Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2016., 16:12   #211
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ako neće 3.6 na 1.25V, onda je to loš primjerak za OC.
U globalu oce.. problem je ploca koja svinjski dropa.

Bios - 1.285v
Cpu Z - 1,264v
U mirovanju - 1.264v
Full load - 1.216v

Ide i preko 3.6GHz sa tim postavkama, na 3.69GHz preciznije.

Citiraj:
Autor Necronomicon Pregled postova
Ja vjerujem da je od tih 771 Xeona puno bolja kombinacija čak i Sandy i3 koji uz odgovarajuću ploču ide polovno oko 500-600kn.
Dakle isto kao i stock i3 Sandy.
Da ako kreces od nule i ako ti je to jedini komp koji se misli nadogradjivati.
Evo na trznjaku neki i3 se prodaje za 600kn, Haswell Pentiume nisam vidio ispod 350kn. Sandy i3 nema sta traziti kraj Xeona, Haswell i Skylake su druga prica vec i to da...


Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

Svaka generacija ima svoje s775 je prošlo svršeno vrijeme. Ne zbog snage procesora, nego zbog nedobavljivosti kvalitetnih pratećih komponenti.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Super je to za onoga tko ima s775 konfu, 4+GB RAMa... upgrade samo takav.
Ali davati recimo 500+kn za neku P45 ploču i 250 za xeona je suludo
Da, bas to... ali bi se slozio ako je u pitanju samo s775 sa ddr2 memorijom, ploca mi je sama "sletjela" u posjed, prodajom iste i eventualnom nabavkom svega ostalog za neki i3 u rangu ovog Xeona je definitivno skuplje. U razmjeni za plocu su mi nudili nekakav Sandy Celeron.

Za Xeona sam dao onoliko za koliko sam mogao prodati plocu, 4GB rama imam, hardova, coolera imam uvjek u nekom cosku... Ne igram se, nisam gejmer i jedino tu i tamo nekad nesto encodiram.

x264_Benchmark_HD_v5.0

Sandy i5 2500K 3.6GHz

Pass 1 - 39.23 fps

Pass 2 - 10.61 fps
===============
Xeon E5450 3.6GHz

Pass 1 - 27.29 fps

Pass 2 - 8.86 fps

Pass 1 je skoro pa nebitan, traje 1/4 i manje vremena videomaterijala dok pass 2 mi je vrlo bitan jer tu zauzece procesora ide na 100%

Danas je vruce a Xeon nije presao 51C tjekom testa, Sandy ode na 62C pod Katanom. Neki i3 koji ima pass 2 kao Xeon na 3.6GHz sto sam ja nasao je i3-4370.

http://us.hardware.info/reviews/6094...-hd-501-pass-2

Osobno bi dao recimo 400kn za s775 mbo ako ima podrsku za ddr3 memoriju, zasto ? Pa toliko moram dati i za neku s1155 ili s1150 mbo i sta onda ? Stavit jos za 500-600kn gore kakav i3 ili za 250kn Xeona na s775 ? Sanndy, Ivy ce slabiji biti, Haswell je u rangu ali ne bilo koji nego prejanica i3 ponude...

Da se razumijemo, govorim o drugom, trecem kompu u kuci... djecjem kompu za casual igranje, torrent/media masini ili zeninom kopu da svrlja po fb ili trazi recepte za kolace koji se meni zderu

