Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2020., 21:48   #871
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Evo buljaka ti je odgovorio prije mene. A i kazem gore nije samo u broju igraca nego i u svemu ostalom sta san spomenia gore. Daleko od toga da mi je ta igra losa samo se ne moze u isti kos sa csom stavit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2020., 22:06   #872
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Igrao sam obje igre i poštujem tvoje mišljenje, ali eto za mene je baš suprotno, spomenit Siege i CS:GO u istoj rečenici je grijeh i to mislim u smislu da je CS:GO nula u odnosu na Siege.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2020., 22:59   #873
Remix
Premium
Moj komp
 
Remix's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Pa nije siege ni tako daleko od cs-a, ono su brojke samo sa steama. Uplay, epic i retail ima bar jos pet puta toliko igraca.

Siege sam probao cak dvaput za free vikend i dobar mi je bio, ali nikako da ga odlucim pocet igrat, a cs go mi je osim nostalgije bas losa igra.
Remix je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 03:04   #874
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
COD MW je novo? Volio bih nesto novije
Rainbow six siege definitivno uzmi (puno lakša, daleko zanimljivija, ali i bolja igra nego cs:go u svim aspektima, od grafike, do hitrega itd.)

CS:GO ima neki čudan recoil pattern da ja tu igru ne mogu igrat. Hitreg je meni smeće u toj igri. Znači kad sam igrao ciljam lika u glavu niš se ne prima metak, s tim da sam imao nizak ping isto(da ne bi netko pomislio da mi je loš internet). I ne, nisam loš u fps igrama Sasvim sam solidan, ali meni cs:go ne leži nikako. Moj savjet ti je da odeš na twitch ili youtube i usporediš gameplay ove dvije igre i odlučiš koju ćeš igrati s tim da ti je cs:go postao free igra, dok ćeš za Rainbow six siege morati platiti (oko 11-15€ za standardnu verziju igre koja ti je dovoljna, ne trebaju ti ove veće edicije igre). Javi se ako se odlučiš kupiti r6 siege da ti kažem gdje je najpovoljnije kupiti igru.

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Rainbow Six Siege najbolji taktički FPS danas, a i zadnjh godina. Ne znam je li to engine koji tražiš, ali igra se kupi za siću i nema nikakvih dlc-ova bez kojih gubiš mape, oružja i ostale osnovne stvari kao u drugim igrama.
Ovo je potpuna istina. CS:GO je igra sa zastarjelim engine-om koja živi na staroj slavi. Ne kažem da je loša, ali r6 siege je daleko bolja igra. Dovoljno je samo pogledati gameplay.

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 10.02.2020. u 03:35.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 11:14   #875
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Igrao sam obje igre i poštujem tvoje mišljenje, ali eto za mene je baš suprotno, spomenit Siege i CS:GO u istoj rečenici je grijeh i to mislim u smislu da je CS:GO nula u odnosu na Siege.
Ne mogu se te dvije igre uspoređivati, nikako. I dosta ovisi na kojoj razini igraš i što očekuješ.

Ali... Najbolji igrači na svijetu svi dolaze iz svijeta CS-a. Najbolji i najveći skillovi su se dizali u CS-u, najveći turniri, najbolji teamovi, sve dolazi od CS-a.

RS je dobar, ali ne može u istu rečenicu s CS-om, "u smislu da je Siege nula u odnosu na CS."

Duplo više streamera, duplo više gledaoca, jači turniri, više igrača, veći skill, više PRO teamova, dulja i dublja povijest itd.

Nisu nikako za usporedbu, ali donositi takve nepromišljene zaključke iz svoj osobnog stajališta je suludo. Razumio bi da uspoređuješ COD i Siege. Ali CS:GO, to je dosta tanak led.

Shvaćam da je tebi bolja igra, ali eto, u "preporukama igara" napisati tako nešto, nema smisla.

Da se razumijemo, i ja bi preporučio Siege, ali to ne znači da je bolja igra. Zanimljivija je na toj razini, oku primamljivija itd. CS je već nešto drugo. CS nije igra za zabavu.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 10.02.2020. u 11:21.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 11:36   #876
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
To je moje mišljenje i ne znam šta ti tu nije jasno. Još napišem gore kolegi da poštujem njegovo mišljenje, očito ti to ne možeš.

Iz svog osobnog stajališta mogu donosit kakve god zaključke ja želim jer nikome ništa ne namećem niti sam rekao “ti si glup ako ti je CS:GO bolji” kao što si ti meni sad skoro rekao.

Preporuka Siege-a u ovom topiku u odnosu na CS:GO itekako ima smisla zbog tvoje zadnje rečenice: CS:GO nije za zabavu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 11:45   #877
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa sve jasno.
Isto tako je ovo moje mišljenje. Samo je moje mišljenje malo učvršćeno činjenicama. Ne mogu napisati da mi je Fićo bolji auto od BMW-a i čvrsto iza toga stajati, jer to jednostavno nije istina, bez obzira koliko čvrsto vjerovao u svoje mišljenje.

