #601
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Gigi1 on sam po sebi ima žganjaca biti egal ili brži.
Da je optimizacija tu najbitnija pokazuje to da zen 2 ima primjetno bolji IPC i sam singlecore (ipc + clock) tu negdje +/- (multithread ne treba ni spominjati), ovisno o benchu, no istovremeno se ne odrazi u nekim igrama, čak niti clock per clock - dakle optimizacija. No kažem čak i da ostane ovako i u budućim igrama - tu je, ne bježi...

Kad analiziraš te igre u kojima i9 ima najveću prednost - starcraft 2 ima negdje 10 godina, priča je bila da je IPC bound, no na kraju je intel bound. Far Cry ne skalira bitno nakon 4 jezgre i engine je po svemu sudeći intel bound. Morat će preći na neki noviji pitanje je trenutka. Tomb raider je moderan, no vjerojatno kao i prethodnik vjerojatno broken kad se radi o nvidiji + dx 12 + ryzen kombinacijama (podsjećam prethodnik se boostao 29% za ryzen sa nvidia driverima), PUBG i GTA V nisu više ni neka tema, jer je blizu i/ili egal. GTA je ispao istinski IPC odnosno singlecore bound, neovisno intel ili AMD, jer odnosi ispadaju slični singlecore benchmarcima, samo naravno treba i nekoliko jezgara. Tako kad "izumru" odnosno fixaju se ti izuzeci - prosjek se može samo popraviti u korist ryzena...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 17.07.2019. u 17:35.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 17:37   #602
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pogledao onaj novi opsežan HUB review u 36 igara. Bome mogu reći da dosta dobro to izgleda. Pretty pretty good.

U prosjeku je R9 3900X (šteta što nije uzeo R7 3700X za usporedbu) 6% sporiji od i9 9900K na 1080p sa RTX 2080Ti, a 5% kad su overclockirani. U par igara zen2 pokaže zube i ima bolji minimal fps, te overall bolji u CS:GO (isto kao i kod Linusa), u jednom PUBG zaostaje marginalno, skoro kao statistička greška, a worst case zaostatak je 16% (Starcraft 2) ako se ne varam, sa podsjećam minimalno 30% jačom gpu od gtx 1080Ti s kojim su recenzirani prethodni ryzeni

Budući da bi rjetko tko 2080Ti furao na 1080p gayming praktično smatram non-issue pitanjem
Ma napravit će on 100% još 3600vs9600k i 3700xvs 9700K i/ili 8600K.
Ne bi to bio on da ne istestira sve moguće i nemoguće kombinacije, zato i jesu jedan od najboljih HW kanala.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2019., 18:00   #603
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ovu raspravu o pločama u ovoj temi koja je sadržavala čak 87 postova, prebacio sam u odgovarajuću temu, pa o pločama možete nastaviti OVDJE.

Bilo bi dobro da se ovdje držimo samo procesora hvala.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 18:29   #604
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ma napravit će on 100% još 3600vs9600k i 3700xvs 9700K i/ili 8600K.

Ne bi to bio on da ne istestira sve moguće i nemoguće kombinacije, zato i jesu jedan od najboljih HW kanala.
Mene zanima kako on dobije te brojke, jel ima neki demo koji sam zavrti dio igre, pa odradi neku sekvencu i spremi prosjek?

Kako se radi to testiranje
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 18:49   #605
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 18:59   #606
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Govorio je u nekim videima. Šta god da radi (in game benchmark ili gameplay sekvenca koju sam smisli) vuče prosjek od xy runova. Tako da potencijalne anomalije ne dolaze do izražaja.

Tecimo Tech Deals je imao isto jebenih benčeva u zadnje vrijeme. On kaže da bencha isto više puta pa uzme prosjek, s tim da prvi bench uvijek odbaci - valjda najviše oscilira, a taman se poslije sekvenca "uvuče u sustav" (valjda cache i sl.)

BTW izbacio je 3400G review
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 20:36   #607
icanic
Premium
Moj komp
 
icanic's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Postovi: 111

Evo napokon slozio pa zavrtio par benchmarka.
Proc je na stock a memorija je 3600 16-15-15-36 CR1.
Nisam jos instalirao windowse na novo jer sa lijen :-) i imam hrpu stvari na disku.
Sa updateom biosa nije bilo nikakvih problema. Formatirao stick u FAT32, prebacio bios file na stick i renameao ga u MSI.ROM, stavio stick u USB, stisnuo flashback tipku i sacekao neko vrijeme i to je to, CPU i RAM nisam ni stavljao u plocu dok sam flashao.
Nema nikakvih problema da nece da se boota i tako toga.

