Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2009., 15:04   #91
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
O bez brige, ona je jako dobro ukorijenjena tamo... ona će super proći. Kao i verica. Nadrapat će raja, eto ko će nadrapat. Jeb** ti pravdu i državu.
Manageri iz posrnulih poduzeca nisu bas trazena roba na trzistu, radnik jos nade posao, ali manageri kako koji ovisi o vezama i poznanstvima. Tako da se ne brini, zabrinuta je i ona pogotovo u ovo recesijsko vrijeme.

Sto se tice Osjecke poslovnice i pametnjakovica sta su se prebacili sa ugovora na neodredeno na odredeno, dobro ih je uprava zeznula sad kad im istekne ugovor nece imati pravo na naknadu sa burze rada.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 28.10.2009. u 15:38.
Bono je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 15:14   #92
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
A kaj da velim osim - pozlatile ti se riječi. Koja je to kuja bila...
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2009., 15:16   #93
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
*****************************************

Zadnje izmijenjeno od: tor. 28.10.2009. u 16:16.
  Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 15:19   #94
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
A ja ne znam ko je tjerao te ljude da trpe ponižavanja? Zaposlenici Ve-mila mi baš i ne izgledaju ko ljudi sa troje djece i stanarinom pa im je tih 2500kn neophodno. Meni je još uvijek draži moj ponos nego 2500kn...Sigurno ne bi trpio neku babetinu da se iživljava na meni.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 15:29   #95
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Gle rista, vjeruj mi, kad u životu pogriješiš i život te stisne, moraš prihvatiti nešto, bilo što što ti može dati kakav takav oslonac. Meni je lova trebala, al ono, presušno. TO je uletilo, reko bolje išta nego ništa, imam znanje, imam volju. Umjesto da žicarim okolo i klošarim se, išao sam to zaraditi pošteno, ali sam pošteno i izletio van ko zadnje smeće jer sam slijedio neku pravdu i moral, a ne njihove smrdljive prevare, ulizivanja i podmetačine radnicima.

Premda dok sam ja tamo radio, plaća je uvijek bila na vrijeme. Bio je i regres za ljeto i božićnica. To je bilo 2007. No svi ostali uvjeti u toj firmi su bili katastrofa. Da nije bilo mojih frendova gore koji su valjda bili jedina svijetla točka svega, cijelu upravu bi potukao ko zečeve. Hrpa nesposobnih, preko veze ubačenih, "rodijaka" koji ne znaju raditi svoj posao. Svi su se ponašali tako uzvišeno kao da su Boga samog uhvatili za bradu, bilo je tu i šamara i svađa i prijetnji i nema čega nema... Ugovori su bili sramotni, gableca skoro nismo ni imali, ali čovjek i dalje živi u tom nekom idealu zanemarujući činjenice te misli bit će bolje... dok jednom ne pukne.

Uglavnom da sad tu ne pričam markove konake, treba se njima osvetiti. Tek si onda miran i možeš zatvoriti tu knjigu. A kako stvari idu, sami će sebe zajebati.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 16:18   #96
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
*****************************************
Hoću cenzurirati, jer s time niš ne postižeš osim toga da to moraju čitati svi ostali sudionici foruma. Potpuno nepotrebno i nekulturno.
Jasno mi sve strasti na ovoj temi, ogorčenje i sve ostalo - no nemojmo i mi svi skupa biti ti iste seljačine po kojima pljujemo, pišimo bar bez 43 psovke zaredom.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 17:14   #97
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nevezano uz skandal, ali je li netko primjetio drastičan rast cijena u Vemilu? Procesori, matične, diskovi, grafičke ... sve je poskupilo za 20ak% ili čak i više. Valjda se rješavaju svega što je ostalo, a ima dovoljno naivnih koji se ne razumiju i doći će i Vemil i platiti koliko ih zatraže.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 17:17   #98
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Nevezano uz skandal, ali je li netko primjetio drastičan rast cijena u Vemilu? Procesori, matične, diskovi, grafičke ... sve je poskupilo za 20ak% ili čak i više. Valjda se rješavaju svega što je ostalo
A ostalo je gotovo ništa... Upravo sad gledam ponudu malo, imaju ravno 12 grafa u svim poslovnicama skupa
http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp...fkart&c=000000
Game over
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 17:18   #99
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
A ja ne znam ko je tjerao te ljude da trpe ponižavanja? Zaposlenici Ve-mila mi baš i ne izgledaju ko ljudi sa troje djece i stanarinom pa im je tih 2500kn neophodno. Meni je još uvijek draži moj ponos nego 2500kn...Sigurno ne bi trpio neku babetinu da se iživljava na meni.
Ima ljudi čiji starci nisu u stanju financirati njihov studij, pogotovo ako su iz drugih gradova. Ima studenata koji ne studiraju na teret Ministarstva, pa sami plaćaju faks. Osim toga, student koji živi sa starcima lijepo živi sa studentskim pravima i s 2,500kn (ako starci nisu u financijskoj gabuli).

