Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2018., 21:54   #31
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Montažne kuće su u pravilu nešto skuplje od klasičnih, ali ta razlika nije nešto drastična. Da ne dižemo tenzije, možemo reći da koštaju jednako kao klasične.

Ono što imate na cjeniku je istina, postoji specifikacija što je u cijeni, a ostalo logično nije. Dakle, kuća od 100m2 zaista košta ~400k kn, ono što tvornica pripremi i oni isporuče i sastave na gradilištu.

U toj cijeni nisu temelji (stavka ~70 - 100k kn), priključci, dio projekata (oni projekti koje ne rade oni), rolete/grilje, doprinosi za dozvolu, podovi (estrih), sustav grijanja....

Prednost je što dobite kuću s prozorima, krovom i fasadom gotovu na gradilištu, a onda se dalje snalazite kako znate. Neka ušteda u vremenu gradnje realno ne postoji i na razini je tipa 1-2 mjeseca jer većina ljudi na kraju stavi klasičnu estrih glazuru koja se mora sušiti.

Pristup im je iskren i nisam čuo da je itko imao nekih značajnijih problema s dominantna dva ponuđača takvih kuća na HR tržištu kada se radi o njihovim klasičnim montažnim kućama. Cijene su definirane unaprijed i nema iznenađenja, a prije same montaže kuće najveći problem će vam biti naći majstore (firmu/obrt) koji će napraviti temelje. Iako teoretski firme koje nude MK mogu iste i izvesti u vlastitoj režiji ili preko svojih kooperanata, takva usluga postoji samo teoretski i oni će učiniti baš sve da vas odgovore od te opcije.

Ako idete zapadnije od HR, cijena raste (maltene eksponencijalno ), ako idete istočnije cijena nešto pada, ali rizik raste (malte eksponencijalno, jel ).

Ono što je velik problem i bit će sve veći je što jednostavno nema više radnika/majstora na tržištu. Ne možeš naći čovjeka za išta, čekaš mjesecima, a cijene otišle u nebo.

Iz neke prakse, montažne kuće obično biraju bogatiji/bolje stojeći ljudi jer smatraju da dobivaju moderniji/bolji proizvod za svoje novce.
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 23:01   #32
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja čitam o montažnim kućama već tri godine i da gradim kuću nema šanse da bi išao na klasičnu gradnju niti u najluđim snovima i najjeftinijim varijantama. ovo gore je istina što je napisano - čeka se duže i trenutačno su na tržištu dva ponuđača - ostali se nisu dokazali što ne znači da su loši, ali reputacija u ovom poslu je važna.
ovi trex sistemi su sranje - čitao sam i o njima i totalno su neozbiljni.
slovenci su skupi dok je istok dosta dosta jeftiniji (srbija i bosna).

ja sam temu na forum.hr o montažnim kućama pročitao cijelu i teško je objašnjavati (razloga ima brdo) zašto nikada ne bi gradio klasičnu ako bi gradio - a želim si srušiti ovu kućicu u kojoj živim i staviti montažnu, ali kamion ne može do mene dok se cesta ne proširi

naravno: niskoenergetski objekt dolazi u obzir ili čak i pasivni, ali mislim da tome nisu dorasli naši ovdje jer je premalo zahtjeva i nemaju iskustva.
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2018., 07:34   #33
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova

ja sam temu na forum.hr o montažnim kućama pročitao cijelu i teško je objašnjavati (razloga ima brdo) zašto nikada ne bi gradio klasičnu ako bi gradio - a želim si srušiti ovu kućicu u kojoj živim i staviti montažnu, ali kamion ne može do mene dok se cesta ne proširi
Možeš li navesti neke?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2018., 08:40   #34
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Možeš li navesti neke?

mene je od klasike najvise otjeralo vrijeme susenja i "dozrijevanja" kuce prije zavrsnih radova... ako hoces da bude sve tip top, treba minimalno godinu dana od temelja do finih zavrsnih radova i debljina zida da se postigne slicna enegetska ucikonvitost, trebalo je ili vece temelje ili smanjit kubikazu zivotnog prostora...



