Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2022., 17:00   #391
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Trudio sam se pronaći 1 pozitivnu stvar i nema je, neki recenzenti govore kako ima dobre RT mogućnosti koje su u rangu Nvidie, no onda kad se uzme u obzir Intelov die size i potrošnju opet dolazimo do epic faila. Intel je fulao s ovim, taj proizvod nije ni trebao izaći iz Intela jer je nedovršen, ne kužim kako uz sve te resurse i ogroman broj ljudi nisu mogli napraviti nešto konkretno, no kako god nadam se da to neće negativno utjecati na buduće proizvode i da će battlemage biti kompletan proizvod s nativnom dx 11 podrškom.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 18:02   #392
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Fail je nazalost,da jesu nesto izbacili da je tu el pari 3060 ljudi bi koliko toliko i kupovali jos ako je jeftinija od spomenute, ovako ce taj Arc zakopati i otic u zaborav.
I sami time nema vise neke druge generacije koja bi po svoj logici bila bolja a ekipa pogubljena u vodstvu sa onim indijskim šarlantanskim guruom ce lagano bit razbacana i bolje odbacena.
Uglavnom je opet velika šteta za nas krajnje kupce .

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2022., 18:46   #393
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel nije tip iz Intela rekao da ce prilagoditi cijenu performansama, kolike god one budu (ili ne budu). Ako bude cijena dobra, prodavat ce se i to je to.

Dugorocno, kupci mogu samo profitirati od jos jednog proizvodjaca. Ja se nadam da ce uspjeti.
A ovaj GN review, ne znam sta se lik uzjebo toliko jer je nesto zaljepljeno. Pa pol laptopa i mobitela je zaljepljeno. Kog boli k
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 19:11   #394
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Intel GPU projekt bi se nekoliko godina trebao fokusirati na entry i midrange kartice dok ne steknu iskustvo u razvoju drivera i novih arhitektura.

Dali ce imati konkurentne i povoljne kartice u podrucju od 150-300$ to ce se znati ubrzo, svakako trebaju imati 25% nizu cijenu naspram Amd i Nvidia ekvivalentnim karticama.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 19:27   #395
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel nije tip iz Intela rekao da ce prilagoditi cijenu performansama, kolike god one budu (ili ne budu). Ako bude cijena dobra, prodavat ce se i to je to.

Dugorocno, kupci mogu samo profitirati od jos jednog proizvodjaca. Ja se nadam da ce uspjeti.
A ovaj GN review, ne znam sta se lik uzjebo toliko jer je nesto zaljepljeno. Pa pol laptopa i mobitela je zaljepljeno. Kog boli k
Cijene se već znaju, a da Intel može, naplatili bi još više i pod uvjetom da se to uopće pojavi kod nas, a da nije OEM izdanje, pitanje je tko je voljan dati 3.000 kn do 3.500 kn za poluproizvod. Kaj se Heavy Metal Stevena tiče, njega isto tak živo zaboli da li je složeno na ovaj ili onaj način, ali poanta je u tome da tko god kupi ova Intel izdanja, može zaboraviti bilo kakvu promjenu paste ili ventilatora. Intel kao inače monopolistički nastrojena firma s najvećim tržišnim GPU udjelom nije izdal ARC da pomogne malom čovjeku, ali sad moraju pričati tu priču, jer su sa svime zakasnili dvije cijele godine, a Radeon i GeForce nove generacije su pred vratima. Mislim, ARC kartice stoje u kojekakvim skladištima još od veljače ove godine, a dokle god ih Gamers Nexus nije posral za očajne drivere, nisu ni znali kakvo smeće su pustili u opticaj, pa evo sad ni za ove jače modele nisu stigli popraviti ono kaj je bil problem s manjim A380 primjerkom. I ne bude ništa čudno da baš kao i Optane sve skupa otkažu bez ikakve najave, progutaju izgubljene milijarde i ostave si samo manji ARC GPU dio za serverske potrebe, kaj je zapravo i najbitnije u cijeloj priči.
Citiraj:
Citiraj:
Zaključak za ARC A770 (350$):
Citiraj:
You can buy Radeon RX 6600 XT for $300—it'll be a bit faster on average, with much more mature drivers and higher energy efficiency.
Zaključak za ARC A750 (290$):
Citiraj:
The RX 6600 non-XT is only $250, yet very similar in performance and comes with more refined software and better legacy game support.
Zato uopće nisu spominjali RX 6600 modele prilikom PR kampanje, a i dalje loši driveri uz obavezan ReBAR su sećer na kraju.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 06.10.2022. u 19:35.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 20:04   #396
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
A750 - 290$ (RX 6600 - 250$) i A770 - 350$ (RX 6600 XT - 300$)

Ako su to finalne cijene Intela, onda bi bilo bolje da sve kartice oznace kao Limited Edition i smanje kolicinu proizvodnje.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 20:16   #397
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Da, to su prave cijene koje su korištene u svim recenzijama u usporedbi s konkurencijom, a izvor za cijene je sam Intel, tak da sve štima.

