Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.10.2007., 21:10   #91
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
ma nije samo to nego zanima me zašto će svi plaćati istu cijenu
i oni koji recimo imaju max 4-5Mbit isto sa onima koji imaju 6-7 Mbit-nu vezu
mislim fakat nema nikakve logike da plaćaju isto ali to nigdje ni ne piše da neće
__________________
thedman je offline  
Staro 11.10.2007., 21:21   #92
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ali poprilično je paradoksalan taj detalj: DO određene brzine.

Zapravo se na taj način oni ograđuju od neisporučivanja cjelokupne, deklarirane brzine. Sada će im, kladim se, izgovor za svaki kvar ili smanjenu brzinu biti: "Pa loša Vam je parica, gospodine!"

Ako mogu isporučiti brzinu do 16mbit, a koja je veća od 8mbit, zašto ne bi stoga mogli isporučiti kompletnih 8mbit!? Mogli su samo za 16mbit staviti "do".

Ali ne, pa to je T-COM!

Prije si ih mog'o pr*at da ti ne isporučuju deklariranu brzinu, ali došlo je rješenje svih naših (i njihovih) problema: DO! Ljudi, nazdravimo!

"Dobar dan, brzina mi je pala na samo 50kbit."
Operater u službi za korisnike, 'ladeći jaja i vodeći se prema uputama za idiote, odgovara: "Gospodine, pa isporučujemo vam deklariranu brzinu", a zatim nastavi 'ladit jaja.

ma to je tako nazalost najvjerovatnije da ce neki ljudi od 220kb/s koliko sam ja imao prije nikad nece vidjeti i jos sto ce biti veca zagusenost kompletne mreze.... ma to do 2 do 8 do 16 ce ljude ubit u pojam sad na kraju kad budu imali ovi od 16 nekih 430kb/s manje nego sto su prije imali bas me zanima kako ce se od toga ograditi jer nisu mu sada u mogucnosti isporucivati ni 430 a kamoli 1600 to sve je jedan veliki LOOOL
jurbAs je online  
Staro 11.10.2007., 21:34   #93
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
bas me zanima kako ce se od toga ograditi
Hehe, u tome i jest vic - već su se ogradili.
frANZi je offline  
Staro 12.10.2007., 02:27   #94
Zlo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 57
Citiraj:
Autor thedman Pregled postova
da brzina je 8 Mbita
i uopće ne znam zakaj svi vjeruju tom speedtestu kad lijepo mogu skinut datoteke sa t-com servera i odmah znak koliko im skida

slazem se,ili cak mogu skinuti neki torrent pa vidjeti isto tako jel im se povecalo ili ne..
Zlo je offline  
Staro 12.10.2007., 14:00   #95
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Zašto nebi vjerovali pogotovo jer 99 posto stvari koje skinem se ne nalaze na t-comovom serveru (torrenti isto nemogu bit mjerilo brzine pogotovo zato jer ovise o tome kolko drugi leacheri ili seedovi dijele taj fajl pa brina dosta oscilira a da nekažemo i da uploud isto smanjuje brzinu). To ti je isto kao autocesta Zagreb Rijeka tamo do benzinske od tifona se lijepo vozi autoputom a onda kada prođeš benzisku normalna cesta a plaćaš autoput cijelim putem. a i usporedba je skoro na mjestu
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline  
Staro 12.10.2007., 15:03   #96
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Zašto nebi vjerovali pogotovo jer 99 posto stvari koje skinem se ne nalaze na t-comovom serveru (torrenti isto nemogu bit mjerilo brzine pogotovo zato jer ovise o tome kolko drugi leacheri ili seedovi dijele taj fajl pa brina dosta oscilira a da nekažemo i da uploud isto smanjuje brzinu). To ti je isto kao autocesta Zagreb Rijeka tamo do benzinske od tifona se lijepo vozi autoputom a onda kada prođeš benzisku normalna cesta a plaćaš autoput cijelim putem. a i usporedba je skoro na mjestu
jesi li ti svjestan kaj si napisao?
mislim da ti na ovo stvarno nema potrebe odgovarat
__________________
thedman je offline  
Staro 12.10.2007., 15:06   #97
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ali poprilično je paradoksalan taj detalj: DO određene brzine.

Zapravo se na taj način oni ograđuju od neisporučivanja cjelokupne, deklarirane brzine. Sada će im, kladim se, izgovor za svaki kvar ili smanjenu brzinu biti: "Pa loša Vam je parica, gospodine!"

