Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2015., 13:31   #241
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Evo, u Technomarketu popusti na usisavače...
Već godinama imam Philips usisavač i nemam primjedbi na njega.
ExtremePower je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 14:43   #242
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
ovaj na kojem pokazuje vise mi je cudan jer u samoj tisini mjeri skoro 40dB dok ovaj s nizim krece od 20-ak. najmanja brojka je s udaljenosti od 3/4 metra...
nivo tišine je ovisan o tome gdje živiš , vremenu mjerenja te izolaciji prostorije.
Povremeno se zafrkavam s nekakvim eq prostora pa izmjerim isto kao ti , oko 40 db.
Kod mene je cesta 10ak metara od prozora ali nije toliko prometna + vanjski zidovi su cca 50cm a na prozorima su alu škure i trodupla stakla s argonom ili nekim drugim vragom unutra. Uz to je na vratima izolacija a soba je soba relativno 'mrtva'.


Inace ,obzirom na relativno kratku dužinu crijeva / činjenicu da se zbog toga čovjek ne može udaljiti više od cca 190cm kad isti koristi , mjerenje sa 3-4 metra mi nema smisla...
Baš bi me zanimalo po kojim standardima to rade proizvođači.
U upustvima /pod specifikacijama nisam našao taj podatak a smatram da je to jednako važno kao i podatak o podtlaku.

Za neku okvirnu sliku sam stavio SPL metar na mic stalak / na visinu od 170cm:




Nakon toga sam SPLm zamjenio s malim Oly mikrofonom da napravim snimku



...ali aparat ima nakakav autoagain i kvaliteta mic preampa je doslovno zaqurac za ovako nešto pa je je kvaliteta snimke dovoljna samo za nekakvu površnu predođbu.

Uglavnom , ako nekog zanima:






EDIT: što se tiče pitanja dužine crijeva itd..
Malo sam kopao po netu i ...da bi sisalo usisavalo prašinu potrebna je određena brzina protoka zraka kroz crijevo.
Smanjenjem promjera crijeva se povečava brzina prolaska zraka a povečavanjem promjera se smanjuje brzina.
Ipak, kroz šire crijevo prolazi više zraka te te otpor samog crijeva / protoka zraka manji no obzirom na smanjenu brzinu prolaska zraka , postoji poprilična šansa da se isto zaštopa kao i kad je crijevo preusko. Pogotovo na oštrim pregibima / koljenima. Jedan zanimljivi link.

Uglavnom , nakraju sam samo sebi napunio glavu i dalje nemam blage veze koji promjer bi provukao do podruma.
Nakraju če vjerovatno odlučiti dostupnost a što se toga tiče , svugdje vidim zamjenska crijeva dužina 160 /180cm pa ako me netko može uputiti u pravom smijeru - bilo bi odlično.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 20.01.2015. u 15:20. Razlog: gramm
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 15:19   #243
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor ExtremePower Pregled postova
Evo, u Technomarketu popusti na usisavače...
Već godinama imam Philips usisavač i nemam primjedbi na njega.
I sad koji od ovih izabrati, a da je oko 500kn ?

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 26.01.2015. u 15:26.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 16:33   #244
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ja imam ovog i zadovoljan.

Electrolux ZTF7610EL

__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 21:35   #245
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Tebi je to dobro? Imao sam gotovo isti model, druga boja i drukčiji dizajn ručke, ali isti princip. To je apsolutno najveća grozota od usisavača koju sam ikad imao (ili moji roditelji) unazad 30 godina.
Svo smeće se koncentrira oko filtera, krupno se zalijepi na mrežici, sitno prođe na filter. U kutiju padne jedino što ne može više stat gore. Pražnjenje je zato muka ježova, nije da se samo istrese kutija. Treba prvo počistit sa mrežice, skinut mrežicu, (naravno da se filter zaglavi u mrežici), otrest sa filtera, očetkat filter, pa još malo otrest, pa još malo očetkat, itd. (ona četkica je za k , treba nešto veće) i onda ga još i oprat. Ispadne jako prljav posao, mora se to vani negdje radit jer bude prašine i smeća po svuda. Nije mi jasno kako je tako glup sistem uopće prošao u proizvodnju. Ne da nema nikakve prednosti pred usisivačima sa vrećicom već je korak unazad.

