Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2020., 20:24   #271
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Imam ja MOMO racing Logitech pa ako je tko zainteresiran za entry level volan, nek se javi, uletio mi G25 pa je Momo slobodan, u svakom slučaju bolji od svih ovih jefitnjara, ima force fedback, očuvan, radi kao prvog dana.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 15:48   #272
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova

Jedino na prvu mi falila "koža" sa logija, no brzo sam se navikao na gumirani volan.

ovo sam ja rjesio na svom t150 tako da sam kupio kožnu navlaku i namontirao, i puno je bolji osjecaj od gume/plastike, i ruke se manje znoje, a volan manje kliže kad se oznoje

a što se tiče g29 vs t150, rekao bi da logi ima bolju izradu volana (djeluje ozbiljnije), a trustmaster bolje rješen mehanizam forcefeedbacka, ne bi rekao da je lošiji, samo malo drugačiji. Neki preferiraju jedno neki drugo...Meni kod 150ice ide na jetra koliko je mali volan, sa ovom navlakom je to malo bolje, ali svjedno bi radije da je veci.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 18:49   #273
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Čuj to, navlaka... U autu sam šivao kinesku "kožu" tj kit izrezan po mjeri jer bi rađe imao samo kostur željezo nego navlaku 😂

Bilo bi fora da ima takvi kitovi za PC volane.

Najveća mana tm volana su one jeftine pedale koje dolaze sa nekim modelima kao t300 rs.
Dok t3pa koja golqzi sa GT verzijom mi je ista, možda čak i bolja od logija g29 zbog podesivog brake moda. Čak mi taj set ne klizi dok sam logija morao upresti s nečime...

Sad, u ovom novom logitechovom pre pre cijenjenom volanu su stavili progresivnu oprugu pa je to možda bolje riješenje.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 18:49   #274
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Drugi tjedan mi dolazi T300 RS GT i TH8A. Stalkam ga već mjesecima i onda sam jučer prelomio kad je nino oglasio popust, rekoh I have to have it now



G29 s mjenjačem koristim oko dvije godine koji će uskoro u prodaju pa ako je ko zainteresiran nek se javi prije nego ode u oglasnik. Volanu istekla garancija, neću sad reći da je korišten 10 sati i od onda stoji u ormaru kad nije, ima nekoliko stotina sati igranja, velikom većinom u ETS2 koja je inače mirna vožnja i nešto u Assetto Corsi. Volan je inače u super stanju i sve radi bez problema, shifter također koji ima garanciju još cca 5 mjeseci, aftermarket kugla stavljena ali imam i originalnu. Imam i mod cambio 3.5 za shifter ali praktički nekorišten jer je otpor dosta veći nego default a pošto imam nosač na izvlačenje beskoristan mi je, mora biti fixna podloga.
Samo informacija da ne planiram slati poštom, možda budem ako neko dulje vrijeme prođe a da ne prodam.

Evo slika volana 1, 2, 3


Eto toliko od mene i unaprijed se ispričavam ak nije dopušteno ovdje oglašavanje al mislim da je ok tema pošto ljude zanimaju te stvari. Poz
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 18:52   #275
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ajde, baš me zanima hoćeš li imati kao i ja mišljenje da je to dosta bolji volan od logija...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 18:54   #276
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
https://www.links.hr/hr/volan-thrust...-ps3-102005054

t300 rs gt u linksa za 2500kn

naručio jedan za šogora
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 19:03   #277
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ajde, baš me zanima hoćeš li imati kao i ja mišljenje da je to dosta bolji volan od logija...

Ne vidim kako može TH biti lošiji. Za force feedback svi vele da je daleko bolji na Thrustmasteru i nema onog osjećaja da mu fali u sredini. Jedino će mi možda faljeti neke tipke na volanu na koje sam se naviknuo.


Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
https://www.links.hr/hr/volan-thrust...-ps3-102005054

t300 rs gt u linksa za 2500kn

naručio jedan za šogora

Provjeriti s Linksom da nisu možda pogriješili jer po slici to je samo RS verzija bez GT.
Edit: u opisu piše T3PA – GT EDITION PEDAL SET pa onda vjerojatno jest
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 19:04   #278
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
auu a koja je razlika?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 19:09   #279
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Samo pedale al ak u opisu piše da su pedale GT verzija onda moraju biti. Ove na slici su srednja žalost prema T3PA
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 19:10   #280
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
T3PA – GT EDITION PEDAL SET

ovo piše u opisu, ajd valjda je ok

znači ok kupnja, recimo prema logi g29?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 19:14   #281
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Pitaj me to drugi tjedan
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 20:24   #282
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Čuj to, navlaka... U autu sam šivao kinesku "kožu" tj kit izrezan po mjeri jer bi rađe imao samo kostur željezo nego navlaku 😂

Bilo bi fora da ima takvi kitovi za PC volane.

Najveća mana tm volana su one jeftine pedale koje dolaze sa nekim modelima kao t300 rs.
Dok t3pa koja golqzi sa GT verzijom mi je ista, možda čak i bolja od logija g29 zbog podesivog brake moda. Čak mi taj set ne klizi dok sam logija morao upresti s nečime...

Sad, u ovom novom logitechovom pre pre cijenjenom volanu su stavili progresivnu oprugu pa je to možda bolje riješenje.
jesi kliknuo? to i je ona navlaka na šivanje, ne ono plasticno gumeno govno koje se nakalemi na volan. Pase od volana normalnog i na ovaj manji samo treba odrezat mali komad jer je za volan veceg promjera. Šivanje sam rjesio tako da sam zvao mater na kolace i kavu i usput joj uvalio zanimaciju
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 18:40   #283
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Koji software za G25 koristite????
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 20:48   #284
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
jesi kliknuo? to i je ona navlaka na šivanje, ne ono plasticno gumeno govno koje se nakalemi na volan. Pase od volana normalnog i na ovaj manji samo treba odrezat mali komad jer je za volan veceg promjera. Šivanje sam rjesio tako da sam zvao mater na kolace i kavu i usput joj uvalio zanimaciju
Nisam ni skužio link. 😫

Ajde to je već puno bolje... Makar bi volio zajedno sa izrezima za tri kraka da pokrije sve što guma pokriva. Kao što sam uzeo za auto.
Tamo je super ispalo, još bi savršeno ispalo da mi se dalo skidati volan....

Samo mi jedno nije jasno... Znam da je to igračka.. znam da nije pravi.. ali pobogu zar nisu mogli bolje nego ostaviti rupe za vide u gumi iza....
Nerviraju me
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 22:00   #285
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ajde, baš me zanima hoćeš li imati kao i ja mišljenje da je to dosta bolji volan od logija...

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
T3PA – GT EDITION PEDAL SET

ovo piše u opisu, ajd valjda je ok

znači ok kupnja, recimo prema logi g29?


Evo poslije nekoliko dana malo dojmova... THR je bolji volan definitivno od G29, u osjećaju vožnje i FFB je onako kako bi trebalo biti i to mi je bio prvi dojam a i najbitnija je stavka kad se priča o vožnji. Preciznije vozim jer nema one FFB manjkavosti u sredini volana i nisam zbilja mislio da će biti tolika razlika. Osjete se sve prednosti tog remena u sebi naspram zupčanika, a i puno tiši je volan. Da ne ispada da pljujem sad po G29, vrlo dobar je to volan i ima svoje prednosti, npr. po meni osjećaj one kože u ruci ide dosta na njegovu stranu, više tipki su još jedan plus a i one kopče za stol su mi praktičnije bile, lakše je baratati s njima a i šarafiti ih. Mogao sam volan spremiti bez brige ravno na stol kako i stoji, THR ne mogu a da ne budem u strahu da kopču ne polomim pa spremam volan vertikalno da stoji na kolu volana. Čak mislim da ću neki stalak složiti da ne stoji tako da ga ne ogulim.


