Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2016., 19:14   #151
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Javi dok bude iz napajanja:

__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2016., 19:50   #152
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Znači imat ćemo novog duhovnog vođu među nama
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2016., 21:05   #153
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2016., 00:05   #154
O9g1
Bee-do Bee-do Bee-do, TUP
Moj komp
 
O9g1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
Stara narodna kaže:
"Sva ota čuda te'n'ke radu na b'jeli dim, a ne na struju kako bi neki ovd' vol'li virovat.... jerbo kad jednom istiraš otaj dim iznutran navan.... neš' ga više nat'rat da piva....

__________________



CPU: Intel i5 2500k (BX80623I52500K) cooled by Scythe Ninja3 (SCNJ-3000)
MBO: Asus P8Z68-V PRO/GEN3
RAM: 2x4GB Kingston 1600MHz, DDR3, XMP (KHX1600C9D3K2/8G)
GPU: GIGABYTE Radeon R9 290 4GB Windforce 3x (GV-R929OC-4GD)
SSD: Samsung 840 EVO 120GB (MZ-7TE120BW) - System
HDD1: WD Caviar Black 500GB (WD5001AALS) - Storage
HDD2: WD 250GB (WD2500JS-22MHB0 ) - Backup
ODD: Samsung 22/8/8/48/32x (SH-S222AB)
PSU: XFX XXX Edition P1-650X-CAG9 650W
CASE: Fractal Design Arc midi
FAN CONTROL: Scythe KAZE MASTER 5.25″ Bay Fan Controller (KM01-BK)
FAN: 2x Fractal Design Dynamic GP-14, 140 mm intake+2X Scythe S-flex 120mm (SFF21E) exhaust
OS: W10 x64
LCD:MASTER: LG 29UM57-P Ultra širok đubar, jooooj što ga volem... , SLAVE: Dell 17"
KEYBOARD: Logitech UltraX keyboard (Y-BL49)
MOUSE: Logitech G400
SOUND: Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
HEADSET: Steelseries Siberia v2
RALLYING GEAR: Logitech G25+homemade cokpit+handbrake (modani Genius MaxFighter F-16U)
IF IN DOUBT, FLAT OUT!!!


Don't touch it! It is mine! It's all miiiiineeee!!!







Lenovo Essential B580
CPU: Intel Celeron Dual Core B820 1.70GHz (2MB cache)
LCD: 15.6" HD LED 1366 x 768
GPU: Intel HD Graphics 3000
RAM: 4GB DDR3 1600MHz
HDD: 320GB SATA
ODD: DVDRW DL
PSU: Up to 4hours (Li-Ion 6 cell)
ETHERNET: Yes (Gb LAN)
COMM: Yes (802.11b/g/n)
BLUETOOTH: Yes
AUDIO IN/OUT: Yes
VGA OUT: Yes
HDMI: Yes
CASE: Lenovo
CARD READER: Yes
FINGERPRINT READER: Yes
CAMERA: Yes
OS: Windows 7 Profesional








Lenovo ThinkPad E560
CPU: Intel Core i7-6500U 2.5 GHz
LCD: 15.6 inch 16:9, 1920x1080, IPS-Panel, LED-Backlight, glossy: no
Extern LCD:Lenovo X24a, 24 inch 16:10, 1920x1200, IPS-Panel, LED-Backlight
GPU: AMD Radeon R7 M370 2 GB GDDR5
RAM: 16GB, 2 x 8 GB DDR3L-1600
HDD: 250GB SSD
ODD: DVD+/-RW
PSU: 48 Wh (6 cell)
ETHERNET: Gigabit Ethernet
COMM: 802.11ac, Bluetooth, Intel Dual Band Wireless-AC 8260 - M.2 Card
CONNECTIONS: 3 x USB 3.0, HDMI, VGA, OneLink connector, LAN, Headphone/microphone combo jack
CARD READER: 4 in 1 ( SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card )
CAMERA: Yes
OS: Windows 10 64x









Poštena, dobra i odgovorna trgovina +još jedna...





Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers!
O9g1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 07:27   #155
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Ljudi pokazuju svoje neznanje na svakom koraku, pa tako ni pcekspert nije iznimka. No, nakon par postova i savjeta, vidi se da nije problem u neznanju (što samo po sebi i nije tolika sramota), već u slaboumlju.
Slaboumlje?

Po čemu si toliko uvjeren u moje neznanje i čemu vrijeđanje?

RD od nvidie ima 145 W TDP
http://www.geforce.com/hardware/desk...specifications
što se može smanjit

Ne kupujem novo napajanje, nego koristim ono što mi žena ima iz svoje prijašnje konfiguracije.