E sad, ljudi trpe, pogotovo kad im treba lova ili ako su u nekom kreditu. Svatko ima svoj prag tolerancije prema abuseanju na poslu. Netko si nađe alternativu prije netko poslije, ovisi koliko je sretan i sposoban.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 17:22   #100
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ima ljudi čiji starci nisu u stanju financirati njihov studij, pogotovo ako su iz drugih gradova. Ima studenata koji ne studiraju na teret Ministarstva, pa sami plaćaju faks. Osim toga, student koji živi sa starcima lijepo živi sa studentskim pravima i s 2,500kn (ako starci nisu u financijskoj gabuli).

E sad, ljudi trpe, pogotovo kad im treba lova ili ako su u nekom kreditu. Svatko ima svoj prag tolerancije prema abuseanju na poslu. Netko si nađe alternativu prije netko poslije, ovisi koliko je sretan i sposoban.
Znam kako je radit i sam plaćat faks i ostale pizdarije, al opet ne mogu razumjet ljude koji su spremni toliko dugo trpit pizdarije. Ajd neka, mjesec-dva, dok nađe nešto drugo, ali godinama...no way... U godinu dana se može nać 10 slično plaćenih poslova.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2009., 17:55   #101
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Manageri iz posrnulih poduzeca nisu bas trazena roba na trzistu, radnik jos nade posao, ali manageri kako koji ovisi o vezama i poznanstvima. Tako da se ne brini, zabrinuta je i ona pogotovo u ovo recesijsko vrijeme.

Sto se tice Osjecke poslovnice i pametnjakovica sta su se prebacili sa ugovora na neodredeno na odredeno, dobro ih je uprava zeznula sad kad im istekne ugovor nece imati pravo na naknadu sa burze rada.
u krivu si, imas pravo na naknadu ako ti je istekao ugovor, odnosno nisi raskinuo radni odnos svojom krivicom.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:08   #102
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
u krivu si, imas pravo na naknadu ako ti je istekao ugovor, odnosno nisi raskinuo radni odnos svojom krivicom.
Jesi siguran, jer je ovaj lik iz Osijeka rekao da oni zele da im Ve-mil da ugovor, a ne samo da im istekne ugovor jer nemaju pravo na naknadu.
Nisam nikad radio na odredeni ugovor tako da neznam iz prakse.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:14   #103
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Jesi siguran, jer je ovaj lik iz Osijeka rekao da oni zele da im Ve-mil da ugovor, a ne samo da im istekne ugovor jer nemaju pravo na naknadu.
Nisam nikad radio na odredeni ugovor tako da neznam iz prakse.
nisi pratio, ja sam prije mjesec dana imao okrsaj s njima po istom scenariju u Splitu... tako da iz prve ruke znam da se moze.
medjutim, neke su zajebali na nacin da su "svojevoljno" raskinuli ugovore na neodredjeno i potpisali ugovore na odredjeno, koji se puno lakse raskinu.
moguce je da je ovaj htio da im daju "odluku o prekidu radnog odnosa" koju sam ja dobio ali teskom mukom.

uvjeti za HZZ
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=3964
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:34   #104
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Sto se tice Osjecke poslovnice i pametnjakovica sta su se prebacili sa ugovora na neodredeno na odredeno, dobro ih je uprava zeznula sad kad im istekne ugovor nece imati pravo na naknadu sa burze rada.
A vidio bi tebe da ti poslodavac kaže: potpiši ili si od sutra pa nadalje slobodan....