Zadnje izmijenjeno od: icanic. 17.07.2019. u 20:57.
icanic je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 20:41   #608
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Govorio je u nekim videima. Šta god da radi (in game benchmark ili gameplay sekvenca koju sam smisli) vuče prosjek od xy runova. Tako da potencijalne anomalije ne dolaze do izražaja.

Tecimo Tech Deals je imao isto jebenih benčeva u zadnje vrijeme. On kaže da bencha isto više puta pa uzme prosjek, s tim da prvi bench uvijek odbaci - valjda najviše oscilira, a taman se poslije sekvenca "uvuče u sustav" (valjda cache i sl.)

BTW izbacio je 3400G review
Kakav prosjek, s cim to mjeri? To neka oko prst metoda, ili postoji neki software koji snima sve?

Meni je malo teze povjerovat da to rade tako, i da "igraju".

Ako nemaju neku sprancu, isti segment igre, onda je to sve kita. Znaci da je identicno svaki put.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 20:54   #609
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Gabre kao da si s Marsa spao, kakva prst metoda, naravno da ima softver, špranca itd. To ti je Steve Walton, taj bencha preko desetetljeća profesionalno (prije samo na techspotu). Taj samo u jednoj recenziji napravi stotine dosljednih runova, koliko neki youtuberi nisu u karijeri
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 21:07   #610
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Budući da bi rjetko tko 2080Ti furao na 1080p gayming praktično smatram non-issue pitanjem
Stalno ovo viđam po ovom threadu i nije mi jasno. Zašto bi bio issue čak i da netko igra 1080p s 2080ti? Imao bi 190, a ne 200 fpsa? Ili je osjetno u igrama tipa cs go na par hiljada fps-a?
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2019., 21:23   #611
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Stalno ovo viđam po ovom threadu i nije mi jasno. Zašto bi bio issue čak i da netko igra 1080p s 2080ti? Imao bi 190, a ne 200 fpsa? Ili je osjetno u igrama tipa cs go na par hiljada fps-a?
Nije issue to samo po sebi, nego je issue što se neki toga uhvate ko pijani plota, a niti će ikad imati 2080Ti (barem ne iduće 2-3 godine dokle bude relevantna), niti 1080P 144/165/240Hz monitor.

Ono, zamaraš se i nadjebavaš oko 2 auta od 100+ k eura koji može 300 a koji 320 kmh, a možeš samo maštati o vlasništvu istog.

Onaj koji zna što mu treba i zašto mu treba 2080Ti za 1080P, neće se zamarati savjetima sa ovog foruma jer ne vjerujem da u to ulaze totalni noobovi za HW

To ti je issue ukratko. S time da smo ove godine imali čak i 720P na 2080Ti testove. Kod izlaska Zena3, valjda budu leakani testovi i na 480P rezoluciji možda već sa Ampere RTX 3080Ti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 22:25   #612
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Gabre kao da si s Marsa spao, kakva prst metoda, naravno da ima softver, špranca itd. To ti je Steve Walton, taj bencha preko desetetljeća profesionalno (prije samo na techspotu). Taj samo u jednoj recenziji napravi stotine dosljednih runova, koliko neki youtuberi nisu u karijeri

pa ja sam pitao sto koristi za te testove, ili je lik isao sam isprogramirati neki capture software??



tipa znam da u Doti2 mozes snimiti svoj gameplay i onda loadat replay pa tako vidjet FPS-e, ali opet, s cim capturat taj raspon fps-ova, to me zanima



jer bih i sam volio odraditi par testova u par igara koje imam, a i da imam neku referencu onda sa frendom da odvrtimo iste stvari i da izmjeri ovbadvojici jednako u jednakim uvjetima.



Shvacas Marsovac
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 23:11   #613
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Gabre, stevica uvjek objasni da u tako nekim igrama on ne snima gameplay nego više puta pokusa ponoviti scenu na isti nacin i stavlja avg rezultate od vise pokusaja..
Moguce se manje oscilacije to je sigurno u tim testovima
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 23:45   #614
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pa ja sam pitao sto koristi za te testove, ili je lik isao sam isprogramirati neki capture software??



tipa znam da u Doti2 mozes snimiti svoj gameplay i onda loadat replay pa tako vidjet FPS-e, ali opet, s cim capturat taj raspon fps-ova, to me zanima



jer bih i sam volio odraditi par testova u par igara koje imam, a i da imam neku referencu onda sa frendom da odvrtimo iste stvari i da izmjeri ovbadvojici jednako u jednakim uvjetima.



Shvacas Marsovac
On ne snima gameplay istovremeno (što bi na kraju krajeva možda utjecalo na score i nebi bilo pokazatelj pravih performansi). To što vidiš po ekranu dok pokazuje grafove eventualno snimi naknadno čisto da se ima što pokazivati na ekranu

Za benchanje mislim da koristi standardne alate - msi afterburner za overlay, eventualno fraps za benchmark ako bencha gameplay tj. Ako ne koristi podatke iz samog ingame benchmarka

Uglavnom nekad koristi in game benchmark, nekad igra svoju gameplay dionicu koju stalno ponavlja itd. Za PUBG je znao koristit replay nekog svog meča iz multiplayera itd.