Ni jedan recenzent nije preporučil kupnju ARC A750/A770 modela, dok su istovremeno neki više, neki manje, birali riječi tako da ARC baš ne ispadne totalni fijasko.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 20:56   #398
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na kraju krajeva, Intelu ovo nije trebalo. Pohvala za želju, pohvala za trud ali po meni trebali su sati kad su vidjeli na kaj bu to izašlo. Fakat su hrabri ili ludi izbaciti ovakav poluproizvod. Šteta.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 20:57   #399
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

A ovaj GN review, ne znam sta se lik uzjebo toliko jer je nesto zaljepljeno. Pa pol laptopa i mobitela je zaljepljeno. Kog boli k
To mu je bread and butter cilog kanala pumpanje drame oko mizernih sitnica za koje 99% ljudi nije brige.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 21:06   #400
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Da nema tog tipa i njegovog kanala, većina recenzija bi i dalje bila u stilu Digital Foundry, sve super i sve pet, lijepe i krasne kartice koje imaju manjih problema, ali sve to će se srediti, samo vi kupite, jer to je Intel.

Frajer je jedan od rijetkih koji čak i kad ugosti AMD, nVidiju i Intel, te im na taj način daje platformu za njihov marketing, kasnije sve lijepo posere, ako je toga vrijedno, a ARC GPU je takav komad hardvera.

Na kraju dana, on je rastavljanjem te kartice pokazal koliko truda i novaca je Intel spiskal na RGB pizdarije, dok im driveri bacaju crni ekran, hijeroglife i općenito nekaj kaj nikad nije viđeno u GPU recenzijama.

Tak da, jebeš karticu i sve kaj ide s njom, dok Intel s neograničenim resursima i rekordnima zaradama ide na RGB, a osnovne funkcionalnosti su zanemarene. I nek otkažu ARC, ako treba, nitko neće plakati za tim.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2022., 21:41   #401
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel nije tip iz Intela rekao da ce prilagoditi cijenu performansama, kolike god one budu (ili ne budu). Ako bude cijena dobra, prodavat ce se i to je to.

Dugorocno, kupci mogu samo profitirati od jos jednog proizvodjaca. Ja se nadam da ce uspjeti.
A ovaj GN review, ne znam sta se lik uzjebo toliko jer je nesto zaljepljeno. Pa pol laptopa i mobitela je zaljepljeno. Kog boli k

Zato da može napravit clickbait thumbnail sa nekakvom retardiranom grimasom, u njegovu obranu ispada da je to dobitna kombinacija modernoga youtubea općenito
Kao nekadašnji korisnik Intela i740 bih se složio sa tobom, umjesto da se ismijava Intel želim im da skockaju nešto od svega toga na kraju, poprave drivere, korigiraju cijene i ukradu dio tržišta kožnatom. Ne kužim čemu točno hate, ako uspiju postat treći igrač to bi bilo dobro za sve nas. Barem za nas koji nemamo dionice AMD-a/nVidie



A to što priča njihov marketing ili bilo čiji marketing je bitno kao lanjski snijeg.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 21:51   #402
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Jebiga, ali njihov marketing je nakon nekoliko mjeseci hodočašćenja cijelu stvar prikazal kao da su oni jadni mali startup koji se trudi ljudima ponuditi najbolji omjer uloženog i dobvenog.

Stvar je nažalost malo drukčija, jer je riječ o enormnom mastodonu kojem još samo fali tržište diskretnih grafičkih kartica, tako da imaju ama baš sve pod svojom kontrolom.

I kad/ako im to uspije onda opet imamo desetljeće stagnacije i općenitog stajanja na mjestu uz godišnji 5% porast performansi, jer više od toga nikome ne treba.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 22:46   #403
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
To mu je bread and butter cilog kanala pumpanje drame oko mizernih sitnica za koje 99% ljudi nije brige.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
onda ti prati supke jaytwocenta linusa df i slicne kojima je sve super divno krasno jer vole poklonjeni hardware i lovu. bilo bi dobro da intel uspije u tome a objektivne recenzije poput gn bi tome pomogle a ne ove lizoguzacke od ranije navedenih.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 00:43   #404
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Ma sve ih gledam i svi su mi super ,toliko toga imaju pametnog za pokazat da vise i ne citam recenzije nego samo upijam pamet sa video uratka i sa sponzorima svakih 4 minute.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 05:54   #405
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Ma sve ih gledam i svi su mi super ,toliko toga imaju pametnog za pokazat da vise i ne citam recenzije nego samo upijam pamet sa video uratka i sa sponzorima svakih 4 minute.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Instaliraj si sponsporblock u browser. Zahvali mi poslje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
<