Tebi se Siege sviđa, ali da je CS:GO nula, bilo to samo mišljenje ili činjenica, je pogrešno.

A uostalom, mišljenja su k'o penisi, voliš samo svojeg i to je to, ne?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 11:47   #878
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Oke, evo ja kažem da je tvoje mišljenje pogrešno ako želiš tako.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 11:49   #879
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pošteno.

Obostrano je mišljenje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 12:38   #880
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Da se nadovezem sam na sebe s mojim upitom koji MP FPS kupiti...

Igrao sam COD na Androidu danas. Odusevio sam se gameplayom i bas me vratilo na stare dane MOHAA-e i sl mislim da cu to kupiti
Keano16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2020., 17:10   #881
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Csgo je uvijek najvise aktualan. Ujedno i najbolji tactical fps ikad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Po čem je cs:go taktički fps? Random makljaona
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 17:29   #882
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pogledaj jedan dva pro meca pa zakljuci. Smokeovi, flashevi, rotacije igraca, strategije.
Po tome random makljaona bi zakljucio da veze nemas o igri osim da je pucacina. I Nhf, stvarno ne mislim nista zlo nego ocito ne poznajes igru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 18:56   #883
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pogledaj jedan dva pro meca pa zakljuci. Smokeovi, flashevi, rotacije igraca, strategije.
Po tome random makljaona bi zakljucio da veze nemas o igri osim da je pucacina. I Nhf, stvarno ne mislim nista zlo nego ocito ne poznajes igru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Čak i ja koji sam super pr0 n00b za CSGO sa 130 sati samo, kažem da to NIJE makljaona. Jebački se tu taktizira.

Ok, makljaona je ako se igra protiv botova ili se dogovori makljaona. Ali nije.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 19:17   #884
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislio sam u smislu da mi je čudno da se igra zove taktičkom, a nema neke osnovne mehanike koje su standard skoro 20 godina (lean, iron sight), a kamoli neke druge mehanike modernog fps-a

Inače igrao sam igru i nisam oduševljen
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 20:24   #885
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ma sve pet, tebi ne pase/ne svida ti se. Ali na nekom pro levelu igra je takticka do pikanterija, od najsitnijih fejkova do rotacija. Mozda se sluzbeno ne zove takticki fps ali po meni je itekako.

Naravno da na nekim matchmaking 5v5 mecevima toga nema u tolikoj mjeri, ili mozda uopce, pogotovo na nizim rankovima pa razumin sta si tia rec sa "random makljaona". Zato ce pocetniku ili jednostavno nekom kome se cs ne svida mozda bit npr. battlefield ili cod zabavniji nego cs di mora "naucit" koznakakav spray pattern kalaša i smokove za razlicite sajtove na mapama.

Fun fact kojeg sam se sad sjetio: prijatelj koji je dugo godina u srednjoj prao cod2 dosta ozbiljno sa tisucama sati na xfire, clan warovima na cbu itd. i nikad nije igrao cs je tvrdio da je cod2 puno brza igra superiorna cs-u dok sam se ja na to smijao. Igra je 3x sporija, cak i sa sprintom/skakanjem a to je shvatio od 2013. kad je presao na dark side cs-a i od tada utukao 2000+ sati na csgo (a nismo studenti, jel). p.s. ne kazem da je cod(2) losa igra, igrao sam je i ja neko vrijeme i odlicna je igra.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 21:08   #886
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Vuče me želja da odigram neki Final Fantasy na PC-u, nikad nisam to prije igrao, imam znanje o FF samo iz onog jednoga filma. Ima puno dijelova, bilo je i rimejkova, ne mogu se snaći pa koji bi bio najbolji za odigrati ali da funkcionira kao i zaseban dio što se priče tiče?
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 22:01   #887
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Pitanjce... kako funkcionira steam sa Mac OS-om?
Npr. imam na Steam acountu na PC-u Icewind Dale Enhanced Edition za koji piše da se može igrati na Mac-u. Ako aktiviram svoj Steam acount na Mac-u i tamo instaliram igru, on automatski skida verziju za Mac ili?
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 07:50   #888
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Vuče me želja da odigram neki Final Fantasy na PC-u, nikad nisam to prije igrao, imam znanje o FF samo iz onog jednoga filma. Ima puno dijelova, bilo je i rimejkova, ne mogu se snaći pa koji bi bio najbolji za odigrati ali da funkcionira kao i zaseban dio što se priče tiče?

Neke FF-ove sam igrao ali ih nikad nisam presao. Gotovo svi su ti samostalne igre sa nekim karakteristicnim stvarima za FF svijet poput npr Chocobo zivotinja. Rijetki dijelovi poput onih sa Lightning su nastavci. Mislim da su ti najbolji dijelovi 7. 8. 9. 10. sudeci prema fanovima. Starije od toga je prestaro, a novije navodno ne vuce vise na klasicni FF.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 08:25   #889
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
Pitanjce... kako funkcionira steam sa Mac OS-om?
Npr. imam na Steam acountu na PC-u Icewind Dale Enhanced Edition za koji piše da se može igrati na Mac-u. Ako aktiviram svoj Steam acount na Mac-u i tamo instaliram igru, on automatski skida verziju za Mac ili?
Instaliraš Steam na MAC-u, automatski će ti library biti manji, jer će ti Steam filtrirati samo igre koje rade na MAC-u. Automatski će Steam skidati igre za MAC.