kuca u kojoj sam zivio kao podstanar bila je napravljena na horuk, 450 kvadrata na tri etaze bilo sve gootovo za cca 4 mjeseca, zidovi popucali, u potkrovlju se knauf "naguzvao" jer su se krovne grede osusile i stisle, nije bilo prozora ooko kojeg nije bilo pukotina...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2018., 22:53   #35
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
To je istina, u današnje vrijeme se sve prebrzo gradi ali na klasičan način koji zahtjeva vrijeme.
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2018., 21:58   #36
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Frend živi u montažnoj kući. 80m2 prizemnica, lijepo izgleda. Gledao sam faze kak su slagali, jako zanimljivo. Rekao je da je ploča morala biti po njihovim specifikacijama, izolacija itd. Sam je to radio pa ga ispalo jeftinije. Uglavnom 500 000kn sve komplet, namješteno za živjeti. Zaboravio sam koja je firma radila, mislim da je domaća, Dom projekt ili tak nešto
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 09:44   #37
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Podignuo sam već dvije montažne vikse.
Prednosti su velike.
Brzina gradnje tj. postavljanja je za cca. 40 m2 bila tjedan dana uključivši i termo fasadu, krov s crijepom, vrata/prozori.
Samo je jedan zid duljine 1 m napravljen od cigle i to na mjestu gdje dođe dimnjak.

Nakon useljenja nema neugodnog mirisa žbuke i cementa a okoliš kuće također nije "zažbukan" kao što najčešće biva kod klasične gradnje.
Drvena konstrukcija krovišta nije klasična s debelim tramovima već modularna ali jednake čvrstoće ( dobije se atest za snijeg i vjetar).
Svi elementi sadrže provučene cijevi za el. instalaciju tako da strujić samo provuče žice i spoji na glavnu ploču.

Ja sam za ostatak radova tj. dovod/odvodnju/keramiku angažirao svoju ekipu i prilično uštedio.

Cijena montažne kuće je također bila povoljna.
Podizao sam je 2004. i stajala je zajedno s prijevozom iz Ivanjice (SRB) cca. 12500 € za površinu od 40 m2 a uz to sam platio i tadašnju carinu od 7 % koja je ubrzo ukinuta.
Majstori su bili odlični, radili ko crvi cijeli dan i čak sam dogovorio da mi pomaljaju zidove i jedan premaz mahagoni Sadolina na drvenariju koja ionako već dolazi zaštićena bezbojnim premazom.
Za proteklih 14 godina jedini problem su nešto lošiji okovi na drvenariji pa vjerujem da se danas ugrađuju kvalitetniji.

Usput, kad su majstori došli starim Audijem 80 ČA registracije bojažljivo su pitali mogu li sa kazića u autu puštati svoje cajke što sam naravno dopustio ne znajući da će iste preplaviti HR nekoliko godina kasnije.

Najvažnija stvar kod izgradnje montažne kuće je kvalitetan majstor koji će napraviti betonsku ploču.
Tu ne bi smjelo biti fušanja pogotovo po pitanju nagiba i točnih dimenzija.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 11:14   #38
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Usput, kad su majstori došli starim Audijem 80 ČA registracije bojažljivo su pitali mogu li sa kazića u autu puštati svoje cajke što sam naravno dopustio ne znajući da će iste preplaviti HR nekoliko godina kasnije.


Da vidis tek u BiH.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 20:37   #39
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Čak i uz istu cijenu čujem da je montažna zakon jer su ti režije smijeh ( grijanje / hlađenje ) . Koliko je tu istine ??
vex je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 19:40   #40
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ima li netko iskustva s drvenim kućama GASOIL iz Srbije?

http://www.brvnare.org/
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2018., 22:25   #41
kantonac
Premium
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 69
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Čak i uz istu cijenu čujem da je montažna zakon jer su ti režije smijeh ( grijanje / hlađenje ) . Koliko je tu istine ??
Jedan poznanik u montažnoj kući ima rezije u pola zime oko 350 400 kn..

