Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2009., 23:20   #121
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
ja bi šefove zatvorio tam,da imam takve osobe iznad sebe pa odma bi dao otkaz iako to znaćilo da nemam za kruh
Markos je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 01:00   #122
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
gotov je ve-mil ja bio danas same prazne police .... isto ko i pevec
Xenon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2009., 01:10   #123
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
ajme ne di bum sad kupovao e da ima još samo 500 dućana s informatikom
Markos je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 07:42   #124
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Sjedili na toplom i premetali komponente okolo? Oni koji takve stvari pisu nisu ocito vidjeli kako se slican iznos moze zaraditi na daleko gore nacine.
E nemoj da se moramo svađat... Al ozbiljno. Ne piši stvari o kojima ništa ne znaš!
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 07:52   #125
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Markos Pregled postova
ja bi šefove zatvorio tam,da imam takve osobe iznad sebe pa odma bi dao otkaz iako to znaćilo da nemam za kruh
ja isto , i to ko onu ekipu na kraju filam "12 žigosanih"
  Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 09:05   #126
sample
Premium
Moj komp
 
sample's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: C:\europe\croatia\dubrovnik
Postovi: 113
damn, jedina 2 "IT" {ovo je vrlo diskutabilno xD} ducana koja postoje u dubrovniku se uskoro zatvaraju ocito...
Hg & Vemil Bye Bye
sample je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 09:24   #127
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
E nemoj da se moramo svađat... Al ozbiljno. Ne piši stvari o kojima ništa ne znaš!
mislis da ja nisam prosao tu skolu?
Ali kad sada pogledam kroz prozor i vidim kolegu kako na vjetru i zimi tovari peti rinfuzer od jutros (citaj taj nit je sjeo niti se ugrijao) i znajuci da ce to isto morati i na -20...zar ne mislis da bi bilo krajnje licemjerno od mene da tu sad pricam kako su mi bili teski serviserski dani?

@sample
hg ce izgleda prezivjeti, nemas brige
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 09:25   #128
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
polozaj IT struke u Hrvata koja je na izrazito niskim razinama, gdje se u McDonaldsu bolje placa nego rad u IT firmi.
To je tužna istina zbog činjenice da se IT u 'rvata svodi na kupovanje laptopa, vađenje zgužvanog papira u printeru, strukturno kabliranje, konfiguriranje outlooka te čišćenje .pst fajla od 2GB kada ga šef popuni glupim forwardušama koje nikad nije obrisao ni kompaktirao folder.

Ne bi vjerovali kakve firme se kod nas dovode u poziciju da dovedu svoju egzistenciju u pitanje jer neozbiljno shvaćaju važnosti ITa i kakvu frku si stvore. Onaj tko je radio s poslovnim korisnicima u nekom telekomu jako dobro zna o čemu pričam.

Mi 'rvati smo još uvijek toliko zadrti i primitivni da ćemo bez problema dat soma kuna auto mehaničaru ili stolaru, ali je problem dati 300kn liku koji ti je osposobio PC kasu u dućanu i spasio bazu gdje su svi računi ikad napravljeni u dučanu, pogotovo jer se o backupu nikad nije ni razmišljalo, a kamoli da ga se napravilo. To je problem, jer "šta je on tu nešto malo tipkao i kasa je proradila". A taj posao mu vrijedi bar 3,000kn. Bez toga, on ne može izdati račun, ne može plaćati porez, ne može uopće voditi posao i može završiti u zatvoru! Ali ne, 300kn je puno! On je tu nešto malo tipkao....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 10:23   #129
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
mislis da ja nisam prosao tu skolu?
Ali kad sada pogledam kroz prozor i vidim kolegu kako na vjetru i zimi tovari peti rinfuzer od jutros (citaj taj nit je sjeo niti se ugrijao) i znajuci da ce to isto morati i na -20...zar ne mislis da bi bilo krajnje licemjerno od mene da tu sad pricam kako su mi bili teski serviserski dani?
pazi onda ovo. radio sam cijelu 2007-u u vrbanima. kao komercijalist, skladištar, čistačica, blagajnica, nema kaj sve ne. Ali sve odjednom.

