Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2024., 20:32   #1
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Kako slati tehnicku robu vece vrijednosti

Kako je (kao privatni korisnik) najbolje slati posiljke vece vrijednosti a da je relativno sigurno - skuplje konzole, graficke, laptope, konfiguracije i sl.?
Konkretno, trebam poslati laptop trenutne vrijednosti cca 1000 EUR na reklamaciju (ovo vrijedi i za slucaje prodaje, zamjene i sl.):

- DPD - kazu da bas i ne salju tehnicku robu i preporucuju drugu sluzbu
- GLS - u slucaju eventualnog gubitka posiljke moguc je povrat do 150 EUR
- Overseas Express - u slucaju eventualnog gubitka posiljke kazu pise se zahtjev za povratom uz predocenje racuna (prvo pitanje koje mi pada na pamet kako znati da je zaista u paketu bio doticni proizvod, tako netko moze traziti povrat za nesto vece vrijednosti...)
- Tisak paket - nisam jos nasao da je bilo gubljenja paketa (i iz osobnog iskustva), ali je ogranicenje u dimenzijama paketa
- Posta - postoji opcija slanja kao vrijednosni paket sto je svakako najsigurnije, ali je prilicno skupo: npr za paket vrijednosti 500 EUR, 2-5 kg i slanje iz postanskog ureda cijena je 20,18 EUR, za vrijednost 1000 EUR je 34,38 EUR i jos pise da troskovi slanja paketa do 10kg ne ukljucuju PDV.

Preporuke ili iskustva? Hvala

Zadnje izmijenjeno od: stribor919. 24.02.2024. u 11:28.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 21:44   #2
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
znam samo da je tisak nenadjebiv.posalo sam stotine pošiljaka a i od drugih nikad nisam cuo da se nesto zagubilo

doduse nisam ni sa GLS om imao problema
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2024., 22:46   #3
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Citiraj:
Autor stribor919 Pregled postova
Kako je (kao privatni korisnik) najbolje slati posiljke vece vrijednosti a da je relativno sigurno - skuplje konzole, graficke, laptope, konfiguracije i sl.?
Konkretno, trebam poslati laptop trenutne vrijednosti cca 1000 EUR na reklamaciju (ovo vrijedi i za slucaje prodaje, zamjene i sl.):

- DPD - kazu da bas i ne salju tehnicku robu i preporucuju drugu sluzbu
- GLS - u slucaju eventualnog gubitka posiljke moguc je povrat do 150 EUR
- Overseas Express - u slucaju eventualnog gubitka posiljke kazu pise se zahtjev za povratom uz predocenje racuna (prvo pitanje koje mi pada na pamet kako znati da je zaista u paketu bio doticni proizvod, tako netko moze traziti povrat za nesto vece vrijednosti...)
- Tisak paket - nisam jos nasao da je bilo gubljenja paketa (i iz osobnog iskustva), ali je ogranicenje u dimenzijama paketa
- HP Express - postoji opcija slanja kao vrijednosni paket sto je svakako najsigurnije, ali je prilicno skupo: npr za paket vrijednosti 500 EUR, 2-5 kg i slanje iz postanskog ureda cijena je 20,18 EUR, za vrijednost 1000 EUR je 34,38 EUR i jos pise da troskovi slanja paketa do 10kg ne ukljucuju PDV.

Preporuke ili iskustva? Hvala
Ovdje si nešto pobrkao, vjerojatno si stavio opciju običnog paketa koji ti sa označenom vrijednosti diže cijenu slanja znatno više nego Paket24.
Stavi lijepo paket 24, vrijednost 1000 eura, osjetljiv sadržaj i uručenje do 11h i ispadne te manje od 15 eura. Još ako ti lijepo probiju rok uručenja dobiješ pare natrag plus 3 poštarine
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 00:48   #4
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Ovdje si nešto pobrkao, vjerojatno si stavio opciju običnog paketa koji ti sa označenom vrijednosti diže cijenu slanja znatno više nego Paket24.
Stavi lijepo paket 24, vrijednost 1000 eura, osjetljiv sadržaj i uručenje do 11h i ispadne te manje od 15 eura. Još ako ti lijepo probiju rok uručenja dobiješ pare natrag plus 3 poštarine

Da, racunao sam za obican paket, sad sam probao s paket24 i cijena dostave uz iste uvjete je cca 12 EUR. Wtf, cemu tolika razlika? Koje su to fore...
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 20:42   #5
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Tisak paket možeš staviti vrijednost do 66 eura, tako da ja ne bih baš slao paket od 1000 eura jer ako ga izgube (iako mi nisu nikad izgubili) možeš se žaliti upravi vodovoda.
Za skuplje stvari definitivno Paket24 (bivši HPExpress) osiguran na punu vrijednost i miran si.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2024., 15:21   #6
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Paket 24, označim vrijednost par stotina eura više i molim boga da ga izgube ili oštete.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na