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
kantonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 08:29   #42
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Zna li netko, može li se montažna kuća, odnosno jedan kat, složiti na deku od psotojeće kuće?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 09:51   #43
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
A zasto nebi moglo
Pa i montazna kuca ima svoju deku, na koju se postavlja
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 10:30   #44
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Nisam upućen pa pitam, možda netko ima iskustvo iz prve ruke. Poslao upit domprojektu.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 11:04   #45
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Može ali problem je što su one pripremljene za dovod i odvod vode i struje u točno određenom mjestu. Kolega je uzeo montažnu i dobio od njih točne upute gdje šta i kako mora biti te su prije montaže dolazili premjeriti temelje i mjesta za priključke
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 12:33   #46
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Može ali problem je što su one pripremljene za dovod i odvod vode i struje u točno određenom mjestu. Kolega je uzeo montažnu i dobio od njih točne upute gdje šta i kako mora biti te su prije montaže dolazili premjeriti temelje i mjesta za priključke
Mislim da nije nikakav problem izbušiti 2-3 rupe za provod isntalacije odvodnje/dovoda kao i za struju. Veći je problem što se u pravilu, betonske podloge za montažne kuće ( tako je bilo kod mene ) rade prema nacrtu i trebale bi biti površinom identične dimenzijama kuće.
No, i ja imam na jednom dijelu proširenje za terasu, ali je majstor kod betoniranja na tom mjestu napravio "prijelom" i adekvatni nagib da se kiša ne bi slijevala pod kuću.
Montažne su kuće nasađene na podne impregnirane grede koje su pak zašrafljene u betonsku ploču i postavlaju se tako da je konačna dimenzija, uključivši fasadu, nešto malo veća od dimenzija ploče, upravo zbog kiše.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 15:16   #47
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Trebam neki prijedlog za stanovanje dok se ne sruše stari objekti, ne očisti zemljište, ne napravi temelj i na kraju ne sastavi montažna kuća na nekih 40 km sjeverno od Zagreba.

Stanova i kuća za iznajmljivanje baš i nema u blizini gdje bi mi dopustili da unutra budem par mjeseci s pauzama jer malo više od pola godine radim u inozemstvu, a ostatak sam doma u Osijeku ili gdje već. Svi bi najmanje godinu dana uz akontaciju, platne liste, vražje matere i onda da me još kontrolira što radim i koliko trošim, kako da ne.

Kakve su ove mobilne kuće što se nude po oglasnicima? Ima ih već za 5000 eura, neke malo bolje su 15000 eura. Treba mi nekih 30 do 40 m2, ništa specijalno, čisto da negdje prespavam, skuham jelo i odem na WC dok su radovi u tijeku. Kakav mora biti temelj? Kako se spaja na infrastrukturu? Tamo imam septičku, vodu preko hidrofora, struju i plin.

Pitao sam susjede, ali zasad nitko ništa nema u ponudi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 19:28   #48
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kupi kamp kućicu. Ne treba temelj, ne treba dizalica. Ima finih, možda ti se i svidi pa odeš s njom nekad i na ljetovanje.
  Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 21:31   #49
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Hehe, samo je problem što nemam vozačku za to, nemam kuku, na moru sam ionako više od 6 mjeseci godišnje i što su ove bolje jako skupe.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 17:16   #50
bambalic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 0
Bok svima. Vidim da ova tema nije aktuelna ali se nadam da će neko uspeti da vidi ovaj post i pomogne. Naime, planiram kupiti montažnu kuću pa sam malo skeptičan. Odličio sam se za firmu Modulus iz Srbijepa me zanima da li je neko već kupio kuću od njih. Rekli su mi da su već gradili u Hrvatskoj ali u blizini Siska nisu. Potrebno mi je samo par informacija od onih koji već žive u montažnoj kući. Najviše sam zabrinut za stolariju, da li se nakon određenog vremena prozori i vrata "raštimaju" i ne dihtuju tako dobro kao u početku. Takođe, zanima me, ukoliko je neko u mogućnosti da odgovori, koliko je zadovoljan sa izolacijom, jer sam tu malo skeptilan.
Hvala velika
bambalic je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 19:18   #51
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor bambalic Pregled postova
Bok svima. Vidim da ova tema nije aktuelna ali se nadam da će neko uspeti da vidi ovaj post i pomogne. Naime, planiram kupiti montažnu kuću pa sam malo skeptičan. Odličio sam se za firmu Modulus iz Srbijepa me zanima da li je neko već kupio kuću od njih. Rekli su mi da su već gradili u Hrvatskoj ali u blizini Siska nisu. Potrebno mi je samo par informacija od onih koji već žive u montažnoj kući. Najviše sam zabrinut za stolariju, da li se nakon određenog vremena prozori i vrata "raštimaju" i ne dihtuju tako dobro kao u početku. Takođe, zanima me, ukoliko je neko u mogućnosti da odgovori, koliko je zadovoljan sa izolacijom, jer sam tu malo skeptilan.
Hvala velika
Evo, da ti dam svoja dva centa, mi smo kupili negdje 2010. Marles vikendicu, slična je Aida modelu, ali je otvorenija. To je model iz početka devedesetih, s original Marles drvenom stolarijom, većinom je bila prazna dok ju mi nismo kupili. Prizemlje je cijela jedna polovica dnevni boravak, a druga je kuhinja, hodnik, predulaz i kupaona, s time da je cijeli kat isto otvoren jer ga nismo dovršili još. Unutra je peć na drva od 7kW i štediša od 2kW na dimnjaku koja tih nekih 45-50 kvadrata zimi taj čas ugrije za kratke rukave, a kad se otvore vrata onda se i ostatak kuće za nekoliko sati loženja ugrije na neku temperaturu, nije sad da je pretoplo, ali jednostavno toplina teško ide kroz vrata prema ostatku kuće, da je bolji protok topline onda bi se i ovime ostatak kuće dobro ugrijao.