S druge strane, Philips (mislim i Gorenje isto) ima drukčiji sistem, separacija zraka i smeća se odvija po sličnom (ili je to isti?) principu kao na onom imagine-ovom videu sa stožcem. Samo manji dio prašine uopće dođe do filtera (plosnati, ispred motora) tako da se stvarno samo istrese smeće u kantu, a filter se treba oprat tek svaka dva-tri mjeseca.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 21:54   #246
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Tebi je to dobro? Imao sam gotovo isti model, druga boja i drukčiji dizajn ručke, ali isti princip. To je apsolutno najveća grozota od usisavača koju sam ikad imao (ili moji roditelji) unazad 30 godina.
Svo smeće se koncentrira oko filtera, krupno se zalijepi na mrežici, sitno prođe na filter. U kutiju padne jedino što ne može više stat gore. Pražnjenje je zato muka ježova, nije da se samo istrese kutija. Treba prvo počistit sa mrežice, skinut mrežicu, (naravno da se filter zaglavi u mrežici), otrest sa filtera, očetkat filter, pa još malo otrest, pa još malo očetkat, itd. (ona četkica je za k , treba nešto veće) i onda ga još i oprat. Ispadne jako prljav posao, mora se to vani negdje radit jer bude prašine i smeća po svuda. Nije mi jasno kako je tako glup sistem uopće prošao u proizvodnju. Ne da nema nikakve prednosti pred usisivačima sa vrećicom već je korak unazad.

S druge strane, Philips (mislim i Gorenje isto) ima drukčiji sistem, separacija zraka i smeća se odvija po sličnom (ili je to isti?) principu kao na onom imagine-ovom videu sa stožcem. Samo manji dio prašine uopće dođe do filtera (plosnati, ispred motora) tako da se stvarno samo istrese smeće u kantu, a filter se treba oprat tek svaka dva-tri mjeseca.
Kojeg ti preporučaš ?
Mislim se možda izbjeć vrećice, ne da mi se to kupovati stalno.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 22:37   #247
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ako pucaš na onu akciju u Techomarketu, onda Philips FC-8470.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 22:41   #248
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Zapravo mi je svejedno odakle je. Hvala na odgovoru.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 02:15   #249
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Tebi je to dobro? Imao sam gotovo isti model, druga boja i drukčiji dizajn ručke, ali isti princip. To je apsolutno najveća grozota od usisavača koju sam ikad imao (ili moji roditelji) unazad 30 godina.
Svo smeće se koncentrira oko filtera, krupno se zalijepi na mrežici, sitno prođe na filter. U kutiju padne jedino što ne može više stat gore. Pražnjenje je zato muka ježova, nije da se samo istrese kutija. Treba prvo počistit sa mrežice, skinut mrežicu, (naravno da se filter zaglavi u mrežici), otrest sa filtera, očetkat filter, pa još malo otrest, pa još malo očetkat, itd. (ona četkica je za k , treba nešto veće) i onda ga još i oprat. Ispadne jako prljav posao, mora se to vani negdje radit jer bude prašine i smeća po svuda. Nije mi jasno kako je tako glup sistem uopće prošao u proizvodnju. Ne da nema nikakve prednosti pred usisivačima sa vrećicom već je korak unazad.

S druge strane, Philips (mislim i Gorenje isto) ima drukčiji sistem, separacija zraka i smeća se odvija po sličnom (ili je to isti?) principu kao na onom imagine-ovom videu sa stožcem. Samo manji dio prašine uopće dođe do filtera (plosnati, ispred motora) tako da se stvarno samo istrese smeće u kantu, a filter se treba oprat tek svaka dva-tri mjeseca.
Ja ne radim drame od pražnjenja usisavača. Izvadim posudu, kliknem i ona se otvori te smeće ispadne. Skinem mrežicu i isperem ju. Skinem filter i otuširam ga tušem. Nikakvog zaglavljivanja nema.. Mrežica je odmah suha i stavim ju nazad u usisivač s drugim filterom koji sam dobio s usisavačem. Ne znam za tebe, al ja sam sposoban ispraznit posudu u wc školjku bez da zaserem cijelu kupaonu.
Možda ima drugačijih modela, ne znam. Usisavač obavlja svoj posao odlično, pražnjenje je jednostavno, ja zadovoljan. Prostor za prašinu se nalazi oko filtera, ne znam gdje bi drugdje trebao bit. Za 499 kn je odličan. Barem meni.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 22:29   #250
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Odaberem jedan usisivač od ove Technomarket ponude, pošto su davali popust, i imali su taj model u lokalnoj poslovnici, pa reko ajde.

