Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2008., 22:50   #1
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Napajanje sa AUX konektorom, gdje kupiti ?

Jel znate vi koje napajanje ima danas da ima ovaj (u crvenom pravokutniku) konektor. Ne mora biti zvijer, bilo bi super da napajanje nije neki srot.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 23:26   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Novo ili polovno? ako ti je i polovno u igri imaš onoh chiefteca 410W on ti je imao AUX a od novih znam da Silverstone ZEUS i Seasonic M12 pišu da imaju a imaju ih i druga napanjanja tipa serrverskih ali točno koja bi trebalo istražiti, ali ionako ti najčešće niti netreba taj konektor za normaln rad ploče a ima AFAIK i adaptera za nabavit a mogu se i njapravit za konverziju iz molexa u aux...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2008., 23:49   #3
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Pa u principu, može novo, da nije nešto preskupo, do 300 kn Hmm, znači chieftec. Nadalje, adapter baš i nisam našao, pa ako imaš ideju gdje. Nije baš kao da je to tražena roba.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 00:04   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Jbga velim - stari chieftec sumnjam da novi to imaju, to je nestalo s PSUa otprilike u vrijeme kad su SATA i PCI-e počeli stizati - ja sam to imao na nekom Mercury crapu, na Maxpoweru, na svom Chiefu 420 se ne sjećam više dal je bio ili nije ali mislim da je, na 410 znam da ima jer sam na phaxu imao takav u kanti pa sam vidio da ima...

Adapter možeš napravit tako da sa nekog ATa ili ATXa sa tim konektorom odcvikaš sam AUX onda uzmeš jedan 24pin produžni (ili ako ti nije žao rezati napajanje i nemoraš) uzmeš 24 pin i odvojiš 4pin od toga, trebaju ti +5V i +3.3V linije (zaheboo sam se - nemože molex bit jer nema 3.3 ali može bit i SATA puni konektor jer on isto ima +3.3V samo njih neznam dal ima produžnih uopće ali možeš isto rezati na napajanju) i grnd...

Ma uostalom vidiš shemu...

http://www.helpwithpcs.com/courses/p...su-pinouts.gif

U bit najbolje da uzmeš samo SATA i gotovo...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 00:12   #5
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
hmm, da, znači, morati ću lemiti Pretpostavljam da je užasno bitno da se spoji taj AUX pwr Mrzim ih, matična stara oko 6-7 godina, nemreš napajanje naći, super
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 00:15   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ma nemoraš lemiti ja sam molex to pcie adaptere sa luster klemom radio zamo nađeš male luster kleme i dobro stegneš i radi to bez problema...

Naravno malo izolirke za osiguranje stvari nije naodmet, nikad se nezna di to sve skupa može završit...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 01:12   #7
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Heh Hmm, da. Ima frend jedno napajanje sa tim konektorom ali je dosta staro, a ovaj komp bi trebao glumiti router, dakle 24 sata online, što i nije najsretnije rješenje. Pretpostavljam da bi najpametnije bilo odrezati taj konektor, kupiti fortrona pnf 350, te malo zmodati priču ?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 01:18   #8
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Yep najbolje IMHO...

Velim jedan SATA sa svojiom 3.3 i 5v pričom ti je dosta, ako će ti i trebati hardovi na SATA oni trebaju samo +5V pa ih možeš na molexe nakačit preko konvertera...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 01:48   #9
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ma nema SATA hardova, samo jedan stari IDE prdonja od 10 GIGI
Ništa, odlučeno je onda Yedwy, puno ti zahvaljujem na strpljenju i refreshanju ove stranice
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 01:52   #10
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 299
takav konektor imam ja na 400w napajanju marke ms, visak mi je pa ak ti zatreba javi
drupci15 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na