Uglavnom nije neka njubara kao što si pretpostavljao da ne zna da svaki puta moraju biti identični uvjeti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 23:55   #615
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Greškom sam postao u 1st gen temu, pa da ponovim pitanje i ovdje.

Što bi od hladnjaka izabrali za 3900X ? (osim teškaša tipa Noctua i BeQuiet Dark Rock (/Pro) ?
Meni je zapeo za oko Scythe Ninja 5000 ali ne stignem sad proučavati usporedbe njega, Fume i ostalih.
Nemam osjećaj, sad kad je Ryzen više "svjestan" okoline (napon i temperatura), da li je bolje veća hrga od hladnjaka i sporiji ventilatori ili malo manja ali sa bržim, kapacitetnijm ventilatorima u smislu protoka ?
Ninje 3 sam imao davno na Phenomima X6 i i7-3770K i bili su mi skroz ok.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 23:58   #616
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Max, ako se 3700x ponasa kao moj 3600, a vjerojatno je tu negdje ili topliji vidjet ce on 70-80°C i pod dobrim hladjenjem, dakle dobro ce doci da je sto veca hrga i da je dobro ventilirano kuciste
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:03   #617
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Greškom sam postao u 1st gen temu, pa da ponovim pitanje i ovdje.

Što bi od hladnjaka izabrali za 3900X ? (osim teškaša tipa Noctua i BeQuiet Dark Rock (/Pro) ?
Meni je zapeo za oko Scythe Ninja 5000 ali ne stignem sad proučavati usporedbe njega, Fume i ostalih.
Nemam osjećaj, sad kad je Ryzen više "svjestan" okoline (napon i temperatura), da li je bolje veća hrga od hladnjaka i sporiji ventilatori ili malo manja ali sa bržim, kapacitetnijm ventilatorima u smislu protoka ?
Ninje 3 sam imao davno na Phenomima X6 i i7-3770K i bili su mi skroz ok.
Meni se sviđa onaj buco od Thermalrighta. ARO-M14O.

http://thermalright.com/product/aro-m14o/

Ne trebaš kemijat sa breketima, samo ga našerafaš na postojeći breket od ploče i bog da te vidi.

Da uzimam cooler, sad bi kupio tog narančastog. A i ne košta puno. 400tinjak kn u Uzija

Baziran je na Macho Rev.B koji je izuzetan hladnjak. Velik heatsink, 14cm vent, dobar protok i ne buči puno.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:03   #618
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Max, ako se 3700x ponasa kao moj 3600, a vjerojatno je tu negdje ili topliji vidjet ce on 70-80°C , dobro ce doci da je sto veca hrga
Da, to je i meni logičnije ali nisam baš neki termodinamičar
Ako već XFR/PBO i sva ta čuda očitavaju temperaturu i prema tome se podešavaju boost, da li će veća hrga u konačnici, na 100% loada dulje ostati "hladnija" (nešto tipa onog efekta kod AIO-a koji nakon nekog vremena ipak budu ukupno topliji).
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:08   #619
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Meni se sviđa onaj buco od Thermalrighta. ARO-M14O.

http://thermalright.com/product/aro-m14o/

Ne trebaš kemijat sa breketima, samo ga našerafaš na postojeći breket od ploče i bog da te vidi.

Da uzimam cooler, sad bi kupio tog narančastog. A i ne košta puno. 400tinjak kn u Uzija

Sent from S7 Presidency Phone
'bate, ova narančasta se slaže jedino sa kutijom od Ryzena
Naravno, izgled (a posebno RGB) su mi zadnja briga, ali čini mi se nekako mali. Jest da je 140mm vent ali imam Raijintek Ereboss koji je dosta veći.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:10   #620
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A uzmi onda sivi ako narančasti pika u oči ARO-M14G

Ili običan "crni" kao Macho rev.B.

Ali ako imaš Erebossa, pa što će ti onda išta drugo? Po priči shvatio sam da nemaš ništa

Ostati na Erebossu. Sve što uzmeš dobiti ćeš 1-3°C.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:16   #621
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A uzmi onda sivi ako narančasti pika u oči ARO-M14G

Ili običan "crni" kao Macho rev.B.

Ali ako imaš Erebossa, pa što će ti onda išta drugo? Po priči shvatio sam da nemaš ništa

Ostati na Erebossu. Sve što uzmeš dobiti ćeš 1-3°C.

