Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2003., 06:01   #1
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
spajanje 2 napajanja?

dakle,o ovome je bilo malkice rijeci,al po raznim threadovima pa bi htio to skupit na jedno mjesto...

Znaci, primarno napajanje ATX, ganja MBO, HDD-ove i DVD i CDRW i ostalo sta vec ide uz sustav. i sad paralelno s tim u tower-u i jedno staro 100 i kusur watta AT napajanje za pogon lampi, ventilatora i svih ostalih add-on-a u tower-u. pitanje koje mene zanima je kako srediti da se oba pale istovremeno. i kad se taj problem vec rijesi, jel moguce urediti da se i gase istovremeno? jer AT se gasi sklopkom na kucistu, a ATX najcesce softverski (bar kolko ja znam)...

Mozda bi mogo tako da onih par zica sta idu do te sklopke od AT PSU-a nekako nakalemim na ATX pa ono, kad poteku elektroni iz ATX-a da se zahajca i AT, a kad nestane onda ovaj odapinje...

Jel to ikako izvedivo (dakle, 1. da radi sve najednu sklopku i 2. da se AT napajanje gasi samo od sebe ko ATX)???
perich je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2003., 10:31   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Na predloženi način bi kvalitetno izazvao požar (ako sam dobro skužio).

Na ATX 12V postaviš relej koji će se aktivirati kada dobije taj napon. Na njega spojiš AT napajanje. Na one nožice koje se kratko spoje kada ima napona spojiš dvije žice koje idu na sklopku. Kroz tu sklopku prolazi 220V i nije je baš pametno spajati nigdje na ploču.

Dva ATX napajanja se spajaju tako da se na drugom napajanju spoje pinovi na slici da odgovarajućim pinovima na prvom. Tako se pali.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.

Zadnje izmijenjeno od: RAK. 08.03.2006. u 21:22.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2003., 21:41   #3
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
rak je u pravu, stavi relej, kad radi atx proradit ce i at, i obrnuto. samo nek bude za bar 5A
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na