Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2016., 20:14   #1
fcz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: location
Postovi: 48
Da li mi je napajanje ubilo graficku?

Moja konfiguracija:

GA-Z87X-D3H
i5-4670k (stock) & Hyper212+
HyperX 16GB FURY DDR3
2xWD Blue 1TB
Thermaltake Smart M550W

Napajanje je staro neke dvije godine i u tom periodu je komp bio upaljen nekih 70% vremena.

Nedavno sam kupio Gigabyte G1 GTX970 i isprva je sve radilo odlicno - radio sam 3D Mark bez problema, u igrama je sve bilo kako treba (osim sto se jednom u Witcheru 3 komp sledio i ugasio, ali to mozda ne mora nista da znaci). Nakon par sedmica, jednom sam zatekao ugasen kompjuter ujutro (cesto ga ostavim preko noci). Nije se mogao upaliti, tek bi se ventilatori zavrtili na djelic sekunde, i to samo jedanput - nakon toga bih pritiskao dugme za paljenje bez ikakve reakcije, sve dok ne ugasim napajanje iz struje i ponovo ga ukljucim. Tad bi opet na prvom pokusaju paljenja dobio taj milisekund u kojem se ventilatori jedva i pokrenu.

Ne znam zasto, prvo mi je palo na pamet da rastavim kompletan komp - odnosno sve kablove/konekcije i povadim RAM plocice - i gle cuda, nakon toga se on zaista i upalio, ali nije bilo slike na monitoru. LED lampica na grafickoj radi, ventilatori se vrte, ali nema slike. Odnio sam graficku na reklamaciju, testirali su je i nakon dvadesetak dana dali su mi novu (u medjuvremenu je komp radio na integriranoj). Eh sad, malo se pribojavam da je ukljucim jer nisam siguran da li je ta prva graficka bila zaista "felericna", ili postoji mogucnost da je moje napajanje krivo sto je "crkla".

Da li postoji nacin da se to nekako testira? Da li je ovo napajanje koje imam uopce kvalitetno i dostatno za moju konfiguraciju?

Hvala!
fcz je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 21:18   #2
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Sve je moguće. Meni je nedavno napajanje uništilo disk mada kod mene je napajanje dosta starije nego kod tebe. Da se testirati napajanje odnesi nekom ko se bavi sa elektronikom i bez problema se provjeri dal valja. Tako sam ja bar svoje odnio kod frenda. Ovo drugo dal je kvalitetno i dostatno to ne bi znao reći.
catroot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2016., 22:00   #3
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pljunes 500 kn, uzmes novi PSU s garancijom i mirno spavas. Ili ako ti psu ima garu, odnesi ga .
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 22:53   #4
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Probaj ovdje izračunati potrebnu snagu:
eXtreme Power Supply Calculator.

Ja ubacio tvoje podatke koje si napisao, ispalo preporučeno 411 W. Dakle, napajanje JE dostatno...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na