Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2019., 23:22   #31
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ako ti se ikada obrate, kontaktiraj me i sa zadovoljstvom cu ti srociti lirsko epsko pravni dopis nabijanja na kurac.

I da, da su cobani, jesu, itekakvi.

Dogovoreno
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 23:53   #32
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Si probao ConnectWise, ili ti bivši ScreenConnect. Meni najbolji Remote software koji koristim već 3 godine.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2019., 00:47   #33
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Si probao ConnectWise, ili ti bivši ScreenConnect. Meni najbolji Remote software koji koristim već 3 godine.
Izgleda zanimljivo i robusno.
Da li ima klijent na mobitelu (da možemo s moba pristupit kompovima) ?

Također, šta im znači ovo:
per tech/month
10 active sessions
Unlimited access nodes
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 00:48   #34
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Na 5-6 kompova jel' se nebi dalo složit Chrome remote desktop?
Koliko vidim ide i s mobitela na PC.
Pa pogledaj, ako ništa drugo čabe je...

Meni ovo super radi za jedno 5-6 kompova
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 16:18   #35
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Izgleda zanimljivo i robusno.
Da li ima klijent na mobitelu (da možemo s moba pristupit kompovima) ?

Također, šta im znači ovo:
per tech/month
10 active sessions
Unlimited access nodes
Naravno da ima. Radi prilično dobro, iako mi je TeamViewer za mob daleko bolji. No, možda poboljšaju app s vremenom.

Licenciranje ti funkcionira po tehničaru.
Standard - jedan tehničar može imat 3 konekcije
Premium - jedan tehničar može imat 10 konekcija.

Ti možeš imati neograničen broj tehničara, možeš svakome davati drugačija prava, grupe, svašta - ali samo jedan (ako imaš jednu licencu) može biti spojen u isto vrijeme. Ako imaš 2 licence, 2 mogu raditi istovremeno, itd...

Imaš i licenciranje po računalima, a sam si vidiš i izračunaš što ti je isplativije.

Da je software jeftin, nije, ali nije ni preskup za ono što daje.
Ono što je najbolje, imaš pristup kompu, CMDu, processima (uz premium), programima itd bez da se spojiš na komp, nešto kao backend ulaz itd...

Ima brdo ekstenzija, svega 5-7 su must have, ali kako kome paše. Trial ti je nekih 7-15 dana gdje imaš premium, pa se možeš igrati. Doslovce ti treba nekih 3x triala da si skužiš i složiš Cloud setup kako ti paše. Ono što je super, podržava sve žive OSove a preko PDQu ili Remote Installacije lako deployaš po cijeloj firmi. Također, dobiješ i "Live Session", gdje ti se netko spoji na domenu, daš mu kod i spojiš mu se na komp u tili tren.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 11:13   #36
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Nakon što sam odgovorio Teamvieweru da nismo tražili nikakvo aktiviranje usluga nego samo ponudu, dobijem od njih odgovor:

Citiraj:
Dear Sir ,

Thank you for your e-mail.

TeamViewer purchases have 7 days grace period, which means that if the customer sends us a written request within a week after the purchase we can go ahead and cancel the purchase. After the grace period we may not cancel the order.
In order to complete the purchase, one must agree with Terms&Conditions, which has been done. In addition to that, customer receives an invoice to his/her e-mail address.
Please also refer to the following statement on the invoice; "The license is subject to our end-user license agreement which is available at www.teamviewer.com/eula. By activating the license you agree to be bound by its terms."
I have checked our records and I could not find a written request to you in within the grace period. Therefore we may not cancel the order.
However, if you reply with a request to terminate the auto renewal for the upcoming year, we will proceed with your request and send you a confirmation. However, please remember that the currently outstanding invoice still needs to be settled.
Thank you for your understanding and cooperation in advance.

Please let me know how you wish to proceed with the termination of the auto renewal for the upcoming year.

Looking forward to your response.

Best Regards,
Znači u prijevodu: niste tražili otkazivanje usluge unutar 7 dana (mogao sam bit na putu i u nemogućnosti odgovorit), zato fuck you sada morate platiti.
Ali kao dobri smo, pa pazi ovo...možete odmah sada cancelirati auto renewal za naredne godine. Jer ako ga ne cancelirate, onda vam automatski šaljemo račune i za naredne godine.

Fuck yeah, odličan business model.
What do ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 13:16   #37
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Ako si zvao samo informativno, zasto si dao sve podatke o firmi na temelju kojih su ti ispostavili racun?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 13:18   #38
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ako si zvao samo informativno, zasto si dao sve podatke o firmi na temelju kojih su ti ispostavili racun?
da pošalju ponudu.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 13:21   #39
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ocito hvataju na prepad samo neznam jel to moguce kod nas po nasme zakonu da se ponuda smatra obvezujucom.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 16:27   #40
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Meni ovaj dio nije jasan?