Ujutro dolaziš na posao, prvo ideš dole na utovar/istovar robe. Paletar nije radio, u kratkoj majici na -15C u blato i bljuzgu do kamiona, 50kg i više kutija ručno do lifta i tako dok ne istovariš cijeli kamion. Nas dvojica. Zatim odeš gore malo se ugrijati ali ti je ionako džabe jer si se već onako znojan propuhao ko svinja i ne gine ti upala pluća svakih tjedan dana. Ne moram napominjati da se jakne u vemilu NE NOSE. Zatim slijedi razvrstavanje i zaštita robe. Lakši dio posla, al opet fizikalija. Poslije toga slijedi slaganje konfiguracija naručenih od prošlog dana. Laganica ali pije živce no pare nekako treba zaradit. Trebam li napomenuti da su svi nadrkani i da ti svi jebu mater zbog bilo čega. Gableca nema jer nema vremena, kupci su bitniji, znači gladan ko pas radiš od pol 8 do 16 ili 17h. Nemreš ni srat ni pišat, moraš tražit dozvolu od voditelja, nama jako poznate gđice. Poslije toga ideš na blagajnu zamijenit, pa ti svakakvi ljudi jebu mater što su njima krivo prodali, pa zakaj je to tak skupo, da kakav sam ja to čovjek, pa sam ja kriv zato kaj njima kartica nije prošla, jebeno nesposoban i kaj ja znam kaj. Onda kad prođe ta tortura ide se raditi na IT odjel s kupcima gdje je uvijek jebena gužva ali se da izdržati. Onda ti dođe gđica voditeljica pa ti veli da nisi obrisao prašinu na miševima. Jebote kad da ju obrišem, nemam vremena na wc srat. Žena mi skine 25% plaće zbog jedne greške. Non stop su mi skidali s plaće. Tj ne samo meni, skoro svima. Ideš srat, ne javiš se nikome, skidaju ti s plaće jer nisi na radnom mjestu. Kad ti malo stane gužva onda puniš IT odjel sa kutijetinama, opremom i glupostima, čišćenje i sl, a svako malo te netko poteže za rukav da mu pomogneš, a gđica samo gleda jesi li ostavio kutiju nasred prostora da te može oprat poslije i skinut ti plaću. Ne znam, osjećam da ljudi dosta podcjenjuju taj rad, puno tu ima pizdarija koje čovjeku samo tako rasture psihu a da toga nije ni svjestan.

Možemo se mi ovako natezat do sutra kaj je teže, psihički ili fizički rad, ali ja znam da se od fizičkog možeš oporaviti, ali od psihičkog maltretiranja i natezanja nikako...
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 10:30   #130
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
pazi onda ovo. radio sam cijelu 2007-u u vrbanima. kao komercijalist, skladištar, čistačica, blagajnica, nema kaj sve ne. Ali sve odjednom.

Ujutro dolaziš na posao, prvo ideš dole na utovar/istovar robe. Paletar nije radio, u kratkoj majici na -15C u blato i bljuzgu do kamiona, 50kg i više kutija ručno do lifta i tako dok ne istovariš cijeli kamion. Nas dvojica. Zatim odeš gore malo se ugrijati ali ti je ionako džabe jer si se već onako znojan propuhao ko svinja i ne gine ti upala pluća svakih tjedan dana. Ne moram napominjati da se jakne u vemilu NE NOSE. Zatim slijedi razvrstavanje i zaštita robe. Lakši dio posla, al opet fizikalija. Poslije toga slijedi slaganje konfiguracija naručenih od prošlog dana. Laganica ali pije živce no pare nekako treba zaradit. Trebam li napomenuti da su svi nadrkani i da ti svi jebu mater zbog bilo čega. Gableca nema jer nema vremena, kupci su bitniji, znači gladan ko pas radiš od pol 8 do 16 ili 17h. Nemreš ni srat ni pišat, moraš tražit dozvolu od voditelja, nama jako poznate gđice. Poslije toga ideš na blagajnu zamijenit, pa ti svakakvi ljudi jebu mater što su njima krivo prodali, pa zakaj je to tak skupo, da kakav sam ja to čovjek, pa sam ja kriv zato kaj njima kartica nije prošla, jebeno nesposoban i kaj ja znam kaj. Onda kad prođe ta tortura ide se raditi na IT odjel s kupcima gdje je uvijek jebena gužva ali se da izdržati. Onda ti dođe gđica voditeljica pa ti veli da nisi obrisao prašinu na miševima. Jebote kad da ju obrišem, nemam vremena na wc srat. Žena mi skine 25% plaće zbog jedne greške. Non stop su mi skidali s plaće. Tj ne samo meni, skoro svima. Ideš srat, ne javiš se nikome, skidaju ti s plaće jer nisi na radnom mjestu. Kad ti malo stane gužva onda puniš IT odjel sa kutijetinama, opremom i glupostima, čišćenje i sl, a svako malo te netko poteže za rukav da mu pomogneš, a gđica samo gleda jesi li ostavio kutiju nasred prostora da te može oprat poslije i skinut ti plaću. Ne znam, osjećam da ljudi dosta podcjenjuju taj rad, puno tu ima pizdarija koje čovjeku samo tako rasture psihu a da toga nije ni svjestan.

