Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2013., 16:00   #1
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
Tablet proizvođača iz EU

Ovako, zanima me da li u hrvatskoj postoje takvi tableti, malo sam googlo ali nisam se baš snašao u rezultatima, tj. nema nekih informacija. Zanima me koji postoje, da li su dostupni u Hrvatskoj(gledao sam ove najpoznatije tipa Nokia i Phillips, ali ni za njih ne kontam jesu li dostupni kod nas, nisam ih našao na nabava.net) i koliko se cijene kreću.
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 16:29   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Šta tebi uopće treba? Ne vidim kakve veze ima gdje se tableti proizvode sve dok imaš HR garanciju na njih.
Ni Nokia ni Phillips nemaju svojih tableta. Vivax tableti su hrvatski proizvod tj. hrvatske firme koji se sklapaju u Kini (i Samsung i Apple sklapaju svoje u Kini). Prestigio ima centralu na Cipru pa se i on može uzeti kao EU proizvođač. Point of View je holandski.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2013., 19:33   #3
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
Ma stari mi radi u jednoj udruzi i radili su projekt o nekakvoj edukaciji i neznam čemu, i sad trebaju im tableti, ali rade projekt za eu fond i čuli su da proizvođači opreme koja se koristi i koja se traži za sunfinanciranje treba biti od proizvođača iz eu pa ih zanima kako se cijene kreću takvih tableta, a ja osim nokie i phillipsa nisam baš znao za druge firme, ugl thnx na odgovoru, potražit ću ove koje si rekao.
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 19:50   #4
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Jedan info vezano za temu...

Nedavno sam bio u Osijeku u Emmezeti i vidio nešto što sam mislio da ne postoji.
Bilo je par komada Fujitsu laptopa sa naljepnicom njemačke zastave na njima i natpis 'Made in Germany'.

Ovo je jedan od: http://www.emmezeta.hr/multimedija/i...5-32-notebook/

Pa eto, ako netko misli da bi ovi laptopi kvalitetom mogli biti bolji neka ih potraži, jer proizvođač očito igra na tu kartu, čim ističe da nije 'samo još jedan iz kine'.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 06:32   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
U EU praktički nema proizvođača tableta tako da bi se trebali malo bolje informirati o uvjetima natječaja jer smatram da je to patka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 08:16   #6
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nije patka nego je istina.Bas zbog toga dosta firmi ima tvornice u EU, npr LG u Madjarskoj.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 10:30   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
A koji se to tableti proizvode u Europi? 99% njih se radi u Kini. A LG sa svojim 1 (jednim) tabletom nije nikakav referenca. A pitanje je gdje se on proizvodi. Sumnjam da se radi u Mađarskoj.
Zato kažem da se treba malo bolje raspitati jer mi se čini da je u pitanju krivi prijevod uvjeta natječaja sa engleskog.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 13:28   #8
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ovo tvornica je samo fiktivno, bas radi tih stvari koja trazi EU kada daje euronovcice.Sa novcima iz fondova se moze financirati samo proizvod koji je EU podrijetla, a proizvodjac moze biti iz Afganistana samo da ima svoju "tvornicu" u EU i na proizvod koji je proizveden u Kini lijepi Made in EU.Mislim da i Vivax ima tako nesto, cak se i reklamiraju da su im uredjaji hrvatski proizvodi tj EU.Kod nas se to vidilo dok nismo bili EU pa si isao kupiti neki proizvod i taj bio bio za njihovo trziste made in EU a onaj kod nas made in Kina ili neka druga ne EU zemlja.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 17.10.2013. u 13:35.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 15:26   #9
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Ima i drugih rješenja...

Nažalost upravo zbog manje dostupnosti/ponude opreme koja je proizvedena u EU, ovo je dosta česti problem... Jedno od mogućih rješenja je da ti trgovina u kojoj kupuješ može na računu napisati da je oprema proizvedena u EU ili je sklopljena u RH... Dakle mogu ti na računu napisati da je proizvedena ili sklopljena u EU (budući da je i HR sad u EU ne moraš posebno pisati i HR) a da uopće nisu ništa mijenjali na toj opremi i ti više onda nemaš nikakvih briga s tim... Neki će ti to napravit bez problema... Moguće je rješenje da ti na tom uređaju naprave neku izmjenu (npr. da ti u laptop dograde RAM) i onda isto vrijedi ono što sam gore napisao...

Ukratko, ako nađeš trgovinu koja će ti na računu napisat da je proizvedeno i/ili sklopljeno u EU, rješio si svoj problem. Ne kažem da je to "najispravniji" način ali eto, teško je naći "pravu" opremu proizvedenu u EU.

Evo i stari thread o tome... http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=212296

lp

Zadnje izmijenjeno od: S3arch1ng. 18.10.2013. u 14:16.
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2013., 08:53   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Probaj negdje iskopati Medion tablete. Medion je firma iz Njemačke pa bi tu mogao imati sreće. Znam da ih vani prodaju u trgovačkim lancima Hofer/Aldi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2013., 13:13   #11
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
Hvala dečki, gle, ja nisam vidio uvjete natječaja, znam samo da ljudi koji to rade nisu amateri u tom području da bi krivo pročitali, ali mene su tražili da ih savjetujem u ovome. Koliko sam ih skužio ne bi se neki jako veliki novci davali za informatičku opremu, ali eto, i to što bi se davalo treba te kriterije poštovati. Ja ću malo prokopati po ovome šta ste mi dali, pa ću im reći šta sam saznao, neka oni odluče. I thnx na ovome za račune, možda je i to jedan način kako da to prođe.
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2013., 13:55   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Možda bi se trebali okrenuti laptopima. Jako teško će naći tablete proizvedene u EU, a laptope lakše jer neki imaju svoje tvornice u EU. Za Fujitsu je sigurno proizveden u DE.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2013., 14:15   #13
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Citiraj:
treba te kriterije poštovati...
Naravno...

Citiraj:
I thnx na ovome za račune, možda je i to jedan način kako da to prođe.
Np... Ovo je iz prakse, dakle nije to neka dosjetka...
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na