Ima 100 načina da ti poslodavac smanji primanja i to sasvim zakonito.
Ma samo da u mojoj firmi radiš pitao bih te ja tko je pametnjaković.. radio bi na 3 + 5 ugovorom određeno
i sa 28-30 godina kad to istekne pitao bih te na koje to uvjete nebi pristao i šta ti nebi potpisao...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:55   #105
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
A vidio bi tebe da ti poslodavac kaže: potpiši ili si od sutra pa nadalje slobodan....

Ima 100 načina da ti poslodavac smanji primanja i to sasvim zakonito.
Ma samo da u mojoj firmi radiš pitao bih te ja tko je pametnjaković.. radio bi na 3 + 5 ugovorom određeno
i sa 28-30 godina kad to istekne pitao bih te na koje to uvjete nebi pristao i šta ti nebi potpisao...
Tocno to. I onda bi ti radnik vratio tamo di najvise boli i tako malo po malo i eto firma propada....
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:55   #106
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
A vidio bi tebe da ti poslodavac kaže: potpiši ili si od sutra pa nadalje slobodan....

Ima 100 načina da ti poslodavac smanji primanja i to sasvim zakonito.
Ma samo da u mojoj firmi radiš pitao bih te ja tko je pametnjaković.. radio bi na 3 + 5 ugovorom određeno
i sa 28-30 godina kad to istekne pitao bih te na koje to uvjete nebi pristao i šta ti nebi potpisao...
A u kojoj firmi ti molim te radis?
Cijeli svoj studij sam studirao i radio, imao sam ugovor na neodredeno, dok sam jos radio nesamostalno isto sam dobio neki jadni ugovor po ucinku to naravno nisam potpisao, ali sam se nakon toga osvjestio i nasao bolje.
9 mjeseci nakon ta firma je propala i pokupio sam im vecinu posla.
Samo kazem ako je placa bila 2500kn, kad bi vec radio za tu placu rade bi slagao police u Konzumu nego radio u Ve-milu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 19:44   #107
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
A u kojoj firmi ti molim te radis?
Cijeli svoj studij sam studirao i radio, imao sam ugovor na neodredeno, dok sam jos radio nesamostalno isto sam dobio neki jadni ugovor po ucinku to naravno nisam potpisao, ali sam se nakon toga osvjestio i nasao bolje.
9 mjeseci nakon ta firma je propala i pokupio sam im vecinu posla.
Samo kazem ako je placa bila 2500kn, kad bi vec radio za tu placu rade bi slagao police u Konzumu nego radio u Ve-milu.
ne mozes nikad reci sto bi kako bi ako to nisi osjetio na svojoj kozi.

uostalom, dobiti posao na neodredjeno DANAS, znaci biti na sretan i u normalnim radnim uvjetima... ostalima nije bas tako dobro.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 20:00   #108
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Istina dobiti relativno pristojan posao sa ugovorom na neodređeno je premija, posebno u privatnom sektoru, sreća za mene (a možda i nije sreća kako se stvari razvijaju) je da ja radim u državnom sektoru i tu su ugovori na neodređeno još uvjek za dosta radnih mjesta normalna stvar makar se i tu sve više migolje...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 20:09   #109
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
ne mozes nikad reci sto bi kako bi ako to nisi osjetio na svojoj kozi.

uostalom, dobiti posao na neodredjeno DANAS, znaci biti na sretan i u normalnim radnim uvjetima... ostalima nije bas tako dobro.
Bio u situaciji i naravno da nisam potpisao, samo sam proslijedio do odvjetniku koji kad je vidio ih je upozorio na brojne propuste. Aneks se nisu ni trudili slati, sto se tice Ve-mila kao sto sam stavio onaj post ocito ih tamo plase od pocetka i takav je nacin upravljanja, samo koliko sam vidio neki su potpisali i tamo su na odredeno, a drugi su na neodredeno i opet ce dobiti otkaz jer se poslovnica zatvara. Znaci nisu svi kolektivno potpisali.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 20:54   #110
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231