Citiraj:
In order to complete the purchase, one must agree with Terms&Conditions, which has been done.

Ak si tražio ponudu na koji način si to radio?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2019., 16:49   #41
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
What do ?
Pitaj ih zele li da ih jebes grubo ili se vole ljubiti prilikom snoške. Mislim, ima razlicitih ljudi, ne treba suditi, jel... Inkluzivnost i ta sranja.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 16:51   #42
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Meni ovaj dio nije jasan?




Ak si tražio ponudu na koji način si to radio?
Telefonski.
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pitaj ih zele li da ih jebes grubo ili se vole ljubiti prilikom snoške. Mislim, ima razlicitih ljudi, ne treba suditi, jel... Inkluzivnost i ta sranja.
🤣

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 17:23   #43
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Zatraži snimku razgovora...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 17:43   #44
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
In order to complete the purchase, one must agree with Terms&Conditions, which has been done.
Ako si trazio telefonski, znaci da nisi nigdje mogao kliknuti na "I agree" za Terms&Conditions.

Doslovno mogu poslati invoice bilo kome od free usera koji su prilikom registracije se slozili s tim, i reci da ukoliko unutar tjedan dana ne raskinu ugovor s njima, moraju im platiti X novaca. Koji blackmail.

Citiraj:
By activating the license you agree to be bound by its terms.
Također, koliko sam pratio temu, nakon sto si i dobio tu aktiviranu licencu, nisi je koristio, tako da je nisi ni mogao aktivirati

Citiraj:
Therefore we may not cancel the order
Pitaj ih - koju narudzbu? Nisi nigdje kupio nista. Njihova je greska sto su ti isporucili nesto bez da si ti to trazio.
To je ko da sad zatrazis ponudu za cijeli PC, i umjesto da ti trgovina posalje ponudu, oni tebi posalju cijeli PC. Ti odbijes primitak posiljke, i sad je ta posiljka negdje u posti u skladistu, a trgovina te ide ganjat da ti njima ipak platis taj PC.

Steraj ih u kurac...
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 18:01   #45
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ako si trazio telefonski, znaci da nisi nigdje mogao kliknuti na "I agree" za Terms&Conditions.
Da, no oni ti smatraju telefonski razgovor kao narudžbu. Ma van pameti, nema smisla uopće komentirat.

Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Doslovno mogu poslati invoice bilo kome od free usera koji su prilikom registracije se slozili s tim, i reci da ukoliko unutar tjedan dana ne raskinu ugovor s njima, moraju im platiti X novaca. Koji blackmail.
Doslovno. I ne samo to, mogu poslat bilo kome, tj. netko ih može nazvat, dat tvoje podatke firme, i tebi dođe račun. Ukoliko u roku 7 dana ne "otkažeš" uslugu, oni te idu ovršavat.


Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Također, koliko sam pratio temu, nakon sto si i dobio tu aktiviranu licencu, nisi je koristio, tako da je nisi ni mogao aktivirati
Oni ti je "aktiviraju", ti ne moraš ništa. Jednostavno te prebace iz free usera u premium ili šta već, koristio ti ili ne.


Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Pitaj ih - koju narudzbu? Nisi nigdje kupio nista. Njihova je greska sto su ti isporucili nesto bez da si ti to trazio.
To je ko da sad zatrazis ponudu za cijeli PC, i umjesto da ti trgovina posalje ponudu, oni tebi posalju cijeli PC. Ti odbijes primitak posiljke, i sad je ta posiljka negdje u posti u skladistu, a trgovina te ide ganjat da ti njima ipak platis taj PC.

Steraj ih u kurac...
Točno. Ne samo da nisam naručio, nego sam zatražio informativnu ponudu, kako to inače kod nas biva. Zatražiš ponudu od više firmi, odabereš najbolju, nju platiš i tek onda ti se šalju naručeni artikli/usluge.
Također sami proces odabira ponude mora proći kroz nadređene u firmi, ja mogu zatražit ponudu, ali je svejedno šef mora "reviewat" prije plaćanja.
Ma budale.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2019., 14:37   #46
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Prijetiš tužbom i kažeš da je to u HR protuzakonito, odmah se zaseru i sve vrate... Imao slične slučajeve, sve do jednog dobio pare nazad u 7 dana max.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2019., 23:37   #47
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Meni ne trebaju ništa vratit jer im nismo uopće platili.

Nekidan sam im napisao svašta i da nas pokušavaju ilegalno teretiti za trošak, dobijem ovaj odgovor:

Citiraj:
Dear Sir ,

In order for the order to be released you need to confirm and agree to our terms which states that you have 7 days cancellation period after that cancellation is not possible , therefore cancellation is not an option anymore , the license needs to be paid for .

Thank you for understanding .