Pedale su kvalitetom podjednake. Vrlo dobre na jednom i na drugom.


E sad mjenjač, tu je razlika velika. TH8A ima osjećaj kako spada bez ikakvog klikanja, 90% metal i otpor/težinu koja se može i slagati po želji preko onog bočnog šarafa. Probao sam ga pritegnuti ali nije baš išlo pa sam odustao da ga ne sjebem slučajno, ionak je out of the box odličan. Veliki plus je 7 brzina a i može se složiti da bude sekvencijalan ko stari mjenjač od G25.
G29 shifter suprotnost, većina plastika a osjećaj mjenjanja brzina naspram TH8A je, da citiram jednog čovjeka s drugog foruma je ''ko kuhača u pudingu''.


Sve u svemu razlika u kvaliteti je na strani Thrustmastera, s razlogom su skuplji, i volan a pogotovo mjenjač.


Ajd
__________________
Trgovine: 1, 2, 3

Zadnje izmijenjeno od: viper84. 21.10.2020. u 22:21.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 19:28   #286
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Vrag mi nije dal mira da i ovo napravim
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1604771454984.jpg‎
Views:	245
Size:	404.6 kB
ID:	22900  
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 21:31   #287
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Imao sam prilike voziti na ovoj zvijeri, Podium Racing Wheel F1.

Od onda mi se neda na mom G29 ništa
Strašno kakav je to osjećaj. Nakon vožnje su me boljele ruke, palčevi i ramena
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 22:45   #288
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Vrag mi nije dal mira da i ovo napravim
Zima je, trebao si stavit gumeni tepih Brat mi je isto napravio s g25
danex je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 23:47   #289
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Haha. 2011. sam također to napravio s pedalama na G25, tada sam i komplet nosač za volan izradio, vario i rezao cijeli dan da bi sutradan završio na očnom odjelu u bolnici jer mi je par špena upalo u oko


Iskopao u ''arhivi'' na kompu sliku iz doba krumpir kamera na mobovima. Na slici moja sekica kad sam ju učio voziti u test Drive Unlimited
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00308.jpg‎
Views:	244
Size:	195.8 kB
ID:	22902  
__________________
Trgovine: 1, 2, 3

Zadnje izmijenjeno od: viper84. 07.11.2020. u 23:54.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2020., 10:27   #290
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Evo poslije nekoliko dana malo dojmova... THR je bolji volan definitivno od G29, u osjećaju vožnje i FFB je onako kako bi trebalo biti i to mi je bio prvi dojam a i najbitnija je stavka kad se priča o vožnji. Preciznije vozim jer nema one FFB manjkavosti u sredini volana i nisam zbilja mislio da će biti tolika razlika. Osjete se sve prednosti tog remena u sebi naspram zupčanika, a i puno tiši je volan. Da ne ispada da pljujem sad po G29, vrlo dobar je to volan i ima svoje prednosti, npr. po meni osjećaj one kože u ruci ide dosta na njegovu stranu, više tipki su još jedan plus a i one kopče za stol su mi praktičnije bile, lakše je baratati s njima a i šarafiti ih. Mogao sam volan spremiti bez brige ravno na stol kako i stoji, THR ne mogu a da ne budem u strahu da kopču ne polomim pa spremam volan vertikalno da stoji na kolu volana. Čak mislim da ću neki stalak složiti da ne stoji tako da ga ne ogulim.


Pedale su kvalitetom podjednake. Vrlo dobre na jednom i na drugom.


E sad mjenjač, tu je razlika velika. TH8A ima osjećaj kako spada bez ikakvog klikanja, 90% metal i otpor/težinu koja se može i slagati po želji preko onog bočnog šarafa. Probao sam ga pritegnuti ali nije baš išlo pa sam odustao da ga ne sjebem slučajno, ionak je out of the box odličan. Veliki plus je 7 brzina a i može se složiti da bude sekvencijalan ko stari mjenjač od G25.
G29 shifter suprotnost, većina plastika a osjećaj mjenjanja brzina naspram TH8A je, da citiram jednog čovjeka s drugog foruma je ''ko kuhača u pudingu''.