Dakle 420W LC za
i5 6600k (stock intel hladnjak)
2x4 GB ddr4
2x HDD

Dakle to je konfiguracija koja je zamišljena.
I LC 420W je više nego dovoljno dobar za tu konfiguraciju, dakle nije planirana grafička kartica.

Isto napajanje je držalo 90W procesor i grafičku karticu (pasivna, ne znam model), i 2 diska i radilo savršeno (dakle planirano opterećenje je manje nego za što je već provjereno napajanje savršeno radilo).

Igrom slučaja, privremeno na 3 mj ću imat viška jednu gtx970 gigabyte WF3 OC.

Da mi ta grafička ne stoji u ormaru bez veze, namjeravam je stavit privremeno u tu konfiguraciju uz limitiranje potrošnje.


Ovu konfiguraciju sad imam (već 4 mjeseca) i znam kako se ponaša uz smanjivanje potrošnje. Dakle ja ZNAM okvirno koliko troši GTX 970 i i5 6600k uz petljanje po power limitu i undervolt. Za razliku od ljudi koji smatraju da sam neupućen i slabouman.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 07:37   #156
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ajde, smirite strasti malo...
markecSMB - ne kužim što uopće želiš napraviti sa svime ovime. Prvo pitaš, a onda grčevito braniš svoj stav jer ti se nije svidio odgovor. Nećeš ovdje nikoga uvjeriti, osim sebe samoga, da ti je to napajanje ok za to što ga želiš iskoristiti. Ti si uvjeren da je dovoljno, nitko drugi nije i na tome će i završiti. Ako imaš sreće, neće se ništa desiti i svi sretni idemo dalje. Kako god, dobio si i više odgovora nego si tražio, sve ostalo je na tebi i tvojoj sreći.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 08:11   #157
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
RD od nvidie ima 145 W TDP
TDP NIJE isto što i potrošnja. Najbolje da kupiš neki wattmetar i da isprobaš na trenutnom sistemu koliko ti vuče cijela konfiguracija. Ako je više od 200W u loadu, nemoj to spajati na LC. Svakako javi kako je završilo
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 08:55   #158
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
TDP NIJE isto što i potrošnja. Najbolje da kupiš neki wattmetar i da isprobaš na trenutnom sistemu koliko ti vuče cijela konfiguracija. Ako je više od 200W u loadu, nemoj to spajati na LC. Svakako javi kako je završilo
Nije velika razlika između TDP i prosječne potrošnje, što se može vidjet i na linkovima koje sam prethodno stavio.

Danas ću uzet strujna klješta s posla i vidjet (ako nađem vremena, danas, ako ne neki drugi dan ovaj tjedan) koliko točno troši na mojoj konfiguraciji (sadašnje stanje i limitiranje).

Moja konfiguracija:

550W VX corsair
FD R5 s 3x 1000 okr/min (jedan fan sam kupio ekstra, intake)
i5 6600k@ 4.7 GHz s 1,36V s NHD14
fanovi namješteni u UEFI ~600okr/min noctua 14cm, 700okr/min noctua 12cm, i 3x FD 14cm 600okr (ovo je znatno više nego što će bit u ženinom kompjuteru)
gigabyte WF3@ 1500/8000 Mhz (GPU/GDDR5)
1x SSD
2x HDD
2x gskill ripjaws V (16GB) @ 3000MHz ddr 4

Skylake malo troši, i odlično se undervolta i svjestan sam da dugoročno GTX970 ne bi bilo pametno (bez limitiranja snage), držat na tom napajanju, ali već sam se igrao s power limitom i undervoltom grafičke i vidio sam kako se ponaša.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ajde, smirite strasti malo...
markecSMB - ne kužim što uopće želiš napraviti sa svime ovime. Prvo pitaš, a onda grčevito braniš svoj stav jer ti se nije svidio odgovor. Nećeš ovdje nikoga uvjeriti, osim sebe samoga, da ti je to napajanje ok za to što ga želiš iskoristiti. Ti si uvjeren da je dovoljno, nitko drugi nije i na tome će i završiti. Ako imaš sreće, neće se ništa desiti i svi sretni idemo dalje. Kako god, dobio si i više odgovora nego si tražio, sve ostalo je na tebi i tvojoj sreći.
Ok, branim svoj stav. Sankcioniraj ovog što me vrijeđa. Nisam Vidoviti Milan da mogu garantirati da će sve radit savršeno, al probat ću i vidjet i stavit video ako radi (ako ne bude radio, fino ću podvit rep i reć, NE RADI).