U globalu cak razmisljam da si od njega slozim neku masinu za encodiranje jer je hladan i nemoram ljeti gledati Sandy-a na 62C jer on encoda, ja gledam neki film a u pozadini jos 20 tabova otvoreno... radi sve ok da se razumijemo ali cujem ventilatore ljeti fino, Xeona ne cujem doslovce na 1m od mene, cooler se vrti na 1350rpm-a, prst metoda kaze hladno...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 16:26   #212
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
ja mislim da nema potrebe ici na ddr3, prijatelj je imao veliku zelju za 1333 ramima na xeonu, kad smo slozili, u aida64 testovima brzina citanja i pisanja nije nista bolja od mojih ddr2 rama na 800mhz. mozda nekim tweakanjem sistema bi bilo nesto vise ali da se osjeti u radu, sumnjam.
ja sam relativno jeftino slozio svoj sistem, i sa R9 280X stvarno mogu vrtiti i nove igre i gledam, ako zelim duplo brzi pc od ovoga sada meni treba Skylake ili Haswell kompletna konfiguracija koja nije duplo skuplja od ovoga vec sigurno 4-5 puta skuplja. zakljucak, ne diraj dok ne krepa nesto
animATrIx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2016., 16:37   #213
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
ja mislim da nema potrebe ici na ddr3, prijatelj je imao veliku zelju za 1333 ramima na xeonu, kad smo slozili, u aida64 testovima brzina citanja i pisanja nije nista bolja od mojih ddr2 rama na 800mhz.
Nije problem brzina nego zauzece memorije. No dobro, usporedjuem zauzece na s1155 i s775 sto bas nije realno. Recimo ja sam sada na 12GB rama, imao sam kit 2x4 i onda nadodao jos jedan 2x2. Dok sam imao 8GB rama i encodirao ako je bila otvorena Mozilla sa 20 tabova i ako sam gledao neki film dok se encoda zauzece mi je islo na 6-7GB rama u pass2 prolazu.

Ubacio Samsung SSD, ukljucio Rapid mode i voila, ode preko 8GB u tom scenariju na windows 7. Sada sa 12GB ali na skynet windowsima zauzece ide na 7-8GB sa istim tim postavkama, jedino sto nisam siguran dali ima s775 ploca koje podrzavaju ddr3 do 16GB rama tj. 4GB po utoru jer ako je max 2GB po utoru onda da, nema smisla osim sto je 8GB ddr3 jeftinije nego 8GB ddr2 rama... a i lakse ga kasnije iskoristiti za neku drugu platformu.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 00:00   #214
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Moja podržava.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 14:58   #215
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo jos se malo zabavljam, pokosio travu pa nemam sta pametnije raditi



Tko god nesto ili bilo sto encodira zna da je pass 2 kud i kamo bitniji pa eto rezultata koga zanima ili mudruje dali se ovo isplati...

Bilo bi dobro da netko sa kakvim i3 Haswellom ili mozda neki Phenom II X4 okaci ovaj bench pa da malo usporedimo.

Fascinira me koliko je hladan, danas je isto posteno zatoplilo a ne ide preko 52C.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 17:43   #216
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Evo jos se malo zabavljam, pokosio travu pa nemam sta pametnije raditi
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 01:48   #217
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Citiraj:
Autor smak420 Pregled postova
Slažem se za ovo gore... evo 3 mašine sam promjenio tj jos uvjek ih koristim. Problem kod 775 socketa su jedino precjenjene ploče i nista vise.

Q9550 e0, X5460 slbba na 3.8 -4.0 zadovoljavaju bilo koju karticu do GTX 960 za gaming. Ja sam uspio zakucati GTX 580 oc na 100%, xeon je stajao na 76%.

Nego oduševio me 1366 6 core xeon kojeg sam ub'o za 300 kn. Opet problem ploča, ali tko se dočepa kvalitetne x58 i recimo X5650 xeona i dobrog coolera, ima mašinu u rangu i7 4770 stock. 32nm zvjer
Evo ima i onih malo luđih pa u te xeon konfe guraju i 2x980ti lol. Ajde 4K je reza pa kartice kucaju na 90+% . Inače slažem se za X58 i 6 core xeona. I sam sam imao takav nekakav plan, ali mi je ispred nosa netko lapio foxconn bloodrage gti za 350kn na njuški. Naravno da ju sad poduzetnik prodaje po duplo većoj cijeni. Bem ti sumpor..
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2016., 03:41   #218
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Meštri od Xeona-a :P

Kao prvo imate drugi topic za benchmarke i izdrk*vanja. Ovaj je topic zamišljen kao help.
Iz istoga sam se razloga maknio iz onog drugog topica i pratim samo ovaj za slučaj da nekome zatreba pomoć koja nije pokrivena tutorialom, jerbo sam i napisao i tutorial u posebnom topicu baš iz navedenog razloga.
Rezultati bencheva i slično nemaju što raditi ovdje...