Ako mogu isporučiti brzinu do 16mbit, a koja je veća od 8mbit, zašto ne bi stoga mogli isporučiti kompletnih 8mbit!? Mogli su samo za 16mbit staviti "do".

Ali ne, pa to je T-COM!

Prije si ih mog'o pr*at da ti ne isporučuju deklariranu brzinu, ali došlo je rješenje svih naših (i njihovih) problema: DO! Ljudi, nazdravimo!

"Dobar dan, brzina mi je pala na samo 50kbit."
Operater u službi za korisnike, 'ladeći jaja i vodeći se prema uputama za idiote, odgovara: "Gospodine, pa isporučujemo vam deklariranu brzinu", a zatim nastavi 'ladit jaja.
Pa kaj je tak teško skužit zašto piše do 8mb stvarno ne kužim ko da se govori turski npr. ja sam 50m od centrale i mogu mi isporucit punih 8 a ti si npr 4 km od centrale i nemogu ti isporučit punih 8 pa zato i pise "do 8".A u vezi ovih ne inteligentnih izjava kako ce nekom 16 ak meni nemogu niti 8 je isto jednostavno.Opet meni mogu 16 jer sam 50m od centrale a tebi nemogu jer si predaleko i gubi se signal i imaš jaču šum slaba parica (meni stavili novu dugu 52m) zato je i lijepo napisano "Do" određene brzine,a ne da svi mogu max (zato se i zove max adsl hehe
CPU je offline  
Staro 12.10.2007., 19:47   #98
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Thedman ukaži mi moju grešku da učim iz nje.
Cpu nema veze udaljenost od centrale ima samo vrsta kabela koji vodi od centrale do tvoje kuće.Ako na nekom vezi ide do 12 a ti si pretplaćen na 8 a oni ti isporučuju sedan ko tu koga krade.Mislim da neki operatori davaju prave brzine za razliku od t-coma
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline  
Staro 12.10.2007., 20:04   #99
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Thedman ukaži mi moju grešku da učim iz nje.
Cpu nema veze udaljenost od centrale ima samo vrsta kabela koji vodi od centrale do tvoje kuće.Ako na nekom vezi ide do 12 a ti si pretplaćen na 8 a oni ti isporučuju sedan ko tu koga krade.Mislim da neki operatori davaju prave brzine za razliku od t-coma

udaljenost igra itekako ulogu kao i opterecenost konekcijama nije svejedno imas 10 ljudi ili 1000 na istom kablu?! kao i udaljenost nije isto jesi 3m od centrale i 100km ? jer sto si dalje to ti se povecava otpor kabla i sa time dolaze sve vece smetnje laicki receno. Bakar odlicno provodi ali ne moze se mjeriti sa optikom.... jer kod optike ti je otpor minimalan gotovo nikakav ako je pravilno postavljena
jurbAs je online  
Staro 12.10.2007., 23:12   #100
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
rijeka, podmurvice, nula bodova.
Pioneer je offline  
Staro 12.10.2007., 23:29   #101
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor CPU Pregled postova
Pa kaj je tak teško skužit zašto piše do 8mb stvarno ne kužim ko da se govori turski npr. ja sam 50m od centrale i mogu mi isporucit punih 8 a ti si npr 4 km od centrale i nemogu ti isporučit punih 8 pa zato i pise "do 8".A u vezi ovih ne inteligentnih izjava kako ce nekom 16 ak meni nemogu niti 8 je isto jednostavno.Opet meni mogu 16 jer sam 50m od centrale a tebi nemogu jer si predaleko i gubi se signal i imaš jaču šum slaba parica (meni stavili novu dugu 52m) zato je i lijepo napisano "Do" određene brzine,a ne da svi mogu max (zato se i zove max adsl hehe
Nije uopće stvar u tome. Zašto je primjerice na 2mbit stavljeno do? Pa hebemu, ljudi su do sada bili na 3mbit pa nije bilo do.

Stvar je u tome da sam ja prije mogao zahtijevati brzinu koju plaćam. Sad ne mogu, jer su se od toga ogradili.

To ti je isto kao da ti proda rabljeni auto sa 50.000+ kilometara. Pa sad, može biti 50 ili 150 tisuća.
frANZi je offline  
Staro 13.10.2007., 00:06   #102
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127