Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2015., 10:23   #1
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Android handheld konzole

Jedna stvar, koja mi u zadnje vrijeme privlači pažnju, valjda zato jer sam stari konj na pragu 40 tih, su android handheld konzole namijenjene primarno emulaciji.

Ima ovdje raznih primjeraka, od kojih većina nije vrijedna spomena, što zbog kvalitete izrade, što zbog nevjerojatno lošeg kopiranja PSP dizajna gdje se opet vraćamo na dobro poznatu kinesku politiku, nabij specifikacije, uštedi na ekranu, plastici itd.

Sad ćete se pitati, "a zašto bi kupio handheld android konzolu ako posjedujem tablet koji sve to može emulirati i pokretati?"

E, pa zato, jer, je jednostavno nezamjenjiv osjećaj prave "tipke", analoga i dpada. Krenuvši tom logikom, prvo sam koristio IPEGA 9023 teleskopski bluetooth kontroler. Dakle, riječ je o kontroleru u kojega se umetne tablet veličine i do 10 inča, spoji bluetoothom i igra se.

Ovo je ljepše na papiru nego u praksi, iz jednostavnog razloga, jer imate osjećaj da držite veliki volan u ruci a ne uređaj za igranje, tipa PSP ili 3DS.

Dakle, odbacio sam IPEGA kao riješenje.
Gledao sam alternative, i nakon brda loših psp kopija, jedan uređaj definitivno odskače.

Riječ je o GPD XD, uređaju, dolazi od ekipa koja je odgovorna za GP WIZ, prije 5 godina, riječ je dosta kvalitetnoj hadnheld konzoli koja je izgledala kao GBA, a uspješno emulirala sve od C 64 do PS1.

GPD XD ide, puno, puno dalje.

Sa vlastitim ugrađenim sučeljem, ovo čudo emulira sve do PSP, NDS, DC konzola sa jako responsivnim kontrolama i dobrim hw. :

CPU: Rockchip RK3288 Quad-Core(ARM Cortex A-17+ Mali-T764)
Process: 28nm HKMG
GPU: ARM Mali-T764 600MHz
GPU memory: Shared memory
Power management chip: Japan's Ricoh
RAM: DDR3-SDRAM 2G
WIFI: Supports 802.11b/g/n/ac(2.4GHz)
Bluetooth: Do not support
OS: Android 4.4.4
TE,ASTC,AFBC memory compression technology: support
Storage: Built-in 16/32G. Support Micro SD(TF) card, Maximum support 128GB
Screen size: H-IPS 5.0 inches capacitive touch screen. Resolution: 1280x720; 1677 million color displa
Sensor: Gravity Sensor
keys(A/B/X/Y, L1/L2/L3/R1/R2/R3)
Built-in microphone
Dolby sound supported
HDMI 2.0
Webcam: No
Battery: 3.8V 6000mAH 22.8Wh
Weight: 300g
Color: Black,Blue


Dakle, sve je tu osim bluetootha, čak i HDMI.
Tu je i dingooity forum za podršku, odlične kontrole koje posjećaju na 3DS.

Cijena je relativno povoljna, 130-160 € + pdv naravno, jer ga uvozimo.
Trenutno najbolji deal je 163 € sa free DHL shipipng, dobijete još 32 gb SD card, +HDMI kabel i torbicu direktno od Wilgooa

Streaming igara sa steama radi isto normalno. Kao i kontrole.

Ima samo jedna mana.
Android igre koje su isključivo u portrait modu (Dragon quest 6,5,8)
ima ih malo, su ovdje teško igrive zbog layouta konzole.
Što i nije neki hendpikep, jer se većina DQ naslova uredno vrti na DS emulatora, dok je DQ 8 jako loš PS2 port na android, čak i na zvijerima od tableta tipa nexus 9 se teli ispod 25 fps. Ja sam osobno, za navedenu igru odma tražio refund, vrtilo se to uredno na mom LG PAD 8,3 V 500, ali igranje na način da se tablet drži okomito jednom rukom i igra drugom je
No square enix je naučio lekciju valjda.

Ja čekam 11. mj i finance, pa ćemo vidjet kako to izgleda.





Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 15.10.2015. u 11:29.
  Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 16:23   #2
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Mene ovo podrucje takodjer jako zanima jer i dan-danas mi je draze zaigrati R-Type nego neku najnoviju igu.
A šta mislis o bluetooth game padovima za smartphone (nesto tipa PhoneJoy), pomocu kojih se moze iskoristiti postojeci smartphone ?
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2015., 22:17   #3
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
PhoneJoy je jedan u nizu teleskopsih gamepada u čiji pretinac, "slider" staviš
mobitel. Kao i gore pomenuta IPEGA za tablet.

Postoji još i cijeli niz varijanti sa držačem mobitela, međutim, ovo je sad moje čisto subjektivno moje mišljenje i iskustvo, nema onaj osjećaj jedinstvenosti kao kod, recimo PSP a (kojeg sa custom firmwareom smatram za najbolju emulatorsku mašinu u razdoblju 2005-2015, ako izuzmemo loš dpad i hw ograničenje na N64 razini emulacije.), znači fali ti onaj osjećaj kompaktnosti.

Tu je još jedan problem, a odnosi se na samu kompatibilnost sa igrama.
Emulatori rade, većinom, ali kod nekih android naslova tipa, Galaxy Of Fire 2 HD, ne radi odmah po prepoznavanju externog gamepada, već traži root i posebnu emulaciju
kontrole i podešavanje touch screen naredbi.
A vjeruj mi, to je "pain in the ass".