Ali kada si već tu jedan savjet: ukoliko imaš kvalitetniju ploču pozabavi se GTL voltažama. Prekopaj malo moje postove u spomenutom topicu i poigraj s time i eto te na 4,0 GHz bez beda.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2016., 12:28   #219
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Meštri od Xeona-a :P

Kao prvo imate drugi topic za benchmarke i izdrk*vanja. Ovaj je topic zamišljen kao help.
Iz istoga sam se razloga maknio iz onog drugog topica i pratim samo ovaj za slučaj da nekome zatreba pomoć koja nije pokrivena tutorialom, jerbo sam i napisao i tutorial u posebnom topicu baš iz navedenog razloga.
Rezultati bencheva i slično nemaju što raditi ovdje...

Ali kada si već tu jedan savjet: ukoliko imaš kvalitetniju ploču pozabavi se GTL voltažama. Prekopaj malo moje postove u spomenutom topicu i poigraj s time i eto te na 4,0 GHz bez beda.
Kako to? Pa na drugom topicu pobrisani su svi postovi u kojima se je "izdrkavalo" na temu brzine i isplativoati ovog moda (i sam bio izmedju ostalih).
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 23:42   #220
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor keyser_s()ze Pregled postova
Kako to? Pa na drugom topicu pobrisani su svi postovi u kojima se je "izdrkavalo" na temu brzine i isplativoati ovog moda (i sam bio izmedju ostalih).
Nisam pratio drugi topic jako dugo, napravio sam unsubscribe i nemam pojma što je pobrisano a što nije
Preplaćen sam samo na ovaj topic ukoliko netko zapne sa modom.
Sjećam se svojevremeno da je u drugom topicu bilo svakakvih usporedba i postova tipa "nabijem tebe i Xeona, ja sa svojim i5 ovo ono" zbog čega sam se i maknio otamo.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2016., 10:38   #221
Srle22
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Pancevo
Postovi: 23
Nedavno sam kupio polovan ACER brand komp

model VERITON M480G

MBO Acer MG43M
Chipset G43
775 sockett
BIOS P01-B2L
CPU Intel E5700
RAM 4GB DDR-3
HDD Hitachi 320GB


Da li neko zna moze li na ovoj ploci da radi Xeon E5440? Znam da treba da se modifikuje sockett I da se stavi stiker na procesor, ali ne znam da li Xeon moze da radi sa ovim BIOS-om.

Problem je sto za ovu plocu na Netu ne mogu da nadjem informacije o BIOS-u, niti o eventualnim novijim update-ima istog.

Mozda neko ima prakticno iskustvo sa ovom plocom pa mi moze pomoci savetom.

Takodje me interesuje, koliko bi se realno poboljsao (ubrzao) rad kompa sa ovim procesorom u odnosu na postojeci tj, da li mi se isplati zamena, ako Xeona mogu nabaviti za nekih 20-ak EUR?