E sad, to je stariji model, tako da je izolacija tad bila minimalna, i predviđeno je samo za 4cm stiropora, vjerujem da su današnje dosta bolje po pitanju toga, mi smo stavili tih 4cm crni grafitni da dobijemo nešto bolju izolaciju od običnog. Na originalnoj drvenoj Marles stolariji smo zamijenili samo gume i dobro i dalje dihta.

Potkrovlje je izolirano vunom, ali su ju načeli i miševi i vjeverice tako da više nije optimalno, dok je krov od betonskih crijepova. To kad će se jednom mijenjati mislim zamijeniti sendvič krovnim panelima kako bi dobio maksimalnu izolaciju.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 00:30   #52
bambalic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 0
Hvala velika Exomaniac.
Malo me brinu ti miševi i veverice...to znači da mogu belo gde da progrizu rupu
bambalic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 09:29   #53
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor bambalic Pregled postova
Hvala velika Exomaniac.
Malo me brinu ti miševi i veverice...to znači da mogu belo gde da progrizu rupu
Me neka te to ne brine, ovdje su vjeverice i miševi ulazili iz šume jer nije to bilo dobro zatvoreno, ekipa koja je lijevala temelje je to radila nakon gajbe pive pa su bili nagnuti, tako da je jedan dio kuće završio na klocnama jedno 10cm visokim da kuća bude ravno. Poslije smo stavili na pod izolaciju i izlijali novu deku, postavili ljepilo i ultrazvučni tjerač da istjerano ono što je ostalo tako da sad više nikakve živine nema.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 10:05   #54
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Evo nešto svježeg iskustva, živim u montažnoj kući (doduše ne od Modulusa) ni punih mjesec dana. Standardno su ti vanjski zidovi montažnih preko 30-ak cm a neki izvođači ti nude i deblje... Zid je drveni okvir, unutra u sendviču između fermacel ploča je 15 cm vune, iznutra je još na fermacell ploči knauf ploča, a izvana je stiropor (mi stavili grafitni - sivi od 10 cm) - možeš staviti različitih debljina, neki i izvana stavljaju vunu. Unutarnji zidovi su cca 14 cm (isto fermacel knauf i vuna).

Fermacell ploče su stvarno čvrste - meni se nekoliko puta slomio metalni puž vijak na njima jer nisam prvo bušio borerom tako da nisam siguran kako bi se provele u duelu s glodavcima. Iskreno, mislim da oko glodavaca ne moraš toliko brinuti jer oni ako baš žele (i imaju povoda u obliku hrane koju ostavljaš), naći će put - dovoljno je da otvoriš prozor, vrata, ili preko krova pa preko mrežice između i sl.


Stolarija je PVC, troslojna stakla no ne mogu naravno odgovoriti na ovo pitanje oko "raštimavanja" jer je prekratko vrijeme - za sad nema "propuha" :-).


Što se tiče izolacije - naša se sporije zagrijava jer je podno grijanje po cijeloj kući + vinil, dakle bez radijatora, ali se i sporije hladi... A drugo, imam osjećaj, i to ne samo ja, da je unutra ugodnije/toplije nego kod kasičnih zidanih kuća, pri recimo temperaturi od cca. 20-ak stupnjeva. Za naše podneblje vele da je bolja izolacija od ovih 15 vuna + 10 stiropor jednostavno nepotrebna.

Rado ću odgovoriti ako imaš još nekakvih pitanja.