Naravno, možeš ti kupiti bilo koji bluetooth kontroler i igrati "iz daljine", ali nije to to.


Recimo,kod GPD XD je to zgodno riješeno, kontrole ili rade odmah ili ima već programabilno sučelje. A osjećaj dobre tipke pod prstom i da imaš cijeli handheld uređaj u ruci znači puno.

Spomenuo sam gore PSP, i vratio se 10 godina unatrag.
Tko bi rekao, prošlo je skoro 10 godina, od 2006 ili 05?, kad sam ubijao vrijeme do božićnog ručka
i skužio da je onaj Dark Alex izbacio novi CFW koji je omogućavao igranje konvertiranih
PSX ISO igara. Čovječe, koji je to osjećaj bio. Odjednom sam u džepu od jakne imao od SNES a, GBA, PSX kolekcije.

Do tada sam igrao NDS i tadašnji GP32 koji mi je služio za SNES.


Šteta da Vita nije nastavila tim putem, no ne možemo kriviti Sony da su zaštitili svoju konzolu od piratluka i instaliranja dodatnih stvari.

Neki dan razmišljam tako ja. Da li možda ubost vitu, 3ds ili pak, koji će ti vrag imaš tablet, ženu, posao..?

Al onda si mislim, hej, čovjek mora imati nešto na čemu će imat pravi SNES dpad
I gledam, i prođem kroz šumu svega, čak i neki handheld sa tegra chipom koji kuri
kao "kalorifer", klonova PSP a 100, a nijedan ne valja.

I onda skužim GP XD.

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 15.10.2015. u 22:28.
  Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 07:53   #4
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Čeka se dolazak divajsa iz Španjolske.
  Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 09:32   #5
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Dakle, stigao divajs
Doduše, jedan dan kasnije, ali radi "Poštar koji nikad ne zvoni ni jednom" filma, već samo ubaci obavijest.

Prvi dojmovi su odlični, kvaliteta izrade je stvarno na visini.
Sad sam probao kako pod prstima "leže" tipke i zbilja nemam zamjerki.

D pad, analog, r1,2 ,r3,4 sve je na razini.
Jedina zamjerka, ali tog sam bio svjestan i prije, je da r1,2,3,4 imaju onaj prepoznatljivi "klik" kod pritiska, pa, ako igrate pored nekog tko spava, brijem da neće biti oduševljen

Uređaj dolazi sa nekakvim happychick softwerom, pa ide odmah micanje toga i instalacija kupljenih emulatora sa google storea.

Kad ulovim vremena, osvrnut ću se na svaki element posebno
kao i performanse android aplikacija/igara, streaminga sa steama, hdmi, ma imaa toga


Pohrani.com

Pohrani.com

Pohrani.com

Pohrani.com

Pohrani.com
  Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 10:36   #6
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Zaintrigirao si me, cekam recenziju.
__________________
Matta je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 22:36   #7
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
E ovako, pisao bi prije, al Fallout 4 uz posao i ženu ne ide

Emulacija svega C64 do SNES, GBA, radi sve već godinama savršeno na svemu, tako da ne moram ni pisati da ovdje je to, uz odlične kontrole, odlično.

PSX emulacija, my thing, preko dostupnih Fpse i Epsxe za android, koje inače vrijede svakog centa, ide besprijekorno. Kontrole također. Sam uređaj nudi da se model kontrola prebaci iz xbox u PS3 mod i obrnuto. Emulacija najzahtjevnijih stvari ide lagano. Čak i vječno problematičnog Chrono Crossa, koji je uvijek bio "igra slučaj" za emulaciju, sa defaultnim postavkama ide bez frame skippinga, distorzije zvuka.

N64 - bez problema! Tko bi rekao, treba malo igranja kod postavki za određene igre, ali Muppet N64 emulira sve 1/1, kontrole su također odmah prepoznate i mogu se podesiti.

NDS - sve što sam bacio na konzolu, radi besprijekorno. Sa enhanched 3d renderingom na Drastic emulatoru, izgleda bolje nego na originalu. Samo podesite na ekranu veličinu
glavnog i malog touch screena i nema problema.

Sega CD - probao Sonica, radi bez problema.

Dreamcast, hahaha, Resident Evil Veronica Code X, na dlanu radi bez problema, ne mogu vjerovati

Android igre: radi sve, za one koje nemaju nativnu podršku za kontrole, uređaj daje mogućnost jednostavnog mapiranja touch screen funkcija.

PSP emulacija, probao par RPG naslova i rade besprijekorno na Ppssppe gold emulatoru.
Ljudi kažu da zna bit trzanja u igrama tipa God Of War za PSP, al to je bilo za očekivati.

Nisam probao streaming steama, i hdmi (jer treba onaj mali adapter).

Uglavnom :

+Čvrsta izrada
+čisti prerootani android
+odličan ekran
+praktički dobar dio povijesti gaminga u jednom uređaju
+lagano izvedeno mapiranje kontrola
+baterija. Čudo koliko izvuče, 6-7 sati full loada zahtjevne grafike.
+ne grije se
+ zvuk je odličan


- Imajte na umu da je ovo kinez, napravljen da se jednom sastavi i nikad ne rastavi. Rezervnih dijelova nema. Ako radi super radi. Ako ne radi, a niste ga uzeli iz nekog EU dobavljača, slanje u kinu je zabava. Moja preporuka, uzeti iz Belgije ili Španjolske, radi eventualne zamjene.
-malo manji dpad.Valjda rađen za kineske ruke Nije da smeta, ali nakon sat vremena Castlevania prsti se pogube.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na