Registriram se na sajt, dodam ga u košaricu, kliknem plati karticom...izbaci neki error, greška sa stranicom.
Nema veze, opet ponovim i ovaj put odaberem plaćanje virmanom.

Uplatim, pošaljem im službenu potvrdu emailom, dobijem natrag potvrdu da je artikl plaćen i čeka me u poslovnici.

Dođem kasnije popodne po usisač, međutim nisu mi ga mogli dati, jer im "ovi u Zagrebu nisu pustili račun", ili tako nešto.
Kažem službeniku da ih nazove i vidi u čemu je problem, a on kaže "da je već 19:30 i nitko se neće javiti ionako".
Pitam ga jel mi može svejedno dati artikl jer mi treba, a po račun mogu doći naknadno (ionako imam potvrdu uplate i njihov email).
Ne može, jer ne može izdat artikal bez računa.
Pitam jel mogu sutra doć po artikal - sutra im je inventura, pa ga ne mogu ni tad preuzeti.
Vjerovatno će im i preksutra nešto iskrsnit.

Sramota kako su ne-koordinirani, neorganizirani i neprofesionalni.


EDIT: ipak ga uspio preuzet danas unatoč inventuri.

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 28.01.2015. u 20:17.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 20:21   #251
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Da pitam ovdje pošto ne znam gdje bih drugo - jel ikad itko od vas servisirao usisivač ?

Imam ne tako star Zanussijev usisivač, "cyclone" verzija odnosno bez vrećice, ali ima glup problem - čim ga upalim, 2-3 sekunde nakon paljenja mu izbaci sigurnosni "ventil" na usisu, odnosno ono šta se pali kada je vrećica/rezervar pun.
To inače služi tome kad motor više ne može povlačit zrak iz vrećice/rezervara, pa taj ventil pod pritiskom popusti i onda uzima zrak sa strane.

Problem je šta se meni taj ventil otvara odmah nakon paljenja i unatoč tome šta je filter čist, a rezervar prazan, tako da u startu gubi svoju punu snagu jer uzima zrak sa strane.

Ja sam ga rastavio i vidim taj ventil, pa jel se može on zalijepit, da se ne otvara više, kakve bi mogle biti posljedice toga ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 21:20   #252
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ma zalijepi ga, očito je nešto vrisnulo u njemu. Posljedica nema ako tu i tamo baciš oko jel ti posuda puna.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 15:21   #253
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Precizno i sažeto pojašnjenje "EU naljepnica":

http://www.ens.dk/sites/ens.dk/files...leanersnve.pdf
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 17:16   #254
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ako tko trazi budget varijantu, znaci nesto jeftino a dobro, preporucujem žuti zanussi, ima ih u metrou a zna bit i u Kauflandu kolko sam vidio.Mislim da smo platili 270kn, na vrecice je dakle klasika, mislim da ima 1600w.Jak je stvarno dosta, nije samo subjektivan dojam.
Za normalne stanove kakvih je valjda 90%, dakle stan s parketom i tepisima normalnim, da nije otvorena baustela, odlican.
Cak smo ga jadnog ove zime opteretili iglicama za bor, uzasno puno ih je bilo neki ludi bor, jadan se zacepio pomalo a nismo imali rezervne vrecice, pa sam istresel te iglice kolkosammogao i dalje je veselo radio..pravi je bas.
Jucer je dobio 5 novih vrecica i miris za usisivač, lol
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2015., 02:21   #255
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Valjalo bi kupit novi usisavač, trenutno imamo dva (obiteljska kuća) i nijedan nije nešto posebno. To je klasa 600 kuna, i teško da će izazvat oduševljenje kod ikoga.