Unapred hvala na savetu i odgovoru.
Srle22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 04:30   #222
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor Srle22 Pregled postova
Nedavno sam kupio polovan ACER brand komp

model VERITON M480G
Brand kompovi su uglavnom precjenjeni drlozi, ali hajd sad neću flejmati
Citiraj:
Autor Srle22 Pregled postova
MBO Acer MG43M
Chipset G43
775 sockett
BIOS P01-B2L
CPU Intel E5700
RAM 4GB DDR-3
HDD Hitachi 320GB

Da li neko zna moze li na ovoj ploci da radi Xeon E5440? Znam da treba da se modifikuje sockett I da se stavi stiker na procesor, ali ne znam da li Xeon moze da radi sa ovim BIOS-om.
G43 čipset bi trebao biti kompatibilan, ali na stranici koju se nadam si pogledao prije nego si postavio pitanje ploča nije navedena stoga ti ja nemogu garantirati da će raditi obzirom da se radi o "brand" računalu i custom ploči koja je vrlo vjerovatno ugrađivana samo u spomenuto brand računalo.
Pod 1. provjeri ima li ploče uopće AMI ili Award BIOS
To se lako provjeri, već pri POST-u ili kada uđeš u BIOS trebalo bi ti pisati je li award ili Ami Bios

Citiraj:
Autor Srle22 Pregled postova
Takodje me interesuje, koliko bi se realno poboljsao (ubrzao) rad kompa sa ovim procesorom u odnosu na postojeci tj, da li mi se isplati zamena, ako Xeona mogu nabaviti za nekih 20-ak EUR?

Unapred hvala na savetu i odgovoru.
Svaki skok na Quad-a sa dual core-a se osjeti u performansama.
Pogotovo kad skačeš sa E57xx na ekvivalent Q96xx, samo prvo iskopaj podatak (kako god znaš) podržava li navedena ploča uopće Q95xx ili Q96xx procesore.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 08:42   #223
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Srle22 Pregled postova
Nedavno sam kupio polovan ACER brand komp

model VERITON M480G

MBO Acer MG43M
Chipset G43
775 sockett
BIOS P01-B2L
CPU Intel E5700
RAM 4GB DDR-3
HDD Hitachi 320GB


Da li neko zna moze li na ovoj ploci da radi Xeon E5440? Znam da treba da se modifikuje sockett I da se stavi stiker na procesor, ali ne znam da li Xeon moze da radi sa ovim BIOS-om.

Problem je sto za ovu plocu na Netu ne mogu da nadjem informacije o BIOS-u, niti o eventualnim novijim update-ima istog.

Mozda neko ima prakticno iskustvo sa ovom plocom pa mi moze pomoci savetom.

Takodje me interesuje, koliko bi se realno poboljsao (ubrzao) rad kompa sa ovim procesorom u odnosu na postojeci tj, da li mi se isplati zamena, ako Xeona mogu nabaviti za nekih 20-ak EUR?

Unapred hvala na savetu i odgovoru.
Bit ću malo konkretniji od kolege osspaljenog jer sam imao isti takav komp sa takvom identičnom pločom.

Na njoj sam vozio E5450, stoga E5440 će raditi bez problema. Da ne prolaziš kroz zejebanciju, čak imam i moddani BIOS negdje na kompu. Javi mi se PM sa emailom da ti ga pošaljem.
P01-B2 je bios. A da nebi rekli da je Brko lažov, evo i validacije:

Kliknite i uvjerite se

Ali... nije da je sve divno i krasno. Iako ploča ima 4 DDR3 utora, postoji velika zejebancija sa memorijom. Neki moduli ne žele raditi u kompi sa 333MHz FSB procesorima. Konkretno, imao sam Transcend module po 2GB na 1600Mhz i Kingston HyperX na 1600 MHz.
Kad sam ubacio 333MHz procesor, prvo E8500 a kasnije i moddani E5450, nije htjelo raditi sa Transcendom, ali je sa Kingstonom.

Moj savjet ti je da prvo probaš piknuti unutra neki E8400 recimo, ako ga možeš negdje posuditi. Ako ti radi sa memorijom dobro, ako ne onda ćeš i ram negdje morati nabaviti drugi.

Iz tog razloga sam prodo taj komp jer mi je to išlo na živce budući sam imao 8GB transcenda i 4GB kingstona, a htio sam komp za 8GB rama.