Možemo se mi ovako natezat do sutra kaj je teže, psihički ili fizički rad, ali ja znam da se od fizičkog možeš oporaviti, ali od psihičkog maltretiranja i natezanja nikako...
a to je bilo dok je jos bilo "dobro" tamo... u zadnjih godinu ipo dana, tocnije otkad smo preselili iz starog prostora u novi, bilo je tragedija. u zadnje su shvatili da su debili i vratili se iz precijenjenog novog u stari prostor, ali onda je vec bilo kasno
JuVe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2009., 10:36   #131
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
mislis da ja nisam prosao tu skolu?
Ali kad sada pogledam kroz prozor i vidim kolegu kako na vjetru i zimi tovari peti rinfuzer od jutros (citaj taj nit je sjeo niti se ugrijao) i znajuci da ce to isto morati i na -20...zar ne mislis da bi bilo krajnje licemjerno od mene da tu sad pricam kako su mi bili teski serviserski dani?
Gledao si Dirty Jobs na Discoveryu? E pa, po tvojoj logici i gledajuci tu seriju ispada da bi rijetko tko bio umjesan kad bi pisao kako mu je (bilo) tesko na jobu. Sorry, ali ako je netko dostigao neku respektabilnu razinu obrazovanja ili ju tek treba dostici, a netko ga ponizava na poslu (koji god i kakav god taj posao bio), taj netko ima pravo reci da mu je lose zbog toga, i pobuniti se radi toga. I trebao bi se pobuniti, jer kod nas se uvrijezila ona "suti i radi". Zato podrzavam ovu sacicu Vemilovaca u Osijeku. Isto tako bi podrzao i baustelce i ratare i bilo koga ako je spreman lupiti sakom o stol i reci dosta. To sto je netko u septickoj jami do grla na -20%, jebiga, meni je zao takvih i iskreno suosjecam s njima, ali zasto bi se ljudi zbog takvih ustrucavali pisati o svom primjeru? Moj stari je ko klinjo na selu znao radit usrane poslove koje ja u Zagrebu nikad nisam trebao raditi. Da li sam ja sad zbog toga manje vrijedan, odnosno da li bih se trebao ustrucavati necega, ako sam se posteno skolovao, posteno zaposlio i posteno odradjujem svoj posao?
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 11:31   #132
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Zašto bi netko radio za 2500kn? U Zagrebu _minimalno_ stan izać će vas 1500 kn s režijama mjesečno. Bolje spičit dotičnoj gospođici metak u čelembaru nakon psihičkog maltretiranja i bit besplatno u zatvoru i dobivat tamo za jest. Bolje robovat državi nego nekoj glupačici koja misli da je popila svu pamet svijeta.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 11:34   #133
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Zašto bi netko radio za 2500kn? U Zagrebu _minimalno_ stan izać će vas 1500 kn s režijama mjesečno. Bolje spičit dotičnoj gospođici metak u čelembaru nakon psihičkog maltretiranja i bit besplatno u zatvoru i dobivat tamo za jest. Bolje robovat državi nego nekoj glupačici koja misli da je popila svu pamet svijeta.
Pa čuj, nisam joj spičio metak, ali sam joj se definitivno osvetio tako da će me pamtiti cijeloga života. Nikome ne ostajem dužan
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 11:42   #134
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Zašto bi netko radio za 2500kn? U Zagrebu _minimalno_ stan izać će vas 1500 kn s režijama mjesečno. Bolje spičit dotičnoj gospođici metak u čelembaru nakon psihičkog maltretiranja i bit besplatno u zatvoru i dobivat tamo za jest. Bolje robovat državi nego nekoj glupačici koja misli da je popila svu pamet svijeta.
Slažem se s kolegom radije bi tam besplatno jeo neg to trpio,čujem da imaju i ps3 u čuzi
Markos je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 11:42   #135
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Daj reci sto si napravio da mi dobijemo inspiraciju za nek likove koji nas zivciraju...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 11:45   #136
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Dobila je sredstvo za čišćenje stakala u oči.

Dečka kojeg je ona postavila za voditelja dućana (gdje smo se poslije preselili) smo dvaput izbacili iz dućana da se plačući vozio doma. Kasnije sam dobio otkaz, a njemu smo smjestili da je pedofil i zaprijetili objavom u novinama pa je i on otpedalirao, završio u ludnici.

Uglavnom, suma priče: ona je propala, ovaj je završil u ludnici, a ja radim, istina ko konj, ali super posao za super plaću i boli me k. Ipak ima pravde.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 11:48   #137
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Markos Pregled postova
Slažem se s kolegom radije bi tam besplatno jeo neg to trpio,čujem da imaju i ps3 u čuzi
molim te da prestanes s takvim poluretardiranim izjavama jer je tesko citat budalastine ljudi koji nemaju veze sa stvarnim zivotom
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 11:49   #138
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
kaj briješ ti(kaj se više nit nesmije pisat ono kaj ti je na umu,jesi ti čuo za riječ-Humor i riječ-Tuđe mišljenje)ovo je okrutno(al isto bih napravio ili čak gore)di si se sjetio sredstva sa čišćenje stakla
Markos je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 11:51   #139
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Markos Pregled postova
ovo je okrutno(al isto bih napravio ili čak gore)di si se sjetio sredstva sa čišćenje stakla
bilo mi je pri ruci taman. bolje to nego šaka u glavu, ipak to ženi ne bih mogao napraviti.
Guls je offline   Reply With Quote