Ovaj prvi je star 5-6-7 godina i još je u dobrom stanju (nije puno korišten). Ima problematično izbacivanje prašine, krupna prašina se lako istrese, ali se filter napuni fine prašine, a mrežica se potpuno napuni prašinom pa prvo nju triba sastrugat, a onda filter istrest. Kad ga istresam u kantu ne izađe sve, a kad ga dobro izbubam od rub kade ispadne prst debel sloj sitne prašine. Zapravo, bilo bi ga najbolje nakon svakog usisavanja oprat (ne znam ima li neko ograničenje šta se tiče pranja) i onda idući put dobro vuče, s tim ako se usisava puno toga odjednom potrebno je upola posla sastrugat mrežicu da se vrati snaga. Mislim da se na prethodnim stranicama pričalo o tom problemu. Evo kako Bosch to rješava u jačim modelima - https://www.youtube.com/watch?v=iJit3ON6KuU (4:10 do 4:30)


Ovoga drugoga je lakše istrest, do filtera ne dođe puno toga, ali je kutija za prašinu kriminalno mala. Star je 3 godine i prije par tjedana mu je crklo namotavanje kabela (pukla opruga) i onda smo to rastavili i kabel stoji stalno izvučen, ali od toga rastavljanja usisavač radi sa pola snage i praktički je neupotrebljiv. Kako je došlo do toga, nemam pojma.


Inače, kuća nije prezahtjevna za usisavanje, jedanput tjedno 60-70 kvadrata parketa i pločica, te 30-ak kvadrata tepiha i tepisona, pola sata - sat posla.

Pa se sada mislim šta uzet. Do nekih 1000 kuna, pa i 20-30% više ako je nešto osjetno bolje. Bilo bi dobro da kvalitetno odradi bar 7-8 godina. Nećemo nikad prežalit Rowentu kupljenu sredinom 90-ih za tada nemalih 200 DEM. Mokro-suhi, 2400W ako me pamćenje dobro služi, išle su u nju vrećice veće od 15 litara, to je čupalo nevjerojatno, usisa ti majicu ili zavjesu i onda moraš otvorit onaj mali "prozorčić" na ručki da je pusti Iako, slabije bi usisavalo već kad bi se napunilo do pola. I eto, nakon više od 15 godina Rowenta izdahnila.



Imam desetak letaka i brošura (Bosch, Miele, Philips, Samsung) i prvi zaključak je da su Miele i Philips kiksali sa prilagodbom na ograničenje snage.

Evo npr. ovaj "stari" Philips ima 2100W i podtlak od 35 kPa (http://www.philips.hr/c-p/FC9184_01/...tkom-triactive), a ovi svi novi imaju dvostruko manji (http://www.pohrani.com/f/U/12q/4GrKDlje/philips.jpg), šta je katastrofa. Primijetite kako kriju podatke koji im ne idu u prilog.
Miele također. Kvaliteta izrade je po svemu sudeći odlična, performanse su skromne tako da je to W124 200D među usisavačima. Pretjerali su sa smanjivanjem snage, tako da nisu uspili izvuć maksimum iz tih 600-800W.
S druge strane, Electrolux se zadrža na nekih 1100-1300 W i sasvim pristojno usisava, već za 900 kuna se može dobit model JetMAXX JMTURBO (tvrdi pod A/tepih C), no poprilično je socijalno izrađen (danas sam ga dirka na polici )
Šampion energetske učinkovitosti je Bosch sa svojom QuattroPower tehnologijom, koji sa 600-700W vuče ka neki old school usisavač od 2,5kW. Iako, i tu se triba protegnit do 1500 kunića za pošten model.


Karakteristike i cijene - Bosch:




Taman mi je sufrajući upa u oko Bosch Home Professional prošle generacije (BSGL5PRO1 - http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...SCH-BSGL5PRO1/) za 1600 kuna uz 5 godina garancije i paket vrećica. Nisam siguran da li ovi Home Professional modeli redovno imaju 5 godina garancije, no uzmimo u obzir neki drugi usisavač i činjenicu da Bosch nudi nadoplatu na 5 godina garancije i paket vrećica za nekih 270 kuna, ispada da usisavač sam dođe oko 1300 kuna, šta je ponuda stoljeća ako je stvarno tako kvalitetan kakvim ga predstavljaju (pa valjda i natpis Made in Germany vridi koju kunu ). Ima sam priliku u dućanu pogledat ovaj novi Home Professional (BSGL5PRO5) ali nisam se zadržava puno kraj njega jer je cijena nedostižna (preporučena skoro 3000 kuna).
Max snaga je 1800W, no pošto se radi o compressor tehnologiji (i o tome se pisalo 2-3 stranice unazad) i pošto je to jedan od tadašnjih top modela, mislim da je u rangu nekih 2,5kW. Preporučena cijena je prije 2 godine bila 2190 kuna (http://www.bosch-home.com/Files/Bosc...A_1_1_2013.pdf).