Inače, komp je apoteka i sviđa mi se i unutrašnjost i vanjština i to kaj ima tonu USB priključaka.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 07.05.2016. u 08:52.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 16:15   #224
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Evo uletio xeon u comp napokon nakon borbe sa postom i idiotima u drzavnim sluzbama. Cekam da dodje, pogledam tracking nakon kojeg dana, nemoguce dostavit i da ce nazad u kinu...trk na postu jer je postaru tesko donjet 2x2cm cip, a jos teze napisat onaj zuti listic da dodjem preuzet...djubrad.

Anyway. Ispod zalman 9500 je i svaki temp monitoring pokazuje druge temparature. Gadget kaze 47-38-41-45, aida kaze 30-23-26-30, real temp 35-27-31-45, coretemp 44-38-40-46.

Kome prokleto vjerovat, jer dolaze vrucine i tem ce ic gore jos 10-15c sigurno.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 16:22   #225
Srle22
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Pancevo
Postovi: 23
Druze Brko,
Potpuno se slazem sa tobom. Komp je bas lepo skockan, ima sve sto mu treba. Cak i sa ovim E5700 procesorom radi sasvim lepo, s obzirom da sam ga uzeo kao drugi racunar u kuci i koristim ga prvenstveno za rad u Office-u, surf po Netu i pogledam poneki film. To za sada radi bez problema na Win 10 clean install. Xeona zelim uzeti jer vidim da im je pristupacna cena, a mislim da cu uz taj procesor imati bar jos 2-3 godine pristojan komp za navedene potrebe. Mozda kasnije dodam jos malo RAM-a, ali za sada nij eneophodno.
Poslao sam ti mail na PM, pa ti kada stignes posalji BIOS.
Hvala.
Srle22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 18:55   #226
Cloker
Registered User
Moj komp
 
Cloker's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Bojnik
Postovi: 235
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Evo uletio xeon u comp napokon nakon borbe sa postom i idiotima u drzavnim sluzbama. Cekam da dodje, pogledam tracking nakon kojeg dana, nemoguce dostavit i da ce nazad u kinu...trk na postu jer je postaru tesko donjet 2x2cm cip, a jos teze napisat onaj zuti listic da dodjem preuzet...djubrad.

Anyway. Ispod zalman 9500 je i svaki temp monitoring pokazuje druge temparature. Gadget kaze 47-38-41-45, aida kaze 30-23-26-30, real temp 35-27-31-45, coretemp 44-38-40-46.

Kome prokleto vjerovat, jer dolaze vrucine i tem ce ic gore jos 10-15c sigurno.
Verujes AIDI,ovi oistali veze nemaju sa temeperaturom,aida ti jedina daje iste temeperature koliko i BIOS,ja isto probao sve,pocinju temperature od 45C,znaci veze svezom a koristim loop i 480rad
Cloker je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 22:57   #227
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
meni je uletilo par s775 ploča pa sam odlučio iskoristiti jednu za Xeona. Nabavljen X5460, stavljen bios, uređen socket i mali vozi gore bez problema. Za svaki slučaj je jedna s775 ploča u rezervi, da se ovoj nedaj bože kaj desi, da imam za zamjeniti. Još da nabavim neko old school kučište, dobar 775 cooler i to sve ukalupim. Milina...
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 03:09   #228
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ali... nije da je sve divno i krasno. Iako ploča ima 4 DDR3 utora, postoji velika zejebancija sa memorijom. Neki moduli ne žele raditi u kompi sa 333MHz FSB procesorima. Konkretno, imao sam Transcend module po 2GB na 1600Mhz i Kingston HyperX na 1600 MHz.
Kad sam ubacio 333MHz procesor, prvo E8500 a kasnije i moddani E5450, nije htjelo raditi sa Transcendom, ali je sa Kingstonom.
Vjerovatno je ploča testirana samo sa proizvođačem koji je Acer odabrao da im bude dobavljač za konfiguracije i sa tim ramom radi 100%, a sa ostalima je lutrija.

Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Anyway. Ispod zalman 9500 je i svaki temp monitoring pokazuje druge temparature. Gadget kaze 47-38-41-45, aida kaze 30-23-26-30, real temp 35-27-31-45, coretemp 44-38-40-46.

Kome prokleto vjerovat, jer dolaze vrucine i tem ce ic gore jos 10-15c sigurno.
Rečeno već X puta, a također i pokriveno tutorialom: koji god da software koristiš podesi TjMax na 85°C.
Neznam što je Gadget, Aida je obično točna, Real temp je vjerovatno skužio o kojem se Cpu radi i prilagodio TjMax, CoreTemp nikad nisam skužio kako podesiti.
Za svoje sam potrebe koristio RealTemp sa ručno naštimanim TjMax.

Inače CPU ne daje točnu vrijednost u °C nazad softweru već mislim da se radi o udaljenosti do TjMax (bubam), koja je po defaultu postavljena na 100°C ako software ne skuži da je u pitanju Xeon.
Razlike u Gadgetu i Coretemp-u naspram RealTempa i Aide su cca 15°C što odgovara razlici između krivo podešenih 100°C i pravilno podešenih 85°C za TjMax.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 08:39   #229
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Hvala na odgovoru, RealTemp je TjMax na 85, to je prepoznao i sam stavio, opet je temp drukciji od Aide.
Ovaj gadget je w7 sidebar gadget (pisao u brzini prije nego sam izmaglio iz kuce) i ima TjMax setting u sebi, to je podeseno al temp su opet nebulozne i 15-20c vise od Aide, probbly program radi gluposti.

Uglavnom sidebar gadget pokazuje najvise tempove, al ocito najvise i laze, po tome bi sve trebalo bit u normali.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 18:15   #230
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Probaj HWinfo, on je meni jedini kao aida pokazivao, ako pokaže isto onda je OK.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 20:04   #231
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Aida64 je vrlo vjerodostojna već duže vrijeme... pa hebemu, s775 45nm procesori i P45 čipovi su vani 8 godina, nema tu više tajni
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 22:11   #232
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ma kakvi, aida pokazuje najnize temparature, drugi su 15c+ iznad nje ukljucujuc HWinfo.
U HWinfo ne vidim jel imam gdje za podesit TjMax. A sidebar gadget je proradio sa aida tempima kad sam ga removao, obrisao i makao stare postavke, onda je sa TjMax 85 postao "normalan".
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 15:18   #233
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Hwinfo desni klik na core#0 i tamo štelaš.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 22:15   #234
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Evo i ja se pridružio sekti

E5450 stigao iz Kine, kucka upravo na 3.94@1.296V, ploča Asus P5Q pro, 8GB RAM-a i mogu vam reći da se u opterećenju (IntelBurnTest na maksimalnome opterećenju) chipset toliko grije da sam morao staviti vent koji puše striktno po njemu.
Pojma nisam imao da ga osam kila RAM-a toliko može zaklati...bez venta se komp gasi, ali ono, cca 20minuta testa, i instantno protective shutdown.
Sa ventom je stabilan, sve prolazi bez beda...

Uglavnom, komp je zvijer, i onako "na prvu" teško se može skužiti da je to prastari s771/5
SSD je pod obvavezno, win10 upgrade prošao glatko.
Ništa ozbiljnije još nisam stigao probati, ima vremena.