Sent from S7 Presidency Phone
Probat ću i njega, iako on mi je na jednom 2700X koji još neće u pemziju.
Nešto mi se Ereboss i nije iskazao ili me zadesio neki vrući 2700X (doduše, na toj makini nisam siguran u ništa pa sad za kaznu radi na defaultu ).

Tnx, pogledat ću onda i Machota
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:16   #622
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Da, to je i meni logičnije ali nisam baš neki termodinamičar
Ako već XFR/PBO i sva ta čuda očitavaju temperaturu i prema tome se podešavaju boost, da li će veća hrga u konačnici, na 100% loada dulje ostati "hladnija" (nešto tipa onog efekta kod AIO-a koji nakon nekog vremena ipak budu ukupno topliji).
Ovo sto govoris je karakteristično za vodeno hladjenje.. sporiji su u oba smjera.
Zracnjaci su tu puno brži. Veća hrga ( s vise cijevi, debljih cijevi, vise limica s vecom povrsinom itd) s puno protoka zraka je cilj , iako to boostanje ti nije bas toliko fino precizno..

Cak mislim da je netko (mozda bas stevica) i to testirao, uglavnom nakon svega mi se cini da su vrlo male razlike generalno u igri, bar za sad. To osjetiš valjda jedino ako prelaziš sa stock coolera na bilo kakvu hrgu i to je to lol

Ps
Koliko vidim pa svi imamo problema s obicnim turbo taktovima, rijetko tko lovi deklarirani autoboost koliko pratim, zanemarimo manual oc. Nadam se da ce to biosi rijesiti lol..a mozda nas je amd i obmanuo khm
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 18.07.2019. u 00:35.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:36   #623
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nigdje nisam napisao da je njubara nego sve te brojke uzim sa grudom soli jer ako nisu identicni uvjeti,onda su za onu stvar
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:39   #624
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Greškom sam postao u 1st gen temu, pa da ponovim pitanje i ovdje.

Što bi od hladnjaka izabrali za 3900X ? (osim teškaša tipa Noctua i BeQuiet Dark Rock (/Pro) ?
Meni je zapeo za oko Scythe Ninja 5000 ali ne stignem sad proučavati usporedbe njega, Fume i ostalih.
Nemam osjećaj, sad kad je Ryzen više "svjestan" okoline (napon i temperatura), da li je bolje veća hrga od hladnjaka i sporiji ventilatori ili malo manja ali sa bržim, kapacitetnijm ventilatorima u smislu protoka ?
Ninje 3 sam imao davno na Phenomima X6 i i7-3770K i bili su mi skroz ok.
Danas sam kod Uzija pokupio 3700x, sutra složim pilu.
Ako bude sve ok Petak/Ponedjeljak mi dolazi Fuma 2 (Uzi 440kn) javim utiske.
__________________
SS

Zadnje izmijenjeno od: SlavoS. 18.07.2019. u 00:46.
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 08:20   #625
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Jako dobro odradena recenzija gdje se vidi sto se dogada i kolike su razlike tamo gdje igra zakolje cpu .
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 11:21   #626
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Jako dobro odradena recenzija gdje se vidi sto se dogada i kolike su razlike tamo gdje igra zakolje cpu .
to je ono sto sam trubio mladenxy-u da je framtime bitniji i da i5 zna imati velike padove u frametime-u odnosno neugodan stutter, a on kao pravi fanboj nije htio to prihvatiti nego se kao pijan plota držao avg fps
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 18.07.2019. u 11:43.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:36   #627
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
to je ono sto sam trubio mladenxy-u da je framtime bitniji i da i5 zna imati velike padove u frametime-u odnosno neugodan stutter, a on kao pravi fanboj nije htio to prihvatiti nego se kao pijan plota držao avg fps
Da ima vise spajkova od i7 u igrama koje upregnu svih 6 jezgara sto je logicno, al opet manje nego zelena i crvena linija sa prvog videa.

https://www.youtube.com/watch?v=9f5JQrnOwTE

Ugl nema smisla da ovdje previse pricamo o i5 pa ja sa ovim stajem.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:27   #628
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Jebote topic, čitam na desetke stranica i nigdje ne mogu naći iskustva ljudi koji imaju zen2 (3700x po mogućnosti) na x470 pločama. Ne znam koju ploču da zemem... do nekih 1100, 1200 kn. ili da probam na ovoj pa kud puklo...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:33   #629
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Jebote topic, čitam na desetke stranica i nigdje ne mogu naći iskustva ljudi koji imaju zen2 (3700x po mogućnosti) na x470 pločama. Ne znam koju ploču da zemem... do nekih 1100, 1200 kn. ili da probam na ovoj pa kud puklo...
A sta bi puklo?
Sjedi pali vozi
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 13:34   #630
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Flashaj i pucaj proc..radit će

ili ako patiš X570 Gaming X
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na