Na kraju priče, ipak mi se čini da će uletit neki Electrolux oko 1000 kuna, moja funkcija je isključivo savjetodavna. Ali, vidit ćemo još...


Savjeti, pitanja?


Napomena: sve ovo poviše napisano vridi samo u slučaju da su EU testiranja obavljena točno i pošteno.



P.S. U Elipsu je popust 30% na Samsung usisavače do 15.02.

Zadnje izmijenjeno od: Emissary. 14.02.2015. u 03:34. Razlog: tipfeler, BSGL5PRO5
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 16:01   #256
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Dobri ljudi, pomagajte molim vas..ubit će me cura sa zahtjevima
Situacija je slijedeća..
2-3 tepiha, ostatak parket, ukupna kvadratura negdje oko 70tak kvadrata.
Zahtjevi koji su postavljeni pred mene su:
-bez vrećica, vode i inih stvari..suho usisavanje
-"mora usisavati kao lud" - njene riječi
-što bolji energetski razred, kao i što manja ponovna emisija prašine
-kompaktne dimenzije
-sve to za negdje 1000kn.

Je li to izvedivo?
Gledao sam malo Philips usisavače (sjećam se da su oni uvijek bili dosta dobri)..za oko mi zapeo FC9326 za točno 999kn No onda sam primjetio da ima C razred ponovne emisije prašine ( je li to ok, nemam pojma )
A eto sad u postu prije mene navedeno da je Philips zakazao, pa mi nije jasno što i kako sada. Jer nekako sam naginjao Philipsu.
Ima netko kakvu drugu preporuku? Samsung? Gorenje? Electrolux?
Već sam se izgubio u tome svemu...
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 19:40   #257
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
samsung naj jače klase.. 2k kn
Ovo z tvojeg popisa sumljam a ide u 1k buđet
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 20:23   #258
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Lourdin Pregled postova
Dobri ljudi, pomagajte molim vas..ubit će me cura sa zahtjevima
Situacija je slijedeća..
2-3 tepiha, ostatak parket, ukupna kvadratura negdje oko 70tak kvadrata.
Zahtjevi koji su postavljeni pred mene su:
-bez vrećica, vode i inih stvari..suho usisavanje
-"mora usisavati kao lud" - njene riječi
-što bolji energetski razred, kao i što manja ponovna emisija prašine
-kompaktne dimenzije
-sve to za negdje 1000kn.

Je li to izvedivo?
Gledao sam malo Philips usisavače (sjećam se da su oni uvijek bili dosta dobri)..za oko mi zapeo FC9326 za točno 999kn No onda sam primjetio da ima C razred ponovne emisije prašine ( je li to ok, nemam pojma )
A eto sad u postu prije mene navedeno da je Philips zakazao, pa mi nije jasno što i kako sada. Jer nekako sam naginjao Philipsu.
Ima netko kakvu drugu preporuku? Samsung? Gorenje? Electrolux?
Već sam se izgubio u tome svemu...
Pa kakav bi to trebao biti usisivač bez deponija prašine ? Koji god sustav odabereš ipak će na kraju netko morati baciti vrećicu/istresti depo prašine+očistiti filter ili izlijati u šekret posudu s prljavom vodom, a opciju čišćenja /istresanja trajne vrećice bolje ne spominjati

Ako je zbog zdravlja bitno da je propuštanje prašine minimalno, drž' se tog kriterija na prvom mjestu. Ostalo ćeš već nekako uskladiti.
Imam dobra iskustva s Electroluxom.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2015., 22:41   #259
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Ma naravno da mora skupljati, samo sam htio bez vrećica i bez vode.. posuda je uredu
Ono što se skupi istreseš u smeće i to je to. Tu i tamo oprati filter

Ustvari da..nekako mi je glavno što manje ispuštanje prašine..no nisam vidio baš neke modele do 1000kn sa tom dobrom vrijednošću, pa rekao idem ovdje pitati jer možda nisam dobro gledao
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 11:26   #260
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Eto mene opet

Ponovno se vraćam na prije spomenuti model.
Trenutačno je na akciji i vjerojatno ima 5 godina garancije.