Steam funkcionira tako da ti nemaš igre lokalno na PC-u ili gdje već, već se on spaja i skida direktno s servera. Tako da, da, on autmatski bira na kojem je OS-u i tako skida igre.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 10:23   #890
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
thx.
pretpostavljao sam da je tako, al nisam bio ziher obzirom da ne koristim Mac.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 17:01   #891
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Neke FF-ove sam igrao ali ih nikad nisam presao. Gotovo svi su ti samostalne igre sa nekim karakteristicnim stvarima za FF svijet poput npr Chocobo zivotinja. Rijetki dijelovi poput onih sa Lightning su nastavci. Mislim da su ti najbolji dijelovi 7. 8. 9. 10. sudeci prema fanovima. Starije od toga je prestaro, a novije navodno ne vuce vise na klasicni FF.
Thanks

Kad je tako idem prvo sa jednim od te velike četvorke, FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster, neki dijelovi ispod njega imaju baš djetinjastu grafiku. I ova zadnja petnaestica izgleda vizualno super ali ima 96GB, ne da mi se toliko sada skidati.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 19:03   #892
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Thanks

Kad je tako idem prvo sa jednim od te velike četvorke, FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster, neki dijelovi ispod njega imaju baš djetinjastu grafiku. I ova zadnja petnaestica izgleda vizualno super ali ima 96GB, ne da mi se toliko sada skidati.
Artwork je malo specifican,ali ima i to svoju dusu. To je bilo zlatno doba japanskih rpg-a i vjeruj mi - itekako su se trudili oko price,ali i oko CGI animacija koje su bile na Blizzardovoj razini....ma cak i bolje od toga. Ja sam npr presao Grandiu 2 i koliko god da ima baby grafiku igra mi je i nakon 20 godina ostala u sjecanju kao fenomenalno iskustvo. Ima nesto u svemu tome. Znali su da iz hardvera ne mogu izvuci cuda kao danas, pa su graficke nedostatke u samoj igri morali nadomjestiti vrhunskom pricom, soundtrackom,CGI animacijama.......Ja planiram vec godinama odigrati ta 4 dijela ali jednostavno nemam toliko vremena u kontinuitetu.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 15:57   #893
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Horizon Zero Dawn confirmed for PC.

https://www.ladbible.com/technology/...2IC3A_RqtTZ9TE

Znači, ovo sam odigrao 2 puta na PS4, i još ću 2 puta na PC-u.

Brutala. Očito je vrijeme ekskluziva lagano pri kraju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 17:21   #894
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Očito je vrijeme ekskluziva lagano pri kraju.
Ne vjerujem. Mislim da će i dalje biti barem ovakvih vremenskih ekskluziva gdje će hitovi izlaziti prvo za PS4, a tek nakon par godina na PC da se izvuče još nešto para.

Xbox više ni ne smatram konzolom s obzirom da sve odmah izlazi i za PC.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 19:51   #895
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ne vjerujem. Mislim da će i dalje biti barem ovakvih vremenskih ekskluziva gdje će hitovi izlaziti prvo za PS4, a tek nakon par godina na PC da se izvuče još nešto para.

Xbox više ni ne smatram konzolom s obzirom da sve odmah izlazi i za PC.
Ali onda to nije ekskluziva
Eksluziva ne izlazi nikada na PC. Uncharted, TLOU, GOW itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 21:11   #896
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Znači, ovo sam odigrao 2 puta na PS4, i još ću 2 puta na PC-u.
Upravo sam započeo prvi prelazak. Već dugo mi je bila u planu, ali nikako nisam pronalazio vremena. Sad rješavam sav taj PS4 backlog...
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 14:07   #897
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2020., 10:11   #898
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
za racing fanove, ''A new era of racing begins. Logitech G x McLaren ''

https://www.logitechg.com/en-us/espo...e-eracing.html
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2020., 16:56   #899
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Doom 2016... ne vidim načina ručnog savea? Ne postoji? Samo sa progresom i dolaska do checkpointova se može učitavati?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2020., 17:00   #900
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Steam funkcionira tako da ti nemaš igre lokalno na PC-u ili gdje već, već se on spaja i skida direktno s servera.
Kako ne? Pa moraš upravo odabrati folder gdje će se igra lokalno na PCju instalirati? Druga je stvar što je tvoj library vezan za account pa instaliraš deinstaliraš igra kako želiš, ali one koje igraš su lokalno na disku.

Što me dovodi do drugog pitanja: može li se Steam igra instalirana iz librarija startati ako je komp offline?
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na