Citiraj:
Autor bambalic Pregled postova
Bok svima. Vidim da ova tema nije aktuelna ali se nadam da će neko uspeti da vidi ovaj post i pomogne. Naime, planiram kupiti montažnu kuću pa sam malo skeptičan. Odličio sam se za firmu Modulus iz Srbijepa me zanima da li je neko već kupio kuću od njih. Rekli su mi da su već gradili u Hrvatskoj ali u blizini Siska nisu. Potrebno mi je samo par informacija od onih koji već žive u montažnoj kući. Najviše sam zabrinut za stolariju, da li se nakon određenog vremena prozori i vrata "raštimaju" i ne dihtuju tako dobro kao u početku. Takođe, zanima me, ukoliko je neko u mogućnosti da odgovori, koliko je zadovoljan sa izolacijom, jer sam tu malo skeptilan.
Hvala velika
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 10:21   #55
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Citiraj:
Autor S3arch1ng Pregled postova
Evo nešto svježeg iskustva, živim u montažnoj kući (doduše ne od Modulusa) ni punih mjesec dana. Standardno su ti vanjski zidovi montažnih preko 30-ak cm a neki izvođači ti nude i deblje... Zid je drveni okvir, unutra u sendviču između fermacel ploča je 15 cm vune, iznutra je još na fermacell ploči knauf ploča, a izvana je stiropor (mi stavili grafitni - sivi od 10 cm) - možeš staviti različitih debljina, neki i izvana stavljaju vunu. Unutarnji zidovi su cca 14 cm (isto fermacel knauf i vuna).

Fermacell ploče su stvarno čvrste.....


Evo ako može jedno pitanje od mene.

Jel se financijski isplatilo uzeti montažnu kucu?
Kolika je usteda, znam da je vremenski, a i psihicki jednostavnije uzeti ovako nesto gotovo bez borbe sa majstorima
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 10:57   #56
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Uvijek se vode polemike oko fin. isplativosti MK i zidane.

Jer, MK moraš uzeti od firme koja se time bavi i platiti PDV, dok kod zidane se dosta toga može na crno srediti i onda nema fin. isplativosti.

Kada bi platio firmu(da bude sve legalno) koja bi ti napravili zidanu kuću sa istim certifikatom i MK mislim da bi cijene bile tu negdje.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 12:09   #57
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
da. kada bi sve išlo legalnim putem onda bi MK pojela zidanu jer DANAS naći kvalitetnog, iskusnog školovanog zidara koji neće popit gajbu dnevno je teško.
zatim: zidana kuća se gradi vani i ako slučajno vremenski uvijeti nisu na ruku onda se čeka sušenje ovog, pa onog, pa radnici ne mogu raditi po kiši što je logično, a da ne govorim o kontroli kvalitete koju mi laici ne možemo provesti dok se MK radi fino u zatvorenom na suhom, sa strojevima, nema blata, vjetra, vlage.... osim vremenske linije koja je na strani MK tu je po meni još puno više stvari koje čine MK poželjnijom.
ja živim u drvenoj kući pa nemam iskustva sa MK, ali ako ću ikada graditi zna se
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 12:14   #58
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Naravno da može... Iskreno, vrijeme je bilo glavni faktor (iako se stvarno slažem s punicom) tako da za klasičnu gradnju nismo ni tražili ponude.

Ključ u ruke varijanta za 110 m2 neto (bruto je oko 140 m2) + terasa 19 m2 775 000 kn, oko 750 EUR / m2 a ne znam ti kako je sa klasičnom gradnjom. Plus 10 000 EUR temelji za prizemnicu.

Počeli sredinom 9 mj. prošle godine...

Inače, znaš kak vele, ni jedna se kuća ne isplati - naravno, ako imaš para onda ti je svejedno... Ali ne bih sad to mijenjao nizašto.





Citiraj:
Autor siloman Pregled postova
Evo ako može jedno pitanje od mene.

Jel se financijski isplatilo uzeti montažnu kucu?
Kolika je usteda, znam da je vremenski, a i psihicki jednostavnije uzeti ovako nesto gotovo bez borbe sa majstorima
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 12:16   #59
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
pa ove montažne su fakat jeftine: https://moduluskuce.com/montazne-kuce-cena.html

310 eura / m2 za ključ u ruke.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 12:21   #60
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
U Srbiji, da. Pitanje je kako to ide kad treba preci granicu, transport, pdv, stovec. Kako funkcionira kada dizes kredit u hr za kucu iz Srbije, kako to banke gledaju osim ako traze samo par ekstra papira vise?

Pitanje je i sto oni ugradjuju pod kljuc u ruke, podovi, vrata, keramika - stvari koje ne zelis mjenjati sljedecih 10-20 godina.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na