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...IPS-FC9326-09/
http://www.philips.hr/c-p/FC9326_09/...specifications

Razred ponovne emisije i dalje baš ne zadovoljava, no izgleda da ništa bez kompromisa
Pretpostavljam da je protok zraka od 28 l/s zadovoljavajuć za prosječno usisavanje stana?

Zadnje izmijenjeno od: Lourdin. 18.03.2015. u 11:40.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 16:28   #261
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
Osobno imam nekih ~ 90 m^2 za usisavati. 2 tepiha od 5 m^2, ostalo je parket/plocice.

Moze preporuka usisavaca iz nekoliko cijenovnih klasa? Ne bih isao na punjenje vode.ako ne treba vrecica, super

Unaprijed hvala. :thumbup:
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 16:53   #262
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Doma od '94. imamo Kirby G3. Uselio se nedavno s curom i 2 tjedna sam usisavao s običnim usisavačem.

Mogu samo reći da na tržištu postoje usisavači i postoji Kirby. Našao u oglasniku G4 za 900 kn, sa svom opremom, malo prašan, ali malo upotrebljavan.

Neuništiv stroj, a s nastavcima može služiti i za pranje tepiha, poliranje parketa, masažu, kao kompresor za ispuhavanje...

Ako budžet može podnijeti 1000+ kn za usisavač, definitivno bacite oko na rabljene.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 17:48   #263
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Lourdin Pregled postova
Ma naravno da mora skupljati, samo sam htio bez vrećica i bez vode.. posuda je uredu
Ono što se skupi istreseš u smeće i to je to. Tu i tamo oprati filter
Malo kasnim al ako nisi kupio usisavac za ime boga ne kupuj taj sa posudom, imao sam (starci) jedan lg koji je kostao 2500 kn i nakon njega sa zamrzio bez vrecice, jer na kraju imas puno vise smrada i prasine i ciscenja usisavaca nego onaj sa vrecicom.
Posudu moras praznih nakon 2-3 ciscenja ako zelis da dobro vuce, a svako praznjenje je psovanje zbog prasine.
Kasnije smo cura i ja dobili jedan bez vrecice vivax kojem sam jednom ocistio posudu i rekao da sam to napravio prvi i zadnji put. Jedini uvjet za usisavac sam imao da ne smije bit sa posudom i cura se vrati doma s njim
Sad koristim Philips Easy life koji sam popravio (zica kod utikaca otisla) i fenomenalan je, jako vuce, dugo crijevo i kabel, dosta nastavaka i za razliku od mase drugih nema statickog elektriciteta na drzci

I ne gledaj watte na usisavacu nego ako nadjes usisnu snagu, a svaki oko 1000 kn ne moze biti los osim ak nema vrecicu

P.S. jedno vrijeme sam radio kao prodajni predstavnik za kirby, cisto kao referenca
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 20:13   #264
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Za dnevno usisavanje Electrolux T8.
https://www.youtube.com/watch?v=4mauiYUguco
Za nekakvu generalku ili usisavanje šute, puno prašine kod gletanja zidova prije farbanja ili postavljanja knaufa tu je Končar Hydra.
http://www.koncar-ka.hr/media/20118/Hydra.jpg
http://www.koncar-ka.hr/hr/proizvodi...usisaci/hydra/
Amdejac je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 12:36   #265
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Malo kasnim al ako nisi kupio usisavac....
Nisi zakasnio
Hvala na ovim savjetima. A ja sam uvijek mislio kako su vrećice gnjavaža sa prašinom i upravo iz tog razloga nisam ni razmišljao o njima.

Al onda me ustvari zanima koliko često se vrećice moraju mijenjati?
Nakon jednog usisavanja? Dva, tri?

Ma znam da je pravi pokazatelj usisna snaga, samo što to skoro nigdje ne piše. Svi skrivaju taj podatak. Čovjek se zapita zašto je to tako?