Kind regards,
I sad razmišljam o kreativnim odgovorima koje bi im mogao napisat.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2019., 11:05   #48
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
I sad razmišljam o kreativnim odgovorima koje bi im mogao napisat.
Ovo bi bio primjeren odgovor

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pitaj ih zele li da ih jebes grubo ili se vole ljubiti prilikom snoške. Mislim, ima razlicitih ljudi, ne treba suditi, jel... Inkluzivnost i ta sranja.
Al bas su cigani, i sad kad napises kao - I agree, onda ce bit, e sad plati, jer si se slozio s tim.
Stoka...

Ja bih im prestao odgovarat na mejlove i na ignore. Ili zaprijeti tuzbom ako ti se jos jednom jave.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2019., 11:56   #49
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
I sad razmišljam o kreativnim odgovorima koje bi im mogao napisat.
Napiši im da si provjerio situaciju s odvjetničkom kućom i da te oni, s obzirom da je iznuda ilegalna u HR, upućuju u tužbu protiv ovih jer da je stvar 100% čista.

Na kraju im predloži da ti uplate 5000 EUR za pokušaj APP (izgubljeno vrijeme, duševne boli itd.) i da ih u tom slučaju nećeš tužiti.

Još bolje bi bilo ako imaš kakvog frenda odvjetnika da ti on to sastavi (i nakiti još malo) i pošalje sa svog službenog maila.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 13:01   #50
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Odgovorio sam im da nas više ne kontaktiraju osim preko odvjetničkih kuća jer da je njihovo ponašanje nelegalno i da ćemo tužiti ukoliko nastave tražit pare za nešto šta nismo naručili.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 12:25   #51
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Odgovorio sam im da nas više ne kontaktiraju osim preko odvjetničkih kuća jer da je njihovo ponašanje nelegalno i da ćemo tužiti ukoliko nastave tražit pare za nešto šta nismo naručili.
Stigao odgovor:

Citiraj:
Dear Sir ,

This case has been forwarded to debt collection , you may contact the collection agency if you have any further queries , however we will not be able to cancel the invoice due to our regulations which clearly state that you only have 7 days to cancel the invoice from the date of purchase .

This case will not be discussed further as it is not to be discussed with us since it has been forwarded to debt collection .

Kind regards,
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 20:45   #52
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Hoce te sad ova adarna d.o.o. kontaktirat?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 11:14   #53
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Nemam pojma.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 13:31   #54
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Trebao si pitat savjet odvjetnika ili tražiti da im pošalje neki dopis.

Ovo je smješno što te jaše s tim, ali kod nas je sve moguće.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 15:10   #55
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Pitao sam ga, rekao je da su to neutemeljene metode naplate, aka "app".
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 16:40   #56
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Izgleda da treba "zamoliti" ruse i kineze da im malo "posjete" servere ... "sve fino i po propisu"
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 17:38   #57
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Znači 23.10. telefonski razgovaram sa TV agentom koji kaže da mi može napraviti licencu na 2000kn. Ja zatražim ponudu i on kaže da će poslati ponudu i podatke za uplatu na email.
Sve regularno.

Međutim isti dan popodne on umjesto ponude šalje račun i email u kojem piše da nam je usluga aktivirana i da je možemo odmah početi koristiti.

Ja sam to ignorirao, prvo jer smo tražili ponudu, a ne račun. Drugo jer smo taman počeli uštimavati Anydesk za naše potrebe, pa na kraju odustali od TV i zaboravili uopće na taj razgovor.

Jutros stiže sljedeći email:


WTF? Jel ovo vama normalno? Oni su aktivirali uslugu bez da smo im platili, poslali račun i sada nas reketare za taj račun iako smo samo tražili ponudu?
Moja firma je na kraju na suđenje išla zbog ove stvari

Nama su također aktivirali i poslali ovdjetnički tim ali doduše iz njemačke

Mi smo dobili sud al idu na prepad da
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2020., 09:54   #58
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
OMG, koja sranja. Dobro da sam naletio na topic.

Baš kupujem licencu za Team Viewer, tražio sam ponudu od ADM, pa vjerujem da preko njih ne bi trebalo biti zajeba

Tamo je jedna licenca 2980,00 kn. Ima li neka druga jeftinija opcija za Team Viewer, a da ne uključuje potencijalno reketarenje?

Otvoren sam i za alternative poput AnyDesk, ako ih mogu legalno kupiti i dobit račun u RH.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2020., 10:11   #59
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ja sam za vrijeme korone koristio besplatni UltraViewer (besplatan i za firme) i šljakalo je odlično. Podesiš ga da se diže s winsima, da drugi komp ima fiksnu šifru za logiranje i vozi Miško.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2020., 10:15   #60
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Prije 2 godine prešli s TV-a na AnyDesk, nikakvih problema. Meni je čak i bolji.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na