Mišljenje sam tražio, mišljenje sam dobio, i hvala svima na dobronamjernim savjetima ( i osobno ne bi nikom savjetovao da ovo radi...).

LP

Marko

Zadnje izmijenjeno od: tor. 09.03.2016. u 09:03.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 10:51   #159
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Gle, nije problem ni TDP ni prosječna potrošnja. Kao što je Alvin rekao, problem su peak-ovi. Za ilustraciju, moja 980 ima TDP od 165 W, vuče prosječno 175W, ali pogledaj što ona radi unutar jedne milisekunde: http://www.tomshardware.com/gallery/...12-1-png-.html i koliko mi se čini, radi cirkus sa napajanjem.

Cijela priča je ovdje: http://www.tomshardware.com/reviews/...l,3941-11.html

Zadnje izmijenjeno od: tor. 09.03.2016. u 11:23.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 11:19   #160
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Mislim da se previše trudimo. Čovjek je dobio naše (uglavnom negativno) mišljenje za LC napajanje, ali tvrdi da će mu biti dostatno. U redu, komp je njegov. Ako napajanje vrisne i povuče za sobom koju komponentu, ne može reći 'nisam znao'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2016., 13:33   #161
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Gle, nije problem ni TDP ni prosječna potrošnja. Kao što je Alvin rekao, problem su peak-ovi. Za ilustraciju, moja 980 ima TDP od 165 W, vuče prosječno 175W, ali pogledaj što ona radi unutar jedne milisekunde: http://www.tomshardware.com/gallery/...12-1-png-.html i koliko mi se čini, radi cirkus sa napajanjem.

Cijela priča je ovdje: http://www.tomshardware.com/reviews/...l,3941-11.html
Jasno mi je da će bit kratkotrajnih peakova, no kako su oni uski, ne utječu bitno na zagrijavanje. Pretpostavljam da je nadstrujna zaštita podešena kako spada i da neće odradit.

Inače, mjerenje i zaštita mi je struka. Inženjer elektrotehnike sam (FER, ZESA) s višegodišnjim radom u struci. Dodatno školovanje u hrvatskoj i vani u vodećim tvrtkama za mjerenje i zaštitu (ABB, eberle, omicron). Tako da molim da mi se oprosti nekakav nadobudni stav koji imam (s kompjuterima radim od 89.).

Dakle, priznam da sam možda u krivu, al ipak (ne odnosi se na gornji quote) inzistirat da sam 100% u krivu onak iz nekog iskustva il čitanja po netu...


Ne znam točno koliko će trošit ta konfiguracija, al čim mi se tehničari vrate s terena uzet ću strujna kliješta i doma izmjerit struju na 230V i tako dobit sliku koliko mi troši konfiguracija (vuče iz mreže).
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 14:04   #162
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
coconat ti je sve rekao, a i ako si struke koje jesi - trebao bi znati bolje.

da je to proper 420w napajanje (koje može isporučiti 350-400w na 12v rejlu) nikome ništa, ali ovako bi te na kraju mogao skupo izać ovaj izlet tvrdoglavosti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 14:06   #163
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ne znam točno koliko će trošit ta konfiguracija, al čim mi se tehničari vrate s terena uzet ću strujna kliješta i doma izmjerit struju na 230V i tako dobit sliku koliko mi troši konfiguracija (vuče iz mreže).
da i ne, jer pojma nemam na koliko je taj LC efikasnosti. u svakom slucaju ces procitati vecu potrosnju na mrezi nego sto komp zaista trosi. kada saznas kolika je efikasnost (pojma nemam, stranice proizvodaca) i kada opteretis sve komponente sa 100% koliko mozes, onda ces dobiti dobru procjenu koliko cijeli stroj trosi. jer recimo kada bi stavio nekakvo kvalitetnije napajanje sa vecom efikasnoscu - naravno da bi struja iz mreze ipak bila niza .

nego, sve 5. sve ovo teorijski sto si napisao stoji i vjerujem da nitko nema rijeci zamjerke, ali upravo sto je Alvin rekao (a i ti se dotakao), ti peakovi su najveci problem. nisam siguran, ali ako si slaba struja, sto tocno mislis kako ce komponente nakon nekog vremena raditi kada stalno dobivaju peakove? jer ono, rijec je ipak o vrlo osjetljivoj elektronici, nije to lampas pa te bas briga ako opadne napon za 10-20% ili zarulja...........

u svakom slucaju, osobno ja i vjerujem svi ovdje ljudi se nebi osjecali ugodno da office napajanje tjera konfiguraciju koja jednostavno sama po sebi, kada pogledas tip komponenti i vrijednost, zasluzuje kvalitetno/kvalitetnije napajanje.

