Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2018., 13:28   #1
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Preporuka tihe tipkovnice s osvjetljenim HR znakovima

Isprike ako thread već postoji no eto, tražim što tišu tipkovnicu s osvjetljenim tipkama uključujući i HR znakove (to moram posebno naglasiti!!).
Primarno za gaming no, obzirom da tipkam i velike količine teksta, tipkovnica pod obavezno mora imati i HR layout s osvjetljenim HR znakovima.
Do 350 kn cca, mooožda i 400 kn ali radije bih se zadržao na cifri do (ili ispod) 350kn.
Membransku, jer mi mehanička i tišina (bez obzira o kojem tipu switcha se radi) nekako ne idu jedno s drugim (a možda se i varam??).
Molio bih preporuku iz nekih osobnih iskustava jer....ukoliko ne nađem tišu tipkovnicu, moja "lošija" polovica će me izgnati u drvarnicu zajedno s mojim gaming rigom
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2018., 13:59   #2
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
Molio bih preporuku iz nekih osobnih iskustava jer....ukoliko ne nađem tišu tipkovnicu, moja "lošija" polovica će me izgnati u drvarnicu zajedno s mojim gaming rigom
Ovo i mene zanima, al ja jos moram i podlogu za miša mjenjat, kaze da previse grebe miš po staklu
MadManBD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2018., 15:04   #3
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
I ja se pridružujem pitanju, s tim da ne mora bit baš gaming jer ne igram baš (makar nikad ne znaš što će bit sutra), a ne mora bit ni do 350kn.

Dobio sam za poklon Genius GX Scorpion K20 i očajna je, rekli su mi da je mogu vratit, pa gledam što bi uzeo umjesto nje. Na tipkanje se čak i naviknem (mogu pisat mnogo brže nego s starom cheap china tipkovnicom), djeluje kvalitetno itd.. ali ima dva suluda svjetla koja bodu oči i kad se manji intezitet, a ne mogu se ugasit (ok, mogu se prikrit izolir trakom), osvjetljenje je čudno, ne može se podešavat (računao da može pa bi stavio bijelu), funkcijske tipke se ne mogu mijenjat itd.. Tipke nisu bučne, jedino space standardno narušava tišinu.

Kupljena je u instar pa bi tamo trebao uzet drugu, vidim Logitech G213 Prodigy za 600kn, samo je nemaju u dućanu, mogu je naručit.

Da li netko ima tu Logitech G213, ili ako ima bolju tj. prijedlog za bolju, znači što tiša (ne mora baš bit nečujna), volio bi osvjetljene tipke s tim da nije baš selo, već da se može podesit.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 16:01   #4
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ja imam Sharkoon Skiller Pro +. Jako sam zadovoljan, ima 7 boja i više razina osvjetljenja.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 17:17   #5
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
I ja imam Sharkoon Skiller pro+, samo što su naši znakovi printani pa ne svijetle.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 04:05   #6
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Također se pridružujem pitanju, jer isto bi htio kupiti tako nešto, ali mislim da je teško naći neku klasičnu kvalitetniju hr layout tipkovnicu, sve je to većinom German layout ili us.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 09:10   #7
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Moja Fnatic Streak RGB sa MX Silent switchevima stoji na prodaji za 850 kn pa nisam dobio niti jedan jedini upit za nju makar u oglasu stoji da je trenutno najtiša mehanička tipkovnica UK layouta s HR znakovima (koji su gravirani i svijetle kao i originalni znakovi) i velikim Enterom. Ide sutra oglas na Njuškalo, vjerujem da će otići isti dan.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 21:00   #8
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Pa procitaj post gore ne zeli ni mehanicku niti davat tolike pare...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 00:05   #9
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Imam i Coolermasterovu Masterkeys Lite, US layout (mali Enter) s HR znakovima koji svijetle, slabo korištena pa izgleda kao nova. To je RGB tipkovnica s per-key osvjetljenjem, "mem-chanical" tipkovnica, membranska koja oponaša mehaničku. 250 kn.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 18:31   #10
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Pitao sam za tihu tipkovnicu (žena mi je kupila za Božić tako da više ne mora slušat kako tipkam), ali danas bio u Linksu i vidio

GAMDIAS HERMES M1 7 Color, Brown switch, mehanička, crna, US layout, USB za 379kn

i MODECOM Volcano Hammer, Brown switch, mehanička, RGB backlight, US Layout, USB

Ova Modecom je navodno popust s 600kn na 350kn. Zvuči dobro, iako sumnjam da su tihe, da li je bolje uzet ovu Modecom ili ovu prvi, Gamdias?

Jedino me malo jebe US layout, ova koju imam je hr layout (svijetle hr znakovi), vjerujem i da je tiša od ovih gornjih, a mehanika mi nije dealbreaker. :/
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2018., 20:45   #11
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Samo da spomenem, brown switchevi su glasniji od red switcheva jer su taktilni. Najtiši su MX Silent, isprobano.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 20:51   #12
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
@Zaramoth, Imam doma jednu Genius KB-G265. Nije glasna, ima HR znakove i backlit je no kad sam je kupovao ni u jednom dućanu u opisu i na slikama nisu imali naznačeno da je HR raspored.

Uglavnom, ja sam je uzeo u IQ na Žitnjaku, ali sam prije nazvao i pitao koji je raspored tako da jednostavno treba nazvati i pitati jer su naši trgovci takvi kakvi jesu... kaj se tiče kvalitete te tipkovnice, pa otprilike je jednaka cijeni (bila je mislim oko 160 kn), a sin je sad mrcvari Fortinateom i veli da mu je ok.
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na