Eto toliko za sada od mene


EDIT: Eee, da, proc je pod TRUE 2xvent na 7V push-pull i temp jedva da idu do 60C. Veći dio testa na 50ineštositno

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 10.05.2016. u 22:18. Razlog: zaboravio
  Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 18:10   #235
smak420
Banned
Moj komp
 
smak420's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: mars
Postovi: 104
Na ASUS P5Q pro obavezno skini hladnjake sa čipseta i promjeni pastu..ona tvornička je 100% skorena


8 giga rama, stavi u ai tweakeru performance level 10, i ono zadnje dolje na performance mode

i NB netreba preko 1.26-1.30v do 460 fsb

Ketov modani bios također ima updatan memory list od p5q deluxice, meni je riješio neke probleme koje sam imao
smak420 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 19:09   #236
skoda90
Premium
Moj komp
 
skoda90's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 384
Citiraj:
Autor smak420 Pregled postova
Na ASUS P5Q pro obavezno skini hladnjake sa čipseta i promjeni pastu..ona tvornička je 100% skorena
Znaci pod cipsetom nisu oni termalni jastucici nego pasta?
skoda90 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 21:30   #237
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Hvala na savjetima smak420, dugo je vremena prošlo od kada sam se zadnji put igrao ovom pločom

Uglavnom, prdnuo je jedan ram ostalo ih tri (6GB), šta je tu je...za sada.
Meni je NB na auto, fsb je 438MHz na 333MHz strapu.
GTLref je na auto kao i CPU PLL.
E, sad...sve radi i nisam pametan da li da se idem igrati sa naponima, pa da malo ušparam na zagrijavanju...
Ovo za pastu ne vjerujem baš da je zapekla jer se hladnjak itekako grije, probao sam držati prst prije i za vrijeme opterećenja i toplina prati opterećenje, mislim da tu nije problem provođenje, već odvođenje topline.
  Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 14:31   #238
smak420
Banned
Moj komp
 
smak420's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: mars
Postovi: 104
Skoda90

da na mojoj je bila pasta...

Windjebač ovo je moj q9550 na p5q pro i 3x2 gb rama

FSB -448
PCI- 101
STRAP- 333 <---- na 400 i auto nestabilno

Sve latencije ručno podešene

5-5-5-15-3-55-5-3

8-3-5-4-6-4-7

13-5-1-6-6 ( all pre to act delay i all pre to ref delay dignute za 1+ pomoglo stabilnosti)

CPU voltage 1.30v
CPU GTL Reference - 0.65x
CPU PLL - 1.54v
FSB termination aka vtt- 1.26v
DRAM -1.96v
NB voltage -1.28v
SB voltage 1.10v
PCI-e sata- 1.50v

5-5-5-15 latencije, preformance level 10 - minimum koji je stabilan kod mene, na 9 nece ni prdnut

LLC - enabled
C1E- enabled
CPU sleed spectrum -disabled
PCI-e speed spectrum- disabled
CPU clock Skew - normal
NB clock skew - normal
CPU margin Enhancement - Preformance - jako bitno ako imas vise od 2 pločice rama


ako ti je slbbv xeon probaj stavit 1.30v vcore pa postepeno smanjuj

ja testiram sa prime95 blendom ili OCCT large data set
smak420 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 14:59   #239
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Zahvaljujem

Definitivno ću isprobati ove postavke (ili barem neke od njih), i da, xeon je ona "bolja" revizija...

Jučer malo pokrenuo TF2 i Garry's mod (sin to igra sada, uz Minecraft) i proc bez problema zakolje gtx 460 na full hd rezi.
Bez beda bi ovo tjeralo i znatno jaču grafu, imo...mislim da bi neka 570, ili nešto toga ranga, sjela k'o budali šamar
  Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 18:41   #240
smak420
Banned
Moj komp
 
smak420's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: mars
Postovi: 104
ja imam oem gtx 560 ti sto je u biti cripplovana GTX 570 ( isti chip, sabirnica, memorija samo manje shadera) ocana na 800/2150 zakucana na 100% proc je na 75% max tako da...ima lufta on kad se oca i za GTX 580- GTX 660 ti bez problema
smak420 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na