isti vrag, sto onda nebi stavio MS? ili Codegen, Frontier, Colorsit? sve su to switcheri, sve ce to raditi . ali samo je pitanje kako ce raditi, koje ce biti posljedice sa variranjem napona, te najbitnije - ako se dogodi otkazivanje napajanja, sto ce se tocno dogoditi?


bolje lijeciti nego sprijeciti, IMHO. isto tako i od svih ovdje. no tvoje komponente, tvoj izbor, tko smo mi da ista sufliramo sa strane. svakako sretno da radom, osobno vjerujem da ce napajanje tjerati konfu, cak mozda i sa grafom unutra bez vidljivo osjetnih problema, jedino sto je pitanje kako ce izlazni napon izgledati i samim time hraniti komponente, ali to je sada skroz manje bitna stvar kada si jednostavno odlucio bas to napajanje uzeti.


iskreno, radije bi puknuo Fortrona 400W u tu kantu koji se nade za 50 kuna nego se zezao sa downclockanjem komponenti koje su tu da rade, ali to sam ja .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 18:14   #164
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
https://www.youtube.com/watch?v=EV1iF0_PHU4
https://www.youtube.com/watch?v=PUCYeoyqbc8

Što sam napravio. Kabel sam izrezao, skinuo vanjski plašt i provukao profi strujna kliješta kroz fazu (il nulu, svejedno) i mjerio struju. Ovo su profi strujna kliješta, američka a ne neko kinesko govno, kog zanima nek si progugla. Ako mi se bude dalo uzeo sam s posla i IR, pa možda i uzmem termoslike...
Struja koja se mjeri je ekvivalent snazi, s time da je bitno znat da je struja (snaga) koju mjerim jedno 20% veća nego što je na izlazu iz PSU. To je odprilike korisnost napajanja na ovoj snazi (80%).
Snaga je struja x 230, dakle ako je struja 1A, snaga koja ulazi u napajanje je 230W, a u isto vrijeme zbog korisnosti snaga koja izlazi iz napajanja je otprilike 0.8x230, dakle odprilike 180W.
Ta snaga se raspoređuje po svim naponima (3,3 5 12 V) u ploču i na komponente na ploči.
Mjerenje nikako nije znanstveno ali okvirno daje sliku kako se ova konfiguracija ponaša, a ovim videima želim pokazat kako je ovo iznimno učinkovita konfiguracija. Nije petljano po naponima, nije petljano po multiplikatorima CPU-a i nije petljano po naponima ni po frekvenciji GPU kao i memorije, već samo powerlimit.

Iz nekog razloga mobitel nije snimio zvuk. Počinjem s idle, di je nekih 0.5A, onda palim shadowplay i uključujem valey benchmark, smanjujem limit i cijelo vrijeme skačem s mobitelom prema strujnim kliještima di se vidi koliko ampera vuče (znatni pad struje).
Zamislio sam da se paralelno može gledat dva videa, onaj snimljen s mobitelom i shadowplay.
Valey ne optereti jako konfiguraciju, najviše mi optereti squad, nekih 0,8 A, dakle napajanje tada daje 150W prema svim komponentama.

Konfiguracija
Corsair VX 550W
FD R5 KUĆIŠTE, 3 VENTILATORA 14CM (2 INTAKE, JEDAN ISPUH), NA CCA 600 OKRETAJA
Ploča asrock z170 extreme6+
I5 6600k@ stock s time da ga ploča na default setinzima očigledno drži stalno na 39x
Ram gskil 2x8 DDR4 3000@ 2133@ valjda na defaultnom naponu (1.2V)
2x mehanička diska
1xssd
NHD 14 s 1x14cm i 1x12cm ventilatorima na cca 600okr
Grafička gigabyte gtx970 WF3 OC, u testu na standardnom naponu i standardnoj frekvenciji (powerlimit mijenja oboje)

Zaključak, na najzahtjevnijem testu (bez naprednih petljanja) odnosno squad igri konfiguracija iz napajanja vuče ovirno 150W uz korištenje power limita.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 00:40   #165
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nemoj se ljutiti ali mislim da po jedno prvi put na forumu nekome tko se etablirao kao majstor od struje moram ti reć - ČABE SI KREČIO
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 08:47   #166
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
sada citam i kakva americanska kljesta su potrebna za ovakvo mjerenje pobogu? ima mjeraca struje iz uticnice sada za 120/150/200 kuna koji obave jednak posao, ali mnogo ljepse i brze jer mjere i ulazni napon mreze i ukupnu snagu (tako barem moj), iz cega lako dobijes i struju ako te zanima........