Citiraj:
Autor Amdejac Pregled postova
Za dnevno usisavanje Electrolux T8.
https://www.youtube.com/watch?v=4mauiYUguco
Ovaj video je veoma zanimljiv
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 16:48   #266
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
ja sam baš nedavno kupio usisavač nakon mnogo traženja. odlučio sam se na samsunga s večicom od 2100W. prije njega sam ima Karcher-a od 1600W s vodenim filterom.
Odlučio sam se na vrečicu zbog veće usisne snage te lakoće samog usisavača. Karcherova prednost je bila ujedno i mana zbog težine - voda je teška i vuć takvo tele po stanu je pravi posao. vode ide bar 5l. kod svih a pogotovo kod vodenih usisavača se treba gledati koliko brtve elementi od usisa do uisne posude/vrečice i tu je Karcher bio smeće do kraja (neznam kako je s novim modelima, ovaj je iz 2007). ogroman problem je bio što posuda s vodom ima poklopac koji se nikako ne može pričvrstiti sa samom posudom već se samo poklopi a onda bi, kao, potlak treba stisnuti taj kontaktizmeđu poklopca i posude. naravno to nije bio slučaj i tu se gubilo mnogo usisne snage. također posuda je samo nasjedala na cijev od usisavača tako da je i tuda gubio mnogo snage. i tek nakon toga ide vodena filtracija koja dodatno jako oslabljuje usis. rezultat je bio da komadići veličine tipa lješnjaka nema šanse da se usišu a manji samo ako direktno prijeđeš sa otvorom preko njih (ne glavom već drito otvorom na glavi)

samsung s druge strane ima usis da bi mogao odlijepiti parkete i lagan je (lak je kao Karcher bez vode u posudi). no definitivno mi fali vodena filtracija zbog recimo usisavanja smrvljenog blata od cipela - s karcherom bi to samo izlio a ovdje mi se to mrvi u vrečici dok ne bacim vrečicu. prvom prilikom kupujem onu tkanenu vrečicu sa mogučnošću pražnjenja samo zbog toga da ne skupljam sadržaj mjesecima do pražnjenja
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2015., 20:47   #267
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Prije skoro godinu dana sam kupio Philips fc9071
Imam samo parket doma, držim ga na cca 25% do 1/3 snage, pokupi sve živo, na 100% usisna snaga je 450W
Odličan i tih

Prije njega sam imao neki s vodenim filterom, i nakon vode preći na vrećice mi je spas, nema pranja itd...bacim vrećicu i bok
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 17:13   #268
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Dobio ovaj usisavač uz mašinu...ukratko,stvarno je JAK! I odlično usisava...

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...0h33-usisavac/

https://www.youtube.com/watch?v=YNTIZy8Qs8E
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 21:44   #269
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Kakve su roombe (ili kopije)?
Problem su nam dlake od psa. Fakat se linja ko prase i postaje nam već muka trošiti po nekoliko sati vikendom čisteći tepihe i parkete. Razmišljam si pustiti robota da počisti stan dok smo na poslu i riješi nas dlaka. Ostalih prljavština nemamo, ponešto prašine tu i tamo.
Kakva su vaša iskustva? Koje gledati, a koje izbjegavati?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2015., 11:23   #270
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
@Glus: ovakav ima moja seka
http://www.lg.com/sg/vacuum-cleaners...-Bot-VR5902LVM
ona ti to koristi u kući bez tepiha jerbo iz tepiha ti realno nitijedan takav robot nebude usisao dlake!
Kada je tražila roombu onda sam i ja googlao dugo i nisam ništa korisno mogao pronaći osim da ima brdo drugih modela (uglavnom azijski proizvođači) i da su skoro svi bolji od roombe jer ili su jeftiniji poprilično ili za iste pare nude tonu više. Neki modeli imaju i kamere koje možeš namjestiti da se spoje na wifi i onda ih s posla kontroliraš uz pomoć moba ili pogledaš kaj ima doma dok te nema
Ovaj njezin evo veselo radi već 3 godine svaki dan i nikad nikakvih problema, super je za glatke površine, ali shvati da ćeš i uz njega svako toliko morati ili izvaditi veliki usisavač ili pobrisati podove krpom povremeno.

U svakom slučaju ti roboti ti nisu za tepihe i dlake iz istih, eventualno prašinu pokupe iz njih, ali ništa više.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na