Sve u svemu razlika u kvaliteti je na strani Thrustmastera, s razlogom su skuplji, i volan a pogotovo mjenjač.
bilo bi dodatno korisno znati razliku po krugu. odnosno da si napravio sa oba volana test na istoj stazi, isti auto+setup, koja vremena se rade.
  Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 21:32   #291
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Konačno prelazim na Fanatec pa je moj G29 slobodan ako ga netko želi udomiti.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 19:22   #292
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Može preporuka volana do 800/900kn?

tnx
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 21:01   #293
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Nemaš neku sreću za te novce, manje više su igračke. Eventualno neki Logitech Momo ili DFGT, ali oni su jeftiniji ionak.


Imao sam 4 volana u životu već i mislim da ti je najbolje malo dodati love i kupiti rabljeni G29 i miran si. To je best buy ionako za do 2000kn, a možeš s njim biti zadovoljan i godinama, ove igračke ćeš prerasti za koji mjesec.


Ja sam svoj G29 prodao za 1250kn tako da se nađu. Dodaj 300-400kn i miran si duže vremena.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 21:50   #294
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor theo Pregled postova
Nemaš neku sreću za te novce, manje više su igračke. Eventualno neki Logitech Momo ili DFGT, ali oni su jeftiniji ionak.


Imao sam 4 volana u životu već i mislim da ti je najbolje malo dodati love i kupiti rabljeni G29 i miran si. To je best buy ionako za do 2000kn, a možeš s njim biti zadovoljan i godinama, ove igračke ćeš prerasti za koji mjesec.


Ja sam svoj G29 prodao za 1250kn tako da se nađu. Dodaj 300-400kn i miran si duže vremena.
Kaj si uzeo nakon njega?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2020., 22:03   #295
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Kaj si uzeo nakon njega?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Fanatec Clubsport 2.5
theo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 08:13   #296
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
ako je za play 4/5 gledaj polovni t150 (po mogucnosti pro, bolje pedale ima) ili g29 ubost, ako je za komp imas i opciju g25/g27 koji su malo stariji pa je stanje upitno...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 12:10   #297
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor theo Pregled postova
Nemaš neku sreću za te novce, manje više su igračke. Eventualno neki Logitech Momo ili DFGT, ali oni su jeftiniji ionak.


Imao sam 4 volana u životu već i mislim da ti je najbolje malo dodati love i kupiti rabljeni G29 i miran si. To je best buy ionako za do 2000kn, a možeš s njim biti zadovoljan i godinama, ove igračke ćeš prerasti za koji mjesec.


Ja sam svoj G29 prodao za 1250kn tako da se nađu. Dodaj 300-400kn i miran si duže vremena.
Treba mi za klinca pa sam mislio preporuku (Forzu igra-PC) za entry model?

Thrstmaster T80 ,488?

ili?
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 12:21   #298
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
Treba mi za klinca pa sam mislio preporuku (Forzu igra) za entry model?

Thrstmaster T80 ,488?

ili?
Ovo misliš na T80-488 model upravljača???? Ako da to je isti volan.
Definitivno MOMO, imaš ih par na njušci, to ti je nekih 300-400kn, volan s FFB bolji od ovih plastičnih. puno bolji entry level volan, jesu stariji ali rade. Ja svog neki dan prodao za 300kn isto kao entry level i lik i djeca su prezadovoljni. T80 je igračka za PS i pitanje da li će biti kompatibilan sa svim igrama na PC-u.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 12:32   #299
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Tnx
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 12:35   #300
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Baš zato jer je za klinca, kupi mu nešto što valja, možda će biti novi Lauda
theo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na