no, dio koji samo moram ispraviti. 3,3V se najnajcesce dobiva sa 5V raila. tocka. plus, glavnina snage koje napajanje istiskuje je na 12V railu ili railovima. ali je to opet sasvim nebitno kada je mjerenje koje bi trebao napraviti neobavljeno, a to je fino sa osciloskopom gledati kakav je ripple. na 12V, ali i na 5V. ilitiga šum......

svakako su ovo neke cinjenice koje bi se trebale znati ako se busas u prsa sa FER diplomom, sto ja recimo ne radim jer nemam diplomu sa FER-a. niti iz elektrotehnike, iako imam srednju elektrotehnicku i ipak sam tamo nesto ucio konkretnije, ali i u real life-u.


nema se vise sto drugo reci, mogu ti poslati diplomski na temu switchera jer sam ga radio, tamo je sve fino opisano i kroz sheme, kroz stvarna mjerenja, karakteristike, princip rada itd band.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 12:49   #167
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Od 20.10.2010 komp mi pogoni LC power napajanje (istina, plan je bio corsair uzet), i stvarno nemam nikakve prituzbe. Napajanje o kojem se radi je:
http://www.lc-power.com/index.php?id=197&L=1

Nakon što sam pročitao malo ovu temu, strah me sad komp upalit.

Imam doma XFX PRO450W Core edition i zanima me dal da to mozda ubacim u komp umjesto LC powera?
Drugo napajanje: http://products.xfxforce.com/en-gb/P...U/P1-450S-X2B9

Molim objektivan odgovor ako je moguce
oxer je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 13:04   #168
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor oxer Pregled postova
Od 20.10.2010 komp mi pogoni LC power napajanje (istina, plan je bio corsair uzet), i stvarno nemam nikakve prituzbe. Napajanje o kojem se radi je:
http://www.lc-power.com/index.php?id=197&L=1

Nakon što sam pročitao malo ovu temu, strah me sad komp upalit.

Imam doma XFX PRO450W Core edition i zanima me dal da to mozda ubacim u komp umjesto LC powera?
Drugo napajanje: http://products.xfxforce.com/en-gb/P...U/P1-450S-X2B9

Molim objektivan odgovor ako je moguce
Tvoj LC power i ovaj gore od kolege se ne mogu nikako usporedjivati
Tvoj je mnogo kvalitetniji,ima 80+ certifikat i jači ,a od kolege je obicni office srotex

Mozes a i nemoras ubacit XFX, xfx jest kvalitetniji, na bazi seasonica je
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 13:44   #169
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor oxer Pregled postova
Nakon što sam pročitao malo ovu temu, strah me sad komp upalit.
green serija <> office serija . 650W, i to dva raila na +12V po 25 i 27A (iako to nije istina da izbacuje 52A, ali nebitno), opet <> 420W koji ima 15A na 12V.

sto ce reci da ovaj 420W je zapravo max 180W opterecenja na +12V. dovoljno receno, @oxer, ti nemas bas nikakvog razloga za brigu sa ovim LC-om, dapace.......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 13:45   #170
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Tvoj LC power i ovaj gore od kolege se ne mogu nikako usporedjivati
Tvoj je mnogo kvalitetniji,ima 80+ certifikat i jači ,a od kolege je obicni office srotex

Mozes a i nemoras ubacit XFX, xfx jest kvalitetniji, na bazi seasonica je
Tnx na odgovoru.

Btw, igras jos erepublik? Tuljane jedan
oxer je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 14:05   #171
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor oxer Pregled postova
Tnx na odgovoru.

Btw, igras jos erepublik? Tuljane jedan
Ne, odavno
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 14:06   #172
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Jel vrijedi ovo 250kn recimo i jel ima tko saznanja kako se ponasa tvornicki ventilator nakon 4-5 godina ?

Islo bi u jednu quad c2d konfu sa GTS 250 ( 175W ) ili HD 4850 ( ~150W ).


http://www.game-debate.com/psu/index...2.3%20X%20Type

Ima sta pametnije za uzeti kao polovno do 250kn max a da daje 500-550W ?

Jel Cuftek GPS-550AB A 550W vs Znj Power pametnije rjesenje ?

http://mobilespecs.net/power/DELTA/D...AB-A_550W.html
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 15:28   #173
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dobar je taj lc power i držat će to s pola kurca. Kod njega je samo čudno što u nazivu ima peak power, što se ne radi sa proper napajanjima. Kolko se sjećam daje 408w na +12v isto kao xfx od 450w, a fura